ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

mib
17. nov 2009

to ale nechcelo byt znevazenie toho, comu sa venujes ... skor smutne konstatovanie. 😒

andzi
17. nov 2009

mib, ale ja nie som PROTI asistovanej reprodukcii, ja som jednoznačne ZA a skladám klobúk dolu pred "mozgami" lekármi, embryologmi, vedcami, ktorí niečo také vymysleli a dali mnohým bezdetným párom šancu mať vlastné dieťa. VLASTNE dieťa, nie adoptované. My s manželom tiež navštevujeme CAR a veríme. Čo iné nám zostáva? To len pre vysvetlenie, aby si ma nechápala v zlom. Mňa len tieto otázky zaujímajú, bližšie vysvetlím v IP.

Ďalší problém je určovanie materstva. Všetky CAR už umožňujú aj darovanie oocytov aj spermií. Žena príjme vajíčka inej ženy, oplodnené spermiami jej manžela (alebo aj cudzieho muža) a stane sa matkou. Narodí sa dieťa, ktoré nenesie ani jedinú genetickú informáciu od svojich rodičov? Kto je matka? Náš zákon hovorí jasne a jednoznačne: Je to žena, ktorá dieťa porodila! Akákoľvek dohoda medzi biologickou matkou a matkou, ktorá dieťa vynosí je neplatná. Vždy je matka tá, ktorá dieťa vynosí. Ale v USA vraj bol taký prípad, že neplodná žena túžiaca po dieťati zaplatila slušný balík peňazí mladej zdravej študentke, ktorá jej darovala vajíčka a keď sa dieťa narodilo, tak podala na súd žalobu o určenie, že ona je matkou.

mib, ako sa ti darí? Kedy ideš na kontrolu? Silno držím palce, aby ti to vyšlo! Ja idem zajtra na iui, nedávam tomu veľkú nádej, mám len takú malinkú kvapôčku nádeje.

mib
17. nov 2009

andzi, ja viem ze je vela rozporuplnych otazok, aj ked odpoved na vacsinu z nich asi nie je cierna alebo biela. o to chulostivejsia tema. ale preto som doplnila, ze to nechcelo byt znevazenie, iba konstatovanie. 😉

ja si momenatalne oddychujem aj s dvoma embrijkami v brusku. som 4. den po transfere a snazim sa stale niecim zabavat, aby som sa zbytocne nestresovala a nesledovala na sebe kazdu zmenu. na krv idem v piaok buduci tyzden. 🙂

bubina1
17. nov 2009

fíííha dievčata...do ťažkej témy ste sa pustili....aspon, že legislatíva niečo také ako ivf pripušťa...taká katolícka cirkev to napríklad rovno zatracuje....
u nas Umele oplodnenie nie je pripustne osamelým ženam asi kvoli tomu, lebo centrum asistovanej reprodukcie je o liečbe neplodnosti už u existujuceho páru, ktorý by chceli mat dieťa, ale z roznych zdravotných dovodov sa im nedarí...
u osamelej ženy sa jedná o to...že chce mat dieťa, čo jej nezazlievam...ale nie zdravotne hladisko jej nedovoluje mat dieťa ale skor to, že nemá partnera....
a týmto neodsudzujem osamele ženy, že by chceli ist na ivf.....ale na druhej strane by boli napríklad muži, ktorí žijú sami a tiež by chceli vychovávat dieťa diskriminovaní...
je to ťažká filozofická otázka.... a podla mna sa o nej este bude v odborných kruhoch vela diskutovat...

majka21
17. nov 2009

Aj ja som veriaca, ale teraz preto, že to cirkev neuznáva, mám zostať do konca života bez dieťaťa a nešťastná, lebo vidím v mojom okolí deti a prvé na čo pomyslím je: Ktovie, či ja raz také niečo budem mať.
A adoptované, čo cirkev uznáva, to už nie je moje. Už je to predsa len cudzie a na to sa necítim. Ak to mám súdené aj tak bude a ak nie, tak ani tak nebude, takže za pokus to stojí. Aspoň si po rokoch nebudem vyčítať, že som to ani neskúsila.
Je to ako s ostatnými chorobami. Napr. transplantácia obličky. Aj pri tom sa dostáva cudzí orgán do tela. Tak asi by aj pri tejto chorobe mal onemocnený asi zomrieť, lebo mu umelo napomáhajú k jeho existencii, alebo strojčeky na srdiečka.
Veď v dnešnej dobe je už medicína stále a stále vyspelejšia.

bubina1
17. nov 2009

majka...presne tak...ja som tiež veriaci clovek a som si povedala, že kebyže pan boh nechce, ani nepripusti, aby sa na niečo podobne v medicíne prislo....a mohlo sa umelo oplodnovat... 🙂))))))))))))))))

majka21
17. nov 2009

Bubina potešila si ma, aspoň niekto je podobného názoru ako som ja. A inak ako? 🙂

mib
17. nov 2009

viera je o niecom inom ... nie slepom nasledovani. treba sa riadit vlastnym srdcom. 😉

majka212
18. nov 2009

ahojte!

mib drzim ti palceky, aby bolo embryjkam u teba dobre a aby sa pustili az za 9 mesiacov 😉

flock, jaja ako sa mate? ani sa nenazdate, a mate drobcekov u seba 🙂

bubina, insolka, szilvia, zojec, majka21 a ostatne dievcata.... 🙂 🙂 🙂

zojec
18. nov 2009

ahoj majka.. 🙂 dakujeme za pozdrav..

bubi ako? este ti je stale tak nevolno?

babule chcem sa spytat, aj vy ste mali tak strasne nizky tlak na zaciatku tehulkovania?? ja mam miestami aj 90/60.. to sa mi neda vstat ani z postele, hned sa mi priserne kruti hlava.. a to ze ma boli na to si uz zacinam zvykat..

majka212
18. nov 2009

zojec ja mam taky tlak skoro stale... ked mi merali tlak naposledy v poradni, tak mi vybehol na 90/50.. som sa cudovala, ze s takym nizkym tlakom este vobec fungujem....

andzi
18. nov 2009

Cirkev je v oblasti plodenia detí ako aj v oblasti ľudskej sexuality abnormálna. Ja som tiež za AR, prečo by dvaja ľudia, ktorí sa majú radi nemohli mať dieťa, keď im medicína môže pomôcť ho mať? Absolútne postavené na hlavu. Jediné, čo cirkvi kvitujem, je nesúhlas s potratom. V tom za (až na ojedinelé prípady otehotnenia napr. po znásilnení).

Baby, podľa čoho to majú v Iscare rozdelené, či vás pošlú na Šulekovu alebo Svoradovu?

bubina1
18. nov 2009

andzi...ak je tvoj lekar v teb den ked za nim ides na svoradovej tak ta poslu tam...
este som bola na svoradovej kvoli jednemu odberu a genetike....inak som chodila na sulekovu....

andzi
18. nov 2009

bubi, dík, ja som zatiaľ vždy bola len na Šulekovej, ale na odber krvi idem na Svoradovu. Tam je iný personál alebo sa striedajú?

mib
18. nov 2009

ahojte babulky,

a cas sa vlecie a vlecie ... ale uz sa pomaly dostavam do druheho polcasu 😀 posledne tri dni ma brucho bolelo ako pred mrchou. bola som z toho trosku nervozna. na to aby to boli tehu priznaky sa mi zda skoro. dnes to preslo. 🙂

andzi
18. nov 2009

mib, kedy sa dozvieš rezultát? Držím prsty.

bubina1
18. nov 2009

andzi... no personal...ja som tam bola vlastne vzdy za jednou sestričkou...čo mi brala krv 1x na genetiku a 2x kvoli hcg...ale tu sestričku som videla aj na šulekovej...bola u mna aj ked som bola na odbere vajičok tak neviem, či sa tam sestricky nejako striedaju...ja som tam vymakla stale tu istu...

mib..držkaj sa....to čakanie je na nervy... to ti verim ....ach jo....

mib
18. nov 2009

na krvicku idem v piatok buduci tyzden. este stastie, ze to tentokrat vyslo pred vikendom. 🙂

ja som tiez bola dva krat na svoradovej. vzdy tam boli tie iste sestricky ako na sulekovej. zda sa, ze sa nejako striedaju. ale ako to je s ordinaciami a kedy tam ktory lekar funguje neviem. 😒

jaja1118
18. nov 2009

ahojte kocky...

mib som dnes na teba myslela...ze sa to vlecie....stale drzim palce.....

pozdravujem.....

andzi
18. nov 2009

mib, to je o nervy to čakanie, hlavne keď ti výsledok krvi nepovedia hneď ale až na druhý deň volajú...ty si v práci a oni ti zavolajú takú zásadnú vec, že či si tehotná alebo nie. Veď to odpadnem keď uvidím na mobile číslo z Iscare.

zojec
19. nov 2009

dobre ranko vsetkym...

mib drzim palceky, cas strasne rychlo leti ani sa nenazdas a bude to tu.. // 🙂

andzi ja som tiez chodila len na sulekovu, na svoradovej som bola len na genetike.

mib
19. nov 2009

ahojte kocky,

andzi, ja dufam, ze vysledok bude este v piatok. zatial som ho vzdy mala popoludni v den odberu krvicky. ved do pondelka by som ani nedockala. 😠

kaciatko81
19. nov 2009

ahojte
mib moc drzim palce
ja som bola na krvi vcera, volali dnes asi o 10... negativne...
sestricka na svoradovej, prvy krat ked som tam bola, bola tam ta ista ako na sulekovej, vcera ina, ale uplne v pohode

bubina1
19. nov 2009

mib...hadam urobia výnimku alebo to nejako zabezpecia aby si mala vysledky este v piatok... ja som sa na to pýtala sestricky, že predtým to oznamovali ten istý den ako bol odber, a že prečo teraz až na druhý den... na to mi sestricka povedala, že ten výsledok kým nevidí lekar tak je neoficiálny.... mne vtedy povedala, že nech skusim zavolat poobede dokyne, že tie výsledky už možno bude mat u seba..a to som povedala, že to nebudem komplikovat a na výsledky pockam den... ale víkend je asi naozaj dost 😉

dyba
19. nov 2009

Ahojte Holky. Chcela by som sa spýtať, aký čaj pijete alebo budete piť po transfere alebo teraz, keď ste už tehu.
Ja už roky pijem ženský alebo alchemylka, s prestávkami. Po dvoch missed mávam aj mimo mrchu mrchovské
bolesti / 5 rokov /. Po IVF / neúspešne/ aj predtým som čaje nepila, ale tie bolesti boli otras. Mne úžasne pomáha
ten ženský čaj. Aj teraz ho pijem a nemám bolesti. Keďže sa blíži KET a hlavne po ňom asi nie je vhodné piť
tieto čaje,že?

bubina1
19. nov 2009

dyba... po KET by som ti určite neodporučala piť žiadne bilinkové čaje... neviem síce čo obsahuje ženský čaj, ale predpokladam, že podobne ako alchemylkový prekrvuje sliznicu maternice, čo počas tehu nie je moc dobre.... je tu n MK otvorena aj tema, bylinky alebo čo sa v tehu može a čo nie..... (daj si toto do vyhladavača a niečo ti najde...) alchemylkový je ževraj dobrý ked sa pripravues otehotniet ale počas tehu už nie.... aspon v týchto temach som to tak čítala....
kedže som po transfere musela pit vela tekutin, bola som len na vode...ale inak sa odporučaju skor len ovocne čaje počas tehu...čierny, zelený obsahuju tein a od bylinkových nevieš čo možeš očakavat...potom s mi zda, že obsahuje na trhu špéci tehotenský caj..ale ten som ja osobne este nestretla....

zojec
19. nov 2009

dyba, suhlasim s bubinou, ziadne bylinkove caje... ja pijem ovocne, a to som bola zavisla na ciernom.. mala som aj ten caj pre tehotne, je celkom chutny... tak isto mozes pit, sipkovy, roibos , ibistek.. a myslim si ze aj lipovy a bazovy su neskodne.. no urcite mozem povedat ze voda je to naj na pitny rezim a este aj zadarmo.. 🙂

mib strasne drzim palceky.. a dufam ze v piatok poobede to tam budes mat.. 🙂 ja viem, ze na vysledky HCG sa caka dlhsie, cakala som tam na vysledky po dva krat (pretoze nie som z ba, aby som sa nemusela trepat kvoli diagnoze znova na druhy den do BA 200 km) a HCG vysledky raz prisli az o 14, 00 a to sa moze stat ze tam lekar uz fakt nebude a hlavne v piatok.. ale treba mysliet pozitivne.. 🙂

bubina1
19. nov 2009

zojec...aj mne chýba čierny ..... dobrý ...citronkový čaj....až sa mi slinky zbehli ....
dne smi je inac priserne celý den zle...je mi na vrackanie.. ale nevrackam..a všetky vone mi vadia..uz aj voda mi smrdi...dufam, že zajtra to bude lepsie... a to som dnes chcela kamoške upiect na zajtra tortu k narodkam.... 😖

dyba
19. nov 2009

Ahojte. Dík za rady. A ako je to s kávou? Pijete ju? Ja som už 15 rokov kávový závislák. Aj po ET som si ráno jednu slabšiu dala. Ja ráno rozlepím oči a ešte v polospánku varím kávu. Ráno mi strašne chutí. Asi ju po KET zruším. Neviem, čo to so mnou spraví. 😠

bubina1
19. nov 2009

dyba...ja som bola s kavou podobne ako ty.... 2x denne musela byt....moja turecka...pomedzi mohli byt nejaké slabsie nesky v robote.... niektoré študie hovoria, že kávu nie je dobre piť počas tehotenstva...niektoré že sa može ale také slabá... ja som si povedala, že po ET nebudem fajčit ani pit kavu...jedna zavislost mi pomohla s druhou...pijem bezkofeinovu teraz...ale v poslednom case mi prestala chutit aj ta.... neurobí to s tebou nič...možno budes mat nižší tlak a bude ta boliet hlava...proste odvykačka... po KET sa tvár ako tehotna a aj kava ti prestane chutit...mne to pomohlo 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre