ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

evadek
5. sep 2014

@adkanr ja som si dnes bola pre vysledky v medirexe..okrem imunity a d3 mam dobre vysledky

adkanr
5. sep 2014

@evadek tak to je super, aj ti predpisala dr. nejake tabletky na imunitu a na to D3?

evadek
5. sep 2014

@adkanr d3 je vitamín..ten beriem ...
a na imunitu su mudr. na dovolenke:(..takze cakaaam

ada83
5. sep 2014

Ma niekto skusenosti so softom v iscare a odber vajicok bez narkozi

dorotka2013
5. sep 2014

@alexia17
@adkanr takze som dnes dostala injekcie, jednu mi pichli hneď tam, ďalšie dve zajtra a pozajtra doma a v pondelok znova do centra. Vraj vajicko vyzerá dobre, len nízka sliznica :(. Dr si mysli, ze kvôli tomu ze mam kratšie cykly, vajíčka dozrievaju skôr, ovulka býva 10-12den, ale sliznica tomu nie je prispôsobená s vajko sa nevie uchytit... Tak veľmi dúfam ze toto je dôvod prečo ešte nie som tehu... Ale čoskoro budem!!! 🙂)) A vy ako?

alexia17
5. sep 2014

@dorotka2013 super, tak sa drz, budes si sama pichat injekcie? 🙂

nimana
5. sep 2014

aj ja som dnes bola v iscare. vypisany stimulacny protokol. teraz uz len cakam na prvy den menstruacie a ideme na to 🙂 velmi sa tesim a verim, ze to tentoraz vyjde. dr. my predpisala silnejsiu davku hormonov, tak dufam, ze bude viacej vajicok.

alexia17
5. sep 2014

@nimana chodis reismullerovej? super

nimana
5. sep 2014

@alexia17 nie, ja chodim petrovej? reismullerovu ani nepoznam...si spokojna? Mozno sme sa dnes aj videli 🙂

alexia17
5. sep 2014

@nimana nie ja som tam dnes nebola, len viem, ze reismullerova robi v piatok, petrova ma ani nenapadla. ja chodim Grossovej

nimana
5. sep 2014

@alexia17 aha. a ty si na tom ako teraz?

nimana
5. sep 2014

@dorotka2013 🙂 drzím palce!!! mna to caka o par dni

alexia17
5. sep 2014

@nimana teraz, noo nic moc. v utorok som bola na odbere vajok a v stredu volali ze sa zle oplodnili a nic nebude, mam prist po dalsej MS na konzultaciu

dorotka2013
6. sep 2014

@alexia17 no kedže ja si neviem ani triesku z prsta vybrať... 🙂, tak pichat bude manžel... ma z toho zatiaľ celkom zábavu, dúfam ze to zvládne 🙂 hihi... od sestričky to nebolelo...

dorotka2013
6. sep 2014

@nimana super... Tak budeme skúšať skoro naraz... Tiež držím palceky...

alexia17
6. sep 2014

@dorotka2013 aj moj mal z toho zabavu. Sestricky to uz maju v ruke a verime im. Doma ma clovek trochu stres 🙂

adkanr
6. sep 2014

@dorotka2013 drzim ti palce aby sa ti to podarilo a vajicko sa uchytilo. a tie injekcie nie su problem,toho sa vobec neboj,ale citala som si ze ti ich bude pichat manzel 🙂 . ja som si ich pichala sama,a nebolelo to,ten prvy krat som tak vahala a jemne ju tam do bruska zapichovala,ale potom som to uz robila tak,ze som ju tam rychlo vpichla a pomalicky vpustala obsah. 🙂

nimana
6. sep 2014

@dorotka2013 ja si picham tiez sama. moj muz sa na mna nemoze ani pozerat, lebo by odpadol 😀 ked som si mala prvykrat pichnut injekciu, tak prehovaral, ze ma radsej odvezie k nejakemu lekarovi, ze si urcite ublizim 🙂 aj tu je vidno, ake su zeny silne

nimana
6. sep 2014

@alexia17 a to bolo vas prvy pokus? ani nam to na prvykrat nevyslo a to sme mali 6 vajicok, 3 z nich boli dobre, tie sa oplodnovali, ale prezilo len jedno emryjko, ktore do mna vlozilo, no bohuzial sa neuchytilo sa. Tak teraz po 3 mesacnej pauze opat 🙂

alexia17
6. sep 2014

@nimana hej prvy pokus. Teraz mam blby pocit, ze ci sa to podari, ked sa vajka hned zdegenerovali :(
Preco taka dlha pauza?

nimana
6. sep 2014

@alexia17 urcite ti daju v dalsom cykle silnejsiu davku hormonov, aby si mala viac vajicok, silnejsia stimulacia a potom ked bude viac vajicok, vyberu a oplodnia tie najdokonalejsie. Po neuspesnom IVF by si malo telo odpocinut, zregenerovat sa, berie sa to ako samovolny potrat, takze preto som musela 3 mesiace cakat. Hlavne sa nevzdavaj!!! Toto je len zaciatok a na jeho konci budeme maminami 🙂 Ty si bola aj klasicky v stimulacii? dostaala si injekcie?

alexia17
6. sep 2014

@nimana no pekne, silnejsiu stimulaciu? Snad z toho nebudem naladova ;)
To som nevedela, ze sa to berie ako potrat. Nevzdavam sa len uz nie som taka pozitivne a optimisticky naladena. Hej klasicky stimulacia, injekcie 9 dni.
Teba co teraz caka?

dorotka2013
6. sep 2014

prva doma pichnuta injekcia za nami... uspesne... 🙂 ani to nebolelo...

nimana
6. sep 2014

@dorotka2013 gratulujem 🙂 tak len tak pekne dalej 🙂

nimana
6. sep 2014

@alexia17 pocet dni, kedy sa pichaju injekcie ostava, len bud ti zmenia latku alebo mnozstvo. Mne teraz menila lekarka mnozstvo a este mi to v priebehu bude upravovat. Len tym padom, ze to bude silnejsie a tvori sa viac vajicok, moze byt brusko viacej nafuknute a samozrejme viac pobolievat a castejsie chodit na kontroly. Sama neviem,aky to bude mat na mna vplyv...ale verim lekarke a spravim vsetko 🙂

alexia17
6. sep 2014

@nimana no tak uvidim co bude ;) staci aj malo vajok len aby prezili a oplodnilu a mohli vlozit

dorotka2013
7. sep 2014

kocky myslite ze by moje iui mohlo ovplyvnit prechladnutie? mam pocit ze na mna nieco lezie-som strasne unavena,bolia ma mandle,hlava... mam si nieco dat? zvykne mi pomoct oscilo...to je homeopatikum,to by nemalo vadit...ci? boze...nech to nie je vsetko zbytocne... :(

nimana
7. sep 2014

@dorotka2013 hm, neviem...ale kazdopadne, skus to vylezat. mne naviac pomaha, ked pijem vela horuceho caju a potom sa poriadne zabalim do postele a potim sa. chvilami je to potenie neprijemne, ale naozaj to pomaha. vela vela a pit a vypotit vsetko zle von 🙂

dorotka2013
7. sep 2014

@nimana no teraz som prišla z roboty a zajtra idem do caru ... :(, dúfam ze zo neovplyvní výsledky a další postup...nieže mi kvôli tomu zrušia IUI :(... Ale ďakujem za radu 🙂

moo
8. sep 2014

@dorotka2013 ak si už v stimulácii určite to nezastavia kôli prechladnutiu, a to že sa citiš zle môže to byť aj tou stimuláciou , mne bolo aj zle . ano ako kočky píšu treba oddychovať je to nápor na telo a vela piť hlavne rozličné tekutiny, striedať čaj , dzus, polievky. tak to povedali tam mne sestričky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre