ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

andy26
22. aug 2008

Ahooooooooooj Saxo, tak to si si ozaj už dosť užila... asi je to veľký strach, však?
No ja som tu sem tam prišla a čítala, ale nemala náladu písať... ked sa nič nedialo. No a ked sme šli po pauze k Maršíkovi, tak sme začali plánovať že kedy by sme teda mali začať no a ja len tak medzi rečou, že či nemôžem aj hned, ked mam doma lieky a teraz mi začal menzes... tak sa to veľmi rýchlo zomlelo, že sme odišli maximálne vytešení s mužom. A už mám dve fazulky v domčeku 🙂 , len aby sa poriadne zabývali .
Ked prídeš z 3D tak sa určite ozvi, som netrpezliva čo bude.. dufam, že bude vidno... švagriná bola 2x na 3D a nevedeli jej povedať.
Ozaj neviem ako to je s tým testom... prečo sa má čakať až 11 dní ? Nepichlii mi Pregnyl.. .takže by som nemala mať falošný hcg v tele...
Som si robila iba tak z nudy test, ked ich mám doma toľko nakupených, a je tam vidno aj tu druhú čiarku... 🙂

sylvia21
22. aug 2008

no andy, tak u teba to vyzera s dvomi ciarockami velmi nadejne az by som povedala, ze isto 🙂

karkulka522
22. aug 2008

baby moje mne je uz dlho,ja by som testovala aj teraz no slubila som muzovi ze pockam do buduceho stvrtka.Dala som si slub este pred rokom ze pokym nezostanem tehotna alebo pokym nedostaneme male babo(adopciou) tak sa neostriham. 😀 Teraz sa muzik jeduje ze vsade su vypadane vlasy,ale ja si pockam.

adinam
22. aug 2008

Čaves Andy-no Ty si raketová,už testíkuješ?Ja som si vtedy robila prvý test na 10-ty deň,to by si už mala mať 100% istotu,ale ak máš 50-bunkové,možno sa už zahryzli 🙂 🙂
Včera si písala o estrofeme-tak ja som ho užívala až do 12tt/aj saxo/,lekár z CARU mi ho zakázal vysadiť.Myslím si,že vedia,čo nám predpisujú.
Tie testy-že telo začína vylučovať HCG až niekoľko dní po oplodnení,ale tiež sa v tom moc nevyznám.No každopádne je to super,nech tam máš riadne koľajnice 😀 !!!!!!!!!!!!!!!!

andy26
22. aug 2008

myslíš Silvi?
to by bolo super, len sa bojím tešiť, neviem či to môžem brať vážne..

andy26
22. aug 2008

Ahoj Adin, to čo som nerobila prvý krát.. teraz akosi musím.. vtedy ste testovali iba vy.. ja som bola akosi skeptická, tak mi to prišlo zbytočné testovať... Ale tento test som urobila iba tak, neviem ani čo som očakavala od toho.. a asi ho neberiem ani vážne... ale trošičku teší....ktovie ako to celé dopadne... A o tom estrofeme je to asi tak, že isto doktori vedia prečo ho dávajú...len ma to prekvapilo na tom príbalovom letačiku-divné, no nie?

adinam
22. aug 2008

Je to divné,ale musíme im veriť.Inak ja som tiež pri prvom IVF-ku moc neverila,mala som obrovský stres,nevedela som do čoho idem.Pri tom druhom som bola kľudnejšia,aj keď to moc nádejne nevyzeralo a vidíš.Takže aj stres robí svoje.A tri mesiace pred druhým IVF som začala užívať Calibrum babyplan a verím,že aj ten mi pomohol.Proste,ak to cítiš od začiatku je to dobré znamenie 🙂 A daj si Calibrum aj Ty,ja ho ešte užívam+1tbl kyseliny listovej denne.

andy26
22. aug 2008

Sa veľmi teším, že ste so Saxo uspešne tehulky, strašne strašne moc... boli ste mi veľmi sympatické, obe. Tak Vám aj držím pastičky, aby ste už boli vo finale štastné maminky 🙂 🙂
Ja som si včera kupila kyselinu listovú, ale vraj 50 % žien to nevie v tele premeniť...tak som dnes nabehla znovu do lekárne a kupila FEMIBION 800 ... obsahuje látky,ktoré tele premeni na 100%. Boli letáky v Iscare, tak som si to čítala, je to nejaká novinka... a je aj pre tehotné FEMIBION 400.... ale aj Babyplan som brala už, poznám to.. vyskúšam teraz tieto

sylvia21
23. aug 2008

andy, kde si sa docitala, ze kys. listova sa nevie v tele premenit? Co to presne znamena? Mne doki tiez spominala femibion, maternu, babyplan, vsetky su na podobnej baze a ked si pozries zlozenie, tak sa skoro vobec neodlisuje.

gabika24
23. aug 2008

ahojte.
všetkým snažilkám držím palce.
sylvia, vidím, že ty o chvíľu začínaš, tak sa držkaj, nech to vyjde.
ináč, ja som otehotnela, keď som brala 3 mesiace predtým callibrum. pri prvom tehu to bolo vtedy, keď som 3 mesiace brala maternu. keď som ich nebrala, pokusy nevyšli. tak neviem, či je to aj tým, ale hlavne musíte veriť tomu, že to vyjde.
držkajte sa všetky.
pointka, ako pokračujete? čo sliznica maternice, rastie pekne?

andy26
23. aug 2008

http://www.femibion.sk/index.php?pid=femibion800

Ahoj Silvi,
ja som o tom čítala na letáku Femibionu v ISCARE, ale ešte som tomu nevenovala takú pozornosť, ako ked mi to povedala v lekárni pri kupe kyseliny listovej, tak som neváhala... povedala, že čistu kyselinu aby som nekupovala, lebo asi 50% žien ju nedokáže premeniť v tele.. ale tento FEMIBION800 obsahuje práve látky, ktoré na 100% organizmus premení...
jedno balenie 30 tab. stojí 398 Sk.

karkulka522
23. aug 2008

Ahojte,aj som prisla na alternativu ako vkladat utrogestan.Mala som doma balenie Candibene tabletky(to je proti kvasinkam v posve) a tam som nasla aj aplikator,ktory bol este zabaleny,nepouzity.Tak som to vyskusala a je to super. 🙂

sylvia21
23. aug 2008

karkulka 🙂 aka si ty sikulka 😉
Andy - dik za info 🙂
Krasny vikend

sylvia21
23. aug 2008

gabika, dakujem, buduci vikend ma caka zaciatok stimulky stimulkou 😉
Ty sa mas s dvojickami dobre? AKo si znasala tieto teploty? Dalo sa to zvladnut?

gabika24
23. aug 2008

sylvia - tie teploty veru neboli ktovie čo, ale dalo sa. ani nohy mi veľmi nepuchli, čo som rada. len ma v poslednej dobe veľmi ťahá v brušku - teda v boku, ale to je normálne. tak sa máme celkom dobre, dúfam, že mi aj v pondelok na poradni povedia, že je všetko ok.
ty sústreď sily na víkend, nech máš dobrý štart a potom bohatú úrodu a mimi (alebo dve) v brušku, mooooc držím palce - veď vieš 😉

sylvia21
23. aug 2008

Ahoj Gabika - To sa tesim, ze sa mate krasne. 🙂 Preco ta taha v brusku, kvoli tomu ze babtka rastu? Alebo z coho to moze byt?
Od pondelka pojdem do prace, tak sa troska odreagujem a budem cakat na MS 😲 😲 okolo stredy zavolam do centra ako pracuju cez sviatky a ci beru v piatok i krv, to by uz mali vediet.
V pondelok musim povedat sefke, ze som mnou na chvilu nebude moct pocitat, to ju asi velmi nepotesi, ale co uz, mimco je prednejsie. Tak dufam, ze to pochopia.

pointka
23. aug 2008

Ahoj Gabika,
vidim, ze tehulkujes dobe 🙂

No mne sliznic zial nerastie a to uz beriem hranicne davky estrogenu ☹
Uvidim v pondelok.

andy26
23. aug 2008

Ahoj poinka,
len sa chcem opýtať, čo to znamená, ak nerastie sliznica?

sylvia21
24. aug 2008

Pointka - zajtra sa drz. Viem, ze ta moze cakat pozitivna i negativna sprava. Dufam, ze Ti ten estrogen zabral. Urcite sa zajtra ozvi. a aj ked by nebola sprava pozitivna, uz za chvilocku sa mozes pokusit o dalsie IVF, uz mas vsetko pripravene. A po tychto davkach estrogenu, by si uz ta sliznica mohla dat povedat a konecne aspon troska podrast.
Velmi Ti drzim place, aby to bolo zajtra v poriadku.

pointka
24. aug 2008

Sylvi dakujem, aj ked bude sliznica iba 7mm poviem dokine nech mi to embryo aj tak vlozi. Co ked motyka vystreli... a naco som sa morila potom cely mesiac tymi liekmi.

sylvia21
24. aug 2008

Pointka, ja by som to na tvojom mieste tiez vyskusala. To uz je mesiac, co uzivas lieky?

pointka
24. aug 2008

no uzivam od 1DC, dnes som tusim 20DC. No ja to urcite vyskusam, s vajkami problem nemam, tak ich nebudem tam susit 🙂 resp. mrazit 🙂

sylvia21
24. aug 2008

Pointka - takze zajtra ta asi caka ET?

pointka
24. aug 2008

nieee, iba kontrola, ET by mal byt v piatok. A dokina ide rozmrazovat tie blastocysty z mojho neuskutocneneho ET pri IVF kvoli tomu OHSS, su tam tusim tri stobunkove embrya, tak predpokladam, ze ak prezije, tak iba jedno a iba to mi bude transferovat, tie dalsie tri jednobunkove, co mam este zmrazene, tie nebude rozmrazovat.

Tak zajtra rano doki rozhodne, ci bude ET, ale ak dovtedy nezacnem krvacat a sliznica bude 7 poviem jej nech aj tak urobi ten KET!

sylvia21
24. aug 2008

POintka - caka ta narocny den 😉 Drzim palceky.

sylvia21
24. aug 2008

ahoj kocky - uz tu mame vela tehuliek, uz sa tu vela oddychuje 😉

tanyja
24. aug 2008

ahojky holky, ako čítam, tak sa darí, a žeby sa nabudúci rok zbierala hojná úroda ? to by bolo veľmi fajn,
Adinam, držím palčeky, nech sa má potvorka čo najlepšie
a Pupo, ty sa tiež drž, a aj čučoriedka nech sa poriadne zabýva
Sylvi, ty si taká dobrá víla tohto fóra, si ako naša pani Doktorka, si zlatá
Kuspitka, kde si , dávno si sa neozvala ????????? 😉 😉 😉

scarlette
24. aug 2008

ahojte baby,
tanyja suhlasim s tebou ze Sylvia je taky anjelik na tejto diskusii,
pointka budem zajtra na teba mysliet ked pojdesdo caru, dufam ze sliznica narastla 🙂

pointka
24. aug 2008

aj ja dufam 🙂 dik scarlette aj sylvia 🙂
co sposobi 1 mm, ze 🙂 taky malinky rozmer, ach jaj

scarlette
24. aug 2008

vsak to, inak by si clovek povedal ze to je skoro nic, ale v tejto veci je to dost
inak uz v napati cakam kedy pride postou schvalene ivf, ak by sme sa este tento rok dockali tak som radsej neobjednala dovolenku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre