ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

lucia2505
6. dec 2012

@hanka_h gratulujem 🙂 a na koľký krát sa podarilo??

lucia2505
6. dec 2012

@denulka85 ahoj...nebola si náhodou 12.11. v pondelok na odbere vajíčok, ale ti mrazili potom embryá, lebo si mala hyperstimulák???

denulka85
6. dec 2012

@lucia2505 aj ti? mala som aj ohhs

lucia2505
6. dec 2012

@denulka85 no ja som bola tuším s tebou na izbe...mňa brali ako prvú a ty si išla posledná, lebo ti hovorili, že ty budeš trvať dlhšie, lebo máš veľa vajíčok. Ja som bola s tebou prvá na izbe a potom došli tie ďalšie dve kočky.

denulka85
6. dec 2012

@lucia2505 ano mas pravdu a ako si potom dopadla? ja idem zajtra na transfer 😉

denulka85
6. dec 2012

@lucia2505 ti si ma podporovola ja som sa bala ako svina stale som chodila curat od strachu 😉 juj tak sa tesim ze si ma nasla :D

lucia2505
6. dec 2012

@denulka85 no mne to nevyšlo tentokrát...v januári ma čaká KET. Dúfam, že tebe to vyjde, budem držať palce 🙂

denulka85
6. dec 2012

@lucia2505 to mi je luto ☹ a davali ti to vtedy tu sobotu? jedno ti davali dnu? mne lattakova povedala ze mi daju dve trojbunkove ,

lucia2505
6. dec 2012

@denulka85 ano v sobotu, dávali mi 2, jednu 100 bunkovú blastocystu a jednu 50 bunkovú morulu. A ty si si nedala predĺženú kultiváciu??

denulka85
6. dec 2012

@lucia2505 nie lebo by sme to nestihli len na buduci mesiac, a trojbunkova je ako rozlisena? ti si bola ako gynekologicka vsetko si vedela ze co sa ako vola 😉

lucia2505
6. dec 2012

@denulka85 no však ja to mám už naštudované, už som ako chodiaca encyklopédia 🙂 no tvoje sú ešte v nižšom vývojovom štádiu, lebo ti ich mrazili hneď po oplodnení, čiže sa budú ďalej vyvíjať u teba v maternici a nie v inkubátore ako je to pri predĺženej kultivácii.

denulka85
6. dec 2012

@lucia2505 ale sanca je podla teba dobra nie? pocuj a ostala si po transfere doma ci si chodila robit? ja som mala stasne bolesti ked ste vsetky odisli krvacala som a este mi v izbe robili aj sono a nikto mi najprv neveril ze ma to tak bolelo mysleli ze este kecam z narkozy 😒

lucia2505
6. dec 2012

@denulka85 no však ja som to počula, keď ti stále sestrička hovorila, že ťa to určite nebolí, že to len kvôli narkóze sa ti zdá...už som mala chuť jej niečo povedať. Šanca je vždy, ale radšej sa treba pripraviť aj na prípadný neúspech...nemôže to každému vyjsť na prvý šup...hovorím to podľa seba, lebo tiež som si myslela, že pôjdem len raz a bude to...bola som doma po transfere týždeň, potom som už išla do roboty, nemám namáhavú prácu, ale ja už som tušila vtedy, že to nevyšlo a aj test mi to potvrdil, že negativ.

denulka85
6. dec 2012

@lucia2505 to mi je strasne luto co sa ti stalo, ja neviem ako dopadnem zajtra trocha sa bojim ☹

lucia2505
6. dec 2012

@denulka85 ale hlavne treba veriť, že sa to podarí, aby si nebola negatívne naladená, ale ber to tak, že aj keby nie, tak pôjdeš znova a nie je to tragédia. Koľko máte zamrazených embryí??

denulka85
6. dec 2012

@lucia2505 dnes mi volala embryologicka ze este 15 je v mrazaku mala som 31 folikul a 18 sa oplodnilo 😉

lucia2505
6. dec 2012

@denulka85 fúúúha tak to máš ešte veľa, takže aj keby náhodou prvý pokus nevyšiel (ale dúfam, že vyjde) tak nebuď zúfalá, máš peknú úrodičku v mrazáku 🙂

kle1984
6. dec 2012

@lucia2505 ahoj,ja som iba chcela vediet ,aka je ako doktorka,ci je prijemna a tak.pondelok tam ideme a zmuzom,prvy krat.co ma caka na prvom sedeni?

denulka85
6. dec 2012

@lucia2505 no uvidime ako dopadnem :D a ako to prebiehalo a kolko to trvalo? zas tak ako minule ze prisli sme na 7mu a ja som isla az o devitej rano?

lucia2505
6. dec 2012

@denulka85 vieš čo ja som bola v sobotu, čiže vtedy je to tam trošku zabrzdené, lebo je tam oveľa menej personálu, takže ja som čakala asi hodinu a pol...potom samotný vklad trval 5 minút a potom som takú pol hodinku ležala ešte. Len problém bol, že treba mať plný močový mechúr pred vkladom a mne už potom bolo tak strašne treba, že som sa skoro pošťala s prepáčním, takže som ledva vydržala ležať, už som mala kŕče.

lucia2505
6. dec 2012

@kle1984 ahoj... no ona je vraj dobrá doktorka ako odborníčka, ale rozhodne nečakaj, že bude nejaká veľmi milá, alebo prívetivá...tým nechcem povedať, že je nepríjemná, ale je taká svojská, moc nevykecáva, je stručná a vecná, nie je moc komunikatívna, ale už som si zvykla a nevšímam si to.

denulka85
6. dec 2012

@lucia2505 vsak toho sa bojim aj ja . lebo ja ked som nervozna tak stale beham curat som zvedava ci vidrzim,,,,, som zvedava akko to cele dopadnem mam tak ist na 10tu

marculik
6. dec 2012

@ada83 ahoj vobec nemaj strach ci dokazes vypit 5 litrov a ci budes mat cas uz som po 2 ivf a neboj nevypila som za den najviac 2 litre vody staci ked vypijes 2 -3 litre krvi a to je aj v papieroch,po odbere som chodila aj ja do roboty no potom som si vybavila dovcu no ked mas taku sedavu robotu ,mala by si sice odpocivat no aj lekari hovoria robte akokeby sa nic nedialo,len uzivaj utrogestan a moc sa tym nezaoberaj a uvidis dopadne to dobre 🙂 a ku komu vlastne chodis?

ada83
6. dec 2012

@marculik diik za radu ja chodim k dr. lattakovej viem o tom pití som sa rozpravalo aj so sesterkou a povedala že memusim tolko vypiť. a ako ti dopadlo toto druhe ivf? a ty ku komu chodiš?

marculik
6. dec 2012

@timona mne sa uz v iscare dva krat nepodarilo ale neviem vcom to je moc sa stym zaoberame alebo je to len o stasti...

marculik
6. dec 2012

@ada83 ja tiez k lattakovej je to dobra no pride mi uponahlana doktorka,no mne nejako sa nedari uz druhe ivf nevyslo ,tak neviem ci budem tam pokracovat ci zmenim kliniku neviem

lucia2505
6. dec 2012

@denulka85 no ja som tiež už hrozne musela a stále som ešte nešla na radu, ale nemohla som sa už úplne vycikať, lebo som nevedela kedy ma zavolajú, tak som každú chvílku chodila na wc len si trošku odcvrknúť 🙂 neboj dopadne to dobre!!!

marculik
6. dec 2012

@katulka25 ako u koho ma iscare uspesnost moj nazor a nazor aj inych viacerych uspesnost urcite brno

ada83
6. dec 2012

@marculik to hej stale niečo rieši ale som s nou spokojná 🙂 a máš este nejakých mrazacikov

marculik
6. dec 2012

@lucia2505 luci vies comu nerozumiem ty si uz mala 50 bunkove a tebe pokial sa pametam ty si biola na odber v utorok ci v pondelok a ze ty kokos ty si mala od vtedy za taku malu dobu az 50 a 100 bunkove a nevyslo to a ja som si myslela ze hura mam aspon 6 bunkove no nechapem ,sice aj mne to nevyslo to myslela som ze tebe sa to podari,hm...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre