ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

marrad
2. jún 2010

myslim ze ci nie je jeho zena, sestra a podobne.... ak ano tak ono asi tie cetra su poprepajane....

bibi24
2. jún 2010

Je to mozne, ale fakt neviem...

majka21
2. jún 2010

Ahojte kočky.
Dlhšie som tu nebola, všetky vás pozdravujem a som šokovaná z týchto správ. ☹

Co sa to tam vlastne deje? Dvaja lekári, čo mávali najviac pacientiek, dá sa povedať dvaja najlepší odtial odišli?

Máte niektorá kontakt na dr. Ďurechovú?

simi54
2. jún 2010

kontakt na dr. Durechovu je 0905423411 alebo mail aja@durech.sk 🙂

eliska11
2. jún 2010

Ahojte,
aj mne dnes volali, ze D&M odisli, som z toho hotova. Podla kuloarnych informacii mal Marsik uz dlhsie konflikty s izraelskym majitelom, zatial neviem preco, ked sa dozviem viac, napisem. Velmi ma to mrzi, vyskusala som uz v Iscare viacerych, ale Durechovu absolutne uznavam a vazim si ju, plne jej doverujem, za vela jej vdacim. Bohuzial musim zostat v Iscare, mame tam zmrazene spermie, inak by som za nou isla aj na kraj sveta. Objednala som sa k Valkymu, uvidime.

eliska11
2. jún 2010

soni 1,
nezufaj, svojho casu som si robila test 28. den cyklu z ranneho mocu, bol negativny. Na druhy den som bola v Iscare na krv, povedala som im to, oni sa len zasmiali, ze sa s tym nemam trapit a o tri hodiny volali, ze krv je pozitivna 🙂

nemko, moj nazor na tych, co zostali:
Tazberikova: absolvovala som u nej 2 cykly, je sice mila ale hrozne spomalena a sposobila mi hyperstimulaciu, ked mi v druhom cykle nasadila namiesto Merionalu Puregon a vyrazne zvysila davku (pricom si neuvedomila, ze Puregon je v principe ucinnejsi, ako mi neskor vysvetlila Durechova, takze to zvysenie bolo prilis). Nesla by som k nej v ziadnom pripade.
Petrova: mam s nou len jednu skusenost, ked som bola na kontrole v prvom cykle a vyhadzala som sa z Merionalu (ja na rozne veci reagujem vyrazkou, a je to v pribalovom letaku uvedene ako jedna z castych reakcii) tak reagovala prehnane a vyzadovala, nech s tym idem na pohotovost (bolo to 3 dni pred odberom, v tom case strajkovali lekari). Nakoniec som narychlo zohnala nejaku koznu, ktora na mna pozerala ako na blazna, ze je to predsa uplne jasne... Mozno je len prilis opatrna, ale bola vtedy na mna velmi neprijemna a jednala so mnou ako s hlupakom, takze k nej by som tiez nesla, ak sa tomu da vyhnut.
Hruzika nepoznam.
Valky sice toho vela nenarozprava, ale je odbornik, je to nestor reprodukcnej mediciny u nas. Takze som sa objednala k nemu. Jedine coho sa bojim je dlhe cakanie u neho, kedze asi dost ludi uvazuje ako ja.

nemko
2. jún 2010

eliska dakujem, ja uz som sa rozhodla a dufam, ze spravne 😉 a spravne rozhodnutie prajem kazdej jednej z vas babule 😉

valentina27
2. jún 2010

ahoj kočky...dnes som hovorila s dr.Ďurechovou...som šokovaná....nechcem to tu rozpitvávať...ale jedno je isté...budem čakať na ňu,možno sa zamestná niekde inde po lete...ja si počkám do septembra a uvidím...sú to len tri mesiace,ktoré sa pre výborného lekára s vysokou úspešnosťou oplatí obetovať...to isté platí pre Maršíka..čo sa týka dr.Harbulákovej k nej by som určite nešla...je v tomto smere nováčik,pracuje na gynde v Ružinove a nemá za sebou absolútne žiadne skúsenosti s "našim" oplodnením...Valky je síce odborník,ale kamoška k nemu kedysi chodila a nebola moc spokojná...večne sa ponáhlal a sťažovala sa mi na zastaralé metódy....ak by ste chceli kontakt na durechovu - 0905423411 a na Maršika je 0905251904...u oboch sa kľudne obrátte na mňa....nevzdávajme sa baby !!!!!

marrad
2. jún 2010

@valentina27
ano
ja som sa marsika priamo oytala ci ide do toho centra co prave vznika na antolskej tak povedal ze je mozne ze ano....dal mi kontakt na seba ze ked to bude pre mna este aktualen tak mu ma zavoalat...

valentina27
2. jún 2010

marrad a už si sa rozhodla? ja mám napísanú žiadosť v poisťovni,asi tam zajtra zavolám,že čo by sa s ňou stalo,ak by som odišla niekam inam...moju doktorku poznám roky,nikdy ma nesklamala a potom ktorá žena rada chodí na gyndu...a keď si k niekomu vypestuješ dôveru tak nechceš meniť...ja dúfam,že všetko s nejako vyrieši v náš prospech...veľmi mi na tom záleží...tá túžba po dieťatku je veliká,ale prežiť potom sklamanie a vedieť,že som mohla radšej počkať a možno by bolo všetko inak by ma asi tiež veľmi trápilo.preto sme sa dohodli s manželom,že vydržíme a uvidíme,čo bude po lete...pôjdeme zatiaľ niekam na dovolenku a budeme veriť,že doktorku niekde zamestnajú...určite...s jej skúsenosťami a výsledkami 🙂

sakura
3. jún 2010

zojec
ahojky. Ako? Na druhom fóre som čítala že už si v nemocnici 🙂 Držím palčeky 😉

kaciatko81
3. jún 2010

valentina, viem, ze si pisala, ze to tu nechces rozpitvavat, ale mozno by si nam mohla napisat z coho si sokovana, aby sme si aj ostatne vedeli urobit nejaky obraz o tom, co sa deje 😅
o ziadostiach sme uz pisali, vraj nie je problem ju prelozit... zoberies ju z car, pojdes do noveho a das si ju "preschvalit"
zojec, co to citam? drzim palce 😉 😵

katkaajurko
3. jún 2010

my sme boli vcera u Valkyho a nemozem povedat zle..povysvetloval, neponahlal sa...som bola spokojna..dokonca prvy lekar po rokoch ktory sam povedal,ze moje divoke cykly,nemozu byt ok... a zacal po tom patrat... tak dufam,ze spokojna zostanem klop klop klop 🙂 !

nemko
3. jún 2010

zojec drzim palce 🙂

bibi24
3. jún 2010

Ako moze niekto, kto nie je lekar hodnotit, ci ma, alebo nema lekar zastarale sposoby. Valky je jednym z naj odbornikov v oblasti asistovanej reprodukcie na SR, absolvoval nespocetne mnozstvo stazi, kongresov a seminarov a silne pochybujem, ze ma zastarale metody. Ja si teda nedovolim sudit po odbornej stranke.
Verim, ze kazdy z lekarov nas lieci podla najlepsieho svedomia a vedomia, ved o tom je praca lekarov. Ide len o to, komu aky ludsky pristup vyhovuje.

biancaneve
3. jún 2010

Ahojte snazilky, som tu po prvykrat a zaregistrovala som sa hlavne z dovodu, ze musim reagovat na prispevky ohladne dr. Petrovej. Som ( bola som) jedna z pacientiek Iscare, stimulovala som u Tazberikovej, po prvykrat mam pocit ze ma "predavkovala", tak som na odber ani nesla a druhykrat mi uz dala mensie davky a oplodnenie dopadlo hned na prvykrat uspesne. Preto to nevzdavajte. Odber vajicok mi vsak uz robila dr. Petrova a nemozem na nu povedat ziadne negativum. Cele tehotenstvo som potom chodila uz k Petrovej a aj ma odrodila. Mala som k nej obrovsku doveru, proste k porodu som sa postavila tak, ze na doktorku sa mozem spolahnut, mala som na nu mobil, raz som jej volala aj v sobotu, lebo som mierne krvacala a ochotne ma vypocula a poradila.Po porode ma chodila pozerat kazdy den...co teda kazdy lekar si cas nenajde. Ide o to, ze aj lekar je len clovek, maju toho vela, robia aj na 3 pracoviskach, ale to je uz debata o postaveni lekarov a ich ekonomickom zabezpeceni v SR. Sestricky v CAR su nekonecne ochotne a mile, takze na Iscare nemozem povedat naozaj nic zle a to sme si cele platili sami ako samoplatcovia, nakolko som uz mimo veku "38"...

biancaneve
3. jún 2010

A este nieco: po odbere vajicok som lezala na izbe s babou, co chodila k Dr. Durechovej, absolvovala uz 2 IVF u nej, po krvnych testoch na graviditu som sa dozvedela, ze opat neuspesne...a to mala odobratych 14 vajicok, vlozili jej 2. Takze nie je to uplne o doktoroch ale aj o vasom tele, psychickej pohode a prirode...

jaja1118
3. jún 2010

Ahojte kocky....
tiez sa pridavam k biancaneve-Petrova ma priviedla k tehotenstvu -sice az druhe IVF-sa podarilo ....cele tehotenstvo sa o mna starala-dokonca mi aj ona telefonovala v sobotu! Pri porode bola tiez a taktiez ma chodila pozerat na izbu po porode-dokonca sa viac zaujimala o moje kojenie ako izbova lekarka......
je pravda,ze nieje s tych lekarov,co vtipkuju alebo sa zbytocne vykecavaju.....ale odbornicka je urcite......

kaciatko81
3. jún 2010

no mne je uplne jasne, ze to nie je len o lekarovi... ale myslim, ze kazda z nas potrebuje tomu lekarovi verit a pokial mi ludsky nesedi, tak sa pri nom necitim dobre... a pri tychto zakrokoch je to velmi dolezite... nikoho z nich neposudzujem po odbornej stranke, to by som si netrufla, verim, ze kazdy z nich sa nam snazi pomoct, ale nie kazdy nam sedi... napriklad ked som bola v nemocnici mali sme izbovu lekarku, ktora mi stale rozpravala ako je to na dobrej ceste a ako to dobre dopadne... nic konkretne mi v podstate nevysvetlila... a uprimne, viac mi vyhovuje, ked so mnou jednaju uprimne, otvorene a narovinu... nepotrebujem pocut ako je nieco skvele, ked to tak nie je... to len ako priklad...

biancaneve
3. jún 2010

jaja1118, presne si to vystihla, nie je za vtipnu ani sa nevykecava zbytocne, ale aj taki su co sa vykecavaju a liecba stoji za nic, co sa v pripade samoplatcov pri um.oplod. povedat neda...ale mala aj take dni v poradni ked mala trocha casu a vtedy som sa aj dozvedela ako pecie kacicu 😀

gitara
3. jún 2010

Ja som tiež s MUDr.Ďurechovou bola veľmi veľmi spokojná. Som šťastná, že som našla komunikatívnu, trpezlivú, múdru a vtipnú doktorku, ktorá má výborné výsledky! Bolo mi do plaču, keď som sa 31.5. dozvedela, že už nie je v ISCARE a odišla som odtiaľ, lebo stratili moju dôveru. Máme pri každom cykle dosť problémov samé so sebou a odstaviť nám lekára je rana pod pás od manažmentu ISCARE.

biancaneve
3. jún 2010

kaciatko, ja som len reagovala na to, ze niekto tu pisal, ze Petrova je arogantna a ppod. Tak mi nedalo a musela som napisat.. a ztotoznujem sa s tebou, nakolko som najprv bola v Gyn-Fiv aodtial som radsej utekala, lebo ista lekarka ma tak vzdy vystresovala, ze som sa z kazdej, resp. len 2 navstev (chvalabohu) totalne spotila...

kaciatko81
3. jún 2010

biancaneve, ja som len vysvetlovala... mne robila petrova moje druhe iui... pre mna to bolo velmi bolestive (nemala som uzavrety krcok ani nic podobne) a mala som pocit, ze napriek tomu, ze moju kartu dostala, tak tomu vobec nevenovala pozornost... a to iste uz ked som odchadzala... v podstate ako keby som tam ani nebola... mne to nesedelo... chodila som k marsikovi a ludsky mi sedel viac... ale je to subjektivny nazor

gitara
3. jún 2010

Ja som tiež nebola spokojná s ostatnými lekármi v ISCARE, počas PN doktorky Ďurechovej som mala zlú skúsenosť s Tazberíkovou, ktorá mi prerušila cyklus bezdôvodne a Valky mi urobil bolestivý ultrazvuk, čo sa mi ešte nikdy nestalo.

katkaajurko
3. jún 2010

mne sa trosku nepohodlne sedelo na tom ultrazvuku..ako keby tie vecicky na nohy boli odveci moc vysoko... tak to prisudzujem tomu..ale ved to ani nie je podstatne 😅 🙂

barchee
3. jún 2010

presne ako píše bibi...je to len o osobnej skúsenosti a nárokom. Ja som s Válkym spokojná. Je pravda, že utz aj mňa bolel 2x, ale aby videl všetko čo potrebuje, tak musí tam s tým šibrinkovať trocha...a čím viac si nervózna, tým viac to bolí...počaas stimulky ma ani jeden utz nebolel a ani dnes 😉 ja neviem, ja s Válkym aj kecám, on mi úplne kľudne vyrovnane ochotne odpovedá, aj srandujeme počas debaty...podľa mňa veľkú rolu hrajú aj sympatie a antipatie, je to tak, nie sme každý každému sympatickí 😕

mib
3. jún 2010

ahojte kocky,

dlhsie som tu nebola, lebo sa toho na mna v poslednej dobe nejako viac zosypalo ... ale obaja sme v poriadku a drobec sa ozyva velmi pravidelnymi pohybmi. 😉

rovnako ma sokovala informacia o odchode Durechovej. chodili sme k nej s manzelom v Iscare dva roky a vzdy sme boli maximalne spokojni. nastastie sme momentalne v situacii, kde mozem bez vacsich tazkosti prestupit do ineho sanatoria, v ktorom ordinuje. v kazdom pripade, ak by som bola v pozicii vacsiny z vas, ktore stimulujete alebo cakate na stimulku, neviem sama ako by som sa rozhodla. ja som to tu pisala niekolko krat a poviem to opat ... dovera k lekarovi je podla mna dolezitejsia nez samotne centrum. preto vam vsetkym drzim palce, aby ste si vybrali toho spravneho a podarilo sa vam coskoro objavit dve ciarky na tehu teste. 😉
este otazocka ... neviete kocky, kde vsade Durechova ordinuje? viem o prosanuse.

zojec, drzim palce a dufam ze sa coskoro ozves aj s krasnymi foteckami. tesim tesim.

katkaajurko
3. jún 2010

ja som dnes zapocula od kamosky od uuuplne inych lekarov vraj sa rekonstruuje koch - a bude sa znova otvarat..tak ma napadlo...ze ci nepojdu tam... 😅 😨 😨

mib
3. jún 2010

kocky ktore planujete telefonovat s Durechovou ... dnes je mimo, poziadala ma volat zajtra.

marrad
3. jún 2010

toto bude dalsia moznost, mozno tam budu posobit Marsik s Durechovou.
http://www.aktuality.sk/clanok/159402/bratislav...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre