ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

silvinnka
28. dec 2011

@tlucka dakujeme 🙂

andysok
28. dec 2011

@tlucka dr.Petrova je profik.....je sice niekedy "zvlastna" ale vie presne co robi, je to realistka ....treba sa jej pytat vtedy povie, inak mlci.... 🙂 mam vdaka nej dvojicky, podotykam ze u nej na prvy raz, pred tym som bola u inej dr ...viem, že to vobec nemusi zavisiet od toho, ale len pre informaciu .-)Dr. Petrova si svoje dvojicky aj odrodila, ja ju mozem len chvalit 🙂

tlucka
28. dec 2011

@andysok ahoj, ďakujem za pozitívne reakcie, celkom sa do centra aj teším. Dúfam, že nám pomôže a aj ja budem mať dvojičky 😀
Každý z nás sme iní a aj lekári sú dobrí aj horší, každí máme dobré aj zlé dni. Ja však verím, že s pozitívnym a milým prístupom, optimistickou náladou a bez arogancie sa dá urobiť oveľa viac a aj lekári sa k pacientovi potom tak aj správajú. Verím, že nebudem sklamaná a všetko mi vysvetlí.
Gratulujem k detičkám, nech Vám robia radosť. 😀

karkana
28. dec 2011

@silvinnka a teraz ti dali aj nejaké iné lieky alebo len utrogestan ? 🙂 🙂 držkajte sa

silvinnka
29. dec 2011

@karkana myslis po potvrdeni tehu testu?tym,ze som zacala spinit a neskor krvacat,tak este papam duphaston 😉 utros mi zacnu pomalicky vysadzat a duphaston sa uziva do 20tt ...

timona
29. dec 2011

@adinam ja netvrdim ze ked sa niekto dlho snazi o dieta je chudera, ja len hovorim, ze ja si tak pripadam oproti tým co taketo problemy nemaju, mam pocit akoby som chytala nieco za chvost a ked to mam uz na dosah ruky tak mi to utecie.. a tiez by sa bojim ze tento kolotoc sa stane mojou hlavnou zivotnou prioritou..a nevravim, ze mat dieta v 40-dke je nieco nenormalne, ale t.č. si myslim že v mojom pripade by to vtedy malo asi trochu trpku príchut..
a je super ze ste tu vsetky tak zmierene a vyrovnane s osudom a berete vsetko tak racionalne....

karkana
29. dec 2011

@timona ja ťa úplne chápem,aj mojou hlavnou prioritou sa stalo len mať dieťa,no čo iné po svadbe,že?Ale ani neviem povedať,ako rýchlo nám ubehlo desať rokov ,čo sme vlastne prežili len cesta do iscar ani dovolenky ,škoda tých rokov,ked tak spätne rozmýšlam,a vezmem si z toho poučenie,teraz by som si po niekoľkých neúspešných pokusoch adoptovala a pokračovala by som v iscar ,aby ma to menej psychicky bolelo,lebo toho trápenia bolo hrozne veľa,fakt je že ináč by som sa tešila keby mi to vyšlo napr.na tretí pokus ked som mala 31rokov ako teraz na 12 pokus ako 38 ročnej utrapenej zničenej vynervovanej ktorá sa veľa rokov stránila pohľadu na deti lebo mi bolo do plaču z toho všetkého, bola by to radosť to je isté ale iná.Je to taká malá rada ,ako si nezničiť psych.zdravie.No ale kočky treba veriť a pokúšať šťastie .

timona
29. dec 2011

@karkana konecne clovek , ktorý ma pochopil!asi lepsie by som to nenapisala...

timona
29. dec 2011

my na dovolenky sice chodime, ale to patri k zivotu typickeho neplodneho paru, chyba nam uz len pes, ktorého by sme obliekali a mal by vlastnú izbu so svojou postelou...

bettypo
29. dec 2011

@timona aj ja som to čítala. musíš uznať že to s tou interupciou si trošku prehnala a ten ďalší príspevok urazil zopár ľudí. nedivím sa. V podstate ani Tebe. Mňa prvý neúspešný cyklus zrazil na kolená tiež

karkana
30. dec 2011

@timona a to som sedem rokov ani nechodila do práce,dala som výpoved lebo by som sa naplno nemohla venovať a cestovať,my sme teraz tretí rok boli na dovolenke ,ale v celku sa neteším ,ked tam cestujem lebo máme šťastie že nás pri vode obklopia rodičia s deťmi čo najmenšími ,to je hrozné ležím a sledovať iných,tam mávam fajné depky.Ono človek ked je zúfalý povie alebo napíše čokoľvek aj to čo by inak určite nepovedal,ved ja neviem čo je ešte horšie aké trápenie ako toto,a ešte ked doma len tak náhodou počuvam,že by chceli aj vnúčatko,to ma vytáča,ale viac ako ja trpí manžel,a tá moja bezmocnosť spravila som čo som mohla ,ináč mam myšlienky žeby som to ešte skúsila s darovanými ale nemáme peniažky

zumike1
30. dec 2011

@andysok o DR. Petrovej suhlasim, som snou naozaj velmi spokojna, je sice obcas cudna, ale vie co a preco robi 🙂

andysok
30. dec 2011

@zumike1 presne ako si to napisala pôsobí niekedy chaoticky ale ona v hlave presne vie co robit to najodlezitejsie...to ze mi raz dala recept na dačo ine ako utrogestan to je u nej normalne 🙂

mary10
1. jan 2012

Ahojte kočky, prajem vam do noveho roku 2012 hlavne vela zdravia, stastia, lasky, porozumenia a pevne nervy, aby sme sa uz konecne dockali vytuzenych babätiek co najskor a co najjednoduhsie, ako to len bude mozne..., aby bol nasledujuci rok pozitivnejsi, ako predchadzajuci... 🙂 🙂 🙂

zojec
3. jan 2012

dievcata, vsetko dobre do noveho roku prajem.. nech ste vsetky coskoro tehulky 😉
@tlucka vlastne som hlavne prisla povzdbudit teba.. asi mame podobny osud 😉 moja dcerka je po uspesnom prvom IVF, pred tym som mala mimomaternicove tehu, tak isto som bez vajickovodu a druhy mam vraj nepriechodny.. no ale asi nie az tak, aby to zabranilo druhemu uplne prirodzenemu tehu, ku ktoremu ani neviem ako doslo 😉 takze hore hlavu dievcata.. kazda z nas tu este moze mat viac ako jedno- dve deticky 😉
tak vam drzim palce 😉

mimickapn
3. jan 2012

Ahojte snazilky.Vsetkym prajem krasny novy rok plny babetiek a zdravia.Chodim do Iscaru k Dr.Maršíkovi a chcem sa spytat ci mate s nim nejake skusenosti.Zda sa mi celkom prijemny a vsetko na co som sa pytala mi vysvetlil.Mam problem s hormonmi a beriem aj rastovy hormon.Mam vajecniky velke len 1-1,5cm a nemavam mesiaciky,tak som dostala Estrimax a Duphaston ,aby sa mi upravil cyklus a mohli sme ist na IVF.Po 25 dnoch barnia liekov som dostala menzes a musi sa mi aspon na 4 mesiace ustalit aby sme mohli pokracovat.Chem sa spytat ci tu je nejaka snazilka ,ktora ma skusenosti s tymito liekmi a s rastovym hormonom ,alebo nejaka tehulka,ktorej sa podarilo otehotniet po takejto liecbe.Dakujem a drzim nam vsetkym palceky.

tlucka
3. jan 2012

@zojec ahoj, veľmi ma potešil tvoj príspevok. Predpokladala som, že som neni jediná po mimomaternicovom tehotenstve, čo ide na IVF, resp. podstúpila už IVF. A som strašne rada, že sa ti podarilo otehotnieť na prvý krát. Preto pevne verím, že s IVF by nemal byť až taký problém, pretože tehotná som zostala asi po 3 mesiacoch od snaženia, ale dopadlo to inak. 😔 Takže otehotnieť môžem, problémom je iba ten chýbajúci/resp. nepriechodný vajíčkovod. Verím, že nám v centre pomôžu k vytúženému bábätku 😉

tuzba
3. jan 2012

ahojte babenky.....začínam svoju prípravu na druhé IVF v ISCARE u dr.Maršíka....chcem sa vas spýtat či ste niektora bola na genetike......čo to všetko obnáša a kolko to stojí.... 🙂

andysok
4. jan 2012

@tuzba ahoj vitaj v prvom rade ti chcem povedat že Maršík je vyborny odbornik aj skvely clovek..... boli sme na genetike a preplacala to poistovna......pripadne vacsiu cast musim sa pozriet mam to vsetko dolozene .....kuknem sa ti na to ked budem pri papieroch

marvilka
5. jan 2012

ahojte baby, chcela by som sa vas spytat, neviete nahodou, ci robia 3D ultrazvuk aj Iscare BA? a ak ano, co to stoji? dakujem za info 🙂

little_miracle
5. jan 2012

@tuzba ahoj, nam robili genetiku v Iscare (Doc. Ondrejcak) a nic sme neplatili.

karkana
7. jan 2012

@andysok ahoj tak ako sa máte?detičky rastú zvládate to ked sú dve? 🙂 🙂

tuzba
9. jan 2012

@little_miracle dakujem..aj my mame ist k nemu..... 🙂

tuzba
9. jan 2012

@little_miracle a robili Ti ju z krvi?

tuzba
9. jan 2012

@andysok ahoj dakujem...je velmi prijemny doktor.....predtym som chodila k doc.Valkymu..... 🙂

little_miracle
9. jan 2012

@tuzba ano, robi sa z krvi, ale sucastou je aj pohovor o dedicnych ochoreniach v rodine. Vysledky budu ca. po 2-3 mesiacoch.

tlucka
12. jan 2012

Ahojte kočky, v pondelok som objednaná Dr. Petrovej na vstupnú konzultáciu.
Môžete mi prosím Vás poradiť okrem bežných vyšetrení a otázok, čo sa jej plánujem spýtať aj niečo dôležité, čo by ma ako "snažiteľku", ktorá tam ide prvý krát mohlo zaujímať? Ste v tom odborníčky 😀 , určite viete o IVF zatiaľ viac ako ja. Ďakujem

sofia17
12. jan 2012

Babenky, prosím surne potrebujem poradit.
Chocila som do ISCARE MT, k Doc. Tomášovi, ktoremu som absolutne verila, no uz tam nie je a ja mam prave ziadost na poistovni. Namiesto neho je tam Mudr. Galo, ktoreho som zazila v Heliose, a teda tam uz nemienim pokracovat.
Kedze je to "jedno" centrum, mozno by sa dalo IVF zrealizovat v BA, viete mi poradit lekára ktorý je mily a zároven profesionalny odborník, ktoremu nejde len o "prachy".
Dakujem

karkana
12. jan 2012

@sofia17 asi dr,Petrová ona je taká vážna ale to si nevímaj, alebo dr.Maršík ten je celkom normalny,ja som k doc.Valkymu chodila aj toho by som ti ale že tam chodí už len na dve hod. opýtaj sa na recepcii,on ma toho dosť za sebou aj skusenosti vyzera taky poplašniak ale vie čo robí,musíš sa veľa pýtať nebiť ticho ja som sa ani nepohla kym mi nevysvetlil čo som chcela ,nesmieš sa dať lebo sa vždy ponahľaju držím palce

tinka9075
14. jan 2012

@sofia17 ahoj aj ja som chodila k doc.Tomášovi do Iscare v MT a potom ako odišiel tak som odišla aj ja teraz chodím k doc.Válkymu a som velmi spokojná ja by som ti odporučila jeho kedže sa asistovanou reprodukciou zaoberá už asi 40rokou tak skúsenosti má viac než dost 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre