ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

gaga83
10. apr 2013

@bibi24 zatial sa nenašiel žiaden problem okrem tej malej odchýlke v DNA u manžela. V martine nás nútili po neúspechu ivf na darcovské vajíčka ( ako pokus a ak by to nevyšlo tak potom darcovské spermie.´Niee že by sa najprv skúsili tie dar. smermie čo je lacnejšie Tak preto sme stade odišli lebo doktor nemal záujem zisťovať čo môže byť príčina. Na naše naliehanie potom dal spraviť to fish a DNA vyšetrenie aj to tam doplietli čo sa má vyšetrovať. Keď sme prišli k docentovi tak ten navrhol úplne niečo iné, aj to podotkol že ako pokus s tým pregnylom (akurát manžel aj ja užívame kys. listovú). Zatial to musime riešiť takto lebo to ivf s PiDG nás stálo 2500 Eur. Musíme zas našetriť. Ale rozmýšlam nad tým čo bude ďalej ak to teraz nevíde, predsa mám za sebou 3 zamlknuté potraty v 10 týťdni.

timona
10. apr 2013

@bibi24 nam tiez doporucil ten merional pre manžela, vraj ma s tým velmi dobre skusenosti, ze otehotneli ovela horsie pripady ako sme my. Aj ked v tom pribalovom letaku je napisane ze to treba pichat trikrat tyzdenne aspon polroka a nie tri inekcie v priebehu troch tyzdnov...my sme sa na to dali.Uplne sa len utvrdzujem v svojom názore na valkyho.

csokasi
10. apr 2013

@bibi24 A smiem vedieť, čo Vám nakoniec pomohlo?
@timona Kočky tento istý problém máme aj my a zajtra ideme na kontrolu potom ako si priateľ pychal Menopur a Merional, presne tak ako píšete aj Vy. Ako Vás tu teraz čítam, normálne ma chytá stres čo zajtra bude. Nechce sa my byť pokusním králikom ... A navyše každy ten pokus stojí toľko prachov 😒 ...

bibi24
10. apr 2013

@gaga83 tak toto su vazne medicinske veci, ku ktorym sa ja zial ako laik vobec neviem vyjadrit. Ale ked mas pocit, ze s vami poriadne nic nerobia, resp. pochybujes o ich krokoch, tak zajdi do brna aspon na konzultaciu. Uvidis co ti povedia, co navrhnu a ako sa to bude tebe pozdavat. Konzultacia je zadarmo, nic za tl nedas a budes mat dalsi nazor k dobru.
My sme si pigd nikdy nedavali robit, takze ktovie ako by aj nase embryjka dopadli.

bibi24
10. apr 2013

@timona nooo asi tak. Vidim, ze to poznas. 😒

bibi24
10. apr 2013

@csokasi u nas to nezabralo, ako sme uz pisali, treba tu liecbu inak nastavit, aby to MOZNO zabralo. Vyskumy su v tomto smere biedne.
Co pomohlo? Tazko povedat. V brne nam odporucali len skusat, napr. povedali, ze tri ivf-ka nic nie je, ze to nemame este vzdavat. A spravili mi laparku, nastavili dobru stimulku, vsetko prebiehalo hladko a bez problemov, tym padom som sa aj ja dobre citila tam (nie ako v iscare bol furt u mna nejaky problem). A este, maju vynikajucich embryologov 😉

katulka25
10. apr 2013

@bibi24
@csokasi
@timona dievcata som velmi prekvaoena co tu citam. Az mam z toho strach. My mame taky isty problem ako gigi udrzat plod. V piatok idem opat na vklad tak verim ze to teraz vyjde. Drzte mi palce.idem si pre dvojky 🙂

gaga83
10. apr 2013

@katulka25 neboj zajtra to dobre dopadne 🙂 🙂 , budem na teba myslieť

gaga83
10. apr 2013

@bibi24 v brne si bola na ktorej klinike?

katulka25
10. apr 2013

@gaga83 zajtra este nie az v piatok 🙂 ale dakujem. Vy idete zajtra na kontrolu?

timona
10. apr 2013

@bibi24 kolkokrat si absolvovala IVF cyklus v iscare?ja sa bojim pchat do seba tie hormony stale, aby to nemalo nejake neziaduce ucinky, ked sa toto IVF nepodari,asi to uz necham tak.

bibi24
10. apr 2013

@gaga83 brno, reprofit

bibi24
10. apr 2013

@timona v iscare 3krat. Dvakrat klasicke ivf, raz ivf soft a raz mi valky stopol soft ivf - podla mna jeho vinou, zle si ma odkontroloval.

gaga83
10. apr 2013

@katulka25 no aká som popleta 🙂 zajtra idem k svojmu na preventivku, uvidím čo povie a podľa toho sa objednám do blavy.

csokasi
10. apr 2013

@bibi24 Veď to, že ťažko povedať čo zberie. Ale niekedy fakt keď to tu čítam neviem čo si mám myslieť. No ostáva nám len veriť, že to víde. A sme sa bavili, že ak nič tak pojdeme do Maďarska.

timona
10. apr 2013

@bibi24 a bola si aj na KET-och?a nikdy sa nezadarilo aspon do pozitivnej krvi?

gaga83
10. apr 2013

@bibi24 akurát kukám ich stránku a o konzultáciách či sa platia ale nie nič nepíšu. Lebo čo som kukala iné centrá tam je poplatok za konzultáciu

bibi24
10. apr 2013

@timona bola, hned prve bolo bez et a nasledne dvakrat ket. Spolu v iscare 4 vklady, ani raz pozitivna krv.

@gaga83 My sme urcite nic neplatili.

ada83
10. apr 2013

@denulka85 to si potom bola dobre nastimulovaná ja som nemala až take davky

katulka25
10. apr 2013

@bibi24 ja som tiez nemala et a tetaz idem na druhy ket.

muchotravka166
10. apr 2013

@katulka25 veru treba ich uz teraz luuubit

muchotravka166
10. apr 2013

@katulka25 no to posledne som pila najlepsia je voda z vodovodu naozaj len to! mam liter a polku pri posteli a stale si ju dopustam len vodu pijem to je najlepsie a pijem noo dost len teraz ako mi je zle nevladzem ani pit

katulka25
10. apr 2013

@muchotravka166 a mineralky nie su lepsie? Lebo sa mi zda ze to tu niekto spominal. Ked ale budem pit mineralku nic zle nespravim nie?

muchotravka166
10. apr 2013

@katulka25 neviem no zase ze vraj neni dobre pit vela mineralov tak neviem a myslim ze martinazvo ci ako to je presne pisala prave o mineralkach ak si dobre pamatam, ja by som to zase nechcela prehanat s mineralkami najlepsia je voda, ale ked si budem potrebovat grgnut uz ked mi bude tak zle dam si mineralku

katulka25
10. apr 2013

@muchotravka166 asi mas pravdu. Vsetko s mierou 🙂 a caje a dzusy si davas? Aake?

muchotravka166
10. apr 2013

@katulka25 vies co mi odporucila kamoska ze aby sa lepsie uhniezdili tak som si kupila relax ananasovy 100% dzus ze vraj to moze byt dobre tak som to pila chvilku ale teraz mi nejde krkom nic skoro ale myslim si ze dzusy urcite mozes ale ked tak daj si ananasovy

katulka25
11. apr 2013

@muchotravka166 vyskusam 🙂

fantinka
11. apr 2013

@denulka85 mala som ivory saty, v bielych som bola ako smrt haha. Topanky som mala kraaaasne 10cm vysoke a ked som si ich vyzula mala som brutalne opuchnute nohy 🙂 prezliekla som sa uz o 9 lebo som mals tazke saty a hned aj baleriny som obula. My sme nemali v kostole takze s tym ti neporadim ale urob si tak ako ty chces 😉 preco by si sa mala prisposobovat hehe. Ja som mala kremovo levandulovu svadbu, milujem levandulu a bola aj na stoloch. Kukni na mojej svadbe fotky ked chces 😉

fantinka
11. apr 2013

@denulka85 aj môj muž sa potil, som pozerala sem tam na ňho počas obradu - trval cca 20 min a tieklo mu z tváre ako pred infarktom 😀 😀 😀 😀 ale to preto, že bol hic a mal oblek, košeľu a tielko, on nemá rád teplo, takže preto...dúfam 🙂 a aj mne bolo teplo, nikto nečakal v októbri takú horúčavu a v tých šatách to nebola sranda, nikde žiadne vetranie 😀

fantinka
11. apr 2013

@katulka25 hej ja som vravela, že nie vodu z vodovodu, mne to povedala dr. že radšej minerálky, mlieko, polievky...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre