ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

petkaerdal
3. apr 2008

nie zatial,chcela som ist...ale potom som sa rozhodla ze pojdem este na jedno ivf,ale ak toto nevyjde,tak sa objednam do tej Prahy,ked bude teplucko si spravime vylet...ja si myslim,ze to imuno je tiez velmi dolezite...genetiku nemame este,ale aj tu si chcem dat spravit v Ba....

linle
3. apr 2008

ulrika - imunologické vyšetrenie robia aj v Praha v Ústave pro péči o matku a dítě. Asi mesiac sa čaká na termín a potom mesiac kým prídu poštou výsledky. Je to vyšetrenie na 1-2 hodiny. Žene zoberú krv a mužovi spermie. Nás to vyšlo okolo 5000 CZK. Ak chceš, aby ti to poisťovňa preplatila, treba o to požiadať dopredu priamo v poisťovni. Za pokus to stojí, možno by ti to preplatili.

Inak to vyšetrenie robia aj v SPLNe v Košiciach a v Heliose v Martine. V Heliose musíš byť ich pacientkou a vyšetrenie ti musí odporučiť ich doktor.

ulrika.zuberska
3. apr 2008

no super dakujem ti moc mne povedali v iscare že v tej plzni to stojí 15 000 a trvá to dva dni a že s košíc im nechodia dobré výsledky. ale teraz idem do heliosu do martina tak tam to bude lepšie a v iscare mi povedali že v martine to nerobia

linle
3. apr 2008

ulrika - ja som tam predvčerom volala, určite tam robia imunologické vyšetrenia. Podmienkou je byť ich pacientkou a odporúčanie ich doktora. Nepacientom toto vyšetrenia nerobia.

Ja už mám za sebou vyšetrenie v Prahe - vyšla mi mierne zvýšena bunková imunita. Štyri mesiace som brala Prednison a teraz som ho musela vysadiť. Doktor z Prahy mi varvel, že Prednison sa môže brať 3-4 mesiace a potom je potrebné ho na 6 týždňov vysadiť. Medzitým sme absolvovali IVF a ET v Iscare, ale bohužiaľ to nevyšlo.

ulrika.zuberska
3. apr 2008

linle tak to som rada že som sa tam dala objednat a teraz už viem že je to asi dost dôležité vyšetrenie.
tak ty si premárnila jeden pokus čo?
ja si chcem teraz porobit všetky možné vyš. skôr už nejdem na IVF v iscare mi to zanedbali tam mi nerobili nič

linle
3. apr 2008

ja chodím do Iscare a mám skoro všetky vyšetrenia urobené, aj genetické. Všetko som absolvovala pre IVF. Aj tak to bolo neúspešné. Teraz sa rozhodujem ako ďalej a objednala som sa na vyšetrenie štítnej žľazy. To imunologické vyšetrenie som si však vybavovala sama, poradila mi jedna kočky, že také niečo existuje.

annaanna
3. apr 2008

ahojte, čo robia na tom imuno vyšetrení a na čo to slúži.. dík

petkaerdal
3. apr 2008

ahoj,to imuno sa robi v Prahe a myslim,ze uz aj v kosiciach...zistuje sa tam,ci nahodou tvoje telo nevytvara protilatky voci spermiam,embryu....ak ano,tym padom je ivf na zbytocne...ja sa tam chystam cez leto...
a niekde som citala,ze uz po jednom neuspesnom IVF by sa toto vysetrenie malo spravit....

annaanna
3. apr 2008

ahoj petka, už som prečítala infošky na www.upmd.cz, celkom zaujímavé.
a prečo až cez leto, čítala som, že trazideš na ivf.. nie?

linle
3. apr 2008

annaanna - ja som čakala na voľny termin v Prahe asi mesiac. A potom ďalší mesiac, kým prišli výsledky.
Ako som písala vyššie - vyšetrenie netrvá dlho. Prídeš tam ráno na 8:00 hod., zoberú ti krv a partnerovi spermie, potom ešte absolvuješ pohovor u doktora ohľadne alergií, v akom prostredí pracuješ, či sú nejaké choroby v rodine a pod. a môžeš ísť domov. O 10:00 hod. ste vybavení.

Na čo je dobré vyšetrenie si si už asi prečítala 😉

Ako som spomínala, imunita sa dá vyšetriť aj v SR: v Heliose v Martine a v SPLNe v Košiciach. Skús sa informovať priamo tam. Ak absolvuješ vyšetrenie na SK, poiťovňa ho prepláca. Ak chceš v ČR, treba si dopredu zažiadať o preplatenie, ale nie je to isté, či to schvália. Ak neshcvália, môžeš si dať vyšetriť imunitu na vlastné náklady.

annaanna
3. apr 2008

dík linle, spln košice, práve hľadám na nich www stránku, ty nevieš?

annaanna
3. apr 2008

linle, ku komu chodíš do iscaru a aké vyšetrenia ti robili? tieš som z iscaru -dr.durechová

kvak63
3. apr 2008

ahoj annaanna ako citam tak ides znova dotoho?? budem ti drzat palce. Chcem sa tiez ospravedlni ze som ti neodpovedala na IT 😔 . Nevedela som kde to mam hladat a le uz som si to nasla 😅

petkaerdal
3. apr 2008

chcela som ist teraz,ale moc sa mi do tej prahy nechcelo,ta cesta a tak...tak chcem este jedno ivf vyskusat,ked som uz mala ziadost schvalenu,tak som nevedelavydrzat...ak to nevyjde,idem tam urcite...lebo to moze byt velka prekazka...a pojdes tam aj ty?

annaanna
3. apr 2008

kvak.. ahoj. nerozumiem čo píšeš 🙂

annaanna
3. apr 2008

petka, neviem, musím si prečítať informácie. Možno by som sa mohla poradiť aj s dr.

petkaerdal
3. apr 2008

ved hej,treba sa aj poradit...ale ked mne sa este nestalo,ze by ma tam niekto odporucil...o vsetkom sa docitam tu

annaanna
3. apr 2008

ani mne sa to nestalo. a ani mi nerobili žiadne vyšetrenia v iscare, len krv a ani neviem načo..

kvak63
3. apr 2008

annaanna - myslela som na internu postu co si mi posielala že som ti na nu neodpovedala.

linle
3. apr 2008

annaanna - poslala som ti link v IP.

Chodím k dr. Petrovej. Ale bola som aj u dr. Ďurechovej., Tazberíkovej a jedno IUI mi robil Války.

V Iscare mi robili hormonálny profil (vtedy práve berú krv), folikulometriu, genetické vyšetrenie. Bola som už 2krát na IUI. Neúspešne. Potom som sa dočítala o imunologickom vyšetrení v Prahe a objednala sa tam. Odtiaľ mi prišiel výsledok mierne zvýšená bunková imunita. Liečila som sa Prednisonom a potom som išla na IVF. To bolo bez komplikácií, len som slabo reagovala na stimuláciu (mala som Puregon). Vytvorili sa 4 vajíčka, všetky sa podarilo oplodniť. Dve embryá mi vložili, ale zvyšné dve sa prestali vyvýjať, takže nič nezamrazovali.
Akurát nemám absolvované vyšetrenie na priechodnosť vajíčkovodov (laparoskopiu, alebo HSG). Na to som nechcela ísť.

petkaerdal
3. apr 2008

Linle,ja som mala tiez slabu reakciu na puregon-6 vajok...mas pco?
skusala si aj ine injekcie? ja idem teraz merionalom,troska sa obavam,ze reakcia bude este slabsia...

linle
3. apr 2008

petkaerdal - dr. povedala, že slabá reakcia môže byť kvôli Prednisonu. PCO - no neviem či mám, na ultrazvuku nikdy nič také nebolo vidieť. Hormonálny profil bol v poriadku a na laparoskopii som nebola. Ale predpokladám, že PCO nemám, pretože mám pravidelnú menštruáciu a každý mesiac sa mi vytvorí dominantný folikul a prebehne ovulácia. Myslím, že sa vylučuje s PCO. Nemám pravdu?

Pri odbere vajíčok mi ale dr. zistila endometriózu na ľavom váječníku. Na tom sa mi počas predchádzajúcich mesiacov, kedy ma sledovali, nevytváral dominantný folikul. Na pravom váječníku sa mi počas stimulácie urobila cysta, ale doktorka ju pri odbere prepichla. Tak dúfam, že to bude v poriadku. V pondelok idem na prvú kontrolu po neúspešnosm IVF.

petkaerdal
3. apr 2008

tak nemas pco,lebo ja vobec nemam menzes,ani ovulku ☹ ja som stale na vyvolavacke a tabletkach
bolo to tvoje prve ivf?
mrazaciky nemas,ze? ani ja,lebo vzdy ich bolo malo...tak musim vsetko od znova absolvovat,je to hrozne...

linle
3. apr 2008

petka - áno prvé IVF. Nemám mrazáčikov. Dúfam, že druhé IVF bude lepšie a že to vyjde. A ako si zvládala stimuláciu a odber? Nemala si problémy? Držím palce, aby si to lepšie zlvádala a aby ti to konečne vyšlo.

Inak na Iscare nemôžem povedať nič zlé. Naozaj tam boli ku mne veľmi milí.

petkaerdal
3. apr 2008

ved aj ku mne dr. nebola zla,kazdy ma inu skusenost,mne tak celkovo ten pristup rychlo rychlo sa mi nepacil a hlavne ta v tej kancelarii,ale uz som pocula,ze tam je nova...to bola fakt koza...
vies co ,ja si musim zaklopat,ja ziadne prbolemy ine som nemala,co sa tyka stimulaciu,vsetko som zvladla super...nic ma nebolelo,pohoda..akurat to,ze uz idem na 3 ivf... ☹ to je smutne..a z 2 bol len raz transfer,takze len jednu sancu som mala...dufam,ze budem mat tento raz väcsie stastie
a ty,ako si to zvladla?

annaanna
3. apr 2008

linle, to ivf nakoniec bolo neúspešné? ☹ škoooda
tuším som to tu už písala, petka, tiež mám pco. najprv sa mi tie folikuly netvorili, ale nakoniec tovyšlo a mali sme 15 vajíčok. Keďže mám pco a nepravidelnú ms tak každé vajíčko bolo inak dozreté, takže oplodniť sa dalo len 9, oplodnených 6. teraz mi dr. chce predpísať antikoncepciu na dva mesiace pred stimuláciou, aby vaječníky pracovali a folikulky (dúfam že nejaké vystimulujeme) rástli rovnako. nooo že ich to nenapadlo skôr to neviem, ale hlavne že napadlo.....
objednali sme sa na imuno do prahy...

linle
3. apr 2008

áno, tá v kancelárii bola príšerná, na tú som už úplne zabudla 😀 máš pravdu, je tam nová, IVF som vybavovala už u novej. Zatiaľ je fajn.

Ja som to tiež zvládala v pohode, hoci ma občas bolelo brucho (asi kvôli cyste). Odber som mala už 11DC a injekcie pichala od 2DC. Takže to ubehlo relatívne rýchlo.

petka - nestrácaj nádej. Ako tu už bolo spomínané, pozitívne naladenie tomu veľmi pomôže.

Spomenula som si, že pred pár dňami dávali v televízii nejaký dokument, kde jedna kočka absolvovala 9krát IVF a až deviate vyšlo. Že absolvovala akupunktúru a to jej pomohlo.

petkaerdal
3. apr 2008

ved sa musime vsetky snazit mysliet pozitivne,aj ked to je tazke niekedy...
uf...9x,tak to uz je pekne cislo a dobra zataz na organizmus

linle
3. apr 2008

9krát, ale nebola zo Slovenska, bola z nejakej anglicky hovoriacej krajiny (nezachytila som presne odkiaľ) a na deviaty pokus mala dvojičky.

petkaerdal
3. apr 2008

a kedy by si ty isla na dalsie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre