ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

bibi24
2. feb 2011

@kaciatko81 Dakujem, si zlata. Ja som sa bola pytat v lekarni, ale asi si ich nebudem kupovat. Lebo to je skor, ze namiesto bezneho jedla. Radsej budem viac masa, vajiciek, tvarohu, syrov a mlieka, pripadne ryb. To obsahuje najviac bielkovin 😉

@nemko dakujem pekne 🙂 A nakoniec si isla k tej Miske Lattakovej? A predtym si ale nemala ohss, ci si uz nepamatam? No, ja keby som mala istotu, ze ten priebeh bude taky ako minule, tak urcite chcem ET. Ale trocha sa bojim. Ak Dr. povie, ze nie, tak radsej sa spolahnem na neho. No, aj mne povedali, ze sa budu snazit a robit vsetko preto, ale ako Valky mi dnes povedal, ze jedno je to, co on chce a druhe to ako si to zariadi priroda. Takze hold, smola.
Bodaj by si s tym testom mala pravdu, to by bolo uzasne 🙂

nemko
2. feb 2011

@bibi24 mala som vela vajicok (21kusov), na ET som isla na vlastne riziko, v karte som podpisovala suhlas 🙂 🙂 hej bola som u Lattakovej a nelutujem, je to tak ako som si priala, vsetko konzultuje s Valkym, povedala som jej co je vo veci a dufam, ze viac IVF nebudem musiet absolvovat a toto bude posledne.Teraz cakam na vysledky z imuna a ideme na vec 🙂))) genetika bude uz v case ked budem stimulovat.Troska mam obavy z novych injekcii lebo predtym som mala Gonal, ale dufam, ze to zvladnem a hlavne ma nesklame moje telo 🙂)))

bibi24
2. feb 2011

@nemko Aha a ty si nechcela mrazit, ze? Preco? Ale ak nechces, nemusis odpovedat 😉
A nebala si sa? Ked si do toho isla na vlastne riziko?
Tak som velmi rada, ze si spokojna...snad to bude tak aj do konca. 😉 Inak, ja som sa tiez tentokrat spoliehala na moje telo a vidis 😀 Ono si robi co chce.
Ale aspon sa tesim, lebo vysledky predoperacneho vysetrenia, vratane krveho rozboru su na 1*. Az na ten ohss som ako rybicka 😀

nemko
2. feb 2011

@bibi24 nebala 🙂 ved keby sa mi stav zhorsil isla by som na pohotovost, vela som pila akurat jeden den som sa dost nafukla v oblasti brucha, ale nic ma nebolelo, netlacilo a zacala som pit viac a zmizlo to....a co sa tyka mrazenia 😀 som zastanca cerstveho materialu 🙂))) aj teraz odmietam KET a pojdem do ET na vlastne riziko

bibi24
2. feb 2011

@nemko Ty si pripad 🙂 Len ten ohss je svina, rozne komplikacie mozu nastat, nie je to sranda. Davaj na seba pozor 😉 Inak, nepamatas, ake si vtedy mala hladiny E2? Aj to je podstatne a mozno si to mala v pohode.
Ved aj ja by som radsej cerstve, ale ked sa neda. Bolo by mi velmi luto ich len tak vyhodit 😔
Drzim palce, nech to vyjde, ako si zelas 😉

bibi24
2. feb 2011

@nemko, ale ty si ani vodu v bruchu nemala, ze?

nemko
2. feb 2011

@bibi24 mala , ja som bola strasne dlho zavodnena

sneznicka
2. feb 2011

@bibi24 stimulovala som s Gonalom (187,5), potom Cetrotide, nic viac, jedine teda Pregnyl 36 hodin pred odberom. No a teraz Utrogestan, ktory dufam, budem brat este niekolko tyzdnov🙂 Chodim inak k Tazberikovej, ale ta tam nebola pri odbere, takze odvtedy chodim k Petrovej alebo Valkymu. Doslova si ich striedam, nech mam viac nazorov. Myslim, ze Tazberikova by ma k ET nepustila, Petrova to rizkla. A som jej za to vdacna... Tak v sobotu mame obe velky den, Ty na odberoch, ja si robim test🙂 Som zvedava... a drzim Ti velmi palce, nech sa to nekomplikuje.

diankas
2. feb 2011

@walta ahojky ...no mna to uz tiez pobolieva par dni....cca 5 den po et....a tak isto mi to cca vychadza, ze by som mala dostat siedmeho...tak uvidime...drzim palce, nech sa nam to teda podari....🙂

simonini
2. feb 2011

Bambule, ako na potvoru mi neprisli dnicky ked chceme stimulovat 😒 . Moje telo si robi so mnou co chce 🙂

sakura
3. feb 2011

@bibi24
ahojky 🙂 Skús: ja som našla na nete že bielkovinová bomba - vymixovaný tvaroh s mliekom a surovým vajíčkom... Daj si do toho trošku cukru a ono sa to bude dať vypiť 😀
A dr mi kázala aj piť Magnéziu - pre obsah minerálov 🙂
Držím palčeky aby bol ET 😵 😵 😵

kaciatko81
3. feb 2011

@simonini myslim, ze s tymto zapasime vsetky 😉 ale neboj, mozno si len davaju nacas 🙂
@sakura fuu, tak tvaroh a mlieko ok, ale surove vajicko 😕 😅 😀

walta
3. feb 2011

@diankas dianka, co je et? tak sme na tom asi rovnako, co sa dni tyka, mna to podbrusko pobolieva asi tak 6 dni. Uz par dni po IUI ma zacalo, tak teraz vazne neviem, co to je, ale asi mrcha... myslim si ☹ ☹ ☹

bibi24
3. feb 2011

@sakura Ahoj 😉 Dakujem za radu. Vyskusam.
Baby, nie je to take hrozne ta bielkovinova bomba. Moja mamina taku zmes robila bezne do kolaca (teda bez mlieka, ale s trochou citronu) a ja som to vyjedala 😀 To vajicko tam nie je ani citit 😉

simonini
3. feb 2011

@sakura ahoooj, tak tebe to krasne utieklo 🙂 teraz pozeram ze si uz 33tt 😵 , ako sa mavate?

simonini
3. feb 2011

@kaciatko81 to ale cloveka nahneva, ked cely zivot mate 28-29 dnovy cyklus ako svajciarske hodinky a teraz ked uz KoNECNE ideme do toho..... tak ma nechaju v stichu 😀

kaciatko81
3. feb 2011

@simonini no ja mam pocit, ze je to vzdy presne tak, aby sa to nestihalo... ja teraz duuufam, ze este tyzden vydrzia, kedze sa zatial moje telo netvari, ze by sa nieco malo diat 😀

sakura
3. feb 2011

@kaciatko81
noo dá sa to zvladnuť 😀

@bibi24
no presne, dochuť si to ako potrebuješ a nakoniec je z toho ešte aj mňamka 😀

@simonini
ahojky 🙂 . Noo strašne rýchlo to ubehlo 🙂 A teraz sa ešte aj sťahujeme tak len pozerám ako to rýchlo ide 🙂 . Prídeme do nového a hneď aj balím tašku kdyby neco 🙂
Mávame sa dobre, malá oblubuje operovať pri rebrách ale veď vydržíme 🙂 Ona má povolené všetko 😅
A ty ako? S čím ideš stimulovať? A ku komu patríš?

nemko
3. feb 2011

Baby dnes som volala do Kosic za to imuno a vraj nemaju nato sety a nevedia kedy budu.Nemocnica ma velky dlh a asi preto im vraj neposlali sety.No mam to ja stasticko 😒 v Iscare mi tiez brali krv na imuno a neposielaju to do Kosic tak dufam, ze aspon u nich sa dockam vysledky, joj.

mili78
3. feb 2011

ahojte babenky...prave som prisla z Iscaru...dnes som 8.den stimulky....ale vajicka su malicke, nechce sa im rast, potvorky jedny!!! ☹ vysetrovala ma mlada pani doktorka Lattakova, bola velmi zlata....je ich tam cca 8, ale maju len okolo 13-15mm...takze v sobotu tam idem zase...snad trosku podrastu ☹ ☹ ...asi im budem spievat - Rooozvyjej se poupááátko 😀 .... aj nasmu kvietku na okne som to spievala a rozkvitol 😀

kaciatko81
3. feb 2011

@mili78 prepac, urcite si to tu pisala, ale ake mas lieky?
inak kocky, taka otazka... moj dr je este buduci tyzden na dv... mrcha sa stale tvari, ze nic... rozmyslala som, ze ak nepride do stredy, skocim na utz k niekomu inemu, ci je vsetko ok, pripadne nech mi povedia davku liekov... a ak by sa to povedzme cez weekend pustilo, tak zacnem a na kontroly uz pojdem k mojmu dr. myslite, ze to tak mozem urobit?

mili78
3. feb 2011

@kaciatko81 ....ahoj kaciatko...mam Bravelle a Orgalutran 🙂 .... ja si myslim, ze s tym doktorom to mozes uplne v pohode takto vyriesit

kaciatko81
3. feb 2011

@mili78 dakujem, skusim 🙂 mam pocit, ze ten bravelle davaju teraz dost casto

nemko
3. feb 2011

@kaciatko81 ja ked som isla na 2.ivf mal Hruzik dovcu , tak mi lieky nastavil Dr.Valky a potom som uz chodila k Hruzikovi ked sa vratil, u Dr.Valkyho som absolvovala prvu kontrolu v prvych dnoch stimulky a potom uzz Hruzik dorazil tak som chodila uz len k nemu, takze uuuplne v pohode to tak mozes spravit.

nemko
3. feb 2011

aj ja budem mat Bravelle, Menopur a Cetrotide - dufam, ze prinesu stastie 🙂))

mili78
3. feb 2011

@kaciatko81 .... no neviem, praveze co som tu citala a pisala s babami, tak malokto ten bravelle poznal...mne sa skor zda, ze to davaju takym tazkym pripadom 😅

kaciatko81
3. feb 2011

@nemko dakujem 🙂 tak dufam, ze potvora este nejaky den pocka 🙂
@mili78 je to nieco nove. ale v poslednej dobe mam pocit, ze to davaju viac a viac. neviem, ci to ma nieco s komplikovanostou pripadu. ja som dost komplikovany pripad a mam gonal

nemko
3. feb 2011

aj ja som hladala infosky o bravelle aby som vedela co ma caka no a nic moc som nenasla ☹ dufam, ze to bude stat zato 🙂

nemko
3. feb 2011

@kaciatko81 aj mne sa stava pravidelne, ze pred IVF nemam menstruaciu, dokonca ked som mala ist na IUI tiez hodila "strajk" mrcha mrchovata jedna 🙂

kaciatko81
3. feb 2011

@nemko u mna s mojim pco, to nie je nic vynimocne, len vacsinou, ked ma prist rychlejsie, tak si pocka a naopak... a celkom by som uvitala, keby mi tentokrat vysla v ustrety 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre