ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

nemko
22. sep 2010

@kaciatko81 snad to dopadne dobre, ale myslim, ze aspon ta genetika nam dost pomoze a podla jej vysledkov sa rozhodnem co dalej , zatial planujem, ze pokial bude genetika dobra skusim aspon 2 IUI a ked bude genetika zla tak sa zariadim podla toho co bude zle, ved uvidime, snad do konca oktobra budem mat vysledky z genetiky a od januara zacnem konat 🙂

majka21
22. sep 2010

Ahojte kočky, všetky vás pozdravujem.
Nemko, nemáš čo ďakovať, som rada, že už budeme dve a půjdeme do toho spoločne. Ani ja sa nevzdávam. Ty už ideš za Durechovou? Super. Ja musím počkať, kým príde manžel domov a potom si dohodneme konzultáciu. Už sa teším na nový začiatok a dúfam, že už tentokrát úspešný.

kaciatko81
22. sep 2010

@nemko
@majka21 no uvidim aj ja co sa dozviem v pondelok, velmi rada by som stihla este ivf do vianoc... dr mi hovoril, ze by sa dalo skusit este aj iui, ale neviem, ci mam na to odvahu 😅

sakura
23. sep 2010

@nemko
ahooj 🙂 Super, strašne si ma potešila 😉 Verím že to tentokrát vyjde 🙂

sakura
23. sep 2010

@majka21
@kaciatko81
aj vám strašne silno držím palčeky 😉

nemko
23. sep 2010

@sakura, mna velmi potesi ked bude vysledok z genetiky, horsie bude ked bude genetika zla, ale snad prezijem, ja som pripravena na horsiu verziu len moj drahy nie a mam obavy ci to prezije nas vztah lebo mne genetiku robili a mala som vsetko uplne ok len jemu nie a ani taku spolocnu nam este nerobili tak mam boja....Citala som vsetky vase prispevky aj ked som neprispievala.Sakura drzim palce aby si to uspesne dotiahla do konca 😉

kaciatko81
23. sep 2010

@nemko preco by mala byt zla genetika? kazdopadne drzim palce. ono myslim, ze cely tento boj je skuska vztahu, ale myslim, ze sa to da ustat 🙂

nemko
23. sep 2010

@kaciatko81 my si obaja myslime, ze tam nieco bude, nevysli nam dve IVFka, vsetko bolo bezproblemov a vzdy sa stane nieco co ma znepokojuje, 7 den po ET dostanem strasne prestrasne krce a myslime si, ze to nie je nahoda, ze to vzdy je 7 den a sme sa zhodli podla laickeho uvazenia, ze asi ten 7 den je proces kedy to u mna vzdy skonci.Uvidime ci mame pravdu 🙂 Je to velka skuska vztahu a nie kazdy chlap to vydrzi, dufam, ze ten moj to zvladne.Len u nas bude problem ked nam povedia, ze v nom je chyba a nemozeme mat spolu dieta ebo on darcu neakceptuje a to by bol potom asi zaciatok konca nasho vztahu lebo on vie ako ja po dietati tuzim a nechce pochopit, ze by sme ho obaja urcite lubili ako by bolo nase.On proste nechce o darcovi ani pocut a to ma mrzi lebo som nazoru, ze nie je rodic len ten co splodil, ale kto vychova a viem, ze on by to vychoval super.Ale bohuzial, uvidime...

zusikk
23. sep 2010

dievcata sorry ze vam sem tak vpadam ale budete vediet iste,kam siel robit marsik?robi aj AR ci nie?chodila som ku nemu a teraz mi tam zostalo 10 mrazacikov a neviem co dalej ci ho akoze "hladat" a skusit mrazacikov nejak "preniest" alebo ku komu vlastne "prestupit".Poradite mi?budem velmi rada lebo ma skoro vystrelo dnes ze on tam uz nerobi 😉 nikoho ineho tam nepoznam chodila som ku nemu a teraz uz par rokov som tam nebola vobec....takze uz som mimo obraz... 😉

kaciatko81
23. sep 2010

@nemko tak to ma velmi mrzi, ze je to takto... ono v konecnom dosledku sa tam nieco moze a nemusi najst... naozaj je to velka skuska vztahu a priznam sa, ze sama som niekedy prekvapena aj mojimi reakciami, tak ale bojujeme a snazime sa. s tym darcom mam rovnaky nazor ako ty, ale myslim si, ze mozno keby doslo k tomu, ze ina moznost nie je, tak by aj nazor zmenil...
@zusikk marsik je na antolskej a ma by tam robit aj ar 😉 viac info budem mat buduci tyzden 🙂

majka21
23. sep 2010

Nemko, ak ta skutočne miluje a zistíte, že inakšia možnosť nie je a obaja rovnako túžite po dietati, tak s tým bude súhlasiť. Ja osobne som zo začiatku bojovala proti darcovstvu aj napriek tomu, že doktorka ma prehovárala, že velká šanca tam nie je s manželovými 10 rokov zmrazenými spermijami, ktoré už vtedy boli pomalé, keď ich odoberali a rokmi zmrazenia strácajú na kvalite a aj tak som to chcela skúsiť, aby som si to potom niekedy nevyčítala, že som to ani neskúsila. Sám manžel bol ten, čo mi darcovstvo navrhol a ja som bola proti, ale teraz keď už vidím, že iné východisko nie je, tak bojujem naďalej. On tiež velmi túži po dieťati, Ja som vždy rozmýšlala nad tým, že ktovie od koho bude, čo bude mať v génoch a pod., ale teraz mám na to živý príklad bratovú dcéru, otec vlastný matka vlastná a ona nenapravitelná, takže nie je to o tom. Ty ho vynosíš, porodíš a budete ho spoločne vychovávať.
Ale zatial na takéto nemysli. Vy ešte nič nemáte stratené a aj ohladom genetiky mysli len a len pozitívne. 🙂

bielalady
24. sep 2010

@nemko, koľko sa to čaká na výsledky genetiky?

mamartinka
24. sep 2010

@bielalady 2 mesiace sa caka na genetiku.My sme tiez boli 13.09 a cakame ako to dopadne.

bielalady
24. sep 2010

@mamartinka , to akože vážne sa čaká 2 mesiace, kým spraví centrum výsledky??? To akože prečo?

mamartinka
24. sep 2010

@bielalady to ti povedat neviem ale nam to tak povedali ako ti tu teraz pisem.My sa az v novembri mame pitat na vysledky.Asi toho maju moc.A boli sme na genetike 13.09 v pondelok.Vam nepovedali kedy budu vysledky?

sakura
24. sep 2010

@bielalady
ahojky. No tak my sme čakali na výsledky v Iscare 3 týždne. To bolo v máji. Neviem ako dlho to trvá teraz.

mamartinka
24. sep 2010

Pisem vam ze 2 mesiace.

sakura
24. sep 2010

@nemko
ďakujem 🙂 Ja som na teba aj myslela ale mala som pocit že asi nemáš náladu prispievať...
Ono chlap je chlap a ten sa ťažko vyrovnáva s tým že by z jeho strany nemalo byť niečo v poriadku ☹ . Videla som na mojom ako ho " zložilo" keď mu povedali že má zlý spermiogram 😝
Neboj, dopadne to všetko dobre. 😉 Držím palce 😉

nemko
24. sep 2010

Baby caute, mam uzasne spravy.Konecne som bola so "svojou"Durechovou, som stastna, dohodli sme postup a strasne ma povzbudila.Buducu menstruaciu idem na speci vysetrenie krvicky, medzitym na genetiku, uzivam Duphaston a vsetko nabralo tie spravne otacky. @sakura neg vysledok ma polozil, ale po par dnoch som sa musela dat dokopy....medzitym sa odohralo vela veci, zacali sme rekonstruovat nas bytik lebo som potrebovala zmenu a az pisanie s majkou ma nakoplo a zacala som konat, viem, ze to bolo spravne a dufam, ze teraz to bude na spravnej vlne 😀 a o par mesiacov si budem od Teba pytat rady ineho charakteru 😀

katkaajurko
25. sep 2010

@nemko ahoj Nemko a durechova robi niekde v care? ci uz existuje ten v petrzalke?

nemko
25. sep 2010

katka, Durechova bude robit v petrzalke len este to nemaju celkom vybavene, ale pokial tam zavolas myslim, ze sa s nou da dohodnut na konkretny termin

majka21
25. sep 2010

Nemko, super, teraz si ma ty nakopla, aj ja si idem bud. týždeň pýtat od Durechovej konkrétny termín na konzultáciu a potom uvidíme. Snád nájde nejaké riešenie aj pre mna, aby som nemusela čakať ešte nejaký další pol rok.

sakura
29. sep 2010

@nemko
no to dúfam aj ja 🙂 . Rada poradím ak budem môcť 😉

sakura
29. sep 2010

@bobi3
ahojky. Čo je s tebou? Všetko v poriadku?

bobi3
30. sep 2010

@sakura ahoj mojka, si zlatá, že na mňa myslíš, no prvý pokus nám nevyšiel ☹ a mrazáčikov nemáme, takže zvažujeme čo ďalej... asi začiatkom roka sa do toho pustíme zas 😉 a ty sa ako máš?

sakura
30. sep 2010

@bobi3
to mi je strašne lúto ☹ ☹ ☹ A už si teda bola aj v centre na krv?
No ja sa mám fajn, zajtra sa chystáme na AFP - vrodené vývojové vady tak mám trošku obavy po tých antibiotikách čo som pojedla 😒 Ale malé je bojovník a ja dúfam že bude všetko v poriadku...

bobi3
30. sep 2010

@sakura áno, už som bola aj na krv a už aj došla mrška, takže je to definitívne uzavreté😒 Tak sa držkaj, ja verím, že malé bude bojovať, veď už aké veci ste spolu zvládli 😉 držím palčeky...

sakura
30. sep 2010

@bobi3
ďakujem moja 😵 😵
Aj ste sa s dr dohadovali na ďalšom postupe? Ideš ešte aj na nejaké vyšetrenia alebo len nech si telíčko oddýchne a idete do toho?

bobi3
30. sep 2010

@sakura ešte som s Valkym odvtedy nebola, chystám sa budúci týždeň... no vraj sa odporúča pauza aspoň 3 mesiace, tak kým budeme čakať, tak si ešte dorobím endokrinológiu a imunológiu v Prahe (alebo v KE - zatiaľ pátram)... 😉

sakura
30. sep 2010

@bobi3
áno, čítala som o tom že sa odporúča pauza cca 3 mesiace. Predsa len to bol nátresk hormónov 😝 . Mne sa ešte od stimulky nezmenšil jeden vaječník a to je už pomaly 4 mesiace... Tak vraj ak sa nezmenší do 30 týždňa tak budem mať cisársky lebo pri normálnom pôrode by mohol prasknúť 😒
Jasné moja, za ten čas si povybavuj ešte dr a strašne držím palce nech to tentokrát vyjde 😉 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre