ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

denulka85
28. mar 2013

@muchotravka166
@cucoriedkacucoriedka
@fantinka @ada83 @martinazvo @katulka25 baby vacok sa zvacsil na 15x10mm takze o 3mm dnes mi sam dr. povedal ze napise encyklopediu o mne lebo moj pripad este nemal a je zaujimavy utorok zas krv, aj utz

fantinka
28. mar 2013

@nadej13 a to ti musia pichnúť vyvolávačku pred ket? Nemôžeš ísť prirodzene na to?

nadej13
28. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka no najprv som sa usmiala, potom už zasmiala, no ďakujem starenka ...za poklonu. Tiež sa Ťa Petrová stále pýta na vek a vždy tak prekvapene na Teba pozrie? Je to milé.

cucoriedkacucoriedka
28. mar 2013

@fantinka taaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀

fantinka
28. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka pošlem ti ho cez FedEx 😀

fantinka
28. mar 2013
cucoriedkacucoriedka
28. mar 2013

@nadej13 no tak toto mi vyšlooooo 😕 😕
hej, furt sa opýta na vek....ale nekukne divne🙂 minule mi ale dala najavo, tak nepriamo, že teda koľko vy máte rokov? ja že 36 a ona, tak ak by som zasa stimulovala, tak mi musí dať menšie množstvo hormonov a jednotiek, lebo vo VAŠOM veku takto zaberať, že to mladé takto ....... no uznaj 😠 😠 😠 😠

cucoriedkacucoriedka
28. mar 2013

@fantinka ccccccccccccccccccccccccccccccccccc 🙄

cucoriedkacucoriedka
28. mar 2013

@fantinka to nie je vyvolávačka, to sa pichá decapeptyl, hormony, na prípravu sliznice, to ta dostane do takého štádia, že ti zablokuje vaječniky a všetko okolo toho, mne povedali že ma to dostane do stavu pred prvou ms, tak sa muž smial že jaký je on pedofil....a čakáš menzses a začínaš estrimaxom, ja som mala divinu

dasa118
28. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka dakujem, pekne si to napisala... prave toku podporu hladam... aby som v tom nebola sama 🙂 , a budem rada ak ma prijimete do svojej chatovej skupinky 🙂

A uvidim pocitam si nejake tie chaty ohladom tychto centier ale tiez cakam co povie moj gyndos, idem ku nemu az buduci tyzden, je dobry odbornik tak dufam, ze mi aj dobre poradi.

A v maji drzim palce, to uz je za chvilku.

fantinka
28. mar 2013

@denulka85 o tebe by mali už natočiť reportáž do National Geographic, to je neskutočné 😠 som FAKT zvedavá, ako toto skončí. Tá potvorka sa tam niekde skrýva, to bude nejaký špión 😎

nadej13
28. mar 2013

@fantinka no keby som ja vedela že je to vyvolávačka tak si to ani nepichnem, lebo jasne sme sa s Petrovou bavili že moje telo na takéto experimenty nedobre funguje a ona že dobre, tak dáme Decapaptyl, aj som si čítala popis k injekcii,ale teda furt sa snažím veriť že čo navrhujú je dobré, ale teraz už chápem - ak je Decapeptyl braný ako vyvolávačka tak rovno môžem zabudnúť na prípravu na KET, ach ma porazí. No nič, stratený mesiac, možno dva kým sa zas telo dá do poriadku. Odmietla som aj na tých pár dní antikoncepciu ako mi dala pri prvom IVF lebo mi to celé len zblblo a podľa mňa aj preto bol taký biedny výsledok IVF, pred 2.IVF žiadna antikoncepcia, žiadna vyvolávačka, zmena injekcíí a aj sa to prvotne podarilo, len bohužiaľ sa plod prestal vyvýjať a po kyrete mi pichli vyvolávačku a to boli tri týždne boĺestí a problémov a odvtedy mi neprišla načas mrcha, i keď to boli len tri cykly, tak asi to telo mi naozaj dáva najavo že mu mám dať asi ešte pokoj.

dasa118
28. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka a co ta to zatial cca stalo?? vsetci tu davaju rozne pocty...

cucoriedkacucoriedka
28. mar 2013

@denulka85 jej, tak to je na dobrej ceste toto🙂

nadej13
28. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka aha, tak som sa zbytočne rozohnila k @fantinka keď píšeš že to nie je vyvolávačka, len to moje telo asi žiadny takýto iný vývoj nemá rado, nabudúce skúsim navrhnúť asi bez toho, lebo toto čakanie je fakt o nervy

dasa118
28. mar 2013

@dasa118 nieco ti hradila aj poistovna alebo vsetko sama??? a teraz citam ze aj vek je pritom dolezity??? lebo moj manzel bude uz mat 37.

cucoriedkacucoriedka
28. mar 2013

@dasa118 nás osobne ked počítam všetko, aj hysperoskopiu, aj lieky aj injekcie aj vklad a predlženúp kultiváciu, mrazenie, ISCI tak 1250 eur. v máji budem platiť dalších 300 - 150 vklad(prvý ti hradí poisťovna, dalšie už ty) a 150 predlžená kultivácia embryjok🙂
a dakujem za držanie prstov🙂

cucoriedkacucoriedka
28. mar 2013

@nadej13 nie, vyvolávačka je skror agolutin...ale decapeptyl, skús to ešte kuki na nete, je hormon, ktorá ta utlmí, aby ta mohli začať umelo stimulovať.

fantinka
28. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka fuha a pamätáš si, kedy si mala prvú ms? 😀 😀 😀 😀 😀 ma to dostane teda do zvláštneho štádia hej? No už sa teším 😀 😀 😀

fantinka
28. mar 2013

@nadej13
@cucoriedkacucoriedka veru zavádza nás tu 😀 😀

cucoriedkacucoriedka
28. mar 2013

@dasa118 dôležitý je vek u ženy (hranica je 39rokov) do 39...hradia tri cykly ivf, samozrejme ty si doplácaš lieky...mne povedala petrová hned na začiatku, že mám rátať od 300 do 600 eur. a samozrejme sa naratáva aj oplodnovanie ISCI, tam je to od počtu vajíéčok...a mrazenie atd. to čo som už vyššie písala🙂

nadej13
28. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka no len ma to evidentne utlmilo viac než je potrebné 🙂 teda to vnútro

cucoriedkacucoriedka
28. mar 2013

@fantinka šak ale už ked si za to platime, tak nech pri tom aj mladneme, nie? 😀 😀 😀 😀 😀

no ja som mala v 13 rokoch.🙂

fantinka
28. mar 2013

@dasa118 vek mm nie je dôležitý, ten musí mať len spermie...nejaké. Dôležitý je vek ženy, max. do 39 ti hradí poisťovňa - 3x pokus a každý jeden ti musia schváliť. Čaká sa tak mesiac, záleží od poisťovne a ročného obdbia 🙂 leto, zima (dovolenky, Vianoce)...ja už radšej ani nerátam koľko nás to stálo, ale určite dovolenku do Mexika 😉 a každý vie, čo toto podstúpil/podstupuje, že peniaze nie sú dôležité, keď chceš aspoň jedno dieťatko.

nadej13
28. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka tak to si eštena malej sume po 1. IVF, to ja som prestala už radšej dávno počítať, bo mi pohľad na tú sumu nerobil dobre. A k tomu ešte aj prednedávnom zdražel utrogestan ktorý bol predtým s nulovým doplatkom

fantinka
28. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka heeej aj jaaa som mala v 13, ešte si presne pamätám na ten deň a tú hnusnú bolesť 🙄

dasa118
28. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka no este, ze en vek ženy 🙂 tak tomame este nejaky ten cas k dobru :D ... ale dufam, ze sa nam to podari na niekolky pokus, a ze to bude vobec mozne uskutocnit.
Bo moj problem co mam ja tak je nepravidelna menstruacia ale duphaston mi ju upravil. Tak dufam, ze to nebude prekazka nejaka...

fantinka
28. mar 2013

@nadej13 no neviem, či je na dobrej sume. Podľa mňa je to dosť, nás to stáli 1x IUI, 2xIVF aj s liekmi a so všetkým fuha asi nech neklamem 1700? Viac nie na 100 %. Záleží od liekov na stimulku. Ale pregnyl zlacnel 😀 som platila za 2 naposledy 10€, predtým 20 € za jeden.

nadej13
28. mar 2013

@fantinka presne toto som písala, že tie peniaze nie je dobré počítať, aj keď ich bežný človek nemá na rozhadzovanie, prerábame byt, tak keď to porovnám že by za tú sumu bol raz dva prerobený, ach jo, ešte ale náročnejšie je podľa mňa to všetko stíhať s prácou a vecami s tým spojenými. Ja som sa po prvom IVF cítila ako uštvaná. Pri druhom už bolo pár vecí nacvičených, teda aj na tie injekcie si už človek zvykol a nejako lepšie zladil lekára a prácu, ale aj tak je to pre ženu náročné to zosúladiť a byť ešte aj v pohode lebo to je podľa mňa základ úspechu.

dasa118
28. mar 2013

@fantinka No, doktor vcera povedal, ze par ich tam je... ale manzel bol asi pred mesiacom chory, mal teploty, tak verim ze o nejake dva mesiace ich tam bude zas len viacej, dufam.

A ty si kolko krat absolvovala??

Ja sa uz tesim, ze sme s tym zacali nieco robit, lebo rok sme skusali.. a uz ma to rpestavalo bavit kazdy mesiac v neistote co -ako...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre