ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

nemko
16. jún 2010

bobi , ale zvladnes aj IVF 🙂 ja uz dnes viem, ze na tretie IVF idem do Brna, je novy zakon, nemusim davat nic schvalovat a maju dobre vysledky takze tak 😉 viac info v poistovni - keby ste chceli o tom vediet nieco viac 😉

bobi3
16. jún 2010

bibi, my máme spermijky dobré a doteraz som bola v poriadku až ja, až teraz nám prišli na to pomalé dozrievanie vajíčok... neviem, či sa to dá ináč vyriešiť, asi už len IVF 😒 tak verím, že sa vajíčka u teba ukľudnia a nespravia vínnu révu 😉 držím moc palčeky, nech to vyjde!!!

nemko, ja viem, že to zvládnem, lebo chcem 😉 a to Brno je super nápad, no verím, že ho ani nebudete potrebovať 😉

nemko
16. jún 2010

baby hned ako zacnem pichat Gonal zacinam relaxovat, nebudem sa nicim trapit, stresovat , nic ma nenahneva proste zo dna na den zacnem novy zivot 😀 😀 ja som taka stresova osoba a toto uz musi vyjst takze ziadne rozhadzane nervy a teraz sa na stimulku tesim, bude so mnou doma priatel, na kontroly ma bude vozit a dufam, ze prestane prsat aby bolo peke slnecno - ja mam vtedy lepsiu naladu a pekne cca o mesiac budeme uz 2v1 alebo 3v1 😀

bobi3
16. jún 2010

nemko, že 3v1 😀 moc moc ti to prajem... ja som tiež taká kôpka nervov, aj si vravím, že už nebudem stresovať, tak ale dá sa to? 😠 😀

sakura
16. jún 2010

@mirm
tak straaašne držím palčeky nech všetko dobre dopadne 😉 A ako si pichala ten Gonal? Aj ty si najskôr vypustila tých 37, niečo jednotiek? Lebo mne tak kázali. No už vidím že budem mať v tom hokej 😅 Ja si mám prvé 3 dni pichať Gonal a potom na 4 deň nepichnúť ale prísť na ultrazvuk... Mám totižto nábeh na OHSS 😠 Pri Clostile som mala strašné stavy - skoro som skončila v nemocnici ☹ A čo je Clostil oproti týmto injekciám 😒 . Nič, len slabý odvar ☹

bobi3
no bodaj by si to IVF nepotrebovala 😉 To je desné že keď chceš ostať tehotná a nedarí sa tak prečo ako prvé sa nerobí dôkladný hormonálny profil a ultrazvuk? Asi sa niekomu nechce alebo čo... Ozaj niekedy stačí len upraviť hormóniky......

nemko
tak si tam narobila riadny bordel? Super 😀 😀 No tak dúfam že budeš s Válkym spokojná 🙂 Dúfam že sa nám ten OHSS vyhne.....Ináč kdyby neco tak aj ja som rozmýšlala o tom Brne....

nemko
16. jún 2010

bobi normalne som pripravena aj na dvojicky 🙂 dufam, ze mi budu chciet vlozit dve aby sa aspon jedno ujalo 😀 neda sa nestresovat, ale proste musime sa to naucit 🙂 ja zavidi ludom co maju vsetko "na haku"

kaciatko81
16. jún 2010

@bobi3 k ziadosti nepotrebujes manzelov podpis 😉 mozno ked ti daju hormoniky do poriadku tak babo bude uplne bez problemov
@mirm drzim palce 😵
@bibi24 drzkaj sa. hlavne vela pi
@nemko takze si narobila krik? 😀 ak budem volat do poistovne kvoli ziadosti, v pohode ma prepnu na zodpovednu osobu?
ja som dnes bola za marsikom... mam na 3m hak (som po mimomaternicovom) a ze koncom leta sa dohodneme ako dalej.

mirm
16. jún 2010

@sakura ano mala som si vypustit trosku. Prvu a druhu injekciu mi pichal manzel lebo ja som sa na to neodhodlala 🙂

mirm
16. jún 2010

jaaj baby, pred chvilkou mi volali ze sa nerozmrazili... takze uz nie su ziadne mrazaciky.... asi skusime ine centrum alebo neviem.. musime sa doma o tom porozpravat.... ☹

sakura
16. jún 2010

@mirm
no ja straaašne neznášam injekcie 😒 Ale možno to do toho brucha nejako zvládnem.. Ale keď mi to sestrička názorne ukazovala - že čo a ako tak ma oblial pot 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 Ale šak veď slaninky tam trošku mám tak by to nemuselo byť až také strašné 😀
A aké si mala ešte lieky? ja mám ešte Menopur a Cetrotide....

nemko
16. jún 2010

@kaciatko ano, velmi velky krik, mne uz to bolo jedno, neznsama nezodpovednost a este ma aj klamali take soplindy.aspon je klud a ja mozem v pohode stimulovat 🙂 ak zavolas do Dovery tak ta prepnu na asistentku lekarov a ona ti povie, ci je ziadost schvalena alebo nie

sakura
16. jún 2010

@mirm
to mi je strašne lúto ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

kaciatko81
16. jún 2010

@sakura jasne, ze zvladnes. prva je najhorsia 😉
@mirm 😢 je mi to velmi luto

kaciatko81
16. jún 2010

@nemko ja mam vseobecnu... tak skusim... schvalena je, len ju asi budem prekladat

nemko
16. jún 2010

baby keby v tej kancelarii robili zrele zeny tak vedia o co ide a vedia to pochopit a myslim, ze by to tam vyzeralo inak, popripade by stacilo keby tam robili vyspele slecny co vedia co su skutocne problemy a nie to co tam robi (dalej sa nevyjadrujem 😀 )...to je moj nazor

nemko
16. jún 2010

kaciatko tak vo vseobecnej neviem a pokial ides prekladat do noveho centra do Antolskej over si ci ma poistovna s centrom zmluvu lebo v dovere s nimi zmluvu nemaju aby si neprekladala zbyocne

bobi3
16. jún 2010

sakura, veď to aj ja nechápem, 2 roky sa už snažíme, HP mi robilivždy len na začiatku cyklu, to bol norme a tak to aj uzavreli... keby mi sledovali cyklus tak ako teraz, mohlo sa to riešiť už skôr 😠
baby, a myslíte, že možno by stačilo upraviť len hormóny a IVF by nebolo potrebné? 😕 normálne mám chrobáka v hlave...

kači, a kde si bola z amaršíkom? už niekde robí? tak ja som s Valkym zatiaľ spokojná, no moc toho nenarozpráva, ak chcem vedieť, že čo vlastne je problém, tak sa musím pýtať 😠

mirm, to mi je ľúto... takže pôjdete do toho odznova?

nemko, hej, ja by som občas tiež chcela mať aspo niečo na háku 😠 😀

bibi24
16. jún 2010

@mirm - aj mne je to velmi luto ☹ Je to az neskutocne ake prekazky nam zivot dava.

@bobi3 - podla mna bude este aj ina cesta, ako rovno ivf. Verim, ze Valky vyskusa, co sa bude dat. Dokonca aj mna sa snazil dat najprv 100% do poriadku a az potom povedal, ze ale vzhladom na nase diagnozy to moze byt jedine ivf. Takze ak sa bude dat nieco ine, urcite to urobi.

@sakura - ano treba tych 37 vypustit, ale myslim, ze keby si aj nie, ze sa nic nestane, ostane ti viac lieku.
Ja som tiez tak bola, ze prve 3 dni pichanie, na 4. den kontrola bez pichania (az v centre). A pichala som najprv 150 j. Gonalu, potom len 75 a potom 112 a dnes poslednu davku 75. Cize velmi nizke davky a aj tak takato reakcia ☹

sakura
16. jún 2010

@bobi3
no neviem myslím si... Lebo ja som mala už vybavenú laparku a v tom mi zistili zvýšenú hladinu THS hormónu v období keď nemal byť taký vysoký... No a moja endokrinologička sa hneď toho chytila, dala mi lieky a vravela že aby som odložila tú laparku a upravíme to liekmi..... Takže sa to možno dá, neviem.... Popýtaj sa....
No aj ja som mala takého šikovného gynekológa čo mi tiež urobil HP na začiatku cyklu a všetko bolo podla neho ok 😠

sakura
16. jún 2010

@bibi24
no ved si myslím že to je škoda vypustiť - veď to aj niečo stálo...a takto to vypúšťať - úžasné.......
No ja sa strašne obávam ako budem reagovať 😒 Mám predpísaných 150 jednotiek......
A kedy ideš teraz na ultrazvuk? Aj piješ vela vody?

bobi3
16. jún 2010

@bibi24, @sakura, ste zlaté holky, ďakujem 😉 len ma štve to, že trikrát mi robil HP môj gynekológ na 3DC, vždy všetko ok, a tým to skončilo... Bolo by to super, ak by IVF nebolo potrebné, tak ale už som na to aj pripravená, takže ak bude treba, ide sa na to 😉 sakura, takže laparku ti ani nerobili?

kaciatko81
16. jún 2010

@nemko s tym hodnotenim dam v kancelarii uplne suhlasim.... ja som mala problemy len s tou tmavou, ta blondynka ok... marsik hovoril, ze zatial zmluvy nemaju, ze mam este pockat, ale aj tak to budem riesit az koncom leta... skor by som vraj nemala
@bobi3 bola som na antolskej. tiez si myslim, ze ak je chyba v hormonoch, tak ivf netreba. skus si vybavit aj tu endokrinologiu

sakura
16. jún 2010

@bobi3
ale robili moja, robili 🙂 Už som do toho chcela ísť... Nechcelo sa mi čakať na reakciu liekov, bola som nedočkavá 😀 Tá laparka si myslím že je super vec - veď ti tam vlastne všetko zistia.. No a mne hneď zrovna nepriechodnosť oboch vajíčkovodov... 😒 Takže by som sa mohla napchávať hormónmi a k ničomu by to nebolo 😒 Som rada že som sa od tej laparky nedala odhovoriť 🙂

No veď to oni tak vedia - len na tretí deň....Ako keby tie ostatné neboli dôležité 😠

bibi24
16. jún 2010

Sakura, ty si uz mala ohss? Ja som bola na utz dnes a idem aj zajtra + plus mi brali tu krv na rozbor. Dr povedal, ze sa nemam bat, ze ved ma sleduje. Do dnes som pila len cca 2 - 3 l, nemala som dovod viac, nebolo to vazne. Ale dnes som zacala pit vela, uz som vypila cca 2 l a pijem dalej.

Bobi, ale netlac zbytocne na ivf, ak sa da, radsej to vyrieste inac 😉

bibi24
16. jún 2010

Kaciatko a ty si mala mimomaternicove po ivf? Ci ako? Dufam, ze nevadi, ze sa pytam.

kaciatko81
16. jún 2010

@bibi24 jasne, kludne sa pytaj 🙂 po iui s merionalom... ale vraj je to mozne aj po ivf...

bobi3
16. jún 2010

tak to ste ma trošku povzdbudili, možno IVF nakoniec ani nebude treba 😉 ale každopádne sa na to Valkyho poriadne popýtam...

sakura
16. jún 2010

@bibi24
no mala som nábeh alebo som ho aj mala - neviem. Len som mala strašné bolesti, som nemohla ani chodiť. Brucho ako v piatom mesiaci 😒 A to ma môj úžasný vtedajší gynekológ nevedel upozorniť na nežiadúce účinky tohoto lieku 😠
Tak s bolesťami som šla k nemu ale našťastie neordinoval ale mal zástup - jednu úúúúžasnú doktorku ktorá keď mi robila ultrazvuk a zbadala čo tam mám dovyvádzané tak chcela volať záchranku a posielala ma do nemocnice. Ale som ostala taká laknutá že som ju uprosila že budem doma ležkať a piž vela tekutín. Potom to prešlo... No a zostala som potom aj u tejto doktorky. jej vďačím vlastne za to že sme dospeli až sem. Pri mojom starom gyndošovi by som sa stále len napchávala Clostilom a vôbec by ho netrtlo ma poslať na prefuky alebo laparku. Mal ma totálne v paži 😠 😠 😠 😠

nemko
16. jún 2010

kocky aj vam povedali, ze pred pouzitim Gonalu sa ma nieco odstreknut z toho pera? akurat tak nad tym premyslam, ja som tusim nic take nerobila pri prvej stimulke

sakura
16. jún 2010

@nemko
mne kázala sestrička vypustiť 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre