ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

sakura
12. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka
sevas moja, tak akoooooo?

cucoriedkacucoriedka
12. mar 2013

@sakura ahoooj...a čo ti ja viem?🙂 ja ani neviem ako sa mám cítiť...bolí ma brucho, bolia ma kríže....a tak🙂 netestujem, počkám až na krv v pondelok🙂

ty sa pochváľ.🙂

sakura
12. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka
jeeej vydržíš netestovať? 🙂)) Budem siilno držať prsty, tfuj tfuj 😵 😵 😵
a ja celkom v pohode.. nejako to ešte nevnímam....len som riadne otrtolená z tých liekov..ako som pridala ešte aj utroš tak by som len spala a spala 🙂))

cucoriedkacucoriedka
12. mar 2013

@sakura noo, skúsim vydržať🙂 zatiaľ ma to neťahá...asi sa bojím výsledku🙂

no a kedy ideš?🙂

cucoriedkacucoriedka
12. mar 2013

@sakura a ďakujem ya držanie prstov, nápodobne🙂

sakura
12. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka
ti verím..možno sa budem bať testnúť aj ja.....
No idem v piatok.. teda by som mala..uvidím.. vo štvrtok mi budú volať z Iscare či sa mi rozmrazili moje dvojky 😅 😅

cucoriedkacucoriedka
12. mar 2013

@sakura jej, tak o chvíľku nás, mna a gigi nasleduješ🙂 to je super....ale tak dúfajme že sa obe rozmrazia a začnú delit...nenechajú jedna druhú v štichu🙂 neboj🙂 strašne ti držím prsty🙂

sakura
12. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka
noo bodaj by nám to dievčence vyšlo 🙂
Nooo idem na to nejako po svojom - že ak sa začnú deliť tak asi najskôr to 8 bunkové bude silnejšie ako to 6.. a ak vložia obe a obe by sa ujali....neviem si predstaviť teraz dvojky...doma jeden čertík...mm stále na cestách 😅
Ale som aj zmierená že ak sa nepodarí tak ideme vypísať žiadosť a dáme čerstvé...dr a aj teta mi vraveli že už majú lieky na hyperstimulák tak aby som sa nebála - to je jediné čo ma odrádzalo od dalšieho IVF

cucoriedkacucoriedka
12. mar 2013

@sakura no, nam ak by to nevyšlo, tak máme ešte 5mrazáčikov...a možno by som sa ešte dala nahovoriť na jeden cyklus ivf...aj ked pri hyperstimuláku som povedala že nieeee:( ale tak to si ma potešila že už sú aj lieky na OHSS...ale ako rýchlo to napreduje🙂
a inak, pekne si si to zdôvodnila🙂

sakura
12. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka
ved aj my máme ešte 5..ale nechcelo by sa mi čakať 2 mrchy..neviem či by som ukecela dr hned na další cyklus KET s PK
Nooneboj..aj ja mám katastrofálne spomienky na OHSS 🙄 3 mesiace som bola na infuzkach..3x mi ťahali vodu z brucha, z toho som chytila zápal..hned 4 atb v 1 trimestri..des...Ale že vraj už su na to výborné lieky 😀

cucoriedkacucoriedka
12. mar 2013

@sakura hm, jasné, to sa asi čaká dva cykly na ket...to máš pravdu...no ale ty si si dievča prešla peklom s OHSS..to ja som ho mala týžden a len na infúziach...booože chuda:(
tak to ti verím že také neblahé spomienky ta vedia pribrzdit pri rozhodovaní.
hm, no idem pracovať, drž sa mi a pekný dník. papa🙂

sakura
12. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka
no ved hadam by sa nejako dal obísť ten protokol že až po 2 mrchách 🙂)
No jo, bolo to peklo..a len 12 vajok som mala...
Oki🙂 Aj ja pálim do obchodu 🙂
Pekný dník aj tebe 🙂
paaa

ada83
12. mar 2013

@sandra077 ahoj mala som 600 mne este ostalo 150j ja som zo zaciapku pichala puregon 900 a potom ked som ho minula tak mi dala menopur 600 ale skusala som nabrat tu poslednu vodicku a bolo tam 150j

gigi77
12. mar 2013

@sakura ahoj, drzim vo stvrtok palceky aby ti zavolali dobre spravy 🙂 a neboj, to cakanie pri dietati ide ovela lepsie 🙂 nasa ela tiez nie je svatica, tvrdohlava je jak slak, ale den potom tak rychlo ujde 😀

martinazvo
12. mar 2013

@vidruska ahoj, tak som sa dozvedela ze PAPP a fbHCG (free beta HCG) + kombinovaný UZ screening sa robi bezne od 11tt+3 do 13tt+6.....takze 13.tyzden je stred 🙂

gigi77
12. mar 2013

@martinazvo matka a to sa nejako po novom chodi este na testy do centra? lebo ja som odisla z centra po 8 tt a uz som bola cely cas len u svojej lekarky a ta mi robila vsetky testy. do centra som uz nesla. su to nejake specialne testy, lebo ani nazvy mi nic nehovoria 😅

martinazvo
12. mar 2013

@gigi77 no, mne dal lekar uz spravu pre moju gynekologicku, idem k nej uz bud. tyzden vo stvrtok na 1.poradnu (to budem v 11.tyzdni = 10tt+0). Len este chcu, aby som prisla v 13.tyzdni na tieto testy, ale to sa robi mamickam nad 35.rokov, ja mam akurat 35....... je to na DS...

sakura
12. mar 2013

@gigi77
Dakujem moc moc 🙂 Máš pravdu..pri tom dietati to ide strašne rýchlo..ked si to porovnám ako som šla na IVF - to som sa len sledovala a kde čo pichlo a zabolelo 🙂) Všetko presne na minutu som si dávala injekcie. 🙂) A teraz? 🙂) Musím mať poznámku v telefone že treba užiť liek a sledovať sa? No neni šanca 🙂)
A ty sa ako cítiš? ty si si dala vložiť 2, že? KOlko bunkové?

denulka85
12. mar 2013

@ada83 nie ona si vytlacila a zalozila do karty 😕

denulka85
12. mar 2013

@martinazvo matka myslis taku spravu ze zaznam o utz vysetreneni? to dal aj mne

gigi77
12. mar 2013

@martinazvo aha, tak to sa bude na mna vztahovat az teraz ak to vyjde... mne tie tripple testy uz pri ele vysli mierne zvysene pri DS v jednom parametri ale celkovo to bolo negativne, moja lekrka ma strasne postrasila a poslala na genetiku na konzultaciu, a tam mi lekarka povedala ze to vobec nie je take hrozne ze tam vela robi aj ten vstupny vek...nasledny morgoloficky utz bol ok, takze som bola v klude ale amnio som ani neuvazovala podstupit

ada83
12. mar 2013

@denulka85 a nepýtala si sa ze či ti nemože vytlaciť ja som pozerala v ceniku a že stoji 3,50 možno kedy si zaplatila daju neviem

denulka85
12. mar 2013

@ada83 ale taku fotku uz mam v piatok mi dali moj gyndos ak by tam bol uz plod tak urcite pytam....

martinazvo
12. mar 2013

@denulka85 nie nie, tehu knizku, uzv fotky, v akom som stave a co este planuju (tie testy)... vlastne ma uz "odovzdal", uz tam pridem len raz na tie testy a potom pre vysledky....

martinazvo
12. mar 2013

@gigi77 ved ja to skonzultujem aj s mojou, celkom nechapem preco mi toto este budu robit v CAR a nie ona, ved uvidim, zase je jedno kam pojdem, oboje je v BA...

denulka85
12. mar 2013

@martinazvo aha ja so zatial dostala ten zaznam to je asi ta docasna tehu kniha tam mi ma pisat ako rastie plod atd,

gigi77
12. mar 2013

@sakura jojo, dve, jedno bolo 8 bunkove a druhe tusim 6 bunkove, to druhe som prepocula, lebo embriologicka najprv vravela ze sa nedelilo a ze potom nabehlo, mne tak bolo treba na wc ze ja pri tom okienku som mala problem pocuvat 😀
ja som aj pisala cucoriedke ze ja voooobec nic necitim, a keby ze som to nemala rovnako aj pri ele, tak uz by som to vzdala, ale takto este drzim nadej az do konca ci nahodou nevyjde 🙂 tak vy aspon mate este mrazacikov, my uz len dalsie ivf

sakura
12. mar 2013

@gigi77
aj my tak mám epresne 🙂 6 a 8 bunkové 🙂 No máárnosť..to zas bude stresov pri okničku..fuuu...
Aj aj som mala v pohde ET..ale ako mi začal nabehovať OHSS tak to už bol masaker 😅 Ten som mala na nejaký 13-14 deň po ET

sakura
12. mar 2013

@gigi77
ach neviem neviem.. či by som aj ja pak nešla do dalšieho IVF ak nevyjde KET...

gigi77
12. mar 2013

@sakura ja som ho mala nastastie len slaby aj to vlastne prepukol kvoli tomu ze som otehotnela...tak ja dufam ze to zvladnem aj pri 2. ivf bez nejakych velkych problemov....ja som reagovala pomerne rychlo na hormony, mne odoberali na 12 den a hned na 14 som mala et, takze som malal pocit ze tie injekcie ze to velmi rychlo ubehlo, kedze som mala kratky....predpokladam ze petrova mi da rovnaky prip. podobny protokol ked to bolo uspesne pri 1. ivf

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre