ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

janielik87
17. nov 2012

@katulka25 to je na inzulinovu rezistenciu a PCO , okrem toho mame malo a malo pohyblive spermose

katulka25
17. nov 2012

@denulka85 ahoj, ja som mala tiez OHSS, mala som aj dost vela vody v bruchu a dost to bolelo :( ja som mala 14 folikov ale neviem ako zvacsene som mala vajecniky., prave mam prvu mrchu po OPU a pred dalsou sa mam prist ukazat a uvidime co dalej

katulka25
17. nov 2012

@janielik87 a covam navrhli, aku liecbu?

janielik87
17. nov 2012

tak nateraz metformin (siofor 500) potom uz len IVF...

katulka25
17. nov 2012

@janielik87 a kedy mate naplanovane IVF? Prepac, ale s takymto niecim co mas ty som sa este nestretla, tak ani neviem ako to v takom pripade prebieha.

denulka85
20. nov 2012

@katulka25 no aj ja mam teraz prvy krat menstruaciu po odbere mne prisla skor o cca 10dni, ale ked skonci tak idem svojmu lekarovi na kontrolu a odmeria mi ich, a 4.12 som objednana do bratislavy a kolko druhov inekcii si mala? mne robili odber teraz 12ho...

katulka25
20. nov 2012

@denulka85 no ja o 4 dni skor, a teraz mi ma prist 11.12 takze idem uz 5.12 na kontrolu, preistotu 🙂 a uvidime kedy bude vklad. ja som bola na odbre 2.11 a preco si nemala vklad? ja som mala OHSS, tak preto cakame na vklad. mala som najskor puregon, potom sme pridali cetrotide a potom namiesto puregonu merinodal, ci ako sa to volala. a ty si mala ake inekcie? a ku komu chodis?

denulka85
21. nov 2012

no ja som mala odber 12.11 a chodim lattakovej do iscaru, vraj preto som nemala vklad lebo som mala zvacsene vajecniky a vysoke riziko OHHS, bola som u nej na kontrole na treti den po odbere a mala som 7cm vajecniky a maju byt vraj 3cm, ja idem 4.12 na kontrolu k nej a mojmu idem ked mi skoncia kramy . ja som mala 3druhy inekcii na druhy den menzesu som si musela pichnut elonva a na 7den zas cetrotide spolu s puregonom a jedno cetrotide mi aj vystalo :( a ti ku komu chodis? a za vklad budes platit? lekarka nespominala nic a peniazoch o vklade a embriolog spominal 150e tak teraz neviem a niesom samoplatca.

denulka85
21. nov 2012

@katulka25 no ja som mala odber 12.11 a chodim lattakovej do iscaru, vraj preto som nemala vklad lebo som mala zvacsene vajecniky a vysoke riziko OHHS, bola som u nej na kontrole na treti den po odbere a mala som 7cm vajecniky a maju byt vraj 3cm, ja idem 4.12 na kontrolu k nej a mojmu idem ked mi skoncia kramy . ja som mala 3druhy inekcii na druhy den menzesu som si musela pichnut elonva a na 7den zas cetrotide spolu s puregonom a jedno cetrotide mi aj vystalo :( a ti ku komu chodis? a za vklad budes platit? lekarka nespominala nic a peniazoch o vklade a embriolog spominal 150e tak teraz neviem a niesom samoplatca.

katulka25
21. nov 2012

@denulka85 ahoj, ja chodim k valkymu. Za vklad platit nebudes, tych 150 eur je za zmrazenie embryii. kedze ti ich nemohli vlozit hned. tak preto to platime aj my. a nakolko si davame aj PIG, tak este aj zato. A preco si mala tak vela inekcii? a mas uz nejake deticky? a aky mate problem? my mame zle chromozomy, kazdy ma jeden zly, tak preto musime na IVF

denulka85
21. nov 2012

no mam zlepene vajcovody, neviem preco mi tolko druhov predpisali... nam po odbere ked nas poslali embriologicke tak ta nam hovorila ze 150euro sa este plati na vklad, a predtym nam lattakova nic take nespomynala a ti kedy ides na vklad? my este nemame dietatko len dufam ze to stihneme este tento rok... a ti mas babo?

martinazvo
22. nov 2012

ahojte, tak sa hlasim po dlhsej dobe... Ziadost do poistovne je dnes odoslana, niekedy cca. v polovici januara by mala byt schvalena... uz mame naplanovane aj lieky, budem mat Gonal, takze si tam pojdem potom po schvaleni pre recepty, pocka sa na menzes a mozem zacat pichat injekcie. Takze odhadujem ze niekedy na prelome mesiacov januar/februar alebo zaciatkom februara by sme mali mat 1. pokus IVF + ICSI... viete mi niektora popisat ake to je s tym Gonalom? Budem mat ten kratsi protokol, na to som sa doktora uz pytala...

little_miracle
22. nov 2012

@martinazvo jeeeeej to nam mozno vyjde spolu - my tiez v tom obdobi planujeme dalsie IVF 🙂
Gonal je v pohode, netreba nic zarabat, je to hotovy roztok v "pere" - na pere sa len nastavi potrebna davka a pichnes si to pod kozu do podbruska. Na kazdu davku si nasadis novu ihlicku. Ihlicky su tenucke a dobre sa pichaju.
Good luck!

martinazvo
22. nov 2012

@little_miracle ahoj, tak super, bola by som rada keby sme to mali spolu, aspon by sme sa podelili o skusenosti 🙂 ja budem mat k tomu este nieco, 7 ampuliek, ale to som si nezapamatala nazov ☹
drzim palceky, ktore IVF idete skusat, druhe?

little_miracle
22. nov 2012

@martinazvo jasneeeee - to bude bud Orgalutran alebo Cetrotide - to sa pridava ca. od 5. dna stimulacie, aby ti tie dozrievajuce folikuly predcasne nepopukali, lebo by sa vajka uvolnili a nikto by ich uz nikdy nenasiel - iba ak nejaka "stastna spermia" 😀
...A ako ti dopadli vysetrenia? Vseko OK?

martinazvo
22. nov 2012

@little_miracle dik, Cetrotide je to, anoooo 🙂 no ja som uplne ok, toho Gonalu mozno bude treba trosku viac kvoli tomu ze mozno budem trosku tazsie reagovat na hormony. No ale s mm je to horsie - potvrdil sa ten adenom na hypofyze a teraz cakame na info od lekarov, ze ci pojde na operaciu alebo nie a kedy, radi by to vybrali... do zajtra by sme sa mali dozvediet ze co s tym bude dalej... velmi sa bojim, ale musime verit ze to bude OK, take operacie robia a vyberaju aj vacsie nadory ako ma on, tak snad to bude vsetko ok a ked to vyberu, tak by mal byt v podstate zdravy 🙂

little_miracle
22. nov 2012

@martinazvo neboj sa, zvladneme to!!!

denulka85
22. nov 2012

baby neviete mi poradit, som uz par kokov pre vlozenim embria a chcela by som sa spytat bratova mala ma ovcie kiahne je to vraj nebezpecene sa s nou stretnut ked je nosicom? bola aj v nemocnici ma 7 mesiacov dakujem

little_miracle
23. nov 2012

@denulka85 a nemala si ešte? Lebo ak áno, nemusíš sa báť. Inak kiahne sú infekčné už pred tým ako sa dieťa vyhádže, tak si skús spomenúť kedy si s ňou bola v kontakte. Teraz sa jej skús vyhnúťa ja by som to určite konzultovala aj v centre kam chodíš...

chilinkaxxx
23. nov 2012

ja dufam ze mi petrova v pondelok zavola a povie - pozitivny 😀

ada83
23. nov 2012

@martinazvo ahoj aj ja idem v januari na to okolo 14 by mala prisť mrcha a začinam pichať ja mam puregon a Cetrotide

martinazvo
23. nov 2012

@ada83 ahoj, co som citala chcela si uz teraz skusit do Vianoc, preco ste to odlozili az po Novom roku?

ada83
23. nov 2012

@martinazvo ahoj lebo dr povedala že nie je dobre si davať kontrolu na 24.12 a že lepšie bude asi až v januari ale že urcite mám v decembri tavoalť že ked dostanem mrchu a ona mi povie že čo a ako

denulka85
23. nov 2012

@little_miracle este som s nou nebola dnes pridu domov na slovensko a myslis ked som mala teda kiahne mohla by som sa s nou stretnut? nevidela som malu skoro 4mesiace ona to dostala od starsej sestricky. obidve su este neni celkom v poriadku ale ta starsia je uz cistejsia.... neviem co mam robit?

martinazvo
23. nov 2012

@ada83 jasne, lebo tam sa robia este kontrolne sono vysetrenia kym sa zacne...

little_miracle
23. nov 2012

@denulka85 no neviem, konzultovala by som to s lekarom...

denulka85
23. nov 2012

vsak to lebo riskovat by som nechcela :(

denulka85
23. nov 2012

@katulka25 no mam zlepene vajcovody, neviem preco mi tolko druhov predpisali... nam po odbere ked nas poslali embriologicke tak ta nam hovorila ze 150euro sa este plati na vklad, a predtym nam lattakova nic take nespomynala a ti kedy ides na vklad? my este nemame dietatko len dufam ze to stihneme este tento rok... a ti mas babo?

ada83
23. nov 2012

@martinazvo to hej a ja by som mala dostať 14 ak pridu presne a neviem ako by som stihla aj predoperačné ked su tam sviatky ale už som sa stým zmierila že to bude januar

martinazvo
23. nov 2012

@ada83 jasne, ja povazujem za uspech aj to ze sme tu ziadost do Vianoc vobec stihli poslat...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre