ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

aduskatt
31. jan 2011

@walta VAlky je uuuplne to naj🙂) ja som ho dokonca zazila tak, ze sme sa obaja zasmiali, dokonca sme zavtipkovali..ak nieco nevies, alebo ta zaujima, spytaj sa....na vsetucko ti odpovie.........ale ak sa pytat nebudes, sam sa nerozkeca.odbornik fajn, snazi sa co najviac usetrit penazenku aj tvoj organizmus........je zakladatelom a garantom asistovanej reprodukcie na Slovensku, chces nieco lepsie?🙂)

andysok
1. feb 2011

@diankas ďakujeme 😉

kaciatko81
1. feb 2011

@moischaaa aj ja som mala laparku v iscare, ale tiez je to uz vyse roka. rano som prisla, o 10 ma brali na salu, okolo 12 uz som isla na wc a o 14.30 domov 😅 vsetko v pohode 🙂
@andysok kamaratke vzdy vkladali dve a ujalo sa zakazdym len jedno alebo ani jedno. ja som tiez za dve, absolvovat to 2x, no neviem, ale jasne, ked to inak nepojde 😵

walta
1. feb 2011

@diankas ahoj, ano, som si uz stihla vsimnut, ze vela toho nenarozprava, a ja som zase taka, ze co ma zaujima, to sa opytam a este sa mi nestalo, ze by mi neodpovedal. Je zlaty, aj ked ma svoj vek, ale zase hovoria za neho skusenosti, si myslim. A ja mam dost otazok vzdy-hehe.

walta
1. feb 2011

@aduskatt veruze som spokojna, ze som sa k nemu dostala, a to uplnou nahodou. Lebo som musela ist do CARu kvoli ovulacii, resp. strede cyklu, a to mi vychadralo presne na vsech svatych. A jediny lekar, ktory tam vtedy bol, bol doc.Valky. Samozrejme, ze mi to vytelefonovala moja gyn, onak by som tam nesla. Zavtipkoval, ze *nebojte sa, ja tam budem, ja budem sviecky palit v centre*No uznaj, nie je zlaty? Len dufam,ze nam pomoze, a podari sa mi otehotniet. O 6-7 dni ma prist mrcha, alebo nepride a pojdem o 8 dni na krv hCG, pretoze som po IUI. Ale ti poviem, ze ma tak pobolieva podbrusko, presne tie iste pocity ako pred mrchou. Asi mi pride, co myslis?

andysok
1. feb 2011

@kaciatko81 ja som aj tak presvedcena ze sa to neda ovplyvnit.....ani dievcata co s tym nemaju problem, proste raz otehotnu raz nie.......musi byt aj telo na to pripravene, a bla bla bla......bud ides na ET v doborm obdobi alebo v zlom.....🙂

sneznicka
1. feb 2011

@diankas nech Ti nic neblokuje🙂 ale naozaj sa tes na to, co Ta caka🙂 a daj vediet...

aduskatt
1. feb 2011

@walta no, tazko povedat, priznaky pri tehu su zo zaciatku ako pri mrche.............ale drzim palce, aby hCG rastlo

walta
1. feb 2011

@aduskatt aduska, dakujem ti... drz palce 🙂

diankas
1. feb 2011

@sneznicka dakujem dakujem...jasne za dam vediet...fu dost ma pobolieva podbrusko, resp. vajecnik jeden-ten moj problemovy, tak dufam, ze to nic nie je... 😝

diankas
1. feb 2011

@walta no inak, aj mna tak pobolieva podbrusko....tak dufajme, ze je to dobre znamenie...🙂

sneznicka
1. feb 2011

@diankas aj u mna sa deju vselijake veci v bruchu, tiez citim vajecniky... no nechame sa presvedcit, ...uz o par dni🙂

sneznicka
1. feb 2011

@bibi24 ahoj, co nove? Bola si na tej kontrole? Ako sa rozbiehas pri stimulke? Drzim palce, aby to bolo idelane 😉

aduskatt
1. feb 2011

@walta drzim🙂)) silnoooooooooo

walta
2. feb 2011

@diankas ahoj, a kolko ta uz pobolieva? Mna zacalo tak na stvrty den od IUI, a doteraz ma pobolieva. A mrcha by mala prist okolo 7.-8. febr. Tak si drzme palce teda 😉 😉 😉

bibi24
2. feb 2011

@sneznicka Ahoj 🙂 No, ano bola som na kontrole a zas mam hyperstimulaciu ☹ Takze este sa uvidi, ako dalej. Uz ani Gonal nepicham, len Orgalutran. Vajka maju okolo 15 mm, niektore su mensie a je ich vela. Odber bude asi v sobotu. Uvidime, vies ako, to nikto nevie ako sa to bude vyvijat.
A tebe na zaklade coho urcili ohss? Iba podla poctu folikulov?

sneznicka
2. feb 2011

@bibi24 ahoj, trochu mi to pripada tak, ze to nase telo, ked sa raz nastavi na OHSS, tak je to uz potom akoby stale, aj ked sa znizia davky pri stimulke. Ja neviem. No je mi to luto, ze aj Ty znova. Tie priznaky u mna boli najma pocet (19) a potom ta voda v brusnej dutine, ale napriklad aj velke ovaria - takto to povedal Valky, ked mi vkladal embrya. A vsetci ma tam strasili, ze mi teda bude velmi zle, nebudem moct dychat a tak. Tak som tam chodila na caste kontroly a ono sa to cele len zlepsovalo, prakticky hned od ET. Petrova sa rozhodla preto ET, napriek tomu, ze OHHS sa im zdal dost silny. Ja som jej povedala, ze to zvladnem, bez nejakeho velkeho presviedcania. A teda teraz uz len cakam, v pondelok pojdem na krv, v sobotu skusim test, to bude uz 15, den... No drzim Ti palce, ale ja by som sa nedala odradit od ET, predsalen cerstve su lepsie ako mrazene... si myslim🙂

bibi24
2. feb 2011

@sneznicka No, ja mam podla Valkyho polycysticke ovaria. Ale teda aj ovulku mam, aj cykly normalne, aj hormony ok, tak teda neviem. Ja mam tiez dost vajec, vajecniky su velke, ale este by mali dorast. Celkovo som na tom vsak lepsie ako minule (klop klop, vodu v bruchu este nemam zatial, minule som mala uz na 8. den a E2 som mala minule okolo 15 000 a teraz "len" okolo 6000).
Aj mna minule strasil, ze mi bude zle, ale tiez mi nic nebolo, okrem zvacseneho brucha. A ked sa to nezhorsilo ani na 3. den po podani hcg, tak povedal, ze to uz bude len lepsie. Ale tak, nemala som ET. Ja by som ho tentokrat velmi chcela, ale neviem ci povolia.... Ak to bude pre mna nebezpecne, tak do toho nepojdem.
Ake si mala davka? A cim si stimulovala?

kaciatko81
2. feb 2011

@bibi24 juuj, to mi je velmi luto... to pco je v tomto zakerne. dufam, ze to v pohode ustojis, a ze et bude. drzim palce

bibi24
2. feb 2011

@kaciatko81 Dakujem moja, no snad 😖 Aj ked uz si zacinam skor mysliet, ze to odlozi....

kaciatko81
2. feb 2011

@bibi24 snad nie, bola by to skoda 😔 . asi vies, ale vraj treba jest vela bielkovin, pripadne nutri drinky z lekarne.

bibi24
2. feb 2011

@kaciatko81 -ano ano, viem o tom. Aj ked aj tak jem tak normalne, ani predtym ked som ho mala som nejdela nejak viac bielkovin, ale tak klasicky. A tie nutri drinky, vies aj ake? To by som si mozno kupila...

kaciatko81
2. feb 2011

@bibi24 netusim ake, neviem, ci je toho vobec viac druhov... ale ked sa spytas v lekarni, urcite ti povedia. tak skus trosku pridat tvaroh, syry, kysle mliecko... neviem, ci to pomoze, ale aspon skus

bibi24
2. feb 2011

@kaciatko81 Pojdem okolo lekarne, tak sa urcite stavim. Takze mam si pytat Nutri drinky, take co obsahuju bielkoviny, hej? No idem trocha este googlit, co vsetko ma v sebe bielkoviny 😀

rastak
2. feb 2011

@simonini ahoj, ja tiež chodím k Dr. Petrovej a idem teraz do cyklu. Zajtrá začínam pichať Decapetyl a pozajtrá Puregon 600 IU.

andysok
2. feb 2011

@rastak tak drzime palce, dr.petrova je super 😉

rastak
2. feb 2011

@andysok ďakujem za ubezpečenie. verím, že aj dosť úspešná. už nám totiž není dvacet let 🙂

andysok
2. feb 2011

@rastak veru veru, ......🙂

kaciatko81
2. feb 2011

@bibi24 hladala som cez google a mam pocit, ze toho nie je tak vela. skusim nieco este prezistit 😉

nemko
2. feb 2011

@bibi24 drzim palce, joj ja idem stimulovat koncom februara - dufam, ze bude menej vajicok, ale do ET idem aj keby bolo vajicok 20 🙂))) slubili mi, ze mi to budu sledovat a budu sa snazit aby ich nebolo toooolko 🙂 Budem mat Bravelle, Menopur a Cetrotide tak dufam, ze sa dopracujeme k ET 🙂
Myslim na Teba a dufam, ze o par dni nam posles foto s testom a na nom //

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre