ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

ada83
23. sep 2012

ahojte ide niekto zajtra do iscare? 🙂

lucia2505
23. sep 2012

@ada83 Ahoj Adi...ja síce nejdem zajtra do Iscare, ale chcem sa spýtať ako postupuješ??

ada83
23. sep 2012

@lucia2505 ahoj nijako už idem tam po laparke 1 krat.poslala ma k endokrinol. tak už mam konecne spravu od dr. tak uvdime co povedia v iscare a ty ako?

ada83
23. sep 2012

@lucia2505 a co ostavas v iscare alebo ides do toho druheho?

lucia2505
23. sep 2012

@ada83 ostávam v Iscare, nechcelo sa mi riešiť ten prechod do iného...Ja som bola 14.9. v centre na kontrole po laparke a vraj to vyzeralo pekne, dala mi recepty na lieky, už ich mám doma, len ešte na jedny čakám, čo má objednané v lekárni, no je teraz nejaký problém s dovozom. Teraz idem 29.10 do centra, to budem mať akurát menzes a už hneď by som mala začať stimulovať.

ada83
23. sep 2012

@lucia2505 ja dufa že už zajtra podame žiadosť na ivf lebo už toho mam plne zuby. co som bola u tej endok tak povedala že ten ferticet je lepši a gyn fiv nic moc ale že najlepšie je v brne

ada83
23. sep 2012

@lucia2505 a kolko ta stali lieky?

lucia2505
23. sep 2012

@ada83 lieky ma vyšli 260 eur...ale poisťovňa neschválila všetko čo doktorka napísala, schválili menej a dr. povedala, že Všeobecná toto robí, že to je najhoršia poisťovňa čo sa týka ivf, ale vraj by mi malo stačiť aj to čo mám, keď nie, tak budem dokupovať za plnú sumu 😒

ada83
23. sep 2012

@lucia2505 to som aj ja v všeobecnej tak sa mam na co pripraviť 😒

ada83
23. sep 2012

@lucia2505 budeš si sama pichať alebo budeš niekam chodiť?

andrejta
23. sep 2012

@lucia2505 prepáčte, že vám do toho skáčem, ale tiež som mala ten istý problém s poisťovňou, že schválila menej ako mala, ale našťastie takmer vystačilo, len som si musela dokupiť jeden orgalutran a menopur mi dokonca zostal. A schválenie trvalo takmer dva mesiace (VšZP), údajne mala lekárka dovolenku - podľa mňa to mali dakde založené a s...i nato

lucia2505
23. sep 2012

@ada83 asi mi to bude pichať priateľ, ale keby niečo, tak mám kamošku, čo je sestrička...

lucia2505
23. sep 2012

@andrejta ahoj...a koľko si mala dokopy tých liekov? Ja mám jednu krabicu menopuru, 3 puregonu a 6 krabíc orgalutranu...a budem mať krátky protokol.

ada83
23. sep 2012

@lucia2505 ja ak sa tam dostanem tak tieš mam kamosku ktora je sestricka ale pocula som ze to nie je narocne. dufam že zajtra už budem o krok blišie

andrejta
23. sep 2012

@lucia2505 presne tak isto. Puregon som minula takmer cely, iba v jednej ampulke mi zostalo na nejaku slabu davku, Orgalutran všetok a z Menopuru som minula 2 ampulky.

lucia2505
23. sep 2012

@ada83 tak budem držať palce 🙂

lucia2505
23. sep 2012

@andrejta a čo stojí ten orgalutran, keď si ho dokupuješ za plnú sumu??

ada83
23. sep 2012

@lucia2505 aj ja tebe a aby boli tie dvojicky 🙂

lucia2505
23. sep 2012

@ada83 🙂 no uvidíme...

ada83
24. sep 2012

v piatok iui a aj ziadosť na ivf
@lucia2505

ada83
25. sep 2012

ahojte vie mi niekto povedať ako je to so žiadostou na ivf. ideme ju v piatok podavať

baura1
26. sep 2012

@mayka Ahoj. akurat som tam bola v pondelok a ma vyelmi dobry pocit! doktorka Petrova bola uplne super a super pristup zatial sa mi tam najviac pacilo bola precizna mila vsetko sa povypytovala vysetrila zapisala a este slubila vyzistit v USA nejake veci ohladne mojho problemu. predtym som bola v Helios v Martine tam to bolo v pohode mily ludia len ten hlavny doktor mal toho strasne moc a nemal moc cas mi vsetko vysvetlovat a vo Ferticent v BA to bola katastrofa! to by som nikomu nedoporucila to centrum! doktor bol nervozny podrazdeny ani ma nevysetril len si nervozne pozrel pad papierov v mojej karte a odpisl ma ze ja deti nebudem mat ze nech zabudnem a ked chcem nech si idem do ciech kupit vajicka atd...mesiac som mala depku z neho☹ a teraz v iscare doktorka ze jak mi nieco hentake moze vobec povedat ze to vobec nie je take strasne ako on hovori ze neda sa posudit stav podla jedneho vysledku lebo tie hormony sa menia a zavisi kedy bola krv brana v ktorom dni cyklu atd. takze zhrniem ze iscare BA mozem len odporucit ( aj ked som tam bola len 1 krat) 🙂

mayka
autor
26. sep 2012

@baura1 ja som sice zakladala tuto temu ale nakoniec som skoncila v Gynfive a aj uspesne som utehotnela. Teraz ma moj zazraqk skoro 3 roky. 😀 prajem vela stastia vam vsetkym a hlavne co najskor aby ste nosili pod srdieckom babo.

lucia2505
26. sep 2012

@ada83 a čo konkrétne potrebuješ vedieť Adi?

wifina
26. sep 2012

@ada83 ahoj, my už máme schválenú, podávala som ju sama, trvalo to len pár minút, doktor/ka tam potom dopíše diagnózy, takže teba nezdržiava, schválené som to mala za 12 dní, som bola v šoku, že tak rýchlo (mám Dôveru), ale s IVF ešte počkáme, nechala som nám robiť testy, tak už počkáme na výsledky a to môže byť aj 6 týždňov...
Dlhšie som v tejto téme nebola, tak sa znovu pripájam 🙂

ria191
26. sep 2012

@baura1 máš nízke AMH? A koľko ak sa smiem spýtať?

ada83
26. sep 2012

@lucia2505 ahoj všetko aky je postup a tak. lebo ideme v piatok na iui a aj ze podavať ziadosť. že na co sa mam prichystať

ada83
26. sep 2012

@wifina ahoj oni potom tu ziadosť poslu do istovne alebo ti si ju tam niesla? ja mam všeobecnu a dr. povedala že cca 2 týzdne to trva

lucia2505
26. sep 2012

@ada83 ty nebudeš robiť nič Adi, doktorka ti to vyplní, doložia sa tam všetky potrebné doklady ako správa z laparky a nejaké ďalšie vyšetrenia, ak si podstúpila a oni ti to odošlú. No dúfam, že ti to pošlú do dvoch týždňov, lebo mne to Všeobecka schvalovala 7 týždňov 😒

ada83
26. sep 2012

@lucia2505 jaj tak asi najprv urobi iui a potom pojdem k nej podať tu ziadosť asi. a zatial nedostanem nič o tom ze som to podala. ona povedala že to podame hneť pri 3 iUI ze aspon skratime cas a že ak sa to nahodou podarí tak sa stiahne žiadosť. ale že tomu oc neverí že sa to podarí že manželou spermiogram je raz lepšie a raz horsie a moje hormoni si tieš robia co chcu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre