ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

mib
16. apr 2010

ahoj barchee, ja som mala merional a orgalutran. reagovala som na ne velmi dobre. vzdy som mala viac ako 10 vajicok. ale kazda z nas je ina a inak reaguje aj na stimulaciu.

barchee
16. apr 2010

to je mi jasné 😉 len som sa spýtala 🙂

scarlette
16. apr 2010

barchee ja som tiez mala tieto lieky a teraz mam z nich doma dvoch chlapov 😀
ale plati to co pisala mib 🙂

kacicka33
16. apr 2010

AHoj Barchee, ja som mala prvu IVF merionalom a orgalutranom a vysledok bol slaby-len 1vajicko, ale u mna ani Puregon pri 2.IVF nefungoval tak ako mohol-mala som len 2vajicka. Ale z jedneho z nich mam krasnu dcerku 🙂 Teraz stimulujem od vcera Gonalom, a mam dost vysoku davku, tak dufam ze nieco mi narastie a ked, tak ze to nebude ohss 🙂 Takze ziaden strach, kazda reagujeme inak, ako mib napisala a aj ked narastie hoci len jedno vajicko, aj z neho sa moze podarit babo 🙂 Ved v podstate nam staci naozaj len jedno vajicko a jedna spermia 🙂

barchee
17. apr 2010

🙂 dík baby, ja viem, že každá žena reaguje inak, šak tak je to so všetkým 😉 ono to samozrtejme závisí aj od toho, či je indikácia na ivf zo strany ženy alebo manžela....u nás sú problém manželove spermie, ja som chválabohu zdravá, s ukážkovým cyklom aj ovulkou...neteším sa, že sa musím zlumpovať toľkými hormónmi (aj HAK mi robila dosť zle, dlho som sa dostávala z toho keď som ju prestala brať, pribrala som 20 kíl a tých sa nie a nie zbaviť 😠 ), ale nič iné mi neostáva..verím, že takto nám k bábatku pomôžu 😅 chceme dať vložiť jedno embyjko, mám v rodine jednovaječné dvojčatá...človek nikdy nevie,kedy sa s ním príroda zahrá, tak radšej nebudeme riskovať 😉 aj som sa o tom s dr.Válkym bavila 🙂 tu na fóre som čítala lieky, ktoré baby mávali na stimulku, Merional som registrovala, ale ten Orgalutran nie...tak preto som sa pýtala na vaše skúsenosti 🙂

bubina1
17. apr 2010

barchee.... aj u nas boli problémom manželove spermie..... nam sa oplodnilo len jedno jedine vajíčka....chvalabohu sa aj uchytilo....
ale z dvoch vajičok vložených je vacsia sanca, že sa aspon jedno uchyti...my mame v rodine tiež jednovaječne dvojčta...dokonca z obidvoch stran...ale kebyže mam viac oplodnených vajičok tak si dam vložit tie dve....
ak sa ti to jedno neuchyti a pojdes na dalsi transfer aj vtedy budu pchat do teba hormony.... ja by som radsej zvýšila šancu otehotnenia namiesto toho aby som sa obávala či z toho nebudu dvojičky alebo štvoričky...to je menšia pravdepodobnost.... a je tu plno bab, ktoré po 1.IVF neotehotneli, aj ked pričinou neplodnosti neboli práve oni ale manželove spermie... ale treba verit...mne to napríklad pomohlo 😀

kacicka33
17. apr 2010

Bubi, mas pravdu, tiez by som to riesila vlozenim dvoch. Aj mam tak v plane ak to vyjde a oplodni sa viac.
Tiez som zdrava a problem ma manzel. Ma oligoteratoazoospermiu (dufam ze som to spravne napisala, proste inak ako ICSI to nejde) Ale tiez prvy pokus nevysiel☹ az na druhy sa nam podarila dcerka. Teraz mam strach, ale zaroven tak nejak verim, ze sa podari🙂 Je to fakt, treba pozitivne mysliet a vnutorne sa tak nejak presvedcit a nastavit, ze to vyjde 🙂 Barchee, velmi Ti drzim palce, aby sa Ti podarilo otehotniet a Tebe Bubinka, nech vsetko prebieha tak ako ma, nech ste zdravi a nech Ti to rychlo zbehne, aby si sa cimskor mohla tesit z babenka 🙂

bubina1
17. apr 2010

kacicka .... dakujem pekne....
inak u nas to tiež neslo inak ako ICSI......
a kedže u mna problem nebol tak podla mna ani nestimulovali nejakými obrovskými davkami hormonov.... nakoniec som mala 6 vajičok, z ktorých boli len 3 zrele a z tých troch sa len jedno oplodnilo....a aj uchytilo....
dufam kacicka, že sa vam druhe podari čo najskor... a hned na 1.krát... držím palce

jaja1118
17. apr 2010

ahojte kocky....
tiez patrime do klubu ICSI -tiez lenive spermie.....
Radka sa nam zadarila az na druhe IVF.....
bubina aj tebe sa to uz krati.....
kacicka a barchee drzim palce....
mib, flock -kedy planujete prechadzku?-flock v utorok alebo vo stvrtok by sme mohli ist na tu kontrolu klbykov
u nas skoro nic nove.....stale sa nam pekne dari nocnikovat a od pondelka zaciname plavat 🙂
pekny vecer

bubina1
17. apr 2010

jaja...ty brdo kukam, že už mate 4 mesiace...to važne strasne leti 🙂))))))))))))))))))))))) davajte na seba pozor... 🙂

kacicka33
17. apr 2010

Dievcence, dakujem vam 🙂 Aj vam vsetko dobre prajem!

mib
19. apr 2010

ahojte kocky,

barchee, my sme tiez cez ICSI. vzdy som mala viac ako 10 vajicok a oplodnit sa tiez podarilo celkom dost. napriek tomu sa ziadne neuchytilo ani napriek tomu, ze mi vkladali dve. zadarilo sa nam az na stvrty tansfer (to bol KET) a z dvoch drobcov sa uchytilo iba jedno vajko. ale vobec ... premyslam, ci v pripade umeleho ma vyskyt dvojiciek v rodine nejaky vplyv. porozpravaj sa pripadne aj s genetikom, ci toto nevedia nejako overit - osetrit este pred transferom.

jaja, flock, ja mam v stredu dovolenku, takze mozeme aj po plavani alebo po poradni v piatok (tu mam dopoludnia). tak dajte vediet, ako vam to vyhovuje. 🙂

mirm
19. apr 2010

Ahojte,
chcela by som sa spytat ci nahodu neviete kolko sa musi po neuspesnom Kete cakat na druhe resp. dalsie IVF?
dakujeeeem a prajem pekny den 🙂

barchee
19. apr 2010

ďakujem baby 🙂 božeee, už nech príde ms.... 😀

flock
19. apr 2010

mib - vo stvrtok nemozes? ideme s jajou a krpcami na kontrolu klbikov.
ja som stale bez auta, momentalne vacsinou v blave, riesime babku 😠
ale chcela som s tebou hovorit, tak dufam, ze sa skoro stretneme 🙂 🙂 🙂

jaja1118
19. apr 2010

ahojte kocky.....
mib neviem ako flock-ja mozem furt.....my by sme chceli s flock vo stvrtok znova na tu kontrolu klbykov.....-tak ak chces,tak sa pridaj-alebo mozme dat aj po plavani prechadzku-koncime cca okolo 13.....mala dnes spala jak dudek-tak ju ta voda zmorila 🙂
flock dr.je tam vo stvrtok od 12. do 13. a v piatok od 09. do 10.-mne je jedno kedy pojdeme.....
ostatne kocy -nech si kazda z vas uz coskoro moze uzivat tehulkovanie a babtkovanie......

mib
19. apr 2010

flock, jaja, vo stvrtok som v praci ☹ tento tyzden to vyzera, ze iba tento jeden den, takze sa mi to tazko preklada. mozem v stredu alebo piatok poobede. som pojazdna, takze viem prist kde sa dohodneme. asi bude najjednoduchsie, ked vam zajtra zavolam. 😉

slanina
20. apr 2010

Ahojte chcela som sa opýtať či má niektorá skúsenosť s darovanými vajíčkami v iscare ďakujem za odpoved.

barchee
22. apr 2010

ahoj babulky, tak dnes som dostala prvú dávku merionalu... mám 1x denne 2x75 IU zatiaľ....sestrička mi to pichla hore do zadku, lebo to sa musí do svalu a musí mi to niekto pichať, takže mám chodiť svojej obvodnej-tú mám blízko pri dome, vždy ráno a sestrička mi to šlahne...aj vy ste chodili? alebo ste si to pichli sami??? je možné, že už dnes od poobedia cítim pravý vaječník???? Taký zvláštny pocit to je, nie bolesť, ale taký akoby pulzoval... 😕

majka21
22. apr 2010

Ahojte kočky. Hlásim sa vám po dlhšej dobe.Všetky vás pozdravujem. 😉
12.4 som mala odber vajícok, bolo ich 5, z toho oplodnili 4, z toho 2 odumreli a 2 zostali, ktoré mi 14.4 vložili a boli oplodnované manželovými spermijkami a ešte z nich aj zostali zamrazené. 🙂

Viete mi niektorá povedať po kolkých dnoch po vklade sa môže už testovať? Dakujem.

zojec
22. apr 2010

majka v centre testuju po 14 dnoch z krvi... asi bude najlepsie ked pockas a nebudes sa stresovat.. ale tak cca od 10 dna by sa mohla objavit druha ciarocka.. no nie je to smerodatne!! zavisi od vysky HCG a ci sa prijmu obe alebo len jedno... mne este po troch tyzdnoch velmi nechceli nic slubovat, lebo HCG som mala velmi nizke.. a vidis moje tyzdne.. 😉
barchee, mozes citit vajecnik, ale tak isto moze pracovat tvoje podvedomie.. nesleduj sa az tak.. 😀
drzim vam obom palceky.. 🙂
a inak maji nejak mi nesedia tie vajicka.. 4 sa oplodnili, dve odumreli, dve mas v brusku a co ti ostalo na zamrazenie??

barchee
22. apr 2010

zojec, nesledujem sa práveže, šak neni moc čo...ma to prekvapilo, že tak rýchlo reaguje telo na to 😕

flock
23. apr 2010

barchee - ja som pichala menopur a po 10 dnoch bolo treba este, tak prisiel na rad merional a vdaka nemu som spoznala dve uzasne babulky - mib a jaju 🙂 trosku spomienok....
ja som chodila injekcie pichat do iscare, neskor som zistila, ze susedka je sestricka tak pichala ona 🙂

majka - drzim palce, uzivaj si bambulky, hladkaj ich, rozpravaj sa s nimi a hned ti to rychlejsie ubehne. ja som testovala az ked som mala pozitivnu krv 🙂

zojec - krasna fotecka s bruskom, este neviete pohlavie?

flock
23. apr 2010

jaja - aby som nezabudla, ak chceme ist s krpcami mimo SR, musime ich mat zapisanych v pase. alexka ma mm, aj ja som to chcela vybavit, ked som bola v blave, ale nemala som kolok 😲

zojec
23. apr 2010

flock dakujem.. nie nevieme,a uz to asi nebudem zistovat, nechame sa prekvapit.. 😉 uz sa tesim.. termin sa nezadrzatelne blizi.. 🙂
babulky, drzte sa!! 🙂

jaja1118
23. apr 2010

ahojte.....
zojec -moc Ti to brusko pasuje-si pekna tehulka.....
majka moooooc drziiiim palce-aj radkine 🙂
flock-malu mam zapisanu uz davno...
penkny vikend

majka21
27. apr 2010

Ahojte kočky, všetky vás pozdravujem a dakujem za držanie palčekov. 🙂

Zojec, mne na zmrazenie nezostalo vôbec nič, takže ak to nevyjde, všetko odznova. Dúfam, že k tomu nedôjde.
Zajtra idem na krvičku. 🙂
Moc ti to s tým bruškom pristane. 😉

zojec
27. apr 2010

majka tak drzim palceky.. asi som nejak zle precitala tvoj prispevok.. 😉 tak daj potom vediet ako si dopadla.. verim ze vsetko dopadne tak ako ma.. 😉

derylka
27. apr 2010

ahojte babule... ked ste začínali s ivf.. myslím po schválení žiadosti.. tak pri sedení s lekárom vás aj vyšetroval alebo predpísal iba lieky... od kedy sa vlastne pichajú injekcie.. či záleží od toho aké?... ide mi o to.. že vo štvrtok máme ísť do centra.. ibaže to vyzerá tak že dovtedy aj mrcha príde.. aby sme sa tam netrepali "zbytočne".. vopred ďakujem.

bubina1
27. apr 2010

derylka...my sme isli do centra po schvaleni žiadosti ...ak sa dobre pamatam nejaký 2-3 den menstruácie a sa mi zda, že dokyna robila aj vyšetrenie...lebo ak pojdes po menšruácii tak budes cakat asi do dalsieho cyklu...najlepšie je zavolat tvojmu lekarovi, že čo v pripade, že už mas schvalenu žiadost... dufam, že si to dobre pamatam... a zaleži aj od sposobu stimulacie ak dobre viem....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre