ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

majka212
8. jan 2010

mib termin porodu mam 5.3.... som zvedava, co mi povedia v stredu na utz.... dufam, ze to bude OK.... drobcek neustale kope, uz ho volame vrtulka, lebo sa vrti cely den 😀

amigaa22 ja som chodila k dr. Petrovej... vela toho nenarozprava, skoro na vsetko som sa jej musela pytat, no celkovo som proti nej nemala nejake vyhrady....a moje IVF bolo uspesne na 1.krat.... 🙂 drzim ti palce!

amigaa22
8. jan 2010

majka a ake lieky si pred tym a potom brala?

bubina1
8. jan 2010

amigaa22.... to je u každej individualne určene čo berie predtým a ako prebieha stimulacia....
to potom je už asi všeobecnejšie.... to sme brali utrogestan a estrodial tuším.... 🙂)))))

majka212
8. jan 2010

amigaa ja som brala najprv femodem na ukludnenie vajecnikov.... bola to horm. antikoncep., no neuzivala som to cely mesiac... a cez stimulku som mala menopur a cetrotide.. ale ako pise bubina, u kazdeho je to individualne... po transfere sa este berie utrogestan na udrzanie tehu....

mib
8. jan 2010

majka, tak to mas uz fakt "za par" ... uz si na babatko pripravena? myslim vybavicku, postielku, kocik ... 🙂

kvietok13
8. jan 2010

ahojte kočky, dnes som bola na kontrole v iscare, mame stimulačný protokol a čakáme na menzes a ideme na ket, máme dvoch bojovníčkov, verím, že to teraz vyjde. sme po 1. ivf. všetkým tehulkám a snažilkám držím palce 🙂 🙂

kvietok13
8. jan 2010

lekárka mi predpísala estradiol sandoz 2 mg, začnem brat 1. den cyklu, na 16den cyklu idem na kontrolu sliznice.

guginenka
8. jan 2010

baby ahojte,
chcela by som od vás radu. kedy plánujete byť doma na PN? Ja mám z toho stres, či zostať ešte pre stimuláciou alebo stačí až po transfere. poraďte 😲

amigaa22
9. jan 2010

ahojte kocky,
vcera skoro ziadna info o dr. Petrovej z ISCARU (az na jednu). ak snou mate nejake skusenosti poslite prosim info. ja som sa k nej objednala len tak nahodne, islo mi o skory termin a zrejme bola jedina, ktora mala volny termin podla mojich predstav. ja mam doteraz len velmi zle skusenosti s lekarmi, tak by som sa chcela vyhnut dalsej zlej volbe a uz nemam takmer zadny cas, preto tak ponahlam.dakujem 🙂

bubina1
9. jan 2010

amigaa22...majka ti odpisala včera: amigaa22 ja som chodila k dr. Petrovej... vela toho nenarozprava, skoro na vsetko som sa jej musela pytat, no celkovo som proti nej nemala nejake vyhrady....a moje IVF bolo uspesne na 1.krat.... drzim ti palce!

guginenka...ja som bola na PN od začiatku stimulacie...ale skor to nebolo velmi nutne ako bolo... je iste, že som bola taka oddychnuta... mne bodlo tolko pohodoveho volna... aj po transfere som bola doma...a este furt som doma 🙂)))))))))))))))
musim poznamenat, že som zostala doma hlavne kvoli tomu, že cestujem denne do roboty 30km...

majka21
9. jan 2010

Ahojte babenky.
Do nového roka vám prajem všetko len to naj a hlavne krásne a zdravé bábätká.
Bola som PN, tak skorej som sa nevedela ozvať.
Scarlette, ste krásna rodinka, rastiete ako z vody. 🙂

Ja som mala už na bud.týždeň začať so stimulkou, ale nakolko som brala antibiotiká a ani teraz nie som v 100%-nom stave, tak sme to posunuli, ale mám trocha strach koli tomuto chrípkovému obdobiu. ☹
Viete mi niekto poradiť, na akú dobu schvaluje spoločná zdrav.poisťovňa žiadosť? Ci je to pol roka alebo rok?

majka212
9. jan 2010

mib kocik aj postielku uz mame, vybavicka je tiez ciastocne nakupena... uz to zacnem pomaly prat...este nam treba nejake drobnosti a hyg. vecicky... akurat zajtra s tym ideme od mojich rodicov do BA.. a potom uz cestovat nebudem, bo je to uz riziko... a ani to neni moc pohodlne....

guginenka ja som bola na PN od transferu... a som do teraz...ale vsetko zalezi aj od toho, aku mas pracu....

kvietok drzim palce, nech ti to tento krat vyjde 😉

majka21 je lepsie ist do stimulky, ked budes uplne fit... tak budes mat vacsiu sancu, ze to vyjde...

vsetkym snazilkam drzim palce, tehulky a maminky pozdravujem 🙂

amigaa22
9. jan 2010

bubina1, to mam zatial len 2 skusenosti a z toho si obraz neurobim. citala som tu o kockach, ktorym v iscare neskoro odobrali vajicka a preto bolo IVF neuspesne, a mali to robit doktorky, nie doktori,.......tak proste hladam informacie.

jaja1118
9. jan 2010

ahoj amigaa.
tiez mam s dr.petrovou dobru skusenost.otehotnela som sice az na druhe IVF-ko-ale urcite to neovplyvnila dr.
podla mna a urcite mi to aj kocky potvrdia-moc uspesnost IVF-nezavisi od dr.....
myslim,ze v tejto teme sme vsetky spokojne s Iscarom...-urcite si musis sama spravit nazor po osobnom stretnuti....a po pripade dr.alebo centrum vymenit-nebola by si ani prva ani posledna.....

kajticko
9. jan 2010

ahojte baby 🙂 tak ja už si tretí den pichám Gonal mám krátky protokol. dúfam,že sa za chvílu budem hlásiť k tehulkám všetkým prajem veľa štastíčka 🙂 tiež by som už rada nakupovala vecičky a vyberala kočár. ja chodím k dr.Maršíkovi a som s ním moc spokojná.

zojec
9. jan 2010

ahojte kocky,
amigaa, suhlasim s jajou, ze uspesne IVF nezavisi od konktretneho lekara.. vsetci tam robia co mozu.. myslim si, ze tam ziaden lekar nema vela casu, ide to tam ako po masle, ked sa nieco spytas odpovedia ti, ked nie, veria tomu ze vies do coho ides..a myslim si, ze vacsina bab si nastuduje dopredu co ju caka, a ked jej nieco nie je jasne opyta sa lekara, a sme tu aj my.. "absolventky! co radi pomozeme.. 🙂 ja som mala tiez len dobre skusenosti, aj ked moj osetrujuci lekar bola dt. Durechova, ale odber vajicok mi robil. dr. Marsik.. treba tam ist, prvy pohovor mas zadarmo a rozhodnut sa.. mozes zmenit centrum ak sa ti nebude pacit.. .

guginenka ja som na pn prakticky tiez od zaciatku, tehotenstva.. cez stimulku som chodila do prace, ale teraz by som uz sla na PN... cestovala som kazdy druhy den z ZV do BA, bolo to narocne.. na PN som nechcela ostat, ale ked som dostala OHSS, tak som ostat musela a som az doteraz.. nestazujem si.. 🙂 tiez mam do prace 25 km kazdy den v tomto hnusnom pocasi.. lepsie je nam doma.. 🙂

ostatne babulky pekne vas pozdravujem... tehulky, pekne opatrujte svoje bruska..
mamicky, vela mliecka a oddychu
a tie co sa este chystate vsetko to podstupit, drzim palceky k uspechu.. 🙂

jaja1118
9. jan 2010

guginenka-tiez mozem PN-ku len odporucit bola som uz od stimulky az po matersku-verim,ze nasa Radka je aj vdaka mojemu pohodovemu tehotenstvu taka dobrucka....

flock
9. jan 2010

ahojte babulky,

amigaa - presne ako kocky pisu, uspesnost ivf nezavisi od lekara, s nim si proste musis "sadnut". niekto je s lekarom spokojni a ini nie, nazor si urobis sama. ja som si tiez zvykla nastudovat dopredu co ma cakalo a potom som si to presla s doktorom a on mi zodpovedal moje otazky a obavy. do centra chodi vela ludi a nie je vela casu. ak chces vediet viac, precitaj si aj par stran dozadu, historia je tu celkom slusna.

guginenka - ja som bola PN od odberu vajicok a tyzden po transfere som sa vratila do prace a ostala som v nej skoro az do konca. do prace dochadzam cca 25 km, ale nemala som ziadne komplikacie. vsetko bude zavisiet od toho ako sa ty budes citit. urcite je dobre byt doma par v den odberu vajicok a par dni po transfere.

mib, jaja - myslim na vas 🙂 🙂 🙂

mib
9. jan 2010

ahojte kocky,

tak sa zda, ze sa to tu opat rozbieha. to je velmi fajn. 🙂

amigaa - musim iba suhlasit so vsetkym, co kocky popisali. ja svojej doktorke absolutne doverujem. keby som nedoverovala, urcite by som k nej nechodila. tu je dovera a psychika zaklad. spominala si, ze uz nemas vela casu ... neviem ci kvoli veku alebo mas iny problem, ale cim vacsi stres a tlak na tebe bude, tym skor moze byt cele ivf neuspesne. 😒

kvietok, naposledy som bola tiez na ket. 😉 pozor na davkovanie liekov ... aspon ja som mala zvysovane davky po kazdych piatich dnoch. prvy krat som to trosku domotala a museli sme stopnut stimulku. 😖

guginenka, naozaj zalezi od toho, aku mas pracu a ako sa citis. v zasade je vhodne zostat doma aspon par dni po transfere. po odbere vajicok moze byt podbrusko citlive a bolestive, takze par dni v klude ti urcite pomoze. ja som zostala doma vzdy tyzden po transfere ... aj preto, aby sa embrijka mohli v pohode zahryzkat. 😵 potom som isla do prace, ale ked som v prvych tyzdnoch tehu zacala spinit, zostala som doma. treba sa na to pripravit. kazda kocka po ivf je potencialne rizikova.

majka21, radsej to o mesiac odloz. nie je dobre, aby si mala oslabeny organizmus. pekne sa doliec, ved tehulkovat mozes aj o mesiac neskor. 😉

majka212, na dlhe trasy sa uz fakt neoplati. myslim na teba. dufam, ze nam das vediet ked bude milasik na svete. 😵

jaja, flock, v stredu idem na kontrolu. dufam, ze bude vsetko v poriadku a budem sa moct vratit do prace. ked poviem, ze som tehu, nebudem mat problem. bolo by to lepsie ako presediet to doma. je mi dlho, nemam ziadny pohyb a bolieva ma hlava. ale ak zostanem doma na PN, tak vas budem otravovat a chodit s vami na prechadzky. 😵

... joooj, ale som sa rozpisala. 😕

guginenka
10. jan 2010

dievčatá, ďakujem vám veľmi pekne.
neviem či mám náročnú prácu. ja som taký stresák, tekže tak. Ak pre financie zostanem doma asi pár dní pre odberom a máte pravdu, uvidím ako sa budem počas stimulky cítiť. no aj tak ďakujem.

insolka
10. jan 2010

Ahojte kočky no v sobotu som začala uživať antikoncepciu kedžže mrcha ani po ioinekcii nechcela doraziť.22 idem na kontrolu a pootom ked bude vsetko OK (dufam že bude začnem sa pripravovať na KET konečne a dufam že dojde už posledna mrcha 😅

mib
10. jan 2010

insolka, to ti mrcha stale nedorazila? ved ti meskala uz pred vianocami. 😕 ako dlho budes brat antikoncepciu?

guginenka, pocas stimulky si budes kazdy den pichat injekcie a chodit castejsie na kontrolu do caru. preto boli niektore kocky na PN uz od stimulky. je to kolotoc a pokial mas byt kazdy druhy - tredi den v car, tak sa to tazko kombinuje s pracou. ja mam car v podstate cestou do prace, takze pri poslednej stimulke mi pichali vsetky injekcie sestricky z Iscare. potom som vzdy isla do prace. na kontrolu som tiez nemala problem, kedze z prace do car to mam do 10 minut. takze ak ti toto nebude robit problemy, staci ti PN na obdobie od odberu vajicok, resp. od transferu. 😉 kedy ta to caka?

insolka
10. jan 2010

No mib mrcha stale nedorazila antikoncepciu mi dala len na mesiac ale 22 mi povie bližšie ....... 😅 bola som predtym na krvnnom teste či nahodou ale vedela som že nie som tehotna a sestrička bola prekvapena že či sa podarilo a sme sa smiali že to asi tak ma byt že je to presne vyratane aby sa to podarilo tak uvidime ale stale nestracam vieru ja cem byť dalšia 🙂

mib
10. jan 2010

a nezistovali, preco tolko mrcha meska? jasne ze budes 😉 kolko mas mrazacikov? akych velkych?

insolka
10. jan 2010

Mib pichla mi decapeptil a telo mi takto zareagovalo na neho ....mam 6 mrazačikov.3 mi hned zamrazili a tri mam 8,8 a 6 bunkove teda aspon myslim niako tak to bolo boli vo velmi dobrom stave tak neviem prvy raz idem na KET a ani neviem ako je to s rozmrazenim 😅

insolka
10. jan 2010

....teda a neviem či je to dobre akosi som sa vždy zabudla spytať či je to dobre alebo zle 😅 😅 😅

adajka
10. jan 2010

Ja mám 4 ročnú dcéru z "rozmrazených" embrii a je a bola vždy zdravá,nič jej nechýba.Je až príliš rozmrazená 🙂

insolka
10. jan 2010

adajka tak dufam že o rok budem mocť napisať to iste 😀

adajka
10. jan 2010

Držím palce každej, kt. to nevzdáva.Stojí to zato.P.S. Teraz, prirodzenou cestou, máme chlapčeka.

insolka
10. jan 2010

Adajka teším sa stebou a prajem všetko šťastie aj ked vy ho asi máte už 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre