ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

bibi24
16. jún 2010

Kaciatko, hej viem, ze je to mozne. Pytala som sa preto, lebo minule ked som bola u Valkyho tak telefonicky riesil presne takyto pripad, ze sa to stalo nejakej babe, ze jedno embryo jej vycestovalo do vajickovodu a jedno ostalo v maternici.

Sakura, tak ja zatial bolesti nemam, ale vajecnik velkostou a voda v bruchu, to uz je podla mna ohss nejaka slabsia forma.

Nemko, malo by sa, ale podla mna ked to neurobis, nic sa nestane. Tych 37 jednotiek je presne na to urcenych, pero je naplnene viac ako len 900-tkou.

kaciatko81
16. jún 2010

bibi, presne na toto som sa pytala marsika... hovoril, ze teoreticky mozem este skusit iui... priznam sa, ze nemam odvahu, mam schvalene ivf a myslim si, ze je to predsa len trosku mensia sanca, ze sa to zopakuje... aj ked on hovoril, ze to asi tak rovnaka sanca... neviem ako by som znasala dalsiu laparku 😔

sakura
16. jún 2010

@bibi24
tak to je super že nemáš bolesti... Možno ozaj len slabšia forma. Hlavne že sa má piť vela vody - som zvedavá ako to zvládnem - a hlavne to behanie na wc bude úžasnééééé..... A kedy máš cca plánované OPU?

bibi24
16. jún 2010

Kaciatko, no to ti verim s tou laparkou. Ja by som uz tiez nechcela dalsiu.

Sakura, ale ja som len 8.den stimulky a uz mam velke vajecniky a vodu v bruchu, tie bolesti podla mna este len pridu. 😔 Opu neviem, Valky hovoril cca o 4 dnoch este.

kaciatko81
16. jún 2010

bibi, ja som mala dve v priebehu 6 mesiacov 😅 ty hlavne vela pi, dufam, ze to dobre dopadne 😉 toto je tvoje prve ivf?

mamartinka
16. jún 2010

Ahojte baby.Neviete nahodou co je to hysteroskopia?Ma tento zakrok caka a neviem co to je.Nasiel sa mi neaky polip a ten musi ist von.Vdaka.

majka21
16. jún 2010

Ahojte kočky. K tomu vypúšťaniu lieku, je to aj v letáku napísané a podľa mňa sa to vypúšťa preto, aby sa ani náhodou nevpichol vzduch.
Mirm je mi to lúto. A teraz ako? Idete do toho znova?
Ostatné kočky, držím palčeky.

bibi24
16. jún 2010

Kaciatko, ano je to moje prve ivf.

@mamartinka, ja som bola na hysteroskopii, aj mne vyberali polyp. Je to zakrok, ktory sa robi v plnej narkoze /niekde aj ambulatne pri vedomi, ale asi je lepsia narkoza/, trva kratko, cca 15 min. a spravia ti vlastne kyretaz, cize vyskrabu von polyp. Robi sa to cez posvu, cize ked sa preberies si ok, jedine troska boli podbrusko. Jeden den lezis, na druhy mozes ist do prace, ale treba sa setrit.

Majka21, neviem ci celkom preto, aby sa nevpichol vzduch, lebo vraj pri subktutannom podavani sa moze aj trocha vzduchu pichnut, nevadi to. Ale zrejme pre istotu, keby tam bolo vzduchu vela.

mamartinka
16. jún 2010

@bibi24 Dakujem.No mne to budu v Iscare robit.Dr.Tazberikova.A ze budem uspata.Ale ze na kontrolu nikde netreba tak neviem.A nevies nahodou ci je potom vecssia sanca na otehu?Vy ste ako potom pokracovali po tom zakroku dalsou liecbou?A manzela caka este spermio tiez v Iscare.

mamartinka
16. jún 2010

@bibi24 A ciklus menzes sa potom nerozhadze ci ti prisiel po zakroku tak ako ho mavas?Dakujem mockrat.

bibi24
16. jún 2010

Mamartinka, mne to tiez robili v iscare. Ale spolu s laparoskopiou, preto ja som mala trocha iny priebeh. Cyklus by ti to nemalo rozhadzat, mozno budes par dni potom spinit. Urcite vsetko co je "navyse", ako napr. polyp moze branit otehotneniu, takze ak ti to zoberu, tak to moze len a len pomoct. 😉

mamartinka
16. jún 2010

@bibi24 Dakujem.No ved mi aj povedala pani gyn ze to moze branit otehu.Tak uvidime.Hlavne nech uz to je zamnou.

bibi24
16. jún 2010

Neboj, naozaj to nic nie je. Uspia ti, nic neboli, na druhy den ani nebudes vediet, ze nieco bolo 😉

mamartinka
16. jún 2010

@bibi24 Dakujem.Ja sa ani nebojim len mam strach nech mi mrcha vydrzi a dovtedy je ponej alebo az po zakroku nech dorazi.Lebo uz by to bolo 3 krat co sa to odklada.

eliska11
16. jún 2010

@bibi24
Ahoj, s tym hyperstimulakom je to trosku komplikovanejsie, nezalezi to len od poctu vajicok, ale aj od hladin hormonov. Kamaratka mala 25 folikulov a nebol to hyperstimulak, ja som svojho casu tiez mala 25 folikulov, ale podla hladin hormonov to nebolo dobre, tak to ukoncili to predcasne, vajicka odobrali nezrele a nechali ich dozriet v miske, celkovo vtedy vznikli iba 4 relativne dobre. Tiez som vtedy mala vodu v brusnej dutine, dali mi par infuzok, vela som pila, bolo to ok. Vraj to je najhorsie, ked sa ujmu embrya, vtedy sa to moze rozvinut do nebezpecneho stavu. Takze niekedy, ked sa im to nezda, tak tie vzniknute embrya zmrazia a pouziju ich neskor, ked sa vajcniky ukludnia. Drzim palce.
Inak pri IVF je riziko mimomaternicoveho tehotenstva vyssie, ako pri spontannom pocati. Cisla si nepamatam, je to uz davno, co som to citala na nejakej americkej stranke. Tie vlozene embrya skratka cestuju po maternici a kludne mozu zajst spat do vajcovodu. Dost ma to vtedy sokovalo.
bobi, podla mna by si este mohla skusit IUI s injekcnymi liekmi. Aj to sa da, davaju sa mensie davky a vznikne 1-2 vajicka. Kamoska tak ma babatko (tusim s Fostimonom), predtym mala viacero IUI S Clostilom, nikdy to nevyslo, a to mala raz dokonca 5 ci 6 folikulov. Tej vtedy Valky povedal (dovtedy chodila inam), ze ten Clostil nema rad, ako som ti uz pisala. Ma to aj tu vyhodu, ze na rozdiel od IVF, kde musis ak to nevyde cakat 3-6 mesiacov, aby si vajecniky oddychli, toto sa da robit urcite ob cyklus a mozno aj v kazdom cykle. Ale zalezi aj od toho, kolko mas rokov. Ak mas cez 35, tak radsej nestracaj cas, to IVF ma asi vacsiu sancu na uspech.

sakura
16. jún 2010

@eliska11
to ako vážne? Myslím to mimomaternicové tehotenstvo 😲 No ja dúfam že mi to nehrozí.. Zistili mi upchaté vajíčkovody hneď ako je vstup z nich do maternice 😒

adena13
16. jún 2010

ahojte babenky.nedalo mi tu nenakuknúť.sama veľmi dobre poznám chosdenia na stimulácie a potom invintro vkladanie spermií či mimomaternicové oplodnenia.prešla som tým všetkým a odborníkov na túto oblasť poznám od Košíc cez breno,bystricu až blavu..ešte teraz si veľmi dobre pamätám všetkých doktorov,ktorými som prešla..bolo to ťažké obdobie ale sama nechápem,kde sa vtedy vo mne brala toľký optimizmus a silná vôľa..no asi je to prirodzené,keď niečo veľmi chceme,nie? 🙂

bobi3
17. jún 2010

@eliska11, ty si teda myslíš, že by som mala skúsiť ešte IUI? Mám síce tri za sebou, ale s clostilom. Možno keby som stimulovala injekciami... 😕 čo sa týka veku, tak teraz som mala 33, tak neviem, či by som nemala ísť rovno do IVF... ďakujem ti, si zlatučká 😉

@adena13, a ako to nakoniec dopadlo? malo to celé zmysel? na fotke si s mimi, tak usudzujem, že asi áno 😵

kaciatko81
17. jún 2010

ahojte
bobi, ja myslim, ze s tymi injekciami to nie je zly napad, uz som ti to tiez hovorila... ja som tiez otehotnela az po iui s injekciami. a naozaj nepotrebujes pauzu, mozes ist hned do dalsej stimulacie...
s tym mimomaternicovym, ja som sa presne na to pytala vcera dr, ze aka je sanca, ze sa to zopakuje pri ivf na druhej strane... vraj uplne rovnaka ako bola teraz, ked sa to stalo... podla mna na to netreba hlavne dopredu mysliet

bobi3
17. jún 2010

hej, kači, presne na teba som si spomenula, aj ty si mi radila skúsiť ešte tie injekcie... Valky ďalšie IUI najprv neodporúčal, no teraz sa mi zdá taký nerozhodný, o IVF už nerozpráva, v pondelok sa ho na to opýtam, príp. by som jedno IUI mohla skúsiť kým bude žiadosť na schválenie v poisťovni...

eliska11
17. jún 2010

@bobi3
ahoj, ja by som skusila, 33 nie je tak vela, aby si pol roka nemohla pockat, IUI je pre telo ovela setrnejsie ako IVF, tie lieky si sice asi budes musiet platit sama, ale nie je to az take strasne, odhadujem tak cca 5-10 tisic Sk. Ak mas samozrejme priechodne vajcovody a muz ma normalny spermiogram (ak si dobre pamatam, tak si pisala ze to je ok).

eliska11
17. jún 2010

@sakura
haluz, ze? Podla toho, co pises, sa snad tie tvoje nemaju kam zatulat a budu sa drzat v maternici 🙂

kaciatko81
17. jún 2010

@bobi3 presne tak som do toho isla ja... ako pise eliska, injekcie by si si musela platit sama... za merional som doplacala cca 12e na jednu, raz som ich potrebovala 8, dalsi krat 13...

bobi3
17. jún 2010

babulky, ďakuem 🙂

@eliska11, hej, hej, vajcovody sú ok, aj spermijky máme kvalitné, skúsim sa teda popýtať 😉 ďakujem

bobi3
17. jún 2010

aj keď mne sa teda 33 už zdá dosť ☹

adena13
17. jún 2010

bobi,pamätám si,aj mne doktor Maršík odporúčal niekedy dlhšiu pauzu.predsa len,hormonálne injekcie či lieky sú záber na organizmus.a neboj.33 nie je až taká katastrofa.ja som rodila v 35.kamarátka tiež a tiež po umelom oplodnení.jej sa podarilo hneď na 1.-krát.ja som iný prípad.. 🙂

bobi3
17. jún 2010

adena, ďakujem za povzbudenie 😉 mimi sa u teba podarilo až po IVF?

eliska11
18. jún 2010

Ahojte,
vcera som bola u endokrinologicky, ktora mi nasla cystu na stitnej zlaze, takze musim zastavit stimulaciu. Sla som tam z vlastnej iniciativy, bez priznakov problemu, len pre istotu (mama ma hypofunkciu, moze to byt dedicne). Doktorka mi blahozelala, ze ma to napadlo, povedala, ze ta cysta sama o sebe nie je nic nebezpecne, ale znamena, ze stitna zlaza melie z posledneho, je vycerpana a takmer urcite by nezvladla prvy trimester tehotenstva, kedy musi zacat pracovat velmi intenzivne a potratila by som. Skoda len, ze su tam take dlhe cakacie doby, keby som u nej bola pred tyzdnom, tak som si mohla trosku usetrit vajecniky.

kaciatko81
18. jún 2010

eliska, neviem, co povedat ☹ drzim ti palce 🙂
ja idem endokrinologicke dnes, v utorok snad vysledky z hematologie, tak dufam, ze nic sa uz komplikovat nebude....

sakura
18. jún 2010

@eliska11
no veru, dúfam že sa nikam nezatúlajú 😀

no to s tou štítnou je mi lúto ☹ Prečo keď ide baba do niečoho takého ako je IVF alebo keď má problémy s otehotnením tak neskontrolujú aj štítnu? 😠 Nám keď sa dlho nedarilo tak po zmene lekára ma lekárka - gyndoška poslala na štítnu a tiež musím užívať lieky aby sa mi udržal plod 😒 . Ale kurnik keby ma neposlala tak je velká pravdepodobnosť že by som nikdy dieťa nedonosila 😠
No a ešte aj to že už máš rozbehnutú stimulku ☹ A čo teraz?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre