ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

katulka25
17. feb 2013

@denulka85 presne tak 🙂

bibi24
17. feb 2013

@denulka85 ahoj, vsetky embryjka sa uchycuju zhruba v rovnakom case, plus minus. Ked si das pk, uhniezdenie zacina na druhy - treti den po vlozeni a trva niekolko dni kym sa uplne zavrta do sliznice maternice.
Bez pk je to zhruba na 3. - 5. den od vkladu. U kazdej zeny to moze byt trosku ine. Preto ked si nemala pk je dobre testovat az po 12. den od et/ket.

denulka85
17. feb 2013

@bibi24 ahoj pk som mala mat ale neprezili tak rychlo rozmrazili dalsie 3 a dve sa vlozili aj ja si myslim ze 8 den je skoro..... ti si si kedy robila test na 12 den?

bibi24
17. feb 2013

@denulka85 ja som mala az 6 vkladov aj s pk, aj bez, takze ja som testovala vselijak. Prve pokusy skoro, potom som uz radsej pockala. PrI poslednom uspesnom som testovala na 9. den po et s pk.

denulka85
17. feb 2013

@bibi24 takze aj ty mas toho dost..... ale aspon ze mas zazrak pod srdieckom. a komu si chodila ja lattakovej 🙂

bibi24
17. feb 2013

@denulka85 ked som chodila do iscare, tak ku valkymu. Po 3. neuspesnych ivf som chvalabohu dostala rozum a isla do brna 🙂

katulka25
17. feb 2013

@bibi24 miozem sa ta spytat ako to je s tym brno? Ako dlho trva kym ta zoberu na vyseyrenie a v com su iny ako iscare? A ako je tl tam cenovo? Dakujem

cucoriedkacucoriedka
17. feb 2013

@bibi24 moja kamarátka bola dvakrát v brne, a podarilo sa im to v gyn five v ba🙂 nie je to o care🙂 ale som rada, že sa ti to podarilo..🙂

bibi24
17. feb 2013

@katulka25 no to je strasne vela otazok, skus si pripadne pozriet temu reprofit brno alebo ich stranku. Na prvu konzultaciu trva asi 2 - 3 tyzdne, mozni mesiac ak su velmi vytazeni. Cenovo - my sme boli samoplatci, bola som na soft ivf a vyslo ma to cca o 300 eur menej ako soft v iscare a pritom tam som mala v cene aj pk. A ini su vo vsetkom - v prostredi, pristupe, kvalite lekarov a embryologov. Citila som sa tam neporovnatelne lepsie ako v iscare. V iscare bol vzdy nejaky problem, kazdodenne kontroly, odbery krvi, predoperacne vysetrenia a pod. V brne som bola vsehovsudy 3 krat - kontrola, opu a et. Vsetko islo hladko. Su proste o dve triedy vyssie ako iscare.

bibi24
17. feb 2013

@cucoriedkacucoriedka asi sa neda car posudzovat podla jedneho cloveka. Ja poznam nespocetne vela zien, ktore to vzdali na slovensku a v brne sa im zadarilo. To hovorime o pripadoch, kde skusali 4., 5. a viac ivf. Ja hovorim z vlastnej skusenosti - bola som aj vo ferticente - tam mi stacila jedna konzultacia a isla som z tade prec, v iscare som "stravila" viac ako 2 roky = 3 ivf, operacia a tehu nikde. V brne som bola na prvej konzultacii v aprili a v septembri som bola tehotna. A ten pristup a komunikacia s lekarmi sa neda ani porovnat. Tam ti lekar do par minut odpovie na mail na hocijaku otazku. V iscare keby som zavolala valkymu, tak by pravdepodobne ani nevedel ako sa vola, on sam 😀

katulka25
17. feb 2013

@bibi24 dakujrm za info. ono hlavne je ze sa to podarilo. drzim prsty

cucoriedkacucoriedka
17. feb 2013

@bibi24 určite, veľmi pekne si to napísala a pravdivo🙂poznám ale aj dvalšie dva páry, ktoré skúsali aj slovensko, aj čechy, vzdali to....a otehotneli obe kočky spontánne....jedna po tom, čo si adoptovali malé dievčattko....takže ja si myslím, a budem si to myslieť, že či s pomocou alebo bez, ked to má byť, tak to bude🙂

a s valkym si ma dostala🙂 aj ked, je to odborník. len aj na nom sa podpisuje zub času🙂

evagy
17. feb 2013

@bibi24 ahoj, chystáme sa podpísať zmluvu v iscare v Ba na ivf s poisťovňou.. teraz však váham, aja ja som počula že v Brne sú lepši.. prosím ťa vieš mi napísať kolko si platila za ivf v Brne a či to prepláca poisťovňa? Keby nám to terza na 2x nevišlo v Iscare tak by sme 3x išli možno aj do Brna.. dik za info.

denulka85
17. feb 2013

@bibi24 v tom brne kazdyy otehotnie.... a ja uz nevie mne to asi nieje sudene 😒

bibi24
17. feb 2013

@evagy viem, ze boli kocky, ktore ziadali o refundaciu nakladov a poistovna im vyhovela. Neviem o tom ale nic blizsie, my sme si to platili sami. Soft ma tam stal raz 800 eur a druhykrat 1000 eur. Cena zalezi od poctu vajicok. Lieky do toho neratam.

@denulka85 A toto je tvoj kolkaty pokus?

denulka85
17. feb 2013

@bibi24 1ivf 2ket a v mrazaku mam este 4 dufam ze preto to neukazalo ze bolo skoro

bibi24
17. feb 2013

@denulka85 tak ved to este nic nie je, preco pises, ze tebe to nie je sudene? Su proste baby, ktorym to vyjde hned a potom take, ktore sa musia trapit troska viac. Ale netreba to nikdy vzdavat. 😉

denulka85
17. feb 2013

@bibi24 vzdy ked to vyzera nadejne vsetko sa pokazi.... nic nevychadza ako by malo, ani pk moje bobulky neprezili a hned rozmrazili rychlo dalsie a ani do papierov mi nenapisali ze ake boli zacinam mat nervy na iscare. od prveho dna mi trvdili ze to vide hned na prvy krat som mlada a nemame taky vazny problem a co s toho,? ak to teraz nevide pojdem na posledny vklad a urcite odchadzam z iscare uz mam plne zuby

bibi24
17. feb 2013

@denulka85 tak toto je presne cely iscare 😠 Poznam, zial.

evagy
17. feb 2013

@bibi24 ´dakujem za tvoju odpoved, chopila som sa a rovno napísala do Brna mail, tak budem čakať čo napíšu. prajem ti aby sa babatká narodili v úplnom poriadku.. 🙂

denulka85
18. feb 2013

@bibi24 velmi su uponahlany a co ja viem co este....

denulka85
18. feb 2013

@katulka25 ahojcek ako dopadla krv? 🙂

katulka25
18. feb 2013

@denulka85 az poobede budu vysledky

denulka85
18. feb 2013

@katulka25 dufam ze povies dobru spravu.... a aky pocit mas s toho? 🙂

sakura
18. feb 2013

babule môže sa stať že aj nedostanem mrchu po tom decateptyle? Mne ho pichli 5 februára a zatial nič 😝

katulka25
18. feb 2013

Inac dnes som to nezvladla a pri sestrickach sa rozplakala ze idem pre negativny vysledok :( neverim zeby bola krv pozitivna :(

martinazvo
18. feb 2013

@katulka25 ahoj, joooj moja drzim palce. A sestricky co, podporili Ta dufam...

ada83
18. feb 2013

@katulka25 ahoj neboj zavoalju ti dobre správy. dnes už si neskusala test

denulka85
18. feb 2013

@klaudia84 ahoj s tebou je co noveho?

denulka85
18. feb 2013

@katulka25 neboj urcite bude krv pozitivna ked si mala ciarocku nie kazdy ma hned vysoke hcg.... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre