ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

cucoriedkacucoriedka
4. sep 2014

Jeminku baby ja ked citam cim vy vsetkym prechadzate....drzim vam vsetkym palce.nech sa dopracujete k zdravym detickam.
Inak ja na iscare nedam dopustit.teda na mudr.petrovu.asi keby som mala niekoho ineho s nie tak dobrym a priamym postojom a perfekt odvedenou pracou tak by to bolo inak.veru nam sa do roka a do dna podarilo tehu. Prajem vam to vsetkym.fakt.

adkanr
4. sep 2014

@cucoriedkacucoriedka dakujem za prianie,a gratulujem ti ze sa ti to podarilo! 🙂

cucoriedkacucoriedka
4. sep 2014

@adkanr aj ja veľmi pekne dakujem🙂

dorotka2013
4. sep 2014

no kocky vobec nie som nadsena z toho co tu citam... nam uz tiez robili zakladne vysetrenia a zatial sa tvaria ze vsetko v poriadku ... tak dufam ze to tak aj naozaj je...aj ked manzel mal u mojej gyn. dobry spermiogram a v car tvrdia ze az taky dobry nie je... ale vraj stale by stacil aj na prirodzene otehotnenie...zajtra tam ideme, caka nas prve iui... tak dufam ze nebude ziadny problem a podari sa 🙂

adkanr
4. sep 2014

@dorotka2013 drzim palce aby sa podarilo 😉

dorotka2013
4. sep 2014

@adkanr dakujem... vobec to nie je sranda...clovek doveruje lekarom,ved sa nomozes vyznat vo vsetkom a pritom ktovie co sa vlastne ozaj deje...ako citam tak ty si v car tiez nebola spokojna...ja mam zatial celkom dobry pocit...aj ked nam vysli ine vysledky ako u mojej dr. a doteraz ma ani nenapadlo ze by sa to malo nejako riesit...test na imunitu mi este nerobili,vraj su tam dovolenky...tak asi v septembri...no uvidim co mi zajtra povedia...

evadek
4. sep 2014

@adkanr tak to si mala veeelke stastie..ja som vyse mesiaca cakala na termin🙂

evadek
4. sep 2014

@dorotka2013 presne tak Mudr .Tibenska co to robi ma dovolenku..pride v pondelok🙂

adkanr
4. sep 2014

@dorotka2013 no ja ti poviem takto,ja by som tam aj bola spokojna,na doktorku nemozem nic zle povedat,vzdy bola mila a snazila sa pomoct. ale o tom ze mam protilatky na spermie som sa dozvedela totalne nahodou po mesiaci,co mi brali krv...vtedy som len kukala,ze coze?aj take existuje?a ja to mam?no fasa... 🙂 ...ani neviem vlastne co vsetko mi z krvi zistovali,brali mi ju dva krat,ale nikdy mi nikto nepovedal co mi vyslo. a kedze som citala od veeela bab ze presli do brna a aki su tam odbornici,chcem vyskusat a chcela by som co najskor babo a hadam sa aj nieco dozviem.aj ja som mala dobry pocit z caru, ale chcem pocut aj nazor a riesenie dr.z brna . test na imunitu ti budu robit kde?

adkanr
4. sep 2014

@evadek ved aj ja by som,asi som si ten termin dotlacila a privolala myslienkami 😀 .ked mi to v pondelok vecer dotuklo,ze vlastne recepcna mi povedala ze 25.9,a ze to nemyslela stvrtok za tri dni,som dobre nevedela ani spat a bola som sama na seba nastvana... 🙂 a este som si vecer povedala ze no to bude fajne,ked mi recepcna povie datum 9.9,lebo vtedy mam ist aj svojmu gynekologovi . a akurat...jak na just... 😀 ale suhlasila som so vsetkym,len nech tam mozem ist.

evadek
4. sep 2014

@adkanr tak super..potom mi napis aky na teba urobili dojem,ok?🙂

dorotka2013
4. sep 2014

@adkanr no krv by mi mali brat v car a kam ju budu posielat to neviem...len najprv mi povedali ze su tam dovolenky a toto vysetrenie robia len v utorok ale ked som tam bola v utorok asi v strede prazdnin tak sestricky mi povedali ze vysetrenie sa nerobi vobec kvoli dovolenkam a naposledy som tam bola v iny den takze zase nic...a len kvoli tomu sa mi tam v utorok nechcelo ist...

adkanr
4. sep 2014

@evadek jasne,dam vediet ako som sa tam citila,aby vedeli aj ostatne,lebo aj ja som sa tu vela docitala. 🙂

adkanr
4. sep 2014

@evadek a nieco sa ta spytam- ten test na imunitu co si si dala robit u dr.Tibenskej v blave nie je to iste co spravia v CAR? lebo aj tam beru krv a nieco zistuju. akurat sme to tu spominali s dorotkou2013.

adkanr
4. sep 2014

@dorotka2013 akosom spominala,mne brali krv v care dva krat, ale jedine co som sa dozvedela je ze mam protilatky na manzelove spermie,inak vobec netusim co vsetko mi zistili z krvi...

evadek
4. sep 2014

@adkanr je ten isty..no ja som ho mala marcovy...a niektore vysledky som od car ani nedostala...(kazdopadne od marca som mala rozdielne vysledky...

adkanr
4. sep 2014

@evadek no zbohom... takze tie vysledky sa mozu behom par tyzdnov tak menit? tiez si si poziadala o prefotenie dokumentov z karty z caru ale nedali ti vsetko?ja tam chcem volat a poprosit ich aby mi to nachystali,a ked pojdeme cez blavu,skocime si to zobrat.

dorotka2013
4. sep 2014

@adkanr no mne robili hormonalny profil...vraj ok...zistovali mi tam nejaku zasobu vajicok ...vraj trosku vyssia hodnota ale este v norme... ja sa v tom nevyznam,nie som odbornik ale ak mi povedia ze vysledky su v poriadku tak im nemam verit? a tiez mi chcela dr robit tie testy na imunitu len teraz su tie dovolenky...ale ked by mali vysledky a neboli by dobre tak preco by mi to nepovedali? a nezacali ma liecit? ved sa tym znizuje aj ich percento uspesnosti oplodnenia... a napr. mne sa tvoria vajicka aj mam ovulaciu tak mi dr nic nepredpisovala....(dokonca sa jej nepacilo ze moja dr. mi zbytocne davala clostil ked sa mi tvoria vajicka...) je mi divne ze by zatajili taku dolezitu infirmaciu ze ma protilatky voci spermiam...nechapem preco by to robili...

evadek
4. sep 2014

@adkanr ale ved od marca preslo dost mesiacov...🙂nie..niektore som mala...a co som nemala tak mi dorobili v medirexe...
Ja som uz tam nechcela ist...

adkanr
4. sep 2014

@dorotka2013 aj mne robili hormonalny profil, to mi spomenuli ze mam mensiu zasobu vajicok,hlavne sposobene vekom.to je dobre ze to mas v norme. aj ja mavam ovulacia,ale to o tych protilatkach som sa naozaj dozvedela az ked sme sa s lekarkou po mesiaci od krvi,hoci medzitym som tam bola dva ci tri krat,to mi spomenula,ze ak budu vajicka,tak ich musia oplodnit metodou icsi,lebo su tam protilatky.tak som bola prekvapena. tiez mi tu tusim evadek odpisovala,ze liecit tie protilatky sa maju liekmi,nie ze sa to necha tak. mozno moja lekarka usudila,ze ked mi spravia tu metodu icsi,tak to nevadi,ja teda neviem. ale v kazdom pripade by som nikdy neotehotnela prirodzene,kedze ich mam neliecene. a keby mas tie protilatky,tak by ti tvoje vajka napichli tiez ihlou a oplodnili(icsi),mozno ich nemas,tak sa neplas 🙂

adkanr
4. sep 2014

@evadek aha 🙂 no mne je to zas blbe tam ist si pre prefotene veci,ale zase na druhu stranu je lepsie ked si do brna toho prinesiem co najviac na posudenie situacie .tak sa prinutim tam ist. 😉

dorotka2013
4. sep 2014

@adkanr aha...tak dufam ze ja sa nieco take len tak medzi recou nedozviem...takze ak som to spravne pochopila tak iui by mi ani nerobili keby som tam mala tie protilatky? ci? boze,clovek aby sa stal odbornikom ked chce otehotniet!!! 🙂

adkanr
4. sep 2014

@dorotka2013 😀 ano asi tak...cim viac si tu citam veci z fora co pisu baby,tym som mudrejsia a skor sa viem aj nieco spytat...ano ako vravis,asi preto ti ani nic nepovedali,lebo tie protilatky nemas,a ked ti idu robit iui tak keby ich mas, tak ti to nerobia,lebo v tom pripade by spermijky nemohli preniknut do vajicka 🙂

dorotka2013
4. sep 2014

@adkanr diky... konecne som sa dozvedela nieco comu aj rozumiem...suhlasim s tebou...aj ja som sa vela dozvedela z fora ale na druhej strane rozne negativne nazory mi robia len stres a zaobisla by som sa aj bez nich...skoda ze tu nie je nejaky filter na pozitivne,zaujimave ci dolezite informacie... 🙂. Ale s tym to asi chodi, kazda minca ma dve strany...takze uvidim co mi povedia zajtra...zatial im budem verit. dufam ze sa oplati a o dva tyzdne budem mat //. 🙂

adkanr
4. sep 2014

@dorotka2013 nemas za co 🙂 ,aj ja som rada ked mi tu niekto poradi a odpise. budem ti velmi drzat palce aby ti to vyslo a nemusela si podstupovat ivf,ide to velmi do penazi a samozrejme aj casu...potom sa ozvi ako sa mas a ci to vyslo. ja tiez podam spravy ako bolo v brne 🙂

dorotka2013
4. sep 2014

@adkanr jasne...drzim palce 🙂... nech nam to vyjde...

evadek
4. sep 2014

@adkanr ved to..mne to bolo tiez aj blbe...a tiez aj divne...po tom vsetkom...
Ale kaslat na to..vysledky potrebujes...tak sup tam🙂

adkanr
4. sep 2014

@evadek dakujem za povzbudenie,pojdem tam 🙂 nepovedali ti nic sestricky ked si chcela tie papiere?muselo im byt jasne ze ides do ineho centra...

evadek
4. sep 2014

@adkanr mne niektore dala dr. na zaciatku...a ten zbytok som si nepytala...nechcela som byt napadna, ze im chcem zdrhnut🙂))

adkanr
5. sep 2014

@evadek no mne nikdy nedala dr. nic,takze to bude zreme....ale tak co uz. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre