ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

zojec
3. máj 2010

a z mojej skusenosti mozem povedat, ze aj ked to tam niekedy fici velmi rychlo, nikdy som nemala pocit, ze by moje otazky, neboli zodpovedane, alebo by som extremne dlho cakala..

mirm
3. máj 2010

ale zase ked si zoberieme, tak vsetky si platime nemale peniaze za to aby na nas bol cas.

nemko
3. máj 2010

ja sa co sa tyka cakania nemozem stazovat lebo vzdy ako pridem idem aj do ordinacie, dnes som dokonca bola volana skorej ako som stihla vyjst z WC, ale dostala som zjavne najavo pocas vysetrenia aby som si "švihla" 😀 no co uz narobime, asi je to vsade len o prachoch a o co najvacsom zisku...len trocha pochopenia by nezaskodilo aj ked asi kto si nasim trapenim na vlastnej kozi nepresiel to nepochopi....

zojec
3. máj 2010

baby, zelam vam skory uspech, aby ste tam uz isli co najmenej krat, a spominali na ISCARE len v dobrom.. 😀

mirm
3. máj 2010

🙂 tak na to sa tesim 🙂

nemko
3. máj 2010

zojec vdaka, snad..... 🙂 a ja Ti prajem prijemne posledne chvile tehulkovania a neopisatelne krasne chvile az budes mat babusko v naruci😉

zeina62
4. máj 2010

Ahojte, ja som začala chodiť tiež do iscare, som tam nova. a chcem sa opytat ake mate skusenosti s Dr. Valkym?lebo mi pride dost vážny, či on len tak pôsobi?

trinity525
4. máj 2010

Ahoj zeina, ja mam Valkyho a co ti poviem, vela toho nenahovori a na vsetko sa ho treba pytat 🙂 , ale inak je to kapacita len uz trosku postarsia no 😀 keby som to mala znova absolvovat tak idem k Dr. Maršíkovi 😉 , ale je to na tebe

zeina62
4. máj 2010

Trinity525 a v čom je Dr.Maršík lebší?

trinity525
4. máj 2010

lepší? viac pacientku informuje, trochu zodpovednejší, počas stimulácie 2-3x kontroluje hladinu hormonov z krvi a az podla nich stanovuje vysku dávok k stimulácii, zapisuje kazdu navstevu do karty a nepyta sa paientky co ideme robit ... ja som nemala ani raz hladinu hormonov skontrolovanu a dostala som OHSS... nemusela som to mat keby mi znizil davky ... a hlavne ked pride k nemu pacientka do ordinacie tak nema pocit, ze musi co najrychlejsie z nej aj vypadnut!! ale vravim, je urcite kapacita, ale citit, ze toho ma strasne vela a trosku mu to uz prerasta cez hlavu ... vsetko sup sup, rychlo rychlo a na vela veci zabudol alebo ich doplietol ... takze moj nazor je pre toto skor Maršík (príde mi tam druhý najväčší odborník)

zeina62
4. máj 2010

trinity525 dakujem za odpoved, ja som dost zložity pripad a velmi ojedineli, tak uvidim co bude dalej 😒 ja som nikdy nemala sama odseba menštruaciu, a jeden vajecnik mi museli odstranit a ten druhy neni vraj v dobrom stave a ani neviem ci tam mam vajicka, tak neviem co bude somnou ale chcela by som mat strasne deticki ☹

trinity525
5. máj 2010

tak to mi je luto, ale hlavne je pozitivne mysliet a hlavne verit ... ja viem, mne sa to lahko vravi 😒 , ale musime sa vsetci preniest cez to, ze niektore zeny ani nevedia ako k dietatu dosli ... no naozaj ti odporucim Marsika, je z neho citit, ze sa chce pacientke viac venovat aj ked ma plnu cakaren ...

mib
5. máj 2010

ahojte kocky,

neda mi nereagovat na vase prispevky tykajuce sa toho, ako iscare praska vo svikoch co sa pacientov tyka. zojec napisala spravne - je az alarmujuce, kolko je nas takych, ktori nemozeme otehotetniet prirodzenou cestou. ... a tento stat s tym nerobi. iscare ma dve moznosti - prijimat novych pacientov a nejako sa s touto situaciou popasovat alebo ich proste odmietat. na jednej strane su to peniaze, ktore im pacienti platia. na druhej strane ... ani si nechcem predstavit, ako by som sa citila a co by som spravila, ak by ma odmietli. napriek tomu, ze tam toho maju vela, vzdy som sa stretla s usmiatym personalom a pozitivnym pristupom. lekarka ma nikdy nepohanala a vzdy si na mna nasla tolko casu, kolko bolo potrebne ... je pravda, ze ja nie som typ na vykecavanie v ambulancii. a co sa tyka vety ... platime si za to ... 😀 tie peniaze co nas to stoji nie su male, ale skor sa pozrime na to, co preplaca poistovna. poviem narovinu ... u zubara platim za jednotku casu ooooovela viac.

takze kocky, vydrzat to ma zmysel a ja sa na nho uz hrozne moc tesim. este 11 tyzdnov a budem ho mat doma. 😉

trinity525
5. máj 2010

ale ved samozrejme mib ... tu teraz neslo o ISCARE ako instituciu ... tu by som ani ja nevymenila, len som odporucila ineho Dr. ... ani Valky nie je zly, ale ma svoje muchy a citit, ze toho ma uz nad hlavu ... vravim, vsetko sup sup, rychlo a dalsi ...

zojec
5. máj 2010

mib.. 🙂 och ale vazne to leti.. ja uz o mesiac.... uz to zacina byt riadna tarcha 😎 ale vydrzime..

neviem ci ste vcera zaregistrovali, ale otvara sa prva nesukromna klinika asistovanej reprodukcie v bratislave, myslim ze na antolskej.. takze mozno sa tie centra trosku odbremenia.. aj ked jedno centrum navyse nie je nic moc.. okrem toho iscare ma uz dve pobocky na slovensku.. jednu v ruzomberku a druhu v martine.. takze urcite sa snazi robit to co moze, aby sme ani my nemuseli precestovat tisicky kilometrov, a aby tam tie cakarne nepraskali vo svikoch..
snazilky drzim vsetkym palceky ku skoremu otehotneniu.. 😉

bubina1
5. máj 2010

cafte... no to vážne leti...neiem kto to povedal, že posledné mesiace sa vleču...nemam z toho taký pocit zajtra...hadam sa dostaví 🙂

k tomu iscaru...už sme to tu rozoberali ak si dobre pamatam.... ani ja nie som vykecavaci typ v ambulancii.... moje otázky boli vždy zodpovedane... a ked som mala ja osobný pocit, že by som sa mala ponahlat, lebo je vela ludi v cakarni, tak mi doky vždy povedala, že len kludne nech sa obleciem a tak....takže pohoda... a tie nemale peniaze neplatime za jednotlive navštevy u lekara ak dobre viem.. ale za lieky a ine ukony...

ja neviem či by som menila centrum...my mrazačikov nemame, ale ak aj kvoli druhemu otehotniu budeme potrebovat centrum ja by som si ine nevybrala...

podla mna su to dost nase subjektivne nazory...a ani v jednom centre to extra ružove nie je... podla počutia aj o iných centrách som si podla mojho nazoru lepšie vybrat nemohla...
mne by napriklad nevyhovovalo ko je to v istom centre, že skoro každu navštevu do mna kuka iný lekár...tu som mala svojho, ktorý mal plnu moju doveru....

bibi24
5. máj 2010

Ahojte baby,

prosim vas je tu niektora, ktora brala az 3 druhy hormonov (injekcii)? Mne Dr. do ziadosti napisal Gonal 900 2 bal, Pergoveris 10 amp 1 bal, Dipherelin 3 balenia. Zda sa mi to hrozne vela a asi aj dlho tu budem pichat. Je tu niektora, ktora mala podobnu stimulaciu?
Dakujem!

nemko
5. máj 2010

ja som mala Gonal, Merional a Cetrotide - dalo sa to zvladnut bibi , Merional a Cetrotide som pichala spolu - Merional do zadku, to druhe do brucha a Gonal predtym, neboj to utecie - nie je to o tom ci budes pichat dlho, alebo kratko - dolezity je vysledok 😉 drzim palce

bibi24
5. máj 2010

Nemko dakujem. Ano, dolezity je vysledok. Akurat som sa zlakla a trocha aj znechutila, ze je toho tak strasne vela. 3 injekcie denne je dost, pchat sa takymi davkami hormonov musi byt pre telo riadna zataz. A navyse to mi vychadza skoro na 3 tyzdne pichania, fasa 😒
Ty si si to kolko pichala?

bibi24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
derylka
5. máj 2010

ahojte... takže mne sa po deprimujúcej sobote.. mrcha nakoniec rozbehla.. už aj končím .. včera som bola na sone... vraj na stimulku nereagujem ... tak mi doki zvýšil dávky... tak snád to pomôže... zajtra mám íst znova na sono tak som zvedavá...
čo sa týka toho pitia - pre mňa nadmerného ). dodržiavali ste to všetky tie 2-3 litre... ja mám totiž problém aj s tými 2 a to každú pol hodku behám na vecko..

zojec
5. máj 2010

derylka, len pi a vela.. aj viac ako 2-3 litre mozes!! telo si zvykne, neboj sa.. hyperstimulacny syndrom nie je sranda.. je to fakt dost bolestive a neprijemne.. ☹ dokonca som s tym lezala v nemocnici...aj ked nikde nie je zarucene, ze aj ked budes pit nedostanes ho... ja som pila vela a mala som ho.. ale radsej pi.. 😉

bubina1
5. máj 2010

no 2-3 litre je dost málo...mne sestricka hovorila 6 litrov... telo si zvykne v poho vždy som mala pri sebe 1,5 litrovku čiste vody z vodovodu. denne štyri také flasky rozvrhnute na 2 doobeda a 2 poobede... ale sa mi aj hyperstimulak celkom vyhol, ani infuzku mi nedavali.... treba pit vela....

nemko
5. máj 2010

bibi ja som pichala cca 2 tyzdne, 5 dni Gonal a potom 3 ks Merional v jednej davke do zadku a 1 Cetrotide do brucha, dalo sa to zvladnut....

nemko
5. máj 2010

ja som teraz stimulovala a vypila som max liter a pol a OHSS som nemala, ale je to individualne....kazdopadne vam kazdej mooooc drzim palce....

bubina1
6. máj 2010

je to indivindi...ale viac vody znižuje riziko OHSS.... a clovek nikdy nevie.....zojec pila tiež určite dost a ona napriklad aj mala....každy nech zvaži podla seba.....

nemko
6. máj 2010

presne u kazdeho je to ine a kazda stimulka je ina (aj ked su tie iste stimulanty)

zojec
6. máj 2010

baby a keby ste ten OHSS nahodou dostali, tak vtedy treba pit este viac vody.. som mala pocit ze som cisterna na vodu.. vtedy davaju aj infuzky.. a tie vazne trosku pomahaju.. 😉 tak drzim palce aby ste to zvladli bez OHSS, aj ked mne sa spustil, ked sa babatko uhniezdilo v maternici.. cize bol pre mna posol dobrych sprav, prezila som s nim skoro mesiac.. dalo sa to zvladnut.. kvoli babatku vsetko.. 😉

nemko
6. máj 2010

zojec aky bol prvy priznak u Teba - OHSS?

derylka
6. máj 2010

ahojte.. to by zaujímalo aj mňa aké sú vlastne príznaky OHSS 🙂 .... jedine čo som na sebe spozorovala je ospalosť a väčšia únava... doslova ako keby ma niekto ovalil s lopatou... 😉 ...
inak dnes som bola na sone.. zvýšená dávka nám pomohla.. doki povedal že ked to takto pojde dalej.. v pondelok pojdem na odber... tak sa teším... 😉 -.. aspon konečne nejaké pozitívne správy...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre