ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

beke
28. júl 2008

ahoj saxo,
aj ja sem občas nakuknem...my sa máme tiež fajn, vo štvrtok idem do poradne a v sobotu na dovču...už sa teším 🙂

alicag
28. júl 2008

ahojte 🙂
saxo to ale leti tak už si v4 mesiaci super a za chvilku budeš mamina.ja začinam teraz v auguste stimulovat dufam,že to bude o.k. 🙂

alicag
28. júl 2008

Ahoj ešte raz potrebujem vediet kolko stoji icsi v iscare.

sylvia21
29. júl 2008

Ahojte kocky - dovolenka bola vyborna - krasne sme si oddychli a troska viac casu stravili len spolu. Troska nam prsalo, ale aj tak sme mali dost bohaty program 🙂
Alicag - icsi 1-3 odobraye oocity = 6500Sk
icsi 4 a viac oocitov = 13 500Sk Ali, o chvilocku sa uz pridavas k tehulkam 😵 😵
Saxo-krasne rastiete, vyzeras byt stastna, spokojna 😉,beke ta uz dohana 😉 krasne si to na dovolenke uzi 😎
Karkulka - ahoj, ty ako dovolenkujes?
Pointka - to som rada, ze si uz tu, znamena to, ze sa uz mas ovela lepsie?
Saska - ohladne spg si tam zavolaj, oni ti povedia najlepsie, ako treba postupovat. Ked sme boli my, tak sme sa normalne objednavali, ale mali sme to spojene s konzultaciou 😉
kvak - nasa princeznicka - uz si krasne s bobkacikom oddychujete?
Diorko - ako dovolenkujes?

pointka
29. júl 2008

Sylvia ani nie, neviem, citim sa tak vselijako, depresie mam stale a riadne ☹
Asi pojdem nejakemu odbonikovi. Boli sme na vikend v Trencianskych, ani to velmi nepomohlo, teraz ideme zase na 4 dni na dovcu, tak snad bude lepsie.

pupo
29. júl 2008

Ahojte baby,
som klientkou Iscaru , chystám sa na IVF a práve som z nového cenníku zistila nemilú vec a to, že od 9.7.08 Iscar zmenil cenník a keďže som samoplatca tak ma to bude stáť o ďalších 3.500 Sk viac. Posledný cenník, ktorý mi dali pri mojej prvej návšteve v júni bol z 12.12.07.Keďže aj lieky budem musieť hradiť v plnej výške, asi sa do 100000Sk nevojdem. No, parada 😢
Len pre info: dvihli cenu za IVF o 3500 SK ( 30000 Sk),Soft o 500 Sk ( 15000 Sk), Limitovaný cyklus o 1000 Sk (6000 Sk)

pupo
29. júl 2008

babenky, keby ste mali niektorá Gonal, ktorý nepotrebujete, rada odkúpim.
Ďakujem

katav
29. júl 2008

Dobrý a krásný den, chtěla bych se zde zeptat na Váš názor, chtěla bych otěhotnět, mám za sebou kyretáž- zamlklé těhu, cca před třemi měsíci, s manželem jsem dodrželi šstinedělí, poté dál měli nechráněný styk, menstruace se mi dostavila 18.6. a trvala dlouho, jen jako slabé špinění, 16.7. jsem byla na gynekologii a doktor mi píchl Agolutin, menstruacve přesto nepřišla jen slabé zašpinění 1-2 dny, v minulém týdnu, jsem pocítila v prsou štipkání, jako při začátku těhu atd....navíc je možné, že jsem mohla otěhotnět maximálně před 10 a méně dny, dnes jsem byla opět na gynekologii, na poševním utz doktor nic neviděl, těhotná prý nejsem, napsal mi hormonální léky pro vyvolání menzes, nicméně kdybych náhodou byla těhu, jejich užívání není žádoucí.Cestou domů jsem si koupila citlivý těh.test, udělala jsem si ho před chvílí, tedy Ne z ranní moči, zdá se mi, že tam ta druhá čárečka je, ale je úplně slaboulinká, tak teď nevím....myslíte, že je možné ýže jsem těhotná a na utz to ještě nebylo vidět?

gabika24
29. júl 2008

katav, pokiaľ ti doktor nebral aj krv z ultrazvuku po takej krátkej dobe po otehotnení ti nemôže povedať, že určite nie si tehotná. veď viaceré mali z krvi pozitívny výsledok a ani dutinku ešte nebolo vidno. tak neviem. skús si o pár dní urobiť nový test a uvidíš či čiaročka bude znova alebo silnie, príp. zavolaj svojmu doktorovi, že ti vyšiel pozitívny test, či máš brať aj tie lieky. na testoch píšu, že intenzita zafarbenia čiarky nie je rozhodujúca. najlepšie by bolo, keby ti doktor zobral krv a potom by sa to vedelo určite... držím palce...

pointka,neboj, všetko bude raz dobré. viem, že som ti to písala veľakrát, ale musíš tomu aj veriť.

alicag moooooooooooooooooooooooooc držím palce, aby to vyšlo -teda palce držím všetkým.
pekný deň 😵

karkulka522
29. júl 2008

ahojte, Sylvi tak uz mas po dovolenke,verim ze si si ju uzila a nacerpala sil do noveho boja.Ja som uz mala mimoriadnu dovcu-firma nepracovala lebo nedodali nam material- ale este do konca tohto tyzdna pracujem a potom mam 3 tyzdne v celku.Uz sa neviem dockat pondelka.Len som ostala trochu smutna ze zase sa bude platit viac. Pupo,takze teraz cena za IVF je 17500 sk alebo este viac? Ked som bola ja bolo iba 14000. Katav,ja si mysli ze by si este par dni mala pockat a potom zajst znovu k doktorovi nech ti zobere krv.Ved z tej budes vediet najskor a skus si znovu spravit test(o 2-3 dni).Mozno ta druha ciarka bude silnejsia

pupo
29. júl 2008

Ahoj karkulka,
cena podľa nového cenníka na IVF je 30000 Sk ( pre samoplatcov ) plus 7500 Sk monitoring cyklu ( to platíme všetky aj baby z poisťovňou)
SOFT stimulácia s IVF stojí 15000 Sk,
ICSI 6500- 13500 Sk
Mrazenie do 1 roka 4500 Sk
Predĺžená kultivácia 3000 Sk atď.

alicag
29. júl 2008

ahojte silvi21 diky za držanie palčekov snad budeš mat pravdu a podari sa to.ty začinaš kedy?
gabi dakujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Je hrozne,že tie ceny stale zdvihaju ale ved vedia,že mi to aj tak zaplatime len kebi bolo viac tych pokusov.je to hrozne platit všetko.pozdravujem všetky snažilky 😉

tanyja
29. júl 2008

ahojte, tak to si ma nepotešila s tými zvýšenými cenami 😢 😢 😢 , v kútiku srdca som dúfala, že ceny pôjdu trošku dolu, žeby motivovali snažilky, ale takto - naopak ☹ , to by som nečakala.
katav -- over si to ešte raz u doktora, podľa toho čo píšeš, je možné, že si tehu 😀 , ale istota je istota , teda kvôli liekom
pupo -- dá sa pozrieť cenník ja stránke iscare ??
dobrú nôcku 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

karkulka522
30. júl 2008

ahojte, Tanyja na nete iscar cennik urcite nema,uz som to vsetko prehladala. su iba dve moznosti ako to zistit: bud sa priamo informujes alebo nam to sem napisu tie,ktore maju cennik doma. ☹ ☹ ☹ Pupo, tak dufam ze sa vam to podari 🙂 😉 🙂 😉

pupo
31. júl 2008

čaute baby,
začína niekto so stimulkou na budúci týždeň? Pridáte sa niekto? Alebo všetky dovolenkujete?

alicag
1. aug 2008

Ahoj pupo držim palčeky pri stimulke.ja začinam 10. aug.držkaj sa paaa 🙂

takitak
1. aug 2008

práve mi volali že máme potvrdenú žiadosť na ivf ... jéééj teším sa, je to asi hlúpe ale už sa človek teší aj z takýchto maličkostí ...
pupo/alicag - ja idem na nativ, dnes zajtra by som to mala dostať takže síce nestimulujem, ale asi sme na tom rovnako ... a dúfam že tá žiadosť bude zbytočná ...

sylvia21
1. aug 2008

pupo - je tu i dalsia tema, kde kocky predavaju alebo daruju lieky, mozno tam nejaky gonal najdes. I ja mam doma ten novy cennik, ale nam aj ked preplaca poistovna, tak sa do stotisic nevojdeme, a to si neviem predstavit , ze ak by to nahodou nevyslo, tak co budeme robit ako samoplatcovia. Velmi drzim palceky, urcite priebezne pis, nech sa mozeme tesit s tebou 😉

katav - ak tehotna si, tak hovoris, ze si v zaciatkoch a to nemusi utv zachytit. Brali Ti aj krv? kvoli hcg? Ak mas uz tri mesiace za sebou, preco sa tvoj lekar tak silno silne usiluje, aby si menzes dostala? Ma na to nejaky dovod? Ja by som Ti odporucila, aby si isla na krv, nech Ti zistia hcg a ak uz na papieriku vidis sice nevyraznu ciarocku, tak hcg by sa malo urcite zobrazit ak tehotna si.

Karkulka - tak uz pomaly zacinas dovolenkovat, poriadne si oddychni 😉 My sme mali dovolenku kraasnu, ale troska uprsanu. Teraz uz drahy zarezava v praci a ja este pokracujem v dovolenke 😉

Alicag - uz sa nam to blizi 😉 My by sme mali zacat koncom augusta , v pondelok idem k lekarke, aby sme si presne urcili terminy, ona tam ma i nejaku dovolenku, tak uvidim, co povie v pondelok ako to poriesime, teraz mam uz dufam poslednu mrsku, a potom nas to caka az dufam za rok 😀 😀
Pupo a ty ma troska predbehnete, ale o to viac na Vas budem mysliet. Hlavne si davajte pozor na virozy v tieto dazdivo- slnecne dni, mna uz troska zacalo pobolievat v krku, ale ja sa este vyliecim, urcite vela piste, nech sa
mozeme tesit s Vami.

Teraz idem robit palacinky pre tatina, lebo za chvilocku cestujeme k rodicom

Krasny vikend.

karkulka522
1. aug 2008

ahojte,tak konecne vytuzena dovolenka sa dnes zacala.A krasne sa tesim aj z mrsky(zacala dnes).V pondelok ideme k doktorke dufam ze bude vsetko OK aby mohla spravit tento mesiac IUI. SYLVI, ALICAG a vsetky ostatne prjem vam krasny vikend 😎 😎 😎 😎

alicag
1. aug 2008

Ahojte 🙂
tak ja už sa liečim boli ma hrdlo a ucho asi ma koli nejaka viroza.ale nasadila som si nejake bilinky a kloktadla tak dufam,že to prejde a nebudem musiet uživat antibiotikum.asi bi to nebolo dobre pred ivfkom.
silvi a karkulka užite si vikendik 🙂 🙂 🙂

sylvia21
3. aug 2008

Karkulka - v pondelok ideme k doktorke i my, ale len na konzultaciu. zatial. Co teba v pondelok vsetko caka? Karkulka musi to v pondelok dobre dopadnut, treba byt v klude ako sa len da a pevne tomu veritved preto toto vsetko absolvujeme, aby sme boli raz upsesni 🙂 . Budem na teba mysliet. Daj vediet, ako pokracujete 😉

Alicag - koluju teraz rozne virusy - hnackoidne,hrdielka ,..... skoc radsej k lekarke nech sa preliecis skor ako bude bambulka v brusku. este mas troska casu sa preliecit, daj si viac cecka a paralen a hlavne klud v postielke, cajik a vypotit, to mi minule odporucala lekarka, ked som si myslela, ze asi som tehosko. Acylpyrin si nedavaj, ten nie je pre baby dobry. Ale radsej chod k dokyne, kazda infekcia moze byt nebezpecna.
A este ma napadlo, ze salviove kloktadlo je jemne a dobre na hrdielko. Tamtum verde je uz silne a tehoskam neodporucaju. Len sa daj do kopy, nech Ti to dopadne co najlepsie.

Pupo - podarilo sa Ti zohnat ten gonal?
Katav - mas nejake novinky?

Krasnu nedelu tiiez diorkovi a pointke

alicag
3. aug 2008

Ahoj Silvi 🙂 tak 2 dni som sa potila brala vitaminy a som fit asi ma niečo obchadzalo.Silvi ty kedy začinaš zo stimulkou?Už sa velmi tešim,že je nedela ešte 2 dni v robote a hura dovolenka.
Všetky pozdravujem 😉

karkulka522
3. aug 2008

ahojte , Sylvi aj my ideme len na konzultaciu,vypiseme novu ziadost a opytame sa na IUI.V piatok som dostala mrsku tak v pondelok je 4DC a to si myslim ze nie je neskoro na injekcie(az nejake budu) aby sa IUI mohlo uskutocnit.Mam taky vnutorny pocit,ze tentoraz to vsetko dobre dopadne,vseto do seba krasne zapada,iba chladnicka sa tomu vymyka(vcera sa nam pokazila).Este ze sme tu starsiu nezahodi,teraz sa zijde 🙂 AJ my na vas budeme mysliet,urcite sa ozvem co je nove. Alicag,dufam ze hrdielko uz "nezlobi".Skus sa vyhrievat na slniecku 😎 ved slnko je najlepsi lekar 😉 idem este zehlit,neskor sa na vas pozrem

alicag
3. aug 2008

Ahoj karkulka tak už mi je podstatne lepšie.takže onedlho začneš budem ti držat palce určite po menzese dalši pojdeš nato a vysledok bude super 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sylvia21
3. aug 2008

Alicag - to sa tesim, ze ti je lepsie, potenie a oddych a vitaminy pomahaju v takychto zaciatkoch najviac a hlavne pitny rezim 🙂 Davaj si teraz na seba vacsi pozor, lebo sa potuluje vela chripok dokola 😕 Aby Vas nahodou nieco neohrozilo, alebo sa Ti nejake koky nevratili. Viem, ze liecba paralenom je v hoho, takze kludne pokracuj vitaminikmi 😉 a hura uz konecne na tu dovolenku. Kam sa vlastne chystate?

Karkulka - urcite to musi teraz vyjst, len si pre istotu nechaj aj nejake tie zadne dvierocka, aby si nebola velmi sklamana a mala dost sil byt uspesna na druhy krat 😉

Ja mam teraz dufam, ze poslednu mrsku a na dalsiu zaciname. Vychadza to na posledne augustove dni, ale uvidim co povie doktorka, ci nebudem este jeden mesiac musiet pockat. Od posledneho zakroku 31.5. sme museli pockat tri mesiace, co uz vlastne na konci augusta je, ale niektori lekari odporucaju prestavku az pol roka, tak neviem, ci nam neda termin az koncom sept. dufam, ze vsetko bude OK,a ze budeme moct zacat uz teraz.

mirka.m
3. aug 2008

jej silvia 21 teraz ked citam co ste stihli popisat, som zistila ze ides po nas durechovej v pondelok 🙂
ja idem na ultrazvuk a ak bude vsetko o.k. chcem sa s nou dohodnut aby som nadalej mohla k nej chodit ako tehulka.dufam ze sa to bude dat a nema uz vela pacientiek.

sylvia21
3. aug 2008

mirka - daj vediet ako dopadol ultrazvuk. V ktorom si teraz tyzdni?

mirka.m
4. aug 2008

ahoj silvia. ultrazvuk nam dopadol dobre.srdiecko pekne bilo, som 8 tt a ked vsetko dobre pojde tak by som mala mat dve mimca.ale som zatial len na zaciatku.

sylvia21
4. aug 2008

Mirka to je uzasne - tak velmi sa tesim s tebou 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Ak chces, mozes si to dat do IP.Tam sa ti potom krasne zobrazi kolky si tyzden. Hlavne sa vela setri, si teraz PN?

My sme dnes boli u dokinky a mozeme zacat buducim MS. Takze chodim po lekaroch. Nastastie mam dovolenku 🙂 Problem ale vidim v tom, ze mi zacali strasne opuchat nohy, zajtra by som mala ist na vysetrnie. Uz mi to raz liecili a teraz v najnevhodnejsi cas sa mi to vracia.

scarlette
4. aug 2008

ahojte dievcata,
mirka tebe strsne moc gratuluje a ostatne co stimulujete drzim palceky,
nas caka zajtra navsteva u marsika tak som zvedava co nam na zaklade vysledkov povie... tvrdil ze ak HP dopadne dobre tak nebudeme ani cakat a mrchu a ideme na to.. len aby muzov spg bol dobry

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre