ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

pointka
15. sep 2008

ahojte.trosicku,i ked nie moc sa citim lepsie. Odteraz som sa rozhodla,ze o mojich zakrokoch v car nebude uz nikto a mojho okolia vediet a hlavne som to mojmu manzelovi nakladla na srdce. I ked on chudak sa chcel pochvalit, ale ludia su zli, velmi zli a neprajni. I ked nie som poverciva ani pobozna,ale verim, ze negativne myslienky a neprajnost ovplyvnuju veci. Bud.tyzden ideme do egypta,tam zrelaxujem a uvidim,co bude dalej. Teraz sa hlavbe chcem chvilu ocistit od liekov a hormonov,trochu mi uz z tobo kvapkalo na karbit 🙂
Sylvi neboj,bude dobre. Mne doki videla len 7 vajok a pri odbere som mala 19. Drzim ti hrozne palce.
Aj vam ostatnym stimulantkam,cakatelkam prajem nech to uz vyjde!
K Dokine idem az v piatok tak som zvedava,co mi povie...

Este raz vam dievcata dakujem za vsetky pekne slova

sylvia21
15. sep 2008

Macous, asi by si si si mala dat skor PN, ked su vsetci chori. Neda sa? Ja nad tym tiez rozmyslam.

Adinam, mna tiez caka amniocenteza, ak vobec pridem do takeho stadia tehulkovania. V kolkom tyzdni si v 16? Ako to krasne bezi 🙂 Kde Ti ju idu robit? Potom vysetria vsetky chromozomy, alebo, co budu s plodovou vodou u teba robit? Budem Ti drzat palce. Ako vravis, caka ta tri tyzdne cakania na dobry vysledok. Verim, ze bude dobry, ked ste sa v zdravi a bez vacsich komplikacii dopracoali az sem. 16 krasnych tyzdnov o niecom svedci.

Pointka - to mam radost, ze sa uz citis troska lepsie. Potrom si v tom Egypte krasne uzi, nadherne sa opal a zaplavaj v mori. Nie je nic lespei ako paradna dovolenka s clovekom, kt. lubis 😉

Dnes rano som bola na kontrole. Pocet folikul rapidne klesa. vo stvrtok bolo 15 vajicok, v sobotu osem a dnes dva. ☹ 8-9 mm je vela, ale v kazdom vajecniku je jeden dominantny jeden ma 18mm a druhy 20mm. Zajtra sa dozviem ako budeme pokracovat podla krvicky a utv.
Neviete, do akej velkosti mozu folikuly vyrast este pred ovulovanim?

tigr21
15. sep 2008

ahojky,promiňte,že vám sem lezu,taky jsme se museli o naše štěstíčko dlouho snažit,teď bych vás chtěla poprosit o hlásek,jestli se vám líbíme.mocinky děkujem
http://www.pampers.cz/cz_CZ/klub_uzasnych/galle...

annaanna
15. sep 2008

ahojte dievčatá...
Sylii, okolo 20 mm by mali už prasknúť folikulky a nastáva ovulka. Ja som s Ďurechovou tak stimulovala, že ten 20 mm nebrala do úvahy a nechali sme narásť tie menišie do veľkosti 18-20 mm. Ale je pravda, že dlho som pichala cetrotide.

adinam
15. sep 2008

Silvi,máme už 18tt,budú mi to robiť na Kramároch a vyšetria všetky chromozómy 😒 .
Neviem,aký postup zvolila Tvoja dokyna,ale tie dva sa mi zdajú už dosť veľké.Čím stimuluješ?Už picháš aj injekcie proti prasknutiu folikulov?

sylvia21
15. sep 2008

annanna a ten vacsi Ti nepraskol a nazacal ovulaciu? Nie je tam to riziko, ze by som stratila vsetky folikuly? Asi ten cetrotide T ipomohol, aby ten nejvacsi nepaskol, ze?
Adinam, tak uz 18tt, to je super. Kto Ti to bude na Kramaroch robit? Ja stimulujem menopurom a dnes som zacala pichat orgalutran, takze ten by mal asi zastavit prasknutie. Uvidime, co povie zajtra Valky na zaklade vysledkov krvi a utv.

adinam
15. sep 2008

Silvi,ešte neviem,zajtra to idem vybaviť,dúfam,že ma zoberú na stredu.
Chodíš aj k Válkymu?Hlavne sa ho neboj,nie je taký ako vyzerá... 😉 😉 Dúfam,že dobre dopadneš!!!!!!!!!!!!!

sylvia21
15. sep 2008

TAk dobre zajtra vybav. Tam je fantasticky Slezak. Je to bomba medzi gynekologmi na SLovensku.
Zajtra idem vynimocne k Valkymu, lebo tam moja doki nie je. Dufam, ze sa na to pozrie skusenym okom a spravne rozhodne. Mne sa zda velmi prijemny starsi pan. Nemam problemy s tym, ze by som sa niekoho bala 🙂
Ty si chodila k Valkymu?

adinam
15. sep 2008

Raz som bola u Slezáka na sono,bol zlatý,no ja chodím Mudr.Čunderlíkovi,tak toho by som chcela...
V Iscare som patrila Hrúzikovi,ale pri tomto IVF tam nebol,tak mi dali na výber,že koho chcem.Vsadili sme na Válkyho,aj keď pocity z neho sme mali všelijaké,nakoniec mu ďakujeme... 🙂 🙂 Na prvý krát bol dos´t odmeraný,ale potom bol v pohoďke.S tými mojimi folikulmi to tiež nevyzeralo nádejne a nakoniec ich bolo 5/u mňa zázrak/.Dokonca mi navrhol,že mi on sám urobí odber.Potom mi ešte prišiel povedať na izbu-že vydoloval som z Vás 5-kvalitných vajíčok.To bolo milé od neho... 🙂 🙂

macous
15. sep 2008

Sylvia, já to moc nechápu, jak můžou mizet, když tam byly - ty folikuly??? To se ti vstřebávají nebo uvolňují? A kdy máš plánovaný OPU?

sylvia21
15. sep 2008

Adinam - o Cunderlikovi som pocula, ze je tiez vyborny a mily. Vie pracovat vyborne s utv, co je tiez velmi dolezite pri amniocenteze.
Macous - tie ostatne vajicka nezmizli 🙂 Oni rastu pomalsie, je ich vela (neviem preny pocet), teraz maju
8-9mm. Lenze dva foliky vyrastli maxi neocakavane na obrikov a vyrobili problem. Ak by sa Doki zajtra rozhodol, ze mi zoberie tie dva a tie dalsie necha tak, tak by som mala OPU asi vo stvrtok. Ak sa ale rozhodne inak a pocka na tie dalsie mensie foliky, tak neviem, kedy budem mat este OPU, zalezalo by na tych mensich folikoch kedy by vyrastli.

macous
15. sep 2008

Sylvi, radši bych počkala na ty další, ale to se nedá radit viď, třeba zrovna ty 2 veliký budou ty tvoje 2 miminka 😉 Tak sem zítra hned napiš, jak jste se s Doki rozhodli

sylvia21
15. sep 2008

OK MAcousku 😉 tak na mna myslite a drzte palecky 🙂
Krasny vecer 🙂

misik1
15. sep 2008

Sylvi mas IP o folikoch

sylvia21
15. sep 2008

OK

dadulik111
15. sep 2008

ahojte. Syvi aj ja som bola dnes rano na kontrole u Valkyho. Zistili mi OHSS zajtra rano idem na krv a potom mi budu brat vodu z brucha,mam jej tam vela .Pointka , myslim , ze aj tebe to robili,boli to?

pointka
15. sep 2008

dadulik je mi to luto. Ano aj mne to robili. Neboli to, je to uplne rovnake ako odber, tiez je to punkcia,ale vies akooooo sa ti ulavi?
U mna zle dni pokeacuju,dnes som rozbila auto ☹ Moja prva a dufam posledna nehoda v zivote,este som v soku, ale nastastie sme ok. Tak dufam, ze uz to vsetko zle u mna skonci ☹

dior
15. sep 2008

pointka 😔 - ty mas nejaku smolu-ale neboj, vsetko sa na dobre obrati 😵 -musi

dadulik- pointka ma pravdu- je to taka ulava, mna pritom uspali -dali mi taku soft narkozu, nemusis sa bat-mne vybrali skoro liter

pointka
15. sep 2008

no Dior dufam,ze som si smolu vybrala uz na cely zivot ☹
Dior mne vybrali len 1/4 litra ale predtym som sa citila katastrofalne,neviem si predstavit mat v sebe liter ☹

dadulik111
15. sep 2008

Ak som nahodou tehotna moze sa nieco stat?

pointka
15. sep 2008

dadulik nemalo by sa. Dokina mi vravela,ze punkciu robia dost casto po et aj tehulkam a su ok. Inak zevraj ohss prispieva k otehulkovaniu

dior
15. sep 2008

pointka- ty si si vybrala smolu uz na 3 zivoty 😉 , teraz ta caka uz len pekne- tu dovolenku ti zavidim- mysli na mna ked budes lezat v mori a vylihovat na piesku -aaaaa mam zimomriavky- nezoberies ma do kufra? 😅
-ja som myslela, ze umieram, ved ma viezli do nemocnice ☹ - brusko narastlo o neuveritelnych 25cm 😝

dadulik-neboj, praveze budes tehotna, lebo vacsina kociek s tymto problemom su tehulky 😉 , miminko to nijako neohrozi 😵

pointka
15. sep 2008

Dior pokial mas 20 kg alebo 40 a rozpilime ta,tak ta berieme ☹
Inak dnes som sa druhykrat narodila.. Asi zacnem verit v panenku mariu, co ma dnes sviatok, lebo pri nas stala, kedze sme dostali smyk na dialnici a odniesol si to len kufor ☹
Vodu mas v bruchu,embrya v maternici,ihla sa k nim ani nepriblizi.. Ach, uplne sa mi to ohss znovu vybavilo,uz to nechcem prezivat viac.

dior
15. sep 2008

dohodnute 🙂 😎 😎 😎 -uz balim kremiky 😉

na nestastie staci sekunda ☹ 😒 😠

pointka
15. sep 2008

Dior 🙂
A ty ako dalej?

ema8
15. sep 2008

no uvidime-verim ze do tretice 😵 😵 😵 -budeme mat babo doma 🙂

dior
15. sep 2008

zajtra poreferujem- som sama zvedava co mi povedia , budem mat rovnake lieky

pointka
15. sep 2008

zmenila si nick?🙂
Ty uz tretie? Kedy ides na to?

pointka
15. sep 2008

Ja idem v piatok dokine. Ak bude vsetko ok tak mozno v novembri pojdem na druhe

vika34
15. sep 2008

pointka,tá smola raz musí prestať,raz si dole ,raz hore,tak snád to u teba pôjde už len hore 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre