ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

cucoriedkacucoriedka
15. mar 2013

@sakura hej, testla...nevydržala som to....tak bol total biely, rozrevala som sa, potom po pol hodke naskočil duch...tak čakám čo to bude ako to bude🙂

sakura
15. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka
neboooj určite z ducha bude kolajnica jak svet 🙂 😀
Aj ja budem testovať.. nevydržím do krvičky 😅

cucoriedkacucoriedka
15. mar 2013

@sakura noo, dúfam, strašne🙂)))
no vidíš, ale ty sa k tomu aspon priznáš, ale ja som frajerila...ale to sa už nedalo...fakt....

denulka85
15. mar 2013

@sakura no ja som mala mat pk ale poumierali mi embrya tak dali rozmrazit tri a boli nakoniec 6 a 8 bunkove, vcera si mala 6 a 8 a to akoze po 8 buniek je uz blastocysta? alebo ako to je?

sakura
15. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka
neboj..už je tam duch... a bude len a len silnieť 🙂
No jasnéé.. by som nevydržala 🙂))

denulka85
15. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka inac nahodou nie ty si sa chcela stavit somnou o basu piva ze sa nebude testovat? 😀

sakura
15. mar 2013

@denulka85
no ja neviem.. či je po 8 blastocysta.. to ma už 100 buniek, nie?

cucoriedkacucoriedka
15. mar 2013

@denulka85 noooo, lebo ty si tiež musíš všetko pamatať 😠 😠 😠 😠 😠 😀 😀 😀 😀 😀 😀

denulka85
15. mar 2013

@sakura ano ale potom ta vasu o vela narastla a rychlo ked mala vcera 8 🙂 bez pk

denulka85
15. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka vsak no toto ja si vzdy vsetko pametam 😝 😝 😝

cucoriedkacucoriedka
15. mar 2013

@denulka85 a šak niekedy je to aj dobre, ne?🙂

sakura
15. mar 2013

@denulka85
no aj dr bola prekvapená....preboha 🙂))

denulka85
15. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka no je to dobre, 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

denulka85
15. mar 2013

@sakura no to mas dobre tak to musi byt silnucke 😅 a urcite sa to hned uchyti

sakura
15. mar 2013

@denulka85
no uvidíme.. dúfam že to bude bojovník 🙂

denulka85
15. mar 2013

@sakura urcite bude vsak ako rychlo za vyvinul cez noc,,,,, kedy das test?

sakura
15. mar 2013

@denulka85
ja neviem kedy ho začali rozmrazovať.. možno už vo štvrtok poobede.. neviem..ale PK sme nemali...
Neviem.. možno na 12 deň 😀

denulka85
15. mar 2013

@sakura urcite je silne ked sa tak rychlo delilo cez noc silny bjovnik... kup mamatest

sakura
15. mar 2013

@denulka85
hej hej tie sú najlepšie 🙂 Tak musím mu veriť 🙂 A ty ideš teraz kedy k dr?

denulka85
16. mar 2013

@sakura no ja idem sem svojmu na utz ci vidiet uz viac ako vacok tak dufam ze bude 😀 kavu uz nepijem tyzden len na kakao mam stale chut tak dufam ze to je dobre znamenie 😅 😅

fantinka
16. mar 2013

@muchotravka166 mne povedala Petrová, že jedno vzhľadom na vek. A keď som stála pred okienkom u embryológa, sa ma on pýta, že neviem, ako ste sa dohodli s dr., že koľko vložíme, lebo mali ich dosť aj na zmrazenie a ona mi vraví, že chcete dvojičky? a ja že ano 🙂 a potom sa ma ešte trikrát spýtala, či chcem vážne dvojičky 😉 a embryológ, že sú pekné blastocysty, je tam šanca na dvojičky a tak mi dali dve a teraz čakám, či mám začať šetriť 😀

fantinka
16. mar 2013

@sakura určite to vyšlo 😉 potom daj info. Ja testujem zajtra 😉

muchotravka166
16. mar 2013

@fantinka no ty kokso no super pockaj ale nie som velmi v obraze vsetko som si neprecitala, teraz si po et? ci ako a dali ti dve a uchytili sa obe ci len cakas, no mne dnes volali rano ze sa oplodnilo z piatich vajicok 5 ale este to sa uvidi kolko ich bude do stredy.. neviem no chcela by som to poistit, co ked sa mylia povedia blastocysta dve a iba jedna by sa uchytila ja neviem co mam robit 😝

fantinka
16. mar 2013

@muchotravka166 hehe no som 8deň po ET dvoch blastocyst - ževraj veľmi pekných,preto sa ma 3x pýtala, či chcem dvojičky, asi je tam veľká šanca, ževraj aj kvôli veku... ale vieš ako to býva, veľakrát povedia, že sú pekné a nakoniec sa uchytí buď jedna alebo nič. Treba len veriť a ja budem do poslednej chvíle veriť, že to vyšlo 🙂 a hlavne, keď dáš dve máš vyššiu šancu na úspech - buď nič, buď jedno alebo dve. Keď si vložíš jedno, máš šancu buď jedno alebo nič 😀

muchotravka166
16. mar 2013

@fantinka dakujem ti pomaha mi toto velmi lebo som strasne nerozhodna, vies presne na to som myslela ze mozu povedat ze su kvalitne a uchyti sa len jedno to nie je pravidlo ze su pekne a zostanu tam dve nie? no a dalsia vec preco vaham je, ze to je dost riskantne dnosit nie? alebo ja neviem kolko pripadov je ze donosili v poriadku ale tak asi vela, tak ja mam do 30 rokov neviem ci aj od vysky a vahy zalezi tak mam 67 kil no a 168cm tak neviem pisem tu uz postavu co 😀 dufam ze sa s docentom nepohadam 😀 je to dost mozne haha tak ale som za cerstve embrya viac menej, ale ked to nevide s cerstvym nahodou s tym jednym tak pri rozmrazovani nemusia prezit vies tak a bojim sa ci donosim to je dalsi fakt, v zdravi a stasti donosit alebo ked sa aj predcasne narodia ci tam nemozu byt nejake defekty atd jaaaj mam dilemu

muchotravka166
16. mar 2013

@fantinka jaj ozaj a uz si sa testovala?

fantinka
16. mar 2013

@muchotravka166 jaaaj ale takto nemôžeš nad tým uvažovať, lebo sa zblázniš 😉 musíš si povedať, že čo sa má stať sa stane. A nie je pravidlo, že sa môže stať niečo iba pri dvojkách, aj pri jednom je riziko. Len pri dvojkách trochu väčšie. Vtedy sa treba viac šetriť, oddychovať, tuším aj materská začína skôr, pôrod je skôr... takže toho sa nebojím. Testovať budem zajtra ráno, dúfam, že tam niečo bude....

muchotravka166
16. mar 2013

@fantinka aa dakujem takze pockaj tak mozem ist smelo do dvojek ja by som uprimne inak prijala dvojky neviem , od zaciatku si hovorim ze chcem dve vlozit, takto ti poviem, ja mam ovarialne zlyhanie, mam darovane oocyty a od mladej baby takze sanca je tam vysoka, boze a dnes muz celyy den rozprava len o embryjkach odkedy mi volali, ze tam su male zlate cakaju na nas :D

muchotravka166
16. mar 2013

@fantinka jaj som inak zvedava jedna kamoska mala uz na siesty den pozitivny test to bol jasny naznak dvojiciek a ma ich kraasne zdrave, sice mala problemy po porode predcasne sa narodili, boli v kritickom stave ale teraz su pekny maskovity hehe

fantinka
16. mar 2013

@muchotravka166 hej pri dvojkách je vyššie hcg, takže preto je už niečo vidno. Ale pred 9-10 dňom sa nemá testovať, lebo to môže byť ovplyvnené pregnylom alebo ovitrelle, ktoré hcg obsahujú. Ja som zmierená s jedným, muž hovorí, že to budú dvojky. Tak sa necháme prekvapiť zajtra 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre