ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

sylvia21
1. sep 2008

Najprv sme sa tomu chceli vyhnut, ale ked sme to este skusali prirodzene tak som skoro pri mimomaternicovom mohla zomriet, kde velke ulohu tiez mohla zohravat genetika a pred tym jeden abort a to boli dovody, preco potrebujeme pomoc lekarov a kedze u nas je hlavne geneticky problem, tak jedine, co nam moze hlavne pomoct je PiDG. IVF nam nastastie poistovna preplaca i cast liekov inak by to vyslo i do 200 000.

Pupo, teba kolko teraz vsetko vyslo, ked si bola ako samoplatca?

andy26
1. sep 2008

100 tisic aj ked to preplaca poistovna aj tak sa mi to zda dost?
sylvii tak tebe uz robili aj genetiku?

karkulka522
1. sep 2008

Sylvi to je skvele ze to vsetko ovladas a dufam ze mi to pomoze,urcite si to budem zistovat.

sylvia21
1. sep 2008

ANDY je to strasne vela 😨 . Co uz mame robit. Inu moznost zatial nepoznam 😕
Karkulka snad Ti to spon troska pomoze.

Ja sa s Vami zatial rozlucim, mam este nejaku robotku 🙂

sylvia21
1. sep 2008

Este Andy, teraz som si vsimla, ze som Ti neodpovedala. Ja i drahy mame genetiku za sebou. Takze s istotou edeme na PiDG. Problem mam "nastastie" len ja 😒
Teraz som uz mala 5 dni stimulovat a MS nikde 🙄 😕 😝

sylvia21
1. sep 2008

Kocky zase som si k Vam na chvilocku odskocila, u mna stale ziadna MS. Je to fakt ako v kocurkove mohlo by to byt vsetko naopak a boli by sme vsetky spokojne 😉

andy26
1. sep 2008

ahoj Sylvi a ani nič necítiš ako pred MS? prsia ta neboleli? ani podbruško? zvláštne

scarlette
1. sep 2008

silvi aneprechladla si?

sylvia21
1. sep 2008

andy scarlette - troska ma pobolievalo v hrdle, ale teraz ma neboli nic. Brusko mam take ako keby sa mi nafukovalo a potom zase v pohode, take neiste pocity nie presne ako pri MS. Plet sa mi zhorsila ako pred MS, dokonca som ovela kludnejsia ako normalne byvam 😠 😀 Prsia tiez pohoda.

scarlette
1. sep 2008

som zvedava co ti zajtra povedia 😉 a mne tiez 😀

andy26
1. sep 2008

zvláštne, asi to bude potom nie v strese ale v psychike... veľmi chceš, aby už prišla ..., si nedočkavá na stimulku a robí ti to naschval..ešte ta nechá čakať. Príroda to vie občas zariadiť, že?

Ja som pri prvom IVF necítila žiadne príznaky, tak som netestovala až do odberu krvi a ked mi povedali tú "super správu" že ľutujeme... tak MS prišla asi do 5 min.

sylvia21
1. sep 2008

hmmm - uvidime co mi zajtra povedia lekari a ako si s touto nasou mudrou prirodou poradia 😉 Ja som si tiez myslela, ze spravim test, zistim, ze pohoda a MS pride, ale nic. Tak mozno zajtra alebo mozno este dnes vecer. To by som bola radsej.

andy26
1. sep 2008

no isto ta nepošlú len tak domov... možno ti pichnú injekciu a vyvolajú mršku umelo...

scarlette
1. sep 2008

inak psychika je svina,,, my ked sme sa snazili s manzelom a meskala tak den dva tak som rano vstala atestovala a ked som kukla na test ze negativny mrchana hned dorazila aj s bohovskymi bolestami, vzdy som si nadavala ze skoda testu 😠

sylvia21
1. sep 2008

ja si tiez myslim, ze mi daju asi vyvolavacku, psychika ovplyvnuje strasne vela veci, keby sa tak dala lepsie ovladat.....

sylvia21
1. sep 2008

kocky kuknem este neskor, zatial pa
Na vsetky stale myslim a dufam, ze sa este nieco zmeni k pozit.

andy26
1. sep 2008

PUPO - kam si sa stratila? Ráno myslím na teba, nech si milo prekvapená... prosím aspon ty napíš, že máš //.

sylvia21
1. sep 2008

kocky uz popijame s drahym cervene vinko, mozno pomoze 😵 😵

andy26
1. sep 2008

vidíš, dobrý nápad...to mi nenapadlo ti dať ako tip... tak pekný večer 🙂 🙂 🙂

sylvia21
1. sep 2008

andy, tak to mozno zaberie 🙂 aj tebe krasny vecer

Ides este skusit ranne teho testiky, alebo pockas do stvrtka?

andy26
1. sep 2008

...veru rozmýšlala som či urobím ešte jeden zajtra, ale asi ked budem už v tej lekárni vyberať utroš, tak zoberiem aj test a ašte raz skusim...kašlem na to... veď aj tak viem asi na čom som, prsia sú odpuchnuté, ani náznak na časté cikanie, takže čo, psychicky budem kludnejšia a možno sa spustí MS.

sylvia21
1. sep 2008

Andy a toto bol u teba kolky pokus?

macous
1. sep 2008

Ahoj holky, pozvala mě do téhle diskuze Andy, ale já jí slíbila, že přijdu večer a teď už je noc 😒
doufám, že se nezlobíte, že jsem sem vlezla..... Jak jsem si vás zpětně četla, tak koukám, že jste taky pěkný bojovnice 🙂
Já jedu zítra ráno na krev a určitě mi řeknou, že to opět nevyšlo - tuším to, ale naděje umírá poslední 🙂 Bohužel mě bolí prsa jako Andyska, jako vždycky, když to mám dostat, takže tomu moc nadějí zítra nedávám. Asi už všechny spinkáte, tak sem nakouknu zítra. Všem hezké sny 😉

sylvia21
1. sep 2008

ahoj Macous, sme radi, ze si k nam prisla. Bude nas viac na vzajomnu podporu a predavanie si rad a skusenosti 😉 . Drzim Ti na zajtra velke palceky, nech to vyjde. Tie bolesti prs mozu znamenat a tehulkovanie.
Je tu vela bojovnic, ako hovoris, no prechadza tu i smutny mracik neistoty. Tak dufam, ze co najviac z nas kocky vyhrame coskoro svoj boj 🙂 a mracik zazenieme usmevom. Ako tu uz raz dnes bolo povedane : Neplacme 😢 😢 nad zapadajucim slnkom, lebo neuvidime tie krasne hviezdy, ktore o chvilocku vyjdu 😕 😵
Pevne verim, ze kazda tu svoju malu hviezdicku v perinke urcite uvidime.
Dnes bol narocny den, silne emocie a vela sprav. A prave dnes sme si boli najvacsou oporou. Vsimli ste si kolke sme tu boli a naraz? To sa normalne nestava. Dnesny den sme kocky zvladli. Zajtra zase vyjde slniecko, vela detureniec ide prvy krat do skoly a do skolky a ja si predstvujem, ze i moje tam raz takto bude cupitat.
Krasne snicky 🙂

andy26
2. sep 2008

Vitaj Macous, tak predsa si prišla... 🙂 sa teším.
všetkým prajem krásne ráno, Silvi, dúfam, že mrška prišla ,Masoušku, tebe veľa zdarov a pozitívnu správičku
ja dnes už utroš nedávam... prišla MS.. takže je to jasné.. ani test netreba ničiť.
Tak aspon viem, môžem sa začať sústrediť na KET, papám vitamíniky a idem bojovať.

Pupo, sakra, ozvi sa...

andy26
2. sep 2008

Sylvi, bola som na IUI - neuspešné, na IVF - tiež neuspešné takže teraz druhé IVF +ICSI+PK a tiež neuspešné
Ale mám ešte 3 zmrzlinky.. tak dúfam, že KET príde narad tento mesiac a bude úspešný.

saffi
2. sep 2008

ahojte, chcem sa vas spytat na par veci ohladom spermiogramu, ktory caka mojho draheho. rozmyslam nad ISCARE-om. za aky cas tam na spermiogram objednavaju? plati sa tam za to nieco? mam tam s drahym ist, alebo to mam radsej nechat len nanho? asi vela otazok, ale ak mi odpoviete budem rada 🙂

andy26
2. sep 2008

Ahoj Saffi, tiež ta tu vítam
Spermiogram v I. stojí 250 Sk... Zavolaj na recepciu a objednaj ho... tu je číslo na recepciu...02 59207800
Nemusíš isť s ním, aj tak budeš čakať vonku.. vezmu si len jeho dnu...

pupo
2. sep 2008

...dialnica sa nekoná...test aj dnes ráno negatívny ☹

andy26
2. sep 2008

Sylvi, tak ako? Mrška prišla?
Ja Vám kočky neviem, chodím na wc každú chvílu pozerať, ale ta MS akosi ustála
ráno sa mi zdalo, že sa to spúšťa a zasa nič.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre