ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

majka21
22. jún 2010

Sakura, nemko držkám vám palčeky a už aj ja čakám každý deň, kedy sa k vám pridám.

Bobi držím palčeky aby si nemusela ísť na IVF a tá cysta sa vstrebe skôr či neskôr, neboj. 😉

bobi3
22. jún 2010

@sakura tak to dúfam aj ja, že konečne prídu aj tie lepšie časy 😉 moc držím palčeky, aby hneď prvé vyšlo 😉

@majka21 ďakujem, dúfam, že sa vstrebe a nebude treba laparku 😠 a ty čakáš na schválenie žiadosti?

sakura
22. jún 2010

@bobi3
no ja si myslím že je normálne že keď chceš ostať tehotná a nedarí sa tak je to aj vec endokrinológa a že je normálne mať aj endokrinologické vyšetrenie. Veď štítna žlaza je podstatný orgán - čo sa týka tehotenstva. Veď je to o hormónoch 😠 Moja endokrinologička povedala že gynekológ a endokrinológ by mali úzko spolupracovať pokial sa jedná o tehotenstvo.. Mne vypisovala žiadanku gynekologička a sestre zas obvodný a v pohode. Žiadne vypytovačky že prečo a na čo 🙂 Neboj, bude to v pohode 😉

sakura
22. jún 2010

@majka21
ďakujem straaašne moc 🙂 A ty máš kedy začať stimulku?

majka21
22. jún 2010

Ja čakám každu chvílu na mrchu. V nedelu som dobrala norethisteron, tak do troch dní by mala byť mrška a dúfam, že ideme nato. Války mi vravel, že ma chce vydieť ešte pred stimulkou, lebo vidí tam nepravidelnosť folíkov a skúšal to skorigovať tým norethisteronom tak uvidím čím ma prekvapí keď dorazí mrcha, ale ak bude treba niečo sledovať tak radšej ešte mesiac budem chodiť hoci aj každý deň do centra, len aby to zas nebolo zbytočné.

Kočky aj ja mám zníženú funkciu štítnej žlazy a berem nato euthyroch 25 každý deň. Mne endokrinologička povedala, keby som sa nechystala na IVF, tak by mi ho vysadila, ale teraz v žiadnom prípade nesmiem vynechať tabletky. Mne ju zistili tak, že som dlho bola chorá ešte vlani a nik nevedel čo mi je, tak ma poslali na plúcne, tam mi dr.robila všetky vyšetrenia a tam sa to ukázalo v krvi. Najprv som brala 50, to bolo pre mňa vela a potom mi znížili na 25. Okrem toho mi velmi padali vlasy a behom roka som pribrala 8 kíl a bola som vždy unavená. To boli všetko príznaky tej zníženej funkcie štítnej žlazy.

bobi3
22. jún 2010

@majka21 tak ja bývam unavená v poslednom čase dosť často a ruky mám ľadové aj pri 30C teplotách... ďakujem vám všetkým za podporu, verím, že tá endokrinologička bude mať pochopenie a vyšetrí ma...
za Valkym idem až po menzese, tak možno dovtedy budem aj niečo vedieť, že či nie je problém náhodou v štítke... 😉

bobi3
22. jún 2010

@sakura veď potom vám napíšem ako som dopadla 😀

sakura
22. jún 2010

@majka21
presne aj ja mám ten istý problém. Tiež užívam euthyrox 25 . Keďže chcem ostať tehotná tak ho musím užívať už teraz. V tehotenstve mi budú musieť zvýšiť dávku a po pôrode mi ho vysadia 😉

jaaj baby všetkým nám prajem aby nám to vyšlo 🙂

majka21
22. jún 2010

Veď aj ja takisto, nielen sebe, ale aj vám, pretože toto pochopí len ten, kto to prežije na vlastnej koži, čo musíme pre jedno dieťa podstúpiť, ale myslím si, že stojí to za to, keď ten výsledok bude raz pozitívny. 😉
... a ževraj dieťa je skorej ako nové šaty alebo topánky. Hm, u niektorých. 😝

flock
22. jún 2010

@zojec a @bubina blahozelame k princeznickam - maminkam prajeme rychle zotavenie a drobcom vela mliecka 😀 alexko posiela pusinku

flock
22. jún 2010

@majka21 ahoj majka - pozdravujem ta, myslim na teba, drzime palceky

sakura
23. jún 2010

baby ten Cetrotide sa pichá tiež do brucha? Lebo ja som bola v tom že do brucha len Gonal a tie ostatné pôjdu do stehna... Včera som si len tak čítala leták z Cetrotide a skoro ma vystrelo keď som tam našla návod ako si to pichať a bolo tam napísané že do brucha 😖 😖 😖 😖 Gonal myslím že je v pohode lebo je to tenunká ihla ale ten Cetrotide 😕 😕 😕

mirm
23. jún 2010

@sakura ja som si ho tusim pichala do brucha, lepsie povedane manzel mi ho pichal 😀 😀 gonal som zvladla, ale Cetrotide nieeee

kaciatko81
23. jún 2010

sakura, ja som zatial nemala ani gonal ani cetrotide, ale pichala som si merional do brucha. prva bola tazka a potom uz v pohode, neboj sa 😉

nemko
23. jún 2010

ano sakura Cetrotide ide tiez do brucha , neboj zvladnes 🙂

sakura
23. jún 2010

baby no normálne mám z toho infarktové stavy 😒 ja som strašný poserko čo sa týka injekcií a nemocníc 😒 To mám toto asi všetko za to že som sa do teraz úspešne vyhýbala injekciám a nemocniciam 😖 A bolí to? Je tá ihla hrubšia? Lebo ešte som nenašla odvahu odbaliť a skúmať tú ihlu 😠
A ten Menopur sa kedy pichá? Ten už dúfam že bude inde a nie do brucha. Chúďatenko bruško moje - to bude vyzerať úžasne po tých injekciách 😒

bibi24
23. jún 2010

Sakura, ja som od zaciatku pichala 2 injekce - Gonal a Diphereline. Pichnutie je pri oboch takmer rovnake, to znamena, ze ho ani necitis. Dipherelin akurat troska stipal, ale neviem ako Cetrotide.
Mne sa dokonca par krat stalo, ze som zabudla natiahnut pero a musela som sa pichnut este raz 😀 a pohoda.

kaciatko81
23. jún 2010

sakura, je to oranzova ihla? lebo tie su malicke a tenucke, uplna pohoda, vobec sa neboj. menopur neporadim

nemko
23. jún 2010

sakura neboj, Cetrotide trosku stipe aspon mna pri prvej stimulke stipal, ale pohoda zvyknes si ,po par dnoch som to uz ani necitila.Ja si Gonal picham do pravej strany a Cetrotide si budem do lavej strany brucha 🙂 zajtra rano idem do Iscare na kontrolu tak som zvedava co ma caka, ale citim sa uplne skvelo oproti prvej stimulke dokonca uzasne.dufam, ze pojde vsetko tak ako ma a v piatok zacneme s Cetrotide a o par dni bude odber a potom transfer a cakanieeee 🙂 teraz sa modlim aby sa to oplodnilo v tej skumavke lebo ICSI nechceme tak snaaaad bude vseko o.k

sakura
23. jún 2010

jeeej ja som tak rada že ma takto utešujete 🙂 Je mi už lepšie 😀 Uvidíme ako bude v piatok keď mi ho tam budú v Iscare dávať 😝 Ma čaká krv, Gonal a Cetrotide 🙄

bibi24
ahojky. Ty ako? Kedy odber?

kaciatko81
bohužial je šedá. Ale rozmýšlam že si vypýtam oranžovú - alebo teda zoženiem 😀

nemko
mne kázali striedavo pichať ten Gonal. Ináč aj ja sa cítim fajn, nič ma nebolí 🙂

kaciatko81
23. jún 2010

sakura, no seda je len o nieco vacsia ako oranzova 😉 takze neboj, zvladnes... mne prvu pichla sestricka, akoze mi to ukazala a druhy den som tam prisla a pichla som si to sama s dozorom 😀 potom uz pohoda 😉

lucka369
23. jún 2010

Ahojte 🙂
Mrzí ma že vám vtieram do témy ale chcela by som dozvedieť niečo o centre Iscare v Bratislave a o gynekologičke Dr.Petrovej ktorá tam pracuje,lebo asi budem musieť navštíviť toto centrum ☹
Vopred ďakujem za info

mamartinka
23. jún 2010

@lucka369 Mas internu postu 😉

kitu
23. jún 2010

Ahojte dievčata,
no dlhšie som tu nebola- a asi si ma tu nikto ani pamätať nebude no ale šak neva,je pravda že sem neprispievam tak intenzívne,
patrim tiež do iscare a dnes mi povedala dr, že 2. jula mame dojsť na folikulometriu- a potom by sme mali isť na IUI... ja ako si vas tu čítam vy si asi všetky pichate nejake tie ihly hnusne... a tak sa chcem spytať- mne dala dokyna zatial clostibegyt a že uvidime ako zareagujem... stalo sa vam že clostil nezabral? a čo nasledovalo potom? už len asi tie ihly, že ? ja mam z toho tak torchu strach, ako ihiel sa nebojim ked mi ich picha niekto iný ., ale nie som si ista či by som si sama dačo šťúrila...

a ešte sa chcem spytať na ten pregnyl. mi dokynka povedala že o 22:00 si to ma dať pichnuť- to kde si dávate? normalne na pohotovosti?
dakuejm ak si moje otazočky dakto všimne a odpovie... 🙂

nemko
23. jún 2010

@kitu ahoj,
tak ako sa ja bojim ihiel sa asi neboji nikto a ked si spomeniem na prve pichnutie Gonalu tak sa smejem lebo pyzamo by sa dalo zmykat ako som sa vtedy zapotila, ale ked som si spomenula, ze snaaaad sa dozijem vonavehouzlicka tak som sa prekonala a dnes to zvladam uplne v pohode.Takze hlavu hore 🙂 Co sa tyka Pregnylu s tym skusenost nemam a nemam ani skusenost s clostilom takze neviem Ti odpovedat 😉 Drzim palce 🙂

eliska11
23. jún 2010

@sakura ahoj, ihly predavaju normalne v lekarni, len si nie som ista, ci ten Cetrotide nie je uz taky zlisovany spolu, ze sa to nebude dat vymenit. Neboj sa, nie je to nic strasne. Skvele na tychto podkoznych injekciach je to, ze si to clovek moze pichat sam. Horsie su tie do svalu (Pregnyl, Merional, ...), to ti musi pichat niekto skuseny, svihom a do urcitej hlbky, aby netrafil nerv alebo zilu.

eliska11
23. jún 2010

@kitu ahoj, idealne by bolo, ak mas nejaku znamu sestricku ju poprosit, ci by si nemohla vecer prist k nej domov, mne to tak najlepsie vyhovovalo. Ked som si predstavila, ze pridem vecer na urgentny prijem na Antolsku medzi tie havarky a urazy, tak mi nebolo uplne jasne, ako docielim, aby mi to pichli presne o 10. Mozes skusit poprosit aj sestru tvojho vseobecneho lekara, ak je mila, mozno by sa za cokoladku nechala presvedcit.

sakura
23. jún 2010

@lucka369
vitaj medzi nami 🙂 Ja chodím k Petrovej a zatial som spokojná 🙂 Ak sa smiem spýtať - čo máš za problém že musíš navštíviť CAR?

eliska11
ahojky. No ja som sa už bola pýtať v lekárni a si predstavte že na ihly musím mať recept 😲 No takže som nepochodila a zrejme to už nechám tak a nejako to prežijem aj s tými šedými ihlami 😒 Veď keď už som sa na to dala tak musím bojovať. A budú ešte aj horšie bolesti tak čo už 😅

Kitu
ja som užívala Clostil 3 mesiace - ale či zabral ........ Môj úžasný skvelý doktor mi totižto nerobil pri ňom ani folikulometriu a ani sono 😠 Takže som ho užívala úplne k ničomu 😠 Ale poviem ti - bolesti som mala riadne a hlavne ten tretí mesiac to bolo najhoršie. To som skončila skoro v nemocnici 😖 Takže ja laik v tomto si myslím že keď som mala bolesti tak asi zabral 😉
Určite ti doktor bude robiť pri ňom folikulometriu a bude ťa sledovať takže uvidíš ako budeš reagovať 😉

kitu
23. jún 2010

@eliska11 no nad tým som už aj ja rozmyšlala že oslovim jednu ale ed ona robi všelijako... ach jo a zas jedine ta je vpohodke, teda myslim to tak že to nerozšíri a cela dedina nebude vedieť že my niečo riešime- to by som najmenej potrebovla... ked ja to mam tak komplikovane čo strach... do ba musime dochadzať až 2 hodky... ach jo, no ale šak hadam to dajako vymyslim...
a ešte som sa chcela spytať že k tomu pregnylu mam len tie ampulky - aku ihlu a striekačku si mam kupiť? hm to je problemov ohladne jedneho vpichu...

lucka369
23. jún 2010

Ďakujem sakura za privítanie 🙂 Nemôžem otehotnieť ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre