ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

ulrika.zuberska
27. mar 2008

tak to ti drzím moooc palce 🙂 ani to až tak dlho netrvá potom daj vediet aké budú

ano idem do heliosu možno zmena zaberie ja mám problémi už 10 r.
dám si spravit všetky vyšetrenia už do toho dám všetko posl. pokus musí vyjst l
a ty máš už všetky vyš. porobené?

selmicka
27. mar 2008

praveze ja mam len hysteroskopiu, ta bola ok, potom horm. profil, ten nie je moc ok (PCO), sama som si dala spravit vseobecnu genetiku (cez znameho), ta bola ok, podrobne vysetrenie krvy (tiez cez znameho) a znamy co mi robil predoperacne mi zistil pri odbere krvy, ze nemam najoptimalnejsie hodnoty stitnej zlazy (tam sa beru nejake 2 hodnoty a jedna z nich by mala byt okolo 2.5 a ja osm mala 1.9, sice je to v norme, ale povedal mi ze v c cudzine pri tejto hodnote by mi nerobili IVF a ked som to povedala v Isc, tak mi povedali ze je to ok...tak fajn...jaj, na tu zlazu beruem pol tabletky euthyroxu rano...nic viac
preto by som chcela ist este k endokrinologicke...a mozno na ten drilling...

ulrika.zuberska
27. mar 2008

no mne tuším robili len hormonálny profil asi bol o.k ked nikto nič nepovedal a teraz genetiku a samozrejme aj tie operačné úkony. ked nemáš známosti tak sa asi nikde poriadne nedostaneš ešte je stále toho dost čo vyšetrovat
a mna to aj preto tak všetko zaujíma lebo som potratila tak zato chcem všetky možné vyš. aby sa to už nezopakovalo

selmicka
27. mar 2008

to urcite, aj ja teraz pôjdem na vsetko co sa bude dat
a ty si bola na akej genetike? na takej vseobecnej? ci sa hodite s manzelikom?
podla mna endokrinologicka mi nieco predpise na upravu hormonov, ved hormony zavisia od stitnej zlazy..
alebo skusim poprosit toho znameho doktora ci nepozna nejakeho dobreho ynekologa ktory by mi spravil vsetky mozne vysetrenia...
ja som si napr chcela dat spravit aj to, ci nemam protilatky na oplodnene vajicko, ale to mi doktorka povedala ze je to zbytocne...na vela veci mi povie ze je to zbytocne ...
ja by som potom asi chcela brat aj clostyl alebo duphastoon..moja kamoska mala vsetko ok a napriek tomu je doktorka dala duphaston na pol roka ked sa nezadari, mala za nou zase skocit...moja doktorka neviem preco mi nepredpise nieco taketo, mozno by to pomohlo a nijako by ma to nezatazilo...hned som mala ist na IUI a IVF..

ulrika.zuberska
27. mar 2008

a ktorú doktorku máš?
v heliose robia vyš. na protilátky
genetiku nám robili s manželom v iscare z krvi ešte nemám výsledky

alicag
27. mar 2008

Ahojte všetky.čitala som si teraz o čom ste dozadu diskutovali.Musim povedat že tiež v heliose mi nespravili všetky vyšetrenia a pri prvom ivf som vlastne už mala poručenu štitnu a 2 krat som do toho nemala ist a oni tvrdili že je to o.k. a po tom 2 pokuse mi tvrdili abi som to absolvovala znova do3 mesiacov a na to moja endokrinologička povedala že moj organizmus bi to v žiadnom pripade nezvladol až po 9 mesiacoch som o.k. tak o čom to je?o štasti?každa z nas vymeni car ked je nespokojna 😉

alicag
27. mar 2008

Dobru nocku 😕

adinam
27. mar 2008

Dobrý neskorý večer,tak som si prečítala dnešné príspevky a mám z toho v hlave riadny "guláš". ☹ Gabika má pravdu-myslím,že najviac záleží na tom,či doverujete svojmu lekárovi...Ale nech sa vám všetkým podarí čo najskor mať tie dve / /,či už v HELIOSE,ISCARE alebo inde!

ulrika.zuberska
28. mar 2008

všetko je to asi ozaj len o štastí a osude
alicag, to mi je lúto takže dúfam, že teraz sa ti to už podarí ked so o.k.
a ktoré centrum teraz navštevuješ?

kvak63
28. mar 2008

Ahoj všetkým
ja chodím do ISCARU k Dr. Ďurechovej. Ona je veľmi zlata. 🙂 Ja mám 34 a som po neúspešnom IVF. ☹ V máji idem len na vloženie vajíčok. V 2005 mi zistili ediometriozu inač mam všetko v poriadku. Endiometriozu mi nik nelieči. Dr., Ďurechova mi pri prvom pohovore povedal že to je zbytočné. Najlepšie je otehotnieť. Teraz mám mesiac na prípravu tak pijem alchimilku, beriem baby plan, fermigard. Možno som zbabelá ale na ďalšie IVF nejdem.

ulrika.zuberska
28. mar 2008

ahoj kvak63, myslím že zbabelá niesi ty musíš vediet najlepšie načo sa cítiš, ked máš ešte šancu otehotniet aj normálne tak prečo to neskúsit a po čase možno aj zmeníš názor tak vela štastia
aj ja som chodila k d. Durechovej je fakt zlatá a velká odborníčka a bola si len raz na IVF alebo už máš všetko vyčerpané

saxo
28. mar 2008

ahojte babeny. ja si tu tiez citam vasu diskusiu ako doktori nemaju cas sa nam riadne venovat. ja cakam na schvalenie ziadosti a vybavila som si to tak, ze pri stimulacii budem chodit ku svojmu dokimu (do BA to mam daleko)a ak nastane cas tak idem do iscaru na ivf a potom na ET. a nemusim cakat ani v akomsi poradovniku 2 mesiace. tak babeny ked sa chce, ide vsetko. som spokojna ja a asi aj oni 😉

kvak63
28. mar 2008

ahoj ulrika

ostali mi 3 snehulkovia a v maji idem na ET.
Možno máš pravdu ale ta bolesť po neúspechu je dosť veľká. Neviem možno to chce všetko len čas.

Dik , držím Vám všetkým palce

annaanna
28. mar 2008

kvak, nevyšlo to

mirinda10
28. mar 2008

anna, to je mi luto ☹ ☹ a nemas snehuliacikov ci ti vlozili vsetko ?

isla si aj na PK nie? neboj bude dobre aj ja uz mam 2 mrchu a este jednu a uz makam na KET v maji dufam

treba len pozbierat sily a ideme na to opat boze nemozeme sa vzdavat ale stale som na teba myslela lebo aj ja si chcem dat PK.

annaanna
28. mar 2008

ahoj mirinda. šli sme cez PiGD... škoda. neviem čo teraz, ale za každú cenu to zopakujem. snehuliačikov žiaľ nemáme, takže celé od začiatku

mirinda10
28. mar 2008

ved si mala 6 vajok nie ked ste sli na Pigd, tie 4 neboli dobre alebo sa prestali delit? co ti povedali v care

ja cvicim mojzisku a pijem aloe vera na detoxikaciu tak sa pekne pripravujem aspon takto sa zamestnavam inak to caklanie na KET dlhe ale co mam robit

mozno by stacilo ist na soft cyklus nie na IVF spytaj sa v Care

pekny vikend dnes to uz balim v praci ale doma sa prihlasim

ulrika.zuberska
28. mar 2008

saxo, tak to je super aspom budeš v pohode, pretože dochádzat takú dialku je nanervy ja som si to zažila je to ost stresujúce takto to budeš lepšie znášat a už začínaš?

ulrika.zuberska
28. mar 2008

annaanna, hore hlavu musíme bojovat, čo sa dá robit aj my sme mali PIGD, aj to pomohlo ale v 12tt. som potratila ale ja si to už asi nedám len pred. kultiváciu tak moc držím palce

ulrika.zuberska
28. mar 2008

selmicka, ahoj nes som sa pýtala v heliose na to gen vyš. spermií doki povedal že to tam robia ale výsledky trvajú až mesiac ale asi sa nato dáme uvidím ked tam pôjdeme čo povie a dá sa to robit naraz aj so všeobec. genetikou? lebo tá tiež trvá mesiac a to by už boli dva 😒

selmicka
28. mar 2008

ahojte,
annaanna, je mi to luto, nejak som si myslela ze ti to vyjde, skoda ze nemame mrazacikov...
ulri, vseobecnu genetiku som si dala robit asi pred 2 rokmi po potrate, na tu som cakala mesiac a nerobila som si ju v Iscare..tu spermiovu genetiku sme si dali robit v iscare, su to uplne rozne genetiky, podla mna si to mozes dat robit aj naraz (len neviem ci vseobecnu genetiku robia v CARe)

selmicka
28. mar 2008

annaanna a nemala si testovat az 31.3? zacala si krvacat?

alicag
29. mar 2008

Ahoj ulrika ja teraz chodim do iscaru v r.k.je to bližšie. neskor sa ozvem musim ist. paaa 😉

Annaanna velmi ma to mrzi hlavu hore bojujeme dalej.

petkaerdal
29. mar 2008

ahojte baby....co mate nove? Gabika,ako si dopadla na uzv? vsetko ok?....ja som uz dostala za igelitku injekcii a ideme na to coskoro....beriem lieky,aby som dostala menzes na cas...tak ratam,ze za takych 5-6 dni bojujeme zase....

alicag
29. mar 2008

Tak sa Petka držkaj,prajem ti abi si mala všetko o.k. A nech to ma ten najkrajši vysledok s tehulkovanim 🙂 🙂 🙂

petkaerdal
29. mar 2008

Dakujem Alicka....a ty ako pokracujes? dlho som o tebe nepocula

alicag
29. mar 2008

Ahoj moja bola som dlho mimo doma sme mali problem zo serverom.nejaky čas som bola v taliansku.no ja som zmenila centrum prešla som z heliku do iscaru a zasa som mala ten 2.pokus problem zo štitnou.čakala som 9 mesiacov kym mi moja endokrinologička povedala,že to možem skusit len toto je moj posledny pokus už sme boli na konzultacii ale musime ist ešte na geneticke testy a čaka sa1 mesiac na vysledky takže tak snad to bude z dobrym koncom.a ty si petka prešla do ineho centra? 🙂

petkaerdal
29. mar 2008

ano ja som uz vo Fericente...mala som uz jedno ivf odvtedy,ale bez transferu...tak teraz idem na 3,rozhodla som sa,ze na posledne...dam si pauzu potom...ak to nevyjde,budem patrat po pricine,preco nemam menzes a tak....
ten 2 pokus myslis ivf? a v taliansku si bola pracovne?kolko si tam bola?

gabika24
29. mar 2008

ahoj Peti. ja aspoň na skok. na ult. som dopadla ok, videli tam dve babuky... tak 10. 4. idem znova, už by malo byť vidieť akciu srdiečok, tak drž palčeky... mam aj foto... tak sa tak opatrne potichučky vytešujeme...
inač, teraz som brala popredu calibrum baby plan (brala som to aj vtedy, pred ket, po ktorom som ostala tehu s malou). neviem, či to malo nejakú súvislosť, ale iba vtedy som to brala a iba teraz a obidvakrát som ostala tehotná... - to len ako rada,prípadne inšpirácia 😉
tak ti veľmi držím palce, dúfam, že to vyjde - teda určite vám to vyjde... 🙂

petkaerdal
29. mar 2008

jeeeejjjjjj,strasne sa tesim....tak silno som drzala palce,pomohlo asi....tak budete mat nakoniec dvojky...sranda....tesim sa .....drzkam palce aj nadalej,ale teraz budem potrebovat ja od teba velmi silno drzat...vcera som dostala za igelitku liekov,zevraj tento merional stipe,tak som zvedava...pa pa zatial
ozaj a si rada,keby boli dve???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre