ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

dorotka66
12. mar 2013

ahojte baby, neviete mi poradiť, ako mám brať estrimax? idem na ket (pýtam sa v III téme ☹ ) a dostala som len popis, že 2 x denne. Môžem ich brať naraz, alebo ráno a večer? Ď

sakura
12. mar 2013

@dorotka66
ahoj ja beriem : prvých 5 dní 1 denne, od 6 dňa 2x denne každých 12 hodín a od 11 dňa 3x denne každých 8 hodín 🙂

lucka_220809
12. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka fu,no, klidek veru necakam... ale tehotni su okolo mna uz momentalne UPLNE VSETCi. takze uz v tomto uz ma asi nema ani co dorazit.. hoci nikdy nehovor nikdy...
Je to fakt ze riadna vyzva od zivota, toto cele priebezne vzdy predychat, mysliet pozitivne, neupadat, nevnasat do vztahu neurozu a tak... drzme si palce veru... ty si na tom ako?

cucoriedkacucoriedka
12. mar 2013

@lucka_220809 bolo by dobre si dať urobit genetiku...to bolo prvé čo sme si my dali urobit...ale čakali sme tri mesiace na výsledky....aj štítna žľaza vie potrápit....resp. hustá krv...ale neboj sa, oni to zistia🙂 hlavne nech niečo zistia, nech je čo liečiť🙂) ak toto má byt problém a prekážka

elle81
12. mar 2013

@lucka_220809 tak kazda mame nieco ine, a kazda ma ten svoj kriz, musime verit lekarom, a vkladat do nich nadej ze nam dokazu pomoct, stale je nadej 😉

cucoriedkacucoriedka
12. mar 2013

@lucka_220809 ja mám po KET - kryoembryotransfer a v pondelok iden na krv - potvrdenie, vyvrátenie tehotenstva🙂 ale ešte som sa netestovala doma, ani nebudem..počkám..takže neviem ako som na tom🙂

dorotka66
12. mar 2013

@sakura Ďakujem 🙂 budem ich brať ráno a večer a v utorok som v centre, tak uvidíme 🙂

cucoriedkacucoriedka
12. mar 2013

@dorotka66 presne tak ako ti píše sakura🙂

sakura
12. mar 2013

@dorotka66
neni zač.. a ku komu chodíš? Nenapísali ti schému???

cucoriedkacucoriedka
12. mar 2013

@dorotka66 mne povedala dr že prvých 5 dní raz denne, v tú istú hodinu, potom pať dní každých 12 hodín...čiže dvakrát denne a ďalšie dni trikrát denne...každých osem hodín.

lucka_220809
12. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka fiha, tak drzim fakt silno palce... a citis sa nejako? ci nejdem ta do tychto debat hadam ani vtahovat... clovek na to aj tak asi furt musi mysliet 🙂)
No ale som rada, ze sme sa tam objednali. Nech teda sa pohneme s tymi vysetreniami a vieme nieco nove... Budem sledovat teda, ako dopadnes, a fakt silno drzim palce 🙂

cucoriedkacucoriedka
12. mar 2013

@lucka_220809 ďakujem ti veľmi pekne🙂 tak dobré je že som nedostala menzes, prvé dní ma boleli krize, teraz nie, sem tam ma pichne v podbrušku, slintám a tak.....takže ani neviem ako sa mám cítiť🙂 je to nové pre mna🙂 a teraz ma napríklad nebolí nič🙂)) hehe, tak uvidíme🙂
neboj sa naozaj, dajú vám protokol, resp. vyšetrenia a uvidíš ako sa to pohne rýchlo dopredu🙂 ja som akurát teraz prišla na to, že 18. septembra sme boli prvýkrát na prvú konzuláciu a 18.3 čiže 6 mesiacov od testujem..he🙂

cucoriedkacucoriedka
12. mar 2013

@sakura ahojky...tak ako? už ti dochádza tá veľká chvíľa?🙂

lucka_220809
12. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka juu, tak super.. ked uz aj mrcha meska 🙂 no nech to len vyjde... no este chvilku sa tu budem s vami rozpravat,a moj momentalny "nadhlad" bude v háji, hned sa naladim na miminkovanie... 🙂))
My sa fakt snazime uz dva a pol roka... uz som presla hadam vsetkymi stadiami, co sa dalo. Co bol u vas problem, ak sa smiem opytat..?

cucoriedkacucoriedka
12. mar 2013

@lucka_220809 no, my sme spolu jedenásť rokov, manželia siedmy rok...a nejako to nešlo...neriešili sme to...nechali na náhodu a aj náhodou sme sa dostali do centra...ja by som sa asi ani doteraz nerozhýbala🙂 ja mam trošku úzke vajcovody, robili mi v care hysteroskopiu tak to tam zistili, a manžel ma pomalé smermie...a dokonca ked som bola na odbere vajíčok, tak bol najhorší zo všetkých..čo už..ale vybrali nejaké🙂))

lucka_220809
12. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka mne chcem moj gyn robit teraz uz laparku,ale som si povedala, ze pojdeme najskor sem este checknut ten spermiogram, uvidime, co nam tu povedia, ak povedia, ze sance s tym spermiogramom su minimalne, tak sa nebudem mozno ostravovat s laparkou... a ta hysterektomia nie je prilis invazivna? nie je invazivnejsia ako laparka?

cucoriedkacucoriedka
12. mar 2013

@lucka_220809 mne rovno povedlaa petrová že ma nebude trapit s laparkou, že to sa robí vacsinou pri inseminácii....a pri ivf odporúča hysteroskopiu, lebo je tam potrebná sliznica maternice, ktorú ti vedia za pomoci hysperokopie lepšie vyšetriť...takže nam navrhla ivf a hysperokopiu...a išlo to
je to menej bolestivejšie a nemej invazívnejšie, robí s to cez pošvu, nie je malý rez, resp. dieročka na bruchu...rýchlepšie sa pozviechaš...a robia to tiež v kratkej narkoze.

cucoriedkacucoriedka
12. mar 2013

@lucka_220809 hysteroskopia je niečo iné ako hysterektomia...to druhé je odstránenie maternice

lucka_220809
12. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka jasne...joj ja robim v prostredi s onkologickou problematikou, ta hysterektomia mi prirodzene skace do klavesnice 🙂)).. jasne.. no uvidime teda, co dr. navrhne. Sestra na recepcii sa ma aj pytala, koho chcem, akeho lekara, ci muza alebo zenu, mne to bolo jedno, aj moj vlastny lekar je chlap, a som s nim velmi spokojna... myslis,ze na tom tam zalezi? nemaju vsetci relativne rovnake postupy? bo teoreticky by som sa mohla este preobjednat... ale nenasla som zatial ani negativa na dr Valkyho ..

lucka_220809
12. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka inak dufam , ze ta uplne neotravujem tolkymi otazkami.. je to pre mna zas nieco nove.. ani som si nechcela vela zistovat... ale cloveku to neda. Tak ale kludne ma uz stopni, ak ta budem velmi otravovat 🙂))

ada83
12. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka to je dobre že sa ti všetko paci 😀 😀 😀 😀 no neboj aj mi budeme tehotné

cucoriedkacucoriedka
12. mar 2013

@lucka_220809 no, takže zo zdravotníckeho fachu...aj ja pôvodne som🙂

no ved počkaj čo ti baby povedia...ja si myslím, že on je odborník, len už trošku starne...prirodzene...
aj latakovu si chvália
ja mám petrovu. tak k nej ti môžem len to,že tiež na nu niekto nadáva, ale ja som maximálne spokojná.doteraz ani raz som nemala problém...vela nenarozpráva, ale koná rýchlo...ja som spokojná

cucoriedkacucoriedka
12. mar 2013

@ada83 tak o tom ja vôbec drahá moja nepochybujem🙂 ved si prednedávanom písala, že rok 2013 je náááš..nie? 🙂 tak ani ja nemám zatial potvrdené či som alebo nie...a začínam sa trošku aj stresovať a bát...čo je hádam prirodzené..už nech je pondelok

cucoriedkacucoriedka
12. mar 2013

@lucka_220809 neotravuješ..určite nie🙂 len sa pýtaj..vieš aká sprostučká som tu prišla na túto diskusiu ja???? 🙂))))) a teraz som jaký macher🙂

cucoriedkacucoriedka
12. mar 2013

ach baby, idem ja do sprchy a do postele....som z dnešného dna mrtva a zajtra ma taký istý čaká🙂)))) tak dobrú noc prajem.

sakura
12. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka
absolútne nie 🙂 ešte vo štvrtok diem s malou do hudobnej školky.. a ma napadlo.. boože ved m budu doobeda volať z Iscare 🙂) Dufam že budem počuť telefon 🙂)))

lucka_220809
12. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka no vela odoziev nanho nemam, ale uz ani nebudem asi zhanat, bude ako ma byt, alebo nejako .. ved najskor nas verim cakaju vysetrenia, a uvidim,aky dojem urobi a ako sa tam budeme citit... dakujem ti za vsetky dnesne rady a infosky, pomohla si mi 🙂 pekny vecer!!!!

dorotka66
12. mar 2013

@sakura @cucoriedkacucoriedka ja chodím do splnu a tam schémy nedostávate 🙂 tam to je o niečom inom.... ale máme tam zmrazených 8 mr. tak to musím vydržať. držím vám palčeky.

sakura
12. mar 2013

@dorotka66
a čo tam dostávate?? Ci len povedia???
Aj ja držím palčeky 🙂 Kedy ideš na KET?

ada83
12. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka to si pamätas ze som to pisala tak si dobra 😀 😀 😀 ze tento rok je nas ja to uz nestiham tento rok 😒 aby nas bolo viac

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre