ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

katkacernakova
20. máj 2014

@ada83 vďaka za odpoveď 🙂 asi to už nestihnem počas tohto cyklu, ktovie dokedy bude treba čakať na poisťovňu, povedali mi, že asi 2-3 týždne, no uvidíme...

ada83
20. máj 2014

@katkacernakova vseobecna je asi 4 ale mne schvalila za 3 tak pojdeme za mesiac spolu

katkacernakova
20. máj 2014

@evadek v poslednom čase mávam cca 31 dňový cyklus vďaka hormónom. Keby som ich nebrala, buď by som mala mrchu min. 14 dní non stop, alebo by mi to skončilo, mala by som týždeň pauzu a potom by som znova začala krvácať a nikto nevie od čoho. Mám aj zníženú činnosť štítnej žľazy, ale dr povedala, že moje problémy s krvácaním spôsobuje iný problém gynekologického pôvodu. Žiaľ mám aj HPV, z toho sa už roky nedokážem vyliečiť. Je toho veľa. Som zvedavá čo sa podarí lekárom. Kiežby som už v lete bola tehotná 🙂 dr však povedal, že sa to nemusí podariť s vajíčkami, nie je isté že mi narastú na potrebnú veľkosť 😒 Sestra by mi ešte možno mohla darovať vajíčko, ale ona je staršia odo mňa, netuším do akého veku ich možno darovať, budem si to musieť zistiť pre istotu.

evadek
20. máj 2014

@katkacernakova aj ja mam znizenu cinnost stitnej zlazy...ja v kuse rozmyslam, ci to nesposobuje moje problemy...:(..Tie beriem tento mesiac hormony - injekcie, tabletky...bola som na iui..tak tento mesiac bude cyklus mozno i dnovy..inak- 24-25...
Vajickami narastli vdaka injekciam(beru sa aj na IVF) ale ci boli kvalitne..to neviem...
Kratky cklus je na nic..bo sliznica- velkost je dolezita a vajka tiez....ach...
Teraz po IUI - ak nevyjde pojdem na konzultaciu, ci sa oplati s nasim spermiogramom a mojimi problemami este IUI...alebo hned IVF...

katkacernakova
20. máj 2014

@evadek viďíš, ja mám dlhý cyklus, sliznica aj tak nie je v poriadku ☹ mne dr najprv povedal že by sme mohli skusiť iui a potom keď urobil sono hneď zmenil názor, vraj by som sa rozkrvácala a bolo by po všetkom. Všetkému som nerozumela čo hovoril, niekedy ho ani nepočujem dobre, hovorí strašne potichu a ja som hluchá 😀 toľko zdravotných problémov... Čítala som, že iui je menej úspešná metóda, preto som sa aj trošku potešila, keď mi povedal, že to musí byť ivf. Urobím všetko, buďem si pichať aj injekcie, brať tabletky, čo len chcú, ja už všetko vydržím (fyzicky, psyhicky neni isté 😢 ) len aby sa mi už konečne podarilo otehotnieť. Niekedy mávam aj histerické záchvaty, ale nemôžem si pomôcť... na šťítnu žľazu beriem tabletky každý deň už neviem koľko rokov. Sestra mala ten istý problém so ŠŽ, a otehotnela prirodzeným spôsobom.
Predtým som užívala clostilbegyt a môj gynekológ sledoval folikuly, povedal že mi pekne narástli. 3x sme to skúšali s Clostilom plus Pregnylom, takže vraj vajíčka boli OK, ale v IS Care mi dr povedal, že Clostilbegyt je mi k ničomu, nechápem prečo...

evadek
21. máj 2014

@katkacernakova a v ktorom iscare si?..Bratislava?..Je beriem tiez euthyrox 75 ... Chapem..podobne som na tom ja..urobim vsetko..len aby to uz bolo...A ta naladovost je uplne pochopitelna...

katkacernakova
21. máj 2014

@evadek ja som v BA. Ty tiez?

evadek
22. máj 2014

@katkacernakova hej...tiez som v Ba..ktory Mudr?

smejlicka
22. máj 2014

ahojte ako prebieha prva konzultacia? rozhodujem sa ci navstivit toto centrum..este som nebola v ziadnom..

ada83
22. máj 2014

@smejlicka ahoj porozpravate sa z dr zoberu vam oby dvom prv teba pozre a zoberu spermiogram

smejlicka
22. máj 2014

@ada83 a potom sa cakaju na vysledky a hned priprava na umele?

smejlicka
22. máj 2014

a da sa objednat priamo ku konkretnemu lekarovi?

ada83
22. máj 2014

@smejlicka da sa objednat hej podla výsledkov sa rozhodne o dsldom postupe ci iui slebo hned ivf

lucka2405
22. máj 2014

@smejlicka Ahoj zalezi aky mas k tomu postoj, mne ivf ani iui zatial nerobili, skusame zatial prirodzene, mam PCO ktore mi zistili az v ISCARE, no zajtra ma caka hysteroskopia ci je vsetko ok a potom sa uvidi, urcite ta nebudu hned tlacit do zakrokov, ktore nie su nutne nato treba viac vysledkov.

smejlicka
22. máj 2014

@lucka2405 jeee dakujem za odpoved..a u koho si? si spokojna..tiez chcem prirodzene...len doktorka ma tam poslala kvoli nepravidelnemu cyklu a spco a inzulinovej rezistencie..beriem siofor 500 3x1

lucka2405
22. máj 2014

@smejlicka chodim k docentovi Valkymu, viem ze sa tu uz popisalo vselico ale ja som nadmieru spokojna so vsetkymi v ISCARE , ja som brala 1/4 clostilu, nezabral, potom 1x1 bola ovu ale nevyslo to, beriem tiez siofor 2x1 , uz som nechcela brat hormony tak som si kupila inofolic a hla zazrak sa stal normalne mi dosla ms po 14 dnoch uzivania jedneho sacku denne, tak este asi verim na zazraky, zajtra budem vediet ci je vsetko priechodne a potom sa uvidi, moj manzel je zatial radikalne proti IUI aj IVF no tak uvidime, ale ani mne to moc nevonia podla mna je clovek este viac v strese tak uvidim, urcite chod nemas co stratit iba ziskat🙂

smejlicka
22. máj 2014

@lucka2405 tiez rozmyslam na tym doc. Valkym..len neviem ci sa k nemu dostanem na prvu konzultaciu to si mozem vybrat lekara..? a uz tam dlho chodis?

adula12
22. máj 2014

odporucam dr. Lattakovu, teraz asi Grossovu. :D ja k nej chodievam ako ku gynekologicke. osobne som nemala problemy s otehotnenim ale vzdy mi poradila a odporucila som ju aj mojej sestre, ktora mala za sebou 3 spontanne potraty a vdaka dr. a liekom, injekciam ktore uzivala sa jej podarilo nakoniec udrzat babo az do konca a uz sa tesi z 2 rocneho chlapca.

misenaf
22. máj 2014

@smejlicka lekára si môžeš vybrať sama. Ja chodím k doc . Válkymu. Je málo zhovorčivý a ked sa nevypytuješ vela ti toho nepovie. A má na všetko veľa času..... my sme boli v car 1.x v septembri a až teraz v maji začiname s ivf....čiže skúsi všetky metody ako prrodzene počať a až potom sa vrhne na ivf /iui

cucoriedkacucoriedka
22. máj 2014

@katkacernakova aj ja mám zníženú činnosť štítnej žľazy. mne endokrinolog povedal, že je dôležité liečiť ju už pred tehu. ak je liečená a ty si na tbl. tak to problémy nespôsobuje. spôsobuje to problémy u báb, ktoré nevedia otehotnieť a nevedia o tom, ž tento problém majú🙂

cucoriedkacucoriedka
22. máj 2014

@smejlicka ja odporúčam dr. petrovú. od prvého mementu až po pôrod si ma držala u seba. aj odrobila...má skúsenosti zo zahraničia, využíva nové kombinácie liekov, kontrolovala ma každý týžden na poradni počas tehu a nebyť jej tak neviem že mám stázu v obličke, nenasadila by atb a ja som mohla skôr porodiť. ale chvála bohu udržali sme to do 38 tt🙂 skús ju. hovoria že nie je ludská, ja si to nemyslím. sadli sme si. je to fakt odborníčka.

smejlicka
22. máj 2014

@misenaf
@cucoriedkacucoriedka dakujem za info tazko sa rozhodnut takto..ale potrebujem skuseneho lekara lebo okrem gynekol. a endokrinol. problemov mam aj ine diagnozy ohladom pecene ☹

cucoriedkacucoriedka
22. máj 2014

@smejlicka verím že sa rozhodneš správne. môžem ti len povedať, že robí možné aj nemožné. je fakt úžasná a nič nezanedbá. ja dakujem bohu že som skončila u nej🙂 a máme krásneho synčeka.

smejlicka
22. máj 2014

@cucoriedkacucoriedka a ak sa mozem spytat prirodzene ci umelo?

cucoriedkacucoriedka
22. máj 2014

@smejlicka my sme boli na ivf. zlý spermiogram a malo priechodné vajcovody. takže my sme ani neskúšali insemináciu. už aj z hľadiska môjho veku nechcela naťahovať čas.

smejlicka
22. máj 2014

@cucoriedkacucoriedka aha no este manzel nebol na spermiograme tak uvidime ako dopadneme...

cucoriedkacucoriedka
22. máj 2014

@smejlicka my sme sa snažili sedem rokov. a do roka sa nám v centre podarilo otehotnieť. no tak vám držím palce, nech to dobre dopadne aby ste to mohli riešiť🙂

smejlicka
22. máj 2014

@cucoriedkacucoriedka dakujem velmi pekne a nech sa dari..

cucoriedkacucoriedka
22. máj 2014

@smejlicka aj ja dakujem. pa

smejlicka
22. máj 2014

@lucka2405 zajtra nech ti to dobre dopadne ..🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre