ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

zuzika84
12. feb 2014

@tatinka ahoj..dnes som ju tam videla ráno. Sestričky pred tým hovorili, že tam chodí tak raz za týždeň. Tak neviem, či chodí len stredy, alebo ako jej to víde... skús sa opýtať na recepcii, ona Ti bude skôr vedieť povedať, kedy tam býva..

tatinka
12. feb 2014

@zuzika84 cize aj ked je na materskej aj tak teda aspom den mozno dva v tom tyzdni robi ? lebo chem ist k nej,,,,dakujem za info moja 🙂

zuzika84
12. feb 2014

áno robí. Dokonca si malú nosí so sebou 🙂 však aj ja by som sa chcela k nej vrátiť...nemáš za čo 🙂

mahulienka2014
12. feb 2014

@cucoriedkacucoriedka , ahoj 🙂, ufff to muselo byt tazke, o ohss som vela citala, maly je velky bojovnik, to su presne tie nahody, co si ta pani priroda proste povie ze tak a teraz to vyjde, aj napriek tazkostiam, tak si si vytrpela na zaciatku, tak porod bude ako malina 😉

mahulienka2014
12. feb 2014

@katulka25 , ahojcek, aj ty si mala OHSS? gratulujem k dvojickam to je dvojnasobna radost a stastie, wau, a takto ze sa jedno rozdeli, to sa nestava casto, to je zlate 🙂 , dakujem za podporu, silne dufam, ze sa to snad niekedy podari, mam 31 rokov., este mam sice cas, ale viem ze nie je dobre mat zas 10 ivfiek... kvoli zdraviu predsa len, pohlavie este asi neviete, ozaj, ako si bola po vklade, ja som nevedela, kolko mam lezat, ci mam ist do prace, ci vobec utierat prach, varit a podobne. a pocula som ze treba vela pit, aby sa embryo prilepilo mne moc pit nechuti tak maximalne dam liter a pol...

mahulienka2014
12. feb 2014

@denulka85 , ahoj denulka, to je super ze si mala taku podporu, a necitila si nic ine oproti pmsku? napr ja som vzdy vedela, ked mi 'opadli"prsia ze nie som v tom... lebo si myslim ze ked je zena tehotna tak tie prsniky proste bolia... ale ze vraj pmsko je podobne tehu tak neviem :D a vzdy som zacala spinit este pred testom z krvi, tak som vysadila utrogestan a dosli kramy uplne.... snad som to nepohnojila niecim, 😒

cucoriedkacucoriedka
12. feb 2014

@mahulienka2014 no bolo to tazke ale ako prislo tak odislo.🙂vyhoda je to ze som mala vacsie brusko ako teraz tak to bola predpriprava aby neboli strie🙂 bodaj by si mala s tym porodom pravdu🙂

mahulienka2014
12. feb 2014

@cucoriedkacucoriedka , vacsie ako v 28 tyzdni tehotenstva? preboha, to tam byva tolko tekutiny? vsak oni tie vajicka vysaju nie? tak aka tekutina tam este ostava? neboj, bude to v poriadku vsetko, vzdy to byva nejako vykompenzovane 🙂

denulka85
12. feb 2014

@mahulienka2014 no pravdu povediac ma boleli prsia a trocha bruško ale inak som bola v tom ze zas nic veru to su moje babenky ktoré ma vtedy dokopali testnut a mali pravdu na 10 boli // a teraz budeme mat dievčatko nemôžeš sa vzdávať

katulka25
12. feb 2014

@mahulienka2014 ano mala som ohss. Pohlavia este nevieme. Dufam ze coskoro sa dozvieme 🙂
Ja som bola doma len v den vkladu. Potom som normalne fungovala. Akurat som nenosila nic tazke. A pit treba vela aj 3-4litre. Ja s tym problem nemam. Ale snaz sa to dodrziavat. Je to dolezite. Aj tym sa da vyhnut ohss ;) tak drzim prsty

cucoriedkacucoriedka
13. feb 2014

@mahulienka2014 ano vacsie ako v 28 tt.hej vysaju vajicka.len bohuzial ja tak blbo v mojom veku reagujem na minimalne davky hormonov.a ked sa maly zahniezdil tak vajecniky zas ficali naplno.mala som ich 12 cm.mysleli ze prasknu.boli sa aj medici kuknut ze mozno take nikdy uz meuvidia
Ja som preto mala tolko tekutiny aj v medzirebrovych priestoroch.ked mi dali hrudny dren tak hned sa zacala liat von tekutina
Prudom.nechutne ale hned som mohla aj dychat.ulava nenormalna.tak ale co bolo bolo tak to malo byt a uz len porodir zdraveho synceka a som prestastna🙂 a dakujem ti
Pa

cucoriedkacucoriedka
13. feb 2014

@katulka25 katka ja som aj pocas stimulky aj po odbere pila okolo 6 litrov denne.a vidis to.nemala som take stastie
Ale dobre vravis.pit pit pit.🙂

katulka25
13. feb 2014

@cucoriedkacucoriedka no tazko povedat ako telo reaguje. ale hovori sa ze predist ohss sa da pit vacsieho mnozstva tekutin.

cucoriedkacucoriedka
13. feb 2014

@katulka25 nooo ved to to🙂 a ja som sa uchlontala ako smadná tava a vidíš to🙂)) a ešte aj jedením bielkovín.

katulka25
13. feb 2014

@cucoriedkacucoriedka hlavne ze vsetko dobre skoncilo 🙂

cucoriedkacucoriedka
13. feb 2014

@katulka25 presne taak🙂

momitko
14. feb 2014

@cucoriedkacucoriedka jeeemine,ty si teda mala vajecniky tiez pekne.mne ich pri 20 cm prestali merat. 😀 nic nepomohlo-ani litre vody,ani bielkoviny,vobec nic.pri dvojkach hcg rastlo zavratne.vajecniky "opadli" az na konci piateho mesiaca.a tiez ani jedinka stria v tehu 🙂

momitko
14. feb 2014

@ada83 adik,myslime na teba a drzime prsteky!!!

ada83
14. feb 2014

@momitko dakujem vam musim vas dobehnut

cucoriedkacucoriedka
14. feb 2014

@momitko pre boha, ty si mala 20 cm??? tak toto už hej. ešte že sa to upravilo. bože. ale tak vidíš, ako prišlo, tak odišlo, len si človek pri tom vytrpí🙂 ale tak stojí to za bábatko/bábatka🙂 že? nooo, aspon tie strie nás obchádzajú, dúfam že až do konca to tak bude🙂 inak, vieš čo mne nakoniec poholo? infúzie albumínu, 4 denne. už si aj vari mysleli, že pri mne skrachujú🙂))))
tak len sa drž🙂

cucoriedkacucoriedka
14. feb 2014

@ada83 už nedobehneš, ale budem ti závidieť ten krásny pocit ked sa to podarí🙂)) a tie začiatky, ty to máš všetko pekne pred sebou, ja už pomaly končím....neboj sa, dobre to dopadne🙂 no jednoducho musí🙂)) a cítiš sa ako?

ada83
14. feb 2014

@cucoriedkacucoriedka na to sa najviac tesim na tu spravu
citim sa faj vajecniky prestavaju boliet ale zacali prsia strasne dnes mi mm pichol tak fraxik ze mam modrinu

mahulienka2014
14. feb 2014

@denulka85 , nebudem sa vzdavat mas pravdu, musim len verit, este som celkom mlada, najhorsie ze som sa spamatala dost neskoro ze chceme dieta, dovtedy sme riesili kopu blbosti a to , co je najdolezitejsie, sme odkladali...dievcatko 😵 😵 😵

mahulienka2014
14. feb 2014

@cucoriedkacucoriedka , och to si si teda vytrpela, ale chlapcek za to stoji, to vsetky vieme 😵 , ja som ohss nemala vobec, doktor povedal ze mi ani nehrozi kvoli nizsej hladine estrogenu 😒 , ale viem ze kocky co boli tehotne ho mali..akurat neviem co robit a co nerobit po vklade, ja som sa normalne bala ist aj na wcko :D ze ci ich zo seba nevytlacim, ale snad to tak nefunguje 😀

mahulienka2014
14. feb 2014

@katulka25 tak sa budeme tesit na pekne spravicky ze co cakate, kedy budete vediet?

momitko
14. feb 2014

@cucoriedkacucoriedka mas pravdu,casom vsetko preboli,ale nezabudnem nikdy.mna tiez dopovali albuminom,vela diuretik a potom som sa nevedela sama ani vycikat.ucila som sa to tri tyzdne.uz sa mi to zdalo nemozne...ale drobcekovia su mi odmenou!

cucoriedkacucoriedka
15. feb 2014

@momitko boze normalne ta viem pochopit.mne diuretika vobec nedavali.aj som sa pytala preco ale nepamatam si odpoved🙂

cucoriedkacucoriedka
15. feb 2014

@mahulienka2014 hehe
Ja som mala presne ten isty pocit na wc🙂 ze ich vypudim;) ale to podvedome asi kazda mame aj ked je to memozne🙂

csokasi
15. feb 2014

@ada83 Adi ako? AKé maš pocity, kedy ideš dať test?

ada83
15. feb 2014

@csokasi ahoj dala som dnes a nic asi je skoro bolia ma prsia a brucho ale inac faj tebe sa to krati 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre