ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

andy26
8. jan 2009

Joj Sylvi, ani sa nepýtaj...

stretli sme sa tam aj so Scarlett 🙂 , no a my sme dostali takú odpoved akú som presne čakala. Ked som spomenula doktorovi letáčik, začal akože strašne pozerať a čitať v karte a ani raz sa nepozrel do očí, ked mi uplne hlúpo zaklamal, že tie tabletky nie celkom zastavia ovulaciu, ale že dokonca ju vraj aj podporujú.
Potom sa manžel opýtal, iba medzi rečou, že kedy by som mala dostať teraz mrchu, tak so 100% istotou povedal, že pondelok alebo v utorok. Tak ked vedel, že tie tabletky nemajú na ovuláciu vplyv tak by mohol povedať, že ak nebudete teda tehotná, tak by mala prísť v pondelok alebo v utorok. Ale v tom letaku je jednoznačne napísané, že zastavuju dozrievanie folikulov a zastavujú ovuláciu.... sú to tabletky na oddialenie MS.
Iba sa usmieval a ani na nas nepozrel,... takže si myslím, že dobre vedel, že nemôžem otehotnieť a že sa môžeme snažiť koľko chceme celé 3 týždne.
Ked sa teraz nezadarí, idem preč.

Scarlett, ty ako?

sylvia21
8. jan 2009

Andy - tak tomu nerozumiem, preco To to vsetko takto vysvetlil, ked na letaku su ine informacie. Ja si skor myslim, ze ste si nerozumeli minule, ked Ti tie lieky prepisal, alebo ta velmi nepocuval, mozno mal uplne mysel uplne niekde inde, ved tiez je len clovek, ale potom by bolo na mieste normalne ludske ospravedlnenie, alebo pripustenie, ze sa pomylil.

andy26
8. jan 2009

Sylvi, kuk na IP

misik1
8. jan 2009

sylvi s tym spenatom ti neporadim, ja ho vobec nerobim.....
andy niekedy je to otrasne s tymi lekarmi, velakrat mam pocit,ze clovek musi byt polodoktor, aby ich este usmernoval a dozeral........... 😒

andy26
8. jan 2009

... asi máš pravdu, mišik.. lenže tento presne vedel, čo robí.. to je na tom najhoršie... keby z nevedomosti,.. to človek vidí.. ale on sa škodolíbo smial a tvrdil, že to dokonca podporuje ovuláciu...
a citujem z letáčiku:
zabraňuje zretiu folikulov a ovulácií... takže ako by som tomu mala inak rozumieť.... nikde nespomínajú, že podporujú ovuláciu...vedel čo robí.

misik1
8. jan 2009

to je hrozne, mna take nieco vie tak rozculit............a dohodli ste sa teda na dalsom postupe, ides to este skusit unho?

andy26
8. jan 2009

no v utorok mám prísť na kontrolu, urobí ultrazvuk a povie čo ďalej. Mal by mi predpísať akesi lacnejšie injekcie a ideme na IVF SOFT, nie cez poisťovňu, tak to bude možno trošku lacnejšie... ale aj preto si myslím, že to nevýde, myslím teda, že to nie je z jeho strany maximum, čo môže pre nas urobiť...ale už toto nejako dotiahneme do konca a odídeme naisto preč.

misik1
8. jan 2009

aj ja som mala soft...pichala som merional, pozhanala som si ho tu nakoniku ale aj inde a bolo to lacnejsie...
drzim palce, mozno preto,ze tomu teraz velmi neveris, lebo mas tuto skusenost, tak to moze vyjst.........vsetko je tak, ako ma byt... 🙂

andy26
8. jan 2009

pozerám v papieroch, že aj ja budem mať merional... takže to isté... ako ty.. koľko Ti brali vajok?

scarlette
8. jan 2009

andy ako sa volali tie tabletky co si brala?

andy26
8. jan 2009

Norethisteron

misik1
8. jan 2009

6...pri softe ich byva tak 5 az 7.....su tam nizsie davky liekov a teda to nie je azz taka zataz pre organozmus....my sme to presne tak chceli....ja som pichala 2 merionaly denne.

scarlette
8. jan 2009

andy ten predpisal aj mne dnes... a naplanoval to ivf soft na 9.2 plus minus 3 dni...kedy ides na dalsiu kontrolu?

chruminka
8. jan 2009

ahojte prepacte ze sa vam sem miesam do temicky,ale chcela by som sa spytat na ihli k injekciam....tak dnes som si konecne bola kupit tie injekcie teda ampulky ale nedostala som k nim ihli ani injekcie a v lekarni mi povedali,ze sa musim spytat dokyny ze ake ihli potrebujem...neviete mi poradit?

Budem pichat DECAPTYL- ten sa picha pod kozu a potom FOSTIMON to je do svalu a nakoniec PREGNYL ale ten si mam ist pichnut na pohotovost.

Neviete niektora ake ihli treba je to na nejake velkosti alebo ako?

Priznam sa ze teraz ako mam to vsetko doma tak mam take zmiesane pocity.

misik1
8. jan 2009

baby ja som pozrela letak k tomu lieku na nete a nie je tam nic o blokovani ovulacie, len o predlzeni druhej fazy cyklu...ale mozno v karbickach su ine novsie letaciky...

andy26
8. jan 2009

Misik, tak to je celkom pekné.. 5 až 7... ak by sa aj mne tak zadarilo.. budem spokojná... nejde o množstvo ale o kvalitu.. Pri normálnom IVF som mala 12, doooosť, pri druhom 11 a to mi znišil dávky zo 150 na 100 a potom na 70 myslím. A aj tak z toho bolo 11. Tak hádam to pojde dobre aj teraz.

Scarlett, ja idem v utorok na ultrazvuk a Soft naplánoval tak na 23.1, plus minus 3 dni... 🙂 tak ako tebe.
No schválne, prečítaj si letáčik...
V charakteristike to najdeš v druhom odstavci.
Co ti vysvetlil .. že na oddialenie MS, však? To si kočky tu pochvalujú.. na to je vraj veľmi dobrý a úspešný, takže vysoká pravdepodobnosť že foliky nedozrejú a ani ovulácia nenastane 😠 .

scarlette
8. jan 2009

chruminka ja ti neporadim, brala som ine preparaty a mne ihly dali v CARe

misik1
8. jan 2009

chruminka....pod kozu ti stacia oranzove ihly a do svalu cierne alebo zelene, podla toho aky mas "sedaci sval velky"....ja som si pichala cierne....
neboj!!!

chruminka
8. jan 2009

scarlette jej ahoj nevadi prave som pozrela decaptyl to su vlastne cele injekcie ,len na tie ostatne sa musim popytat...no vsak to som cela ja hned stresujem nic si poriadne nepozriem ,neprecitam.... 😎
tak babulky krasny vecer uz nebudem rusit papa a drzim palceky 😵

andy26
8. jan 2009

Chruminka, tieto injekcie som nebrala a dosť ma prekvapuje, že ihli si k tomu nedostala. Tých ihiel sa báť nemusíš, nie je to nič hrozné a ked píchaš, takmer to necítiť. Neboj sa toho.
Ak to nebude pre teba problem zajsť znovu do centra, tak si vypítaj od sestričiek - nemajú s tým problém ti ihli dať. Prípadne najskôr zavolaj a opýtaj sa, či môžeš prísť pre ihli, alebo čo máš robiť...ked ti ich v lekárni nedali.
Ale je to divné... ja som injekcie dostala vždy s ihlami.

scarlette
8. jan 2009

no mne k tomu lieku vela nepovedal, mam ho brat od 15teho dna cyklu co je 15.1 az do 25teho a potom 27.1 idem na UTZ... ake lieky budem brat netusim...inak som zvedava ako tento soft dopadne a potom uvidim co dalej... ja som tam dnes cakala do jedenastej a uz som bola riadne nas... tam mal kopu tehul... sa aj ospravedlnoval ze tolko cakam lebo zlyhala recepcna pri objednavani, vraj nevedel ci tam dnes vobec bude a ona mu naobjednavala pacientky...a on si objednaval svoje...
misik kolko ta staly asi tak lieky? mne ostal doma este prednyl a orgalutran (ten mam iba jeden)

scarlette
8. jan 2009

teraz som citala ten letak a je tam presne ze "zabranuje zretiu folikulov a ovulacii"

chruminka
8. jan 2009

dakujem a nebojim 😎 teda len taaakto trosililinku 😀

misik1
8. jan 2009

no tak do 3000, ale to preto lebo som pozhanala za ceny za doplatok v lekarni, co ale pri softe normelne nedostanes....tam nejdes cez poistovnu, tak to potom vyjde ovela viac...lebo ja som nasla merional za 70 sk a inak stojhi okolo 380 a viac, a potom som mala cetrotide, to je ako orgalutran a to som potrebovala 3 ks a tiez som ich zohnala lacno a nie po 1000 sk kus,{myslim} co je v lekarni bez poistovne.

andy26
8. jan 2009

Hej, aj nám kazal isť vynadať recepčnej..., no ja musím dať za pravdu ale recepčnej, pretože nevedela, že on si naobjenáva svoje pacientky... a že nikomu nedal vedieť. Ja som jej vďačná, že ma objednala a nakoniec uznal aj on sám, že neprišla som nadarmo, lebo lieky mi dnešným dnom končili a bola som povodne objednaná až na utorok a do tej doby by mi prišla MS, takže by to zase skomplikovalo a možno o mesiac posunulo.

Inak, tiež mi ostal doma pregnyl, dokonca 2 a pol krabičky. Takže aspon na tom trochu ušetríme ešte.

Veru a koľko stáli Teba Mišik..?

misik1
8. jan 2009

uz je to tam andy

andy26
8. jan 2009

Aha, dík Mišik... no ja mám myslím 2 ešte ihly Cetrodite...
A koľko si potrebovala toho merionalu? Nestalo ti na predaj?

andy26
8. jan 2009

No a čo si o tom myslíš, Scarlett? Ako to chápeš ty?

misik1
8. jan 2009

nie zial nic nemam....zohnala som 16 a presne 16 som spotrebovala a tiez 3 cetrotide a 3 bolo treba a taktiez som mala presne dva ampulky pregnylu este z IUI...tak som dufala,ze ked to tak presne vychadzalo a nic mi neostalo,ze to ma iste...a vidis, nic......idem znovu,ale uz na normalne ivf.....

andy26
8. jan 2009

a môžem sa spýtať na akom fore to kočky ponúkajú?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre