ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

nemko
3. feb 2011

@kaciatko81 😀

lowee
3. feb 2011

ahijte som tu nova mam iba 20 rokov a tiez chodim do iscare dr, hruzikovi moj priatel ma dost spatny spermonogram ma iba 0.3 zivych spermii postupne via a viac je mrtvych takze by sme chceli vel,mi babatkoa dobre ze sme to zistili kym nieje neskoro teraz ma caka posledni bod histeroskopiaa potom uz len schvalôenie od poistovne. velmisa bojim nikdy som nebola nemocnicic a nic mi nebolo chcem sa vas opytat ako dlha je narkoza ? a kolkim sa to podarilo na ktory krat sledujem tua velmi som zvedava na DIANKAS TU PISE ZE BUDE UZ ZA PAR DNI VEDIET VYSLEDKY. INAK SOM NENAPISLALA IDEM NA ICSI . BUDEM RADA KED MI NAPISETE FAKT

lowee
3. feb 2011

@nemko dobry den az mozem tusim ste spominali ze chodite hruzikovi? aki mate nazor? ako dlho ste v centre?my sme od novembra marci by mi uz mali robit odber vajicok

mili78
3. feb 2011

@kaciatko81 ....kaciatko aj ja som komplikovany pripad....picham konsku davku...az 3 ampule denne...na letaciku je to pisane ako max.denna davka...a zrovna ja ju musim pichat 😅

mili78
3. feb 2011

@kaciatko81 ...aj ja som komplikovany pripad...picham max. dennu davku 😅

lowee
3. feb 2011

@mili78 sorry ze rusim : podla coho sa urcuju davky?

bibi24
3. feb 2011

@mili78 Mili cau 🙂 Tak ale ved, co je zle po tej kontrole. Ved na 8. den stimulky to nie je az tak malo, ze 13 - 15 mm 😉 Ja som dnes 11. den s moje maju okolo 16 mm. Ja som sice iny pripad, ale ved tvoje este podrastu. Nevadi, ze rastu pomalsie...tak este potiahnes stimulku troska. Inak, ja budem mat odber bud v nedelu alebo v pondelok, povedal dnes Valky. Tak mozno budeme aj spolu 😉 Hehe, to by bola sranda. 😀
Uz si pichla aj orgalutran?

@kaciatko81 - no ja mam "iba" polycysticke ovaria - aj to iba pocas stimulky, pri beznom cykle su v pohode a aj tak schytam ten hyperstimulak vzdy.

Ja si inak myslim, ze tie lieky su svojim zlozenim velmi podobne. Maju podobnu funkciu, len mozno troska ine zlozenie. Ale dolezitejsie je spravne nastavenie - davka, dlzka, kombinacia a pod. 😉

kaciatko81
3. feb 2011

@lowee mili uz nechodi k hruzikovi. ale ja chodim, teda som zacala 🙂 odporucil mi ho predchadzajuci dr a zatial som spokojna 🙂 v car sme skoro dva roky
@mili78 @bibi24 ja mam okrem pco este dve trombofilne mutacie a v podstate uz pri clostile som mala reakciu, ze dr povedal, ze ohss je veeelmi pravdepodobne u mna. potom som aj na iui pichala injekcie... a este kadeco k tomu, ale to je nepodstatne. a suhlasim s bibi, ze dolezite je spravne to nastavit

lowee
3. feb 2011

@kaciatko81 aha dakujem no aj to tu sledujem moc casto ale najradcej by som bola keby mam uz po trapeni ja chodim tiez k hruzikovi podla mna je taki pohodak zatial .zajtra idem valkymu na konzultaciu a potom zacnem s timi injekciami uz aby som o mala za sebou , no verim co to je pre vsetkych ze nemozu mat babatko a este tolko rokou . my sme v iscare zatial len skoro4 mesiace a uz to urychlujem nech viem nacom som

mili78
3. feb 2011

@lowee ...jáááj to ja neviem, nie som lekár 😀
@bibi24 ....ahoj Bibiiiiiiii....no ja neviem co je na nich zle...ale mlada pani doktorka tam pozerala asi 10min. a povedala, ze su dost malicke nato, ze 8.den stimulujem :( povedala, ze treba prist v sobotu

andysok
3. feb 2011

@lowee PODLA TOHO AKO REAGUJU VAJECNIKY....a ako rastu vajicky, folikuli.....mne nasadili aj merional, vobec nezabrali, potom gonal, male davky cize nic potom druhy krat take iste davky a podarilo sa.............cize od reakcie tela 🙂

lowee
3. feb 2011

andryok dakujem no teda moc o tom neviem ale velmi pekne dakujem za kazdu radu a takze na druhy x sa to podarilo metoda? ivf alebo icsi

lowee
3. feb 2011

@mili78 vsak to ja viem ale tak vi ste tu uz skusene mna to vsetko este len caka a tak hadam s trapeniami to bude dobre 🙂

lowee
3. feb 2011

andrysok az teraz pozeram ze dvojicky?tak teda gratulujem no poznam aj od nas pary ktore maju s umelim oplodnenim dvojicky chlapceka aj dievcatko velmi krasne deticky,teraz prednedavno sa narodili aj uu nas rodine dvojicky dievcatka to je radost mat doma 😀

mili78
3. feb 2011

@lowee.... no ja nie som teda skusena, aj ja som v tom novacik...toto je moje prve ivf a dufam, ze aj posledne 😅 neboj, vsetko sa da zvladnut, len treba doverovat lekarom 🙂

lowee
3. feb 2011

@mili78 presne ako ja 🙂 🙂 no ved anooo mas pravdu..... aj ja dufam ze prve a púosledne len icsi natolko ze nemame spermie len malicko 😒

bibi24
3. feb 2011

@kaciatko81 @sakura ... baby, ta bielkovinova bomba je nahodu super 😀 som to vyrobila a chuti to ako Pribinacik (len redsie). Ja som to ochutila vanilkovym cukrom a je to mnamka 😀

holly74
3. feb 2011

Babuľky, ahojte, po nejakej dobe som tu zas, všetky vás moc zdravím...
@mili78 Mili vidím, že si sa teda rozhodla do toho ísť, držím palčeky aby to vyšlo hned na prvýkrát a tak ako si to najviac želáš.
@bibi24 Bibi, takže už stimulka na 2. IVF? Sa mi to zdá nejak šup šup..to ten čas tak hrozne letííí? Prajem ti , aby sa ohss nerozvinulo a ET to istí !
Ja by som na bud. týždeň mala dostať mrchu a začnem stimulovať na to 2. ketko....

@kaciatko81 ahooj, tak sa už obe chystáme na Hrúzika ? 😀 😀 😀
Pekný večer do všetkých domovov!

mili78
3. feb 2011

@holly74 ...ahoj Holly...tak ano, nakoniec som do toho sla...dakujem ti velmi pekne a taktiez ti zelam, nech ti to vyjde 🙂

nemko
3. feb 2011

baby myslite, ze mam pockat na genetiku alebo ist do IVF bez nej ? ziadost mam schvalenu a troska mam nutkanie ist na IVF uz teraz len asi nebude dovtedy genetika, imunologia bude.neviem ci to mam risknut a ist do toho alebo pockat s tym rizikom, ze ked dovtedy chytim alergiu a budem musiet ivf odlozit az na oktober.

nemko
3. feb 2011

@lowee u Hruzika som bola na 2 IVF, v centre som rok.

lowee
3. feb 2011

@nemko AK MOZEM PORADIT DOBRE JE AJ KED JE UROBENA ALE MYSLIM SI ZE NEVIEDIA NA 100 PRCENT AKO A CO BUDE TAKZE AJ KED UZ VOLAKDO BUDE MAT BABATKO BUDE HO MAT TAKE AKE MA BYT VACSINOU JE 5 ZO 100PRIPADOU CO MAJU NEDOBRU GENETIKU .PODLA MNA JE TO ZBYTOCNE POTOM BY CHCELI V CENTRE ABY SI DALI ZENY UROBIT AJ TO VYSETRENIE KDE VYSETRUJU VAJICKA A ZBYTOCNE PENIAZE LUDIA KTOR Y MAJU DETICKY NORMALNE MAJU OYBCAJNE VYSETRENIEA MY TU ABSOLVUJEME VELA ZBYTOCNOSTI

lowee
3. feb 2011

@nemko JA rozmyslam ze ako prebehne prve icsi , velmi by ma trapilo keby mi to nevide , a potom ist nna druhe ?... este by som rada sa opytala keby si dam po prvom zamrazit vajicka tak potom keby to nevide pred druhym iba staci zacat zo stimulkou alebo zase vsetky vysetrenia? a druhe tiez platim ?

nemko
3. feb 2011

@lowee u mna ide o 3 ivf takze uz by som ho rada mala pozitivne 😀 😀 😀 a rada by som vedela pricinu neuspechu a neviem ci mi genetika odpovie, na IVF nemam problem ist s darcom tak preto zvazujem ci pockat alebo nie 🙂 kedze mame spermio taky aky mame sme nakloneni k darcovi 😉

nemko
3. feb 2011

@lowee ja som nemrazila takze vela neviem, ale co viem, ze sa plati mrazenie aj transfer

lowee
3. feb 2011

aha a ak mozem vediet aki m a vas manzel spermonogram ked idete s darcovskymi mi mame sice malo len tristotisic ale tak hned nam dali icsi zaver. som zvedava ja som uplne zrrava no a velmi by som chcela vediet uz ako to bude..... vsetko kolko dbńisa beru injekcie_ a popritomsa este bru ak lieky..ako si stara nemko? 🙂

diankas
3. feb 2011

@mili78 vobec sa nemusis bat, ze si komplikovany pripad...ja som mala tiez tolko (vlastne 3+1), ale ked videli, ze ich je dako malo a ze su male, tak mi zvysili davku az na 4 ampule denne (takze 4+1)! takze sa nemusis bat....vacsinou sa beru 3....🙂

bibi24
3. feb 2011

@holly74 Ahoj, no tak nejak to rychlo leti veru. Ziadost som mala schvalenu, nic mi nestalo v ceste, tak som do toho isla. Velmi velmi sa modlim aj ja, aby ten ohss ustupil. A dufam, ze budeme mat obe len poztivne spravy. Uz konecne!! 😉

@sakura, prosim ta, ked ti tahali vodu z brucha...to sa robi punkciou pri narkoze, ze? Aspon mne tak Valky hovoril.

sakura
4. feb 2011

@bibi24
áno moja.. Oni ťa uspia 🙂 Ale to len na ten vpich - ten asi bolí... Lebo ja som sa vždy zobudila keď mi to ešte robili.. Ale neboj, nebolí to 🙂 Ja som to ťahanie podstúpila 3x 😝

sakura
4. feb 2011

@bibi24
😀 😀 😀 som rada že ti chutí 😀 😀 😀 Ono to fakt nie je až také strašné a keď je to bielkovinová bomba tak nie je čo riešiť 😀 Aj dr ma za to pochválila keď som jej povedala že sa tým dopujem 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre