ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

sylvia21
9. júl 2008

chruminka, ja som tiez v praci povedala, co bude, takze to zatial islo vpohode, uvidim, ako do buducna.🙂

IMUNITA- Kocky,mate niektora skusenosti s vysetrovanim imunity v Prahe alebo v Brne?

edit.ka
9. júl 2008

kocky, test sa da spravit aj skorej ako za dva tyzdna alebo mala by som pockat?

zuzankaro
9. júl 2008

saska, na to si sa Valkyho nepytala, co robit v takomto pripade?

zuzankaro
9. júl 2008

nedal ti na seba kontakt? Mne marsik dal a hned som mu mala volat ak by to bolo cez vikend, nastastie sa tak nestalo - to bolo pri tom 1.IVF.

saska1
9. júl 2008

zuzi...mna to nenapadlo v tej chvíli, a on tel.číslo nedal.. držal si dosť odstup v komunikácii ☹

sylvia21
9. júl 2008

saska , skus tam zavolat a dohodnut sa, ved predsa kvoli tomu nepremarnis cely mesiac 😉

saska1
9. júl 2008

no dúfajme, že ma to nepostretne 😖

andulla
9. júl 2008

Ahoj saska1 kľudne zavolaj na recepciu a oni ti spravia HP aj cez víkend. Ja som tak bola v sobotu. Treba len povedať, že ti lekár kázal a treba to spraviť. 🙂

pointka
10. júl 2008

Prave som prisla z Iscare a som uplne znechutena!
Oni tam zacali robit INTERUPCIE!!!! V Centre asistovanej reprodukcie!
To teraz budem sediet v cakarni s kravou, co si ide dat decko vziat... Vyborne, hlavne na psychiku tych zien.
Mamonarstvo bez stipky moralky v tomto state nema obdobu.

alicag
10. júl 2008

ahoj pointka tak toto je naozaj sila 😠 asi im chybaju financie silny mamon presne tak

pointka
10. júl 2008

financie?????? prosim? ved denne spravia neviemkolko ivf, co maju z nich 50000.

alicag
10. júl 2008

to som mislela s tymi financiami obrazne ,že akože chudaci nemaju peniaze?haha ved je zname kolko sa tam toči penazi chudaci su neni to je jasne.

pointka
10. júl 2008

neviem, ale asi somna dne, uz nevladzem, vsetci su tehotni, len ja nie, uz ma to nebavi a este sa mam aj na tie sproste kravy pozerat, mam toho plne zuby...

alicag
10. júl 2008

ja viem ako sa citiš a čo preživaš ale hlavne prosim nevzdavaj to radšej zmen car .ja viem je to otras ale mi s tym nič nespravime mna to všetko čaka koncom augusta trasem sa už teraz a tiež v mojom okoli je sama tehotna

pointka
10. júl 2008

neviem, ci sa este o nieco snazit chcem, asi nie...

alicag
10. júl 2008

pointka daj si pauzu chod na dovolenku ,zbehni do kostolika ak si veriaca hlavne to pusti z hlavy ja viem,že sa to da tažko ale skus to ja som si s tymito stavmi privolala len chorobi a velmi tažko som to znašala a dokonca som mala problem komunikovat s okolim no otras.ja viem,že sa dlho trapiš ale nevzdavaj sa

pointka
10. júl 2008

aku pauzu, ved za pol roka som mala ledva jeden transfer. mam uz 31 rokov, je to dost a 10 rokov sa snazim mat dieta.

alicag
10. júl 2008

chapem ta drž sa

alicag
10. júl 2008

no ja mam 33 .transfer som mala len 1 vždy som mala problem s vajkami a snažim sa tak 9 rokov len mam iny zdravotny problem a už som sa chcela na to aj vykašlat

och
10. júl 2008

ahojte
prepacte, ze sa vam do toho miesam, ale nevidim nic zle na tom, ked sa niaka zena rozhodne pre interupciu. CAR je centrum asistovanej reprodukcie, tak nevidim tak isto dovod preco "neasistovat" pri reprodukcii slovenskeho obyvatelstva aj takymto sposobom. Tak isto si nemyslim, ze by zena rozhodnuta pre interupciu by mala byt krava. Nikto nema telepaticku schopnost aby vedel co si prave ta zena mysli a aky ma osud a preto by som ani nikoho za to neodsudzovala.
Toto nie je o peniazoch ale o vlastnom rozhodnuti 😎 Prajem tie najzdravsie a najkrajsie deticky a drzim palce aby sme vsetky oslavovali vianoce so strasne velkymi bruskami 😎 😀

alicag
10. júl 2008

dakujeme bože to bi krasne vianoce 😉

sylvia21
10. júl 2008

I ja mam tuto skusenost, ked som bola v ISCARE na hysteroskopii, tak tam boli este dalsie dve kocky na zakroku. Jedna tam bola kvoli obrovskym bolestiam pri menstruacii - laparka, a druha cakala dvojicky a bola na interupcii. Mala to doma velmi zle, snazili sme sa jej obe ukazat pozitiva, preco si to rozmysliet, ale bola rozhodnuta, lebo si myslela, ze je to v jej pripade to najlesie, co moze urobit.
Myslim si, ze vela zien nema dost priestoru na rozhovor s niekym, kto by im ukazal, ze sa to da zvladnut i inak, mozno by kazda zena, ktora nevie kudy kam a caka dieta mala povinne absolvovat terapiu, kym sa takto rozhodne. Bolo to pre mna tazke, ale musela som to akceptovat ako jej rozhodnutie, ale tak rada by som si to v tej chvili s nou vymenila ☹
NO nic sa neda robit, slobodu rozhodnutia plne akceptujem, ale tie terapie by som dala ako povinne, lebo nie kazdy gynekolog ma cas a trpezlivost sa s pacientkou rozpravat o dalsich moznostiach, na to su kompetentnejsi iny lekari.

pointka
10. júl 2008

interupcia je sebeckost a nizkost cloveka. vzdy sa to da vyriesitm napr adopciou. kolko zien yb chcelo deti a nemozu.
A su to kravy.
akceptujem ju len zo zdravotnych dovodov. stacilo mi, ked som lezala tri dni na laparke u kocha a denne tam prisli na potrat cca 5 zien.

nehnevaj sa, ale v centre asistovanej reprodukcie by interupcie robit NEMALI!

beke
10. júl 2008

pointka máš pravdu, v centrách by to nemali robiť!!!!!!!!!!!

saxo, ako sa máš?

saxo
10. júl 2008

ajoj beke, no my dvojickujeme vcelku dobre, len uz mi vybehlo brusko a neda sa to teda nijako zakryt 😉 rastie mi len brucho, dvojky maju asi malo miesta a uz im teraz nie je rady a mamu bolia krize 🙂 tvoj drobec ako?

cmuk05
10. júl 2008

ako sa da rychlo zistit ze budes mat dvojicky? 🙂

beke
10. júl 2008

môj sa má fajn, zatiaľ ma nič nebolí...18.7 idem do poradne a dostanem tehot. knižku, jupííííííí 🙂
a mne brucho rastie z tých hormónov už ma to nebaví brať tie lieky! 😠
držím palčeky k šťastnému koncu 🙂

sylvia21
10. júl 2008

mas pravdu pointka,
v caroch by to nemali robit, je to strasne na psychiku pre vsetky mamicky, ktore musia prejst vsemoznymi trapeniami , aby deti mohli mat.
Tiez v klasickych nemocniciach je to hrozne. S mimomaternicovym ma prijali na oddelenie, kde behali mamicky s velkymi bruskami, potom po operacii som lezala na pooperacnom s dvomi mamickami po sekcii, kde im nosili babatka, a ked mi prisla navsteva, tak sme mohli byt len v miestnosti, kde bolo asi dalsich 30 mamiciek s babatkami a rodinami a vsetci sa tam okolo mna tesili a chovali babatka a... viete si to predstavit. Musim povedat, ze to bol vsetko velmi zatazove na psychiku okrem vsetkeho ostatneho , co k operacii patri.

tehulky, moj mail berte ako kritiku situacie nasho zdravotnictva, vy co ste tu tehulienky beke, saxo,... nam dodavate nadej, ze raz skoncime ako vy 😀 😉

pointka
10. júl 2008

ja som uz nadej stratila a prave som sa rozhodla, ze s tym vsetkym koncim.

gabika24
10. júl 2008

pointka, kuk ip
pekný deň všetkým, babulky a veeeeeľa šťastia, či už pri snažení alebo tehuľkovaní 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre