ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

katulka25
1. nov 2012

@ada83 oki, neviem este, to vsetko sa dohodne az v sobotu po odbere

matafich
1. nov 2012

Ak Vás to finančne nezruinuje, určite zostaňte doma, aj pri práci v banke. Ja som bola 2 týždne po vklade na krv, vtedy sa potvrdilo tehu, ale celé tehotenstvo mi môj lekár v pohode dal PN, aj ked bolo bezproblémové. Som učiteľka na SŠ, tam je to aj o strese. Nie sú zriedkavé ani potraty v 2.-3.mesaici, v banke si asi nemôžeš ľahnúť, kedy sa Ti zažiada... takže moje odporúčanie je jednoznačné. Predsa je rozdiel, keď žena otehotnie len tak šup-šup, alebo podstúpi celú zdĺhavú tortúru. Aby ste si to potom nemuseli vyčítať....

matafich
1. nov 2012

Viem, že sa vraví: Tehotenstvo nie je choroba, netreba sa tak správať. Ale my sme popchali do seba kopec liekov a injekcií, a boli by sme rady, aby to dospelo ku krásnemu výsledku 😉

ada83
1. nov 2012

@matafich mas pravdu ja ties rozmyslam potom ze pojfem na pn ja robin a poste a tam to ties nie je nic moc

katulka25
3. nov 2012

@matafich asi mas pravdu, a ostanem tiez na PN, peniaze nie su vsetko. ale dieta teraz ano 🙂

@ada83 ahoj, tak uz mam po odbere, bolo to uplen v pohode. teraz ma trochu boli brucho, ale inac fajn. mala som 14 vajicok, dr. povedal, ze hrozi hyperstimulacia, takze musim vela pit, aby to bolo vsetko ok. a ty si na tom ako?

ada83
3. nov 2012

@katulka25 ahoj tak držim palce aby sa všetky oplodnili. a bola si tehu ja stále este nič ☹. kedy ideš na klad

katulka25
3. nov 2012

@ada83 ďakujem, uvidime kedy bude vklad, pretože si dávame aj predimplementacne geneticke vyšetrenie a to sa robi asi na piaty den, teda vklad myslím. Dnes povedali, že asi vo štvrtok. Tak uvidime. V pondelok mam kontrolu, aby sme zistili či je vsetko ok. A hlavne ked som mala veľa vajicok, aby nenastala hyperstimulacia. No verím, že v pondelok tu uz zavolali, že maju tvoju žiadosť z poisťovne. Drzim prsty 🙂

ada83
3. nov 2012

@katulka25 dik a kolko budeš za to všetko platiť že kolko si mám pripraviť. a ta genetika je na čo dobrá?

katulka25
3. nov 2012

@ada83 no keby si nedavas tu predimplementacnu genetiku tak nic, jedine ak by si si dala predlzit kultivaciu, to stoji 150 eur. My sme sa rozhodli, ze 10 vajok dame vesitrit PIG (predimplem.genetika) a to vychadza so vsetkym okolo 1600 eur. Je to vela, ale kedze mame problemy s chromozomami a tam je asi nas problem neuspechu, a odporucil nam fo docent aj geneticka, tak sme sa preto rozhodli. Lebo keby to ani teraz nevyjde, tak by som bola uz velmi ale veelmi nestaatna :(
ale ak si to das ako normalny odber, oplodnenie a transfer, tak to ti vsetko plati poistovne prve tri razy.

katulka25
3. nov 2012

Dievcata, tie ktore ste uz mali odber vajicok, mali ste bolesti brucha? Ja som bola dnes rano na odbere, vtedy mi nic nebolo, ale postupne ma trochu zacalo boliet brucho, a boli ma hlavne ked sa dviham zo sedu. Doktor ma upozornil, ze nieco take moze nastat, pretoze mam predispoziciu na hyperstimulacny system, mala som aj vela vajicok. Davali ste si nieco od bolesti? Pijem akurat vela vody a nastastie aj vela cikam, takze do brucha mi voda nejde, len ma to boli :( dakujem za rady. je to moje prve IVF

ada83
3. nov 2012

@katulka25 tak drž sa aby boli pekné dvojičky 🙂 ja už sa s tým zmierujem že asi to bude až v januari 😒 . ja si asi tieš dám tu predlženu kultiváciu. a v pondelok ideš do práce a po vklade budeš doma?

katulka25
3. nov 2012

@ada83 hej, v pondelok pojdem do prace. a ked bude vklad vo stvrtok, tak si vezmem dovolenku aj na piatok. preistotu

ada83
3. nov 2012

@katulka25 to hej netreba sa namáhať aby sa to podarilo 🙂

katulka25
3. nov 2012

@ada83 no ved to, treba vela kludu. hlavne aby sa to dobre uhniezdilo. a potom s dam vypisat na PN. Len rada by som mala neobmedzene vychadzky, tak snad sa mi to podari vybavit

ada83
3. nov 2012

@katulka25 to neviem či ti daju švagrova mala od 10-12 a 15-17 a teraz je v nemocnici ide rodiť v 7 mesiaci ale ona prirodzene otehotnela

katulka25
3. nov 2012

@ada83 no ved uvidime. len neviem, asi sa dam vypisat vseobecneou lekarkou, ti to skor tak vypisu. a preco ide v 7 mesiaci, co maju problemy? a budu mat dvojicky 🙂

ada83
3. nov 2012

@katulka25 nie bude jedno ona bolo a rizikovom ale sa moc flakala a chodila sa zabávať tak nevie či s toho bude to dievca 🙂 aj ja so potom pojdem dať vypisať všeobecnej neviem či sa mi bude chcieť isť gynek toho som si dala až do malaciek 🙂

katulka25
3. nov 2012

@ada83 akoze sa flakala? ze chodila kade tade? no ale nche to hlavne cele dobre dopadne. no podla mna ked ide zena na IVF tak PN je vhodne, predsa je to len zasah. a preco mas gynelokoga az v malackach, ved to je dost neprakticke nie? ja mam valkyho aj ako gynekologa.

ada83
3. nov 2012

@katulka25 dá sa mať ich aj ako gynekologa aj ked ostaneš tehotná to som nevedal. ja som myslela že oni su len na umele a potom už k nim nemoze chodiť. dala som si to tam preto lebo jej to bratrancovej ženy otec

katulka25
3. nov 2012

@ada83 no hej, ja som sa o tom aj s valkym rozpravala, lebo on mal kedysi aj svoju ambulanciu na trnavskom myte, a tam som za nim chodila, tak chcem, aby ma mal cele tehotenstvo pod kontrolou. a keby chodil este aj k porodom, tak by som si ho urcite zazmluvnila, ale uz nechodi, pretoze ma vela rokov, skoda :(

ada83
3. nov 2012

@katulka25 ja som raz pisala do iscare a povedali že nerobia ale to som nenapisala že tam chodim len som sa informovala. aj sa plati za to že tam chodiš normálne? ked tam pôjdem skusim sa opýtať dr že ci berie aj ako narmale ja chodim k lattakovej

katulka25
3. nov 2012

@ada83 nie nie, neplatila som nic. ale ono to je asi na rozhodnuti doktora.

ada83
3. nov 2012

@katulka25 ako tam pojdem skusim sa opýtať dr že co mi povie

katulka25
3. nov 2012

@ada83 tak snad ta potesi. a kedy tam ides, ci az ked ti zavolaju, ze ziadost je schvalena?

ada83
3. nov 2012

@katulka25 idem tam asi až ked mi zavolaju neviem že či by som tam mala isť ete pred tým

katulka25
3. nov 2012

@ada83 asi ani nie. a ako ste dohodnute, ze ked zavolaju, tak od najblizsieho cyklus od 2DC zacinate s inekciami?

ada83
3. nov 2012

@katulka25 prave že nijako ako mi sestrička volala že nie som tehodná tak sa pýtala že či viem čo bude dalej ja že podali sme žiadosť a ona že potom zavolam že ked bude schválená ale s dr som o tom nerozpravavala

katulka25
3. nov 2012

@ada83 aha. tak to ti potom povedia ze co dalej. dufam,ze to stihnu do mrchy 🙂

ada83
3. nov 2012

@katulka25 to hej dik ja som myslela že ak ziadosť podame 28 tak do mesiaca bude ale ako som sa dozvedela že do poistovne prisla až 9 tak do 9 maju cas na podpis 😠

katulka25
3. nov 2012

@ada83 no a ak si dobre pamatm tak 13 ti ma prist mrcha nie? tak to by ste stihali

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre