ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

cucoriedkacucoriedka
25. jan 2013

@sakura no, akurát som ti odpísala, že aj ja mám z toho halušku riadnu🙂 no, nám ešte nenavrhla nič, tak uvidím, ale ešte v decembri povedala že sa rozmrazia 5 a neviem či dajú aj predlženú kultiváciu...ved, uvidia čo je dobré...to už nechám na nich, že?🙂

cucoriedkacucoriedka
25. jan 2013

@sakura jej, tak to budeme 5 dní rozdiel...že? teda podla mršky🙂 ak sa rozhodne prísť načas....

sakura
25. jan 2013

@cucoriedkacucoriedka
ja mám to isté....prednison a anopyrin, prvých 5 dní estrofen, potom od 6 dňa estrimax 2x denne a potom od 11 dc estrimax 3x denne..utrogestan že mi potom povie kedy...
Ja terza neviem..ten anop a prednison mám stále v kuse počas tých 15 dní dc pokial pojdem na sono?

cucoriedkacucoriedka
25. jan 2013

@sakura no, tak ja si pôjdem dať 31. asi pichnut decapeptyl do centra a sa popýtam...ale zdá sa mi, že hej..ked niečo vyzistím, tak dám vediet....dobre?🙂) už to len nejako vydržíme...som išla s igelitkou z lekárne s liekmi jak dôchodkyna..kurna🙂

sakura
25. jan 2013

@cucoriedkacucoriedka
kks a ako som sa tvárila múdro že ano rozumiem..rozumela som ešte aj v aute cestou domov ale doma mi to nejako vyfúklo..kks 🙂) Ma picne asi 😅
No lebo mi máme zmrazené 2 osembunkové a 5 - tie neviem kolko bunkové sú.. tak navrhla že ich dáme na PK ked chceme vložiť len 1

sakura
25. jan 2013

@cucoriedkacucoriedka
jeeej super 🙂 Budem čakať na správy 🙂 Ešte že to vysonduješ 🙂)
no ale prečo ja mám aj estrofen a estrimax.. a to ešte mám aj euthyrox.. budem ako nahormovaná bomba.. 😅

cucoriedkacucoriedka
25. jan 2013

@sakura no, to presne aj ja som tomu asi tak dlho rozumela ako ty....ešte som frajerila pred kolegynou, ktorá má žiadosť akurát v poisťovni na schválení, že ahaaaa, nech kukáááá.....a ona kukala a aj ja som kukala a vtedy mi to už tak jasné nebolo....🙂
a ja ani neviem koľko bunkové máme zmrazené....hm..no čo už:( ved sa dozviem🙂

cucoriedkacucoriedka
25. jan 2013

@sakura no, to neviem teda, ale ja tiez beriem už tri roky L-Thyroxin, kvôli zníženej funkcii štítnej žlazy.....ved to, ja som marodovala poslednýkrát a vari aj prvýkrát pred 16. rokmi..a odvtedy som zdravá, desím sa liekov....a teraz toto....ved uvidíme ako to budeme zvládať.....si maximálne poplačeme, nakričíme na mužov....noooo a bude aj po🙂)

sakura
25. jan 2013

@cucoriedkacucoriedka
a to som ešte v aute vysvetlovala aj mužovi.. a teraz sa ho pýtam že ako som mu to hovorila ..no ten jeho pohlad hovoril za všetko..ešte väčší jeleň z toho ako ja 😅
ja tiež neviem ako sú na tom..ja som mala 8 embryjok, 5 hned zmrazili a 3 nechali dalej sa deliť.. že vložia to naj.. no lenže všetky boli super.. na 3 deň 8 buniek. vložili 1 a tie 2 zmrazili....

sakura
25. jan 2013

@cucoriedkacucoriedka
noo ja sa obávam tiež toho chovania..ale budem sa musieť pri malej držať 😕 mm si zobere asi dovču a ja pôjdem niekam na samotku 😅

cucoriedkacucoriedka
25. jan 2013

@sakura ach, čo tí naši muži musia s nami prejsť🙂 zlatý.....neboj, podelíme sa o skusenosti, napíšem ti čo a ako a budeme vediet....si poradíme aj bez nich, že?🙂

ahaaa...tak vy ste to takto mali...už rozumiem

sakura
25. jan 2013

@cucoriedkacucoriedka
noo ale zas ked si to tak vezmeš...čo mi všetko podstúpime a oni si idú len na odber 😅

cucoriedkacucoriedka
25. jan 2013

@sakura ten môj sa ma pri stimulácii menopurom pred OPU tiež opýtal, či budem hospitalizovaná...no pochop...som mu povedala, že hned od začiatku a až do pôrodu na psychiatrii..🙂

sakura
25. jan 2013

@cucoriedkacucoriedka
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sakura
25. jan 2013

@cucoriedkacucoriedka
juuj malá je hore..idem off...budem čakať na správičky 🙂 Diikes 🙂

cucoriedkacucoriedka
25. jan 2013

@sakura áno, to máš pravdu, ale oni to tiež prežívajú....aj ked to nedajú vediet...a ver mi, že keby sme nemali takých manželov ako máme, nemôžeme ani my toto podstupit, že🙂
aj ked mi hovoril moj muž, ked som isla na OPU, že mal abstinemciu, ze aké budú spermie...a bla bla bla....a vieš čo bolo? mi povedal že mal taký stres, že mal najhorší spermiogram zo všetkých. takže aj ich sa to dotýka, len inak ako nás...my si to vyžerieme viac, to máš fakt pravdu🙂

cucoriedkacucoriedka
25. jan 2013

@sakura oka, pappa dám vediet...🙂

ada83
26. jan 2013

@klaudia84 ja som to povedala v praci je to na tebe aj ked som doniela priepustku že som prišla neskorej tak je to na pečiatke ten nazov

ada83
26. jan 2013

@cucoriedkacucoriedka ahoj no dnes som dala 1 cetrotide a svrbí to ako des chcem sa poškrabat

cucoriedkacucoriedka
26. jan 2013

@ada83 no verím ti🙂 ale neškrab🙂 to prejde rýchlo🙂

ada83
26. jan 2013

@cucoriedkacucoriedka už to prešlo radšej som to zalepila

denulka85
26. jan 2013

@sakura myslis tu mladu v okuliaroch?

denulka85
26. jan 2013

@ada83 no to iste bude aj po opu 😀 😀 😀 😀

jajus18
26. jan 2013

@sakura ahoj.trosku som citala do zadu,ano ten prednison a anop.urcite az do potvrdenia krvicky 😉 drzim palce

csokasi
26. jan 2013

@sakura A najlepšie ako v našom prípade že hlavný problémik je v ňom :D ,ale tak ten môj je zlatíčko si to plne uvedomuje, ž e to podstupujem kvôli nemu ...

sakura
26. jan 2013

@jajus18
jeej super 🙂 ďakujem za info 🙂

@csokasi
no u nás som problém ja.. nepriechodné vajíčkovody..zle preliečené zápaly...takže som sa aj poďakovala môjmu bývalému dr...

sakura
26. jan 2013

@cucoriedkacucoriedka
hej hej.. ja by som na to neverila že stres ovplyvňuje spermiogram..ale muž je pretekár a mal pred pretekami a boli sme naspermiogram a bol katastrofálny.. že budeme radi ked sa podarí aj na ICSI s niečím napichovať.. no a ked som šla na OPU to už bol muž v pohode..žiadny stres a spermiogram ukážkový....

csokasi
26. jan 2013

@sakura No tak to poteší, by som mu odobrala atestáciu prinajlepšom ... Inak niektorý - bohužiaľ väčšina gynekologov sú des ... Ale ešteže existujú takéto centrá a medicína napreduje a vedia nám pomôcť 🙂

csokasi
26. jan 2013

@sakura Tak to ovplyvňuje a veľmi, nato nás upozornil môj gynekológ ako prvé, keďže nám prvý vyšiel s 0, že niesu žiadny plavci to bol len stav. Ale potom už bol lepší, teda aspoň nato aby sme mohli ísť na IVF.

ada83
26. jan 2013

ahojte neviete mi povedať či pred poslednou kontrolou si mam pichnu doma alebo až v centre po kontrole zabudla som sa opýtať sestričiek diik

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre