ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

monca2013
27. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka ahoj moja zajtra pojdem na krv ale asi až v piatok budem vediet vysledok lebo vo štvrtok je niaky sviatok a chcela by som ešte vediet akymi testami sa testujete vy? lebo ja som mala rapid clear citlivost 10 ale čitam že niektore baby testuju testom mama test je to lepšiTT? ako sa maš ty 🙂

cucoriedkacucoriedka
27. aug 2013

@monca2013 no, ja ked som testovala, tak obyčajný z dm drogerie som mala...ono tie testy sú už všetky spolahlivé, jasné že mama test je spolahlivejší o niečo - to jen z počutia od báb, ja som vtedy mama test nezohnala, tak som si kupila tieto....a inak, prvýkrát som mala desiaty den ducha na teste a potom už nič....som hladala na teste, rozobrala som ho, že kua...niekde tá čiarka musí byť a prečo to nefunguje🙂))) a krv bola negatívna...druhýkrát som netestovala, krv bola negatívna....teraz asi budem testovať.

mám sa tak primerane, vlastne lepšie, už ma tak zaludok nebolí, rozhodla som sa pit menej, včera na ultrazvuku žiadna tekutina v bruchu, je to čisté, dnes ešte na infuziu o desiatej a piatok kontrola...ale pit už nevládzem ☹ ☹ ☹

cucoriedkacucoriedka
27. aug 2013

@monca2013 a veľmi ti držím prsty, nič nie je ešte stratené...ja mama kolegynu, tá už bola v nejakom 13 týždni a jej furt nič na teste, žiadna čiarka nevyšla.....takže to máš tak

jenyke
27. aug 2013

mame potvrdene pco,som stoho strasne smutna.mate niektora zvas tuto diagnozu?

martinazvo
27. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka tak dobre meno vybrat byva umenie 🙂 ja som vzdy vedela, ze ak sa raz postasti babo, chcem Danka a Alexandru (Sasku, po mojom ocinovi)... a manzelovi sa nastastie tieto mena velmi pacia, takze to su prve volby... a druhe zase vybral manzel, takze to by potom boli - ak by sa zadarilo druhe (alebo aj tretie 😀) - Janko a Pavlinka 🙂

cucoriedkacucoriedka
27. aug 2013

@jenyke moja....a nevznikli tie cysty zo stimulácie? možno su to funkčné cysty, ktoré zmiznú

cucoriedkacucoriedka
27. aug 2013

@martinazvo nooo, aj pavlínka je krásne, som zabudla dopísať, že aj to sa mi páči🙂 to zase po mojom ocinovi🙂

martinazvo
27. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka s menom musi byt stotoznena najma mamina a tatino, ostatni to mozu uz len akceptovat 🙂 ale kazdopadne mne sa viacgeneracne mena nepacia... ved zakricim Branko a kto dobehne? Manzel alebo syn? 😀 😀 😀

No a citam ze sa mas lepsie, ziadna voda, to je super !!! Kedy mas vklad? Aj mas spravicky ako sa vyvija PK?

jenyke
27. aug 2013

@jenyke dr.hovorila ze mame tazke pco,musim to este nastudovat co to vlastne znamena.ze je pre mna velmy nebezpecny hiperstimulacny syndrom.minule som to zvladla ale pila som pat litrov,teraz ledva vladzem tri.si mislis ze s takou diagnozou otehotniem tazko aj po ivf

cucoriedkacucoriedka
27. aug 2013

@jenyke tak mac pco? alebo ohss????? pco sú polycystické vaječníky, hyperstimulák je po odbere vajíčok...to je trošku rozdiel, si myslím....ja som mala tiež druhý stupen hyperstimulačného ovariálneho syndromu, to ti ak nie si tehotná odoznie menzesom...tak neviem čo vlastne máš?:(

cucoriedkacucoriedka
27. aug 2013

@jenyke ahaaa, ona nemyslela to že pri pco je nábeh na hyperstimulák? lebo to má pravdu, ženy ktoré majú pco, tak tam je vacsie riziko vzniku ohss....ja tiež uz nevládzem piť, včera som z tekutín už grcala....a nezmestím sa do žiadnych nohavíc, mám také brucho z vody, hádam to vycikám..

kraskanz1
27. aug 2013

@jenyke a dr ti nevravela ze si mas nasadit inofolic? lebo ja osm tiez chodila do iscare tiez som presla ivf sice neuspesnym lebo z 13 odobratych vajok som mala vsetky nekvalitne a hyperstymulak ako vysity 4 dni som sa z toho dostavala...ale potom mi dala inofolic + clostil a bolo to...

cucoriedkacucoriedka
27. aug 2013

@martinazvo ja už som po vklade🙂)))) v sobotu bol...jedna krásna blastocysta...takže čakáme a na kontroly chodíme..tak už len drž pswteky🙂) inak, sa nezmestím do nohavíc žiadnych, strašné, na gumičku si ich zapínam...dierka, gunička a gombíček🙂)) ak ma vezme sanitka, niekde ked nedaj boh odpadnem, tak sa budú len čudovať, sak somráčik🙂) a muž mi hovorí, že mi kupi nejaké nohavice, že ideme do rempa....to je obchod pre remeselníkov a také robotnícke n traky tam majú...ach....

cucoriedkacucoriedka
27. aug 2013

@kraskanz1 ja som mala pri ohss clobest...tabletky.) a tiež mi stiahli vodu🙂 jej, tak ale ty už čakáš bábenko, tak držím prsty🙂))

kraskanz1
27. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka
@jenyke ale ano dostala som dve tabletky clobest...a tiez som zabudla dodat ze mam pcos a dokonca len jeden vajcovod takze sme sa dobre natrapili z dr . Lattakovou 😉

martinazvo
27. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka neboj, to k tomu patri... ono to potom trosku splasne kym to zase nezacne rast 😀

Ja uz som ako hroch... + 20 kg, katastrofa, vseetko ma boli, zacali sa mi na spodku bruska robit strie, no citim sa absolutne neatraktivna, ale nastastie moj uzasny manzel ma podporuje, ze to patri k tehotenstvu... pocitala som s tym, ale ked to prislo znasam to horsie ako som si myslela 😀

zembla
27. aug 2013

@jenyke ahoj,ja mam tiež pco. Beriem uz treti mesiac inofolic a toľko si aj meriam BT. Podľa nej ovulku mávam,i ked neskor až okolo 20teho dňa. Tento cyklus sme začali chodiť do iscaru,mam za sebou iui a cakame zatiaľ...ale myslim,ze sa nezadarilo :(.

@cucoriedkacucoriedka ahooooj mOooc ti držím palce,kedy mas ist na krv? A inak pavlinka je aj môj adept a este aj terezka a johanka 🙂) všetci ma za to sprdavaju,ale kašlem na to 🙂) a pre chlapčeka jakubko,alebo matusko,ale asi to bude petko po priatelovom tatinovi 🙂

jenyke
27. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka mam pco.ale musim si davat velky pozor aby som nedostala hyperstymulak ,lebo pri moje diagnoze je to namna dost nebezpecne

jenyke
27. aug 2013

@kraskanz1 ja beriem teraz siofor,co som citala tu na nete,tak dost chvalia tie lieky tak uvidime.

gigi77
27. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka jeeeeej, aj mne sa paci gretka, ale ani moj muz nemusi, ale u nas on vybral Elu, takze teraz ja vyberam, resp. dufam ze budem vyberat 🙂

gigi77
27. aug 2013

inak ja dnes 6. den injekcie, dnes aj kontrola, dr.sa pyta, ze kolko mate rokov a ja ze 35, a ona veeeelmi dobre reagujem na lieky 🙂 takze vo stvrtok este kratka kontrola ale to uz bude len na vecernu inj a pravdepodobne v sobotu bude OPU 🙂 urodu zatial neviem ale vyzerala spokojne tak hadam dobre bude 🙂 baby a to som zaplatila kopu penazi za lieky a vyzera ze ich ani nepouzijem, teda dufam 🙂

kraskanz1
27. aug 2013

@jenyke ano inac aj ja som brala siofor fakt je vlemi dobry dal mi doporiadku hormony lebo som ich mala katastrofalne asi 1,5 roka som ho brala a eset som aj schudla 10kg pri nom... 😅

ada83
27. aug 2013

od štvrtka som na pn a o 12 zvoní zvonček a za ním kontrola zo sociálky aký sú šikovný

marculik
27. aug 2013

@monca2013 mne to uz dva krat nevyslo a ja som zacala na 13 den spinit a potom krvacat tak pokial nekrvacas nezufaj

marculik
27. aug 2013

@ada83 ahoj uz si po vkade?ja to mam pred sebou

ada83
27. aug 2013

@marculik hej stvrtok bol ket a ty kedy mas vklad

monca2013
27. aug 2013

@marculik ahoj prave teraz som si všimla že mam taky slabo hnedasty vytok neviem či je to z utrogestanu alebo začinajuci menzes ☹

jenyke
27. aug 2013

@kraskanz1 no ja to mam prvy mesiac.po akej dobe si zacala schudnut od toho ?sice ja nemam nadvahu.mozno dve tri kila.a nakoniec ako si otehotnela?ja teraz budem mat druhy et.

kraskanz1
27. aug 2013

@jenyke vies co hned po par tyzdnoch mi isla vaha dole ale aj som tomu samozrjeme pomala takze som za cca 5 mesiacov dala dole 10kg potom to uz dole neslo a teraz to tehotenstvom zasa vyskocilo... 😒 ale potom som mala ivf ktore nevyslo koli tym nekvalitnym vajkam a pootom sme si dali pauzicku a potom mi dr dala inofolic a ten som brala 4 mesiace teda 4 cykli a v 4tom mi este dala aj clostilbegyt a bolo to.. 😉

cucoriedkacucoriedka
27. aug 2013

@martinazvo ahoj moja...my sme sa dnes boli najest, lebo som nič od rána nejedla, dala som trochu paradajkovej polievky a dva kusky pizze a hrozne mi narástlo brucho, uplne zalúdok, tak som sa pokgrcala asi 6 krát, pardon za výraz:( a cítim uplne napnuté bruško, včera ešte bolo všetko oka...tak hádam že nemám zas ohss...och.. a to som aj na infúzke bola dnes

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre