ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

ada83
23. feb 2014

@cula8744 dobrý den asi na 13 den je IVf a ešte dostanete potom raz recept ak vám teraz nedal všetky injekcie tam bude potom cetrotide alebo orgalutran k nim a platba zaleží podla počtu vajičok a ci budete mat ICsi t je to napichovanie tam to stoji 3 vajicka 215 4-9 okolo 350 s viac je to nad 400 eur a potom predlžená kultivácia že vkladaju embrijka na 5 den 150 a ked je aj mrazenie a uskladnenie na rok je 222

cula8744
23. feb 2014

@ada83 ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď 🙂
dostala som zatiaľ dve balenia Menopuru. Koľko ich zvyknú dávať?
Fúúha, to sú riadne ceny 😒

ada83
23. feb 2014

@cula8744 zaleži podla davky hormonov ja som pichala gonal 175j to bolo 118 eur a potom som mala menotur 175j a orgalutran a to bolo 118 cca eur a potom 36 hod pred opu ovitrelle a to je 22 eur

cula8744
23. feb 2014

@ada83 tak veľa liekov? a IVF sa robí 13.deň cyklu? alebo sa vtedy odoberajú len vajíčka? som celkom z toho vystrašená, lebo vlastne neviem, čo ma čaká... pri IUI to bol u mňa len pregnyl a potom duphaston a teraz ma čakajú injekcie... je lepšie si ich pichať klasickou ihlou alebo tým perom?

ada83
23. feb 2014

@cula8744 to co mate v balení tým som si pichala nebojte aj ja som sa bala ja mam tiež a sebou 3 IUI 2 ivf a stale ám s toho strach 13 den sa robí výber vajiciek a potom podla počtu sa vklada bud na 5 den alebo 5 po opu

cula8744
23. feb 2014

@ada83 vy máte toho za sebou viac, ako dosť 😒 už dlho sa snažíte, ak sa smiem spýtať?

cucoriedkacucoriedka
23. feb 2014

@cula8744 príprava trvá podla toho, či máš krátky alebo dlhý protokol. ak krátky, tak si začneš pichať druhý den ms, ja som od tretieho dna pichala a asi do dvanásteho, najprv som mala menopur pri prvom, pri duhom ivf som mala gonal a pridala som cetrotide. na trinásty den som išla na odber vajíčok a o pat dní bol vklad, mali sme predlženú kultiváciu. takze u mna druhé ivf bolo tak, že siedmeho augusta ms, 19. odber vajíčok a 24. august vklad.

ale pri prvom, to som prišla v septembri do centra, oktober mi robili hysteroskopiu, november som stimulovala, začiatok decembra odber vajíčok, ale nebol vklad kvôli ohss, takže som mala v marci a júni ket. a v auguste, ako som písala, duhé ivf.

nás jeden cyklus, vyšiel na 1200 eur. platili sme aj oplodnovanie icsi. a tam sa to ráta podla toho, koľko máš oplodnených vajíčok.

cucoriedkacucoriedka
23. feb 2014

@cula8744 neboj sa, zvládneš to...a aj muža to naučíš🙂 držím ti prsty

cula8744
23. feb 2014

@cucoriedkacucoriedka ďakujem ti veľmi pekne 🙂 som z toho celého nejaká mimo, tie nové pojmy sa mi miešajú... vôbec neviem, čo je krátky alebo dlhý protokol? vy ste v tom už zorientované, ale ja som sa len v stredu dozvedela, že nám poisťovňa schválila žiadosť, takže ani neviem, čo ma/nás čaká a na čo sa mám pripraviť 😅
z tých cien sa mi chce plakať, pretože je smutné, že pár túžiaci po bábätku v tejto krajine nemá nárok ani na celkovú úhradu zákrok... ale čo už, peniaze boli a vždy budú...
my chodíme do centra od septembra, prvé iui som mala na začiatku decembra a druhé som mala na konci januára... mám za sebou laparoskopiu a hysteroskopiu, ale to mi nerobili v centre, výsledky mám dobré, doktor ani nevie, že prečo sa nám nedarí 😒
čítam, že v máji čakáš bábätko 🙂 moc gratulujem a držím palce, aby všetko dopadlo na výbornú 🙂

ada83
23. feb 2014

@cula8744 mne zacína 3 rok v iscare 1 rok som mala 3 iui a laparku potom žiadosť a vyšlo to okolo vianoc tak sme to nechali na januar minulý rok som mala 1 ivf a 1 et a potom 2 ket potom zase podanie žiadosti mm robili vyšetrenia potom musel pichať merional tak sme museli zase cakať 6 týždnov tak to vyšlo tera na januar ale mala som teraz len 3 vajka 2 sa oplodnily a v piatok krv zase nič tak idem k dr sa dohodnuť a potom 3 žiadosť ale nebojte sa su tu aj baby ktorím sa to podarilo skorej

cucoriedkacucoriedka
23. feb 2014

@cula8744 neboj sa.vsetko zvladnete.ja som tiez nemala ziadne vedomosti o tom
A postupne sme sa aj s muzom do toho dostali.kratky protokol je ze zacnes cez ms
Dlhy uz nejako v strede cyklu.to som nemala tak nic blizsie neviem
S tymi peniazmi mas uplnu pravdu.ja poznam baby co si na to brali pozicky.strasne.nooo cakame chlapceka.hej
Po siedmych rokoch manzelstva🙂 a dakujem.tebe ozaj drzim palce

cucoriedkacucoriedka
23. feb 2014

@ada83 neboj adi.tebe sa to cakanie urcite tiez krati.drz sa🙂

ada83
23. feb 2014

@cucoriedkacucoriedka ale neviem kolko mam ešte cakať

katulka25
24. feb 2014

@ada83 ach adi, uvidis ze uz to vyjde. verim tomu ze ano. inac ma napadlo. ze niekedy pomoze cvicenie podla mojzisovej, spevni to vnutro okolo maternice a ak su aj poposuvane nejake veci, tym sa to upravi. ja som to skusila a mozno aj to pomohlo k uspechu. skus nic tym nemozes pokazit.

lusipe
24. feb 2014

@ada83 ahoj, urcite chod radsej do Brna, ked ides na treti pokus....uplne odporucam... 😉 a drzim palceky.....

cucoriedkacucoriedka
24. feb 2014

@ada83 ved to adi, nikto to nikdy nevie....keby sme to vedeli kedy to už vyjde, tak tie márne pokusy ani neabsolvujeme🙂 ale neboj, dočkáš sa aj ty, o tom nepochybuj.

marculik
24. feb 2014

@ada83 neboj adi raz sa nam to podari,len musime byt trpezlive 🙂

cula8744
24. feb 2014

@ada83 nebojte, určite tretí pokus bude úspešný. Veľmi Vám držím palce, aby sa Váš sen stal skutočnosťou 🙂

cula8744
24. feb 2014

@cucoriedkacucoriedka ďakujem za vysvetlenie 😉 tak som teda zvedavá, ako sa dr. rozhodne, že kedy začnem pichať Menopur...
tiež už sme uvažovali nad tým, že si normálne vezmeme pôžičku, pretože poisťovňa nám najprv zákrok nechválila, ale našťastie po tých neúspešných iui prišla kladná odpoveď... už len veriť, že sa to podarí 🙂
tak chlapčeka? gratulujem ešte raz 🙂 a meno už ste pre drobčeka vybrali?

ada83
24. feb 2014
cucoriedkacucoriedka
25. feb 2014

@cula8744 no, je to fakt desné s tými peniažkami. ale čo už, čo neurobíš pre bábo🙂
hej, meno sme už vybrali. Martin. slovenské. a stále sa mi páčilo. ešte sme uvažovali nad michalom a jurajom.

cucoriedkacucoriedka
25. feb 2014

@ada83 nemáš za čo adka, aspon takto povzbudíme, ked inak človek ti pomôct nevie. ale neboj sa, ty to dáš🙂

lea231
25. feb 2014

@ada83 Adka, som tu po dlhsej dobe a citam, ze to nevyslo. Idu mi tiez slzy do oci lebo viem, cim si prechadzas. Radit sa moc neda, ostava len ist dalej a skusat. Nastastie si vekovo v pohode, i ked je to len mala utecha a je vycerpavajuce cakat. DRZ SA MOJA ... hlavu hore, na chvilu sa zamestnaj inymi aktivitami - mne to pomahalo.

lea231
25. feb 2014

@cucoriedkacucoriedka Ahoj, citim sa skvelo ... brusko rastie - az moc si myslim 🙂 ziadne problemy, chuti mi papat 😲 . nebyt bruska neviem ani, ze som tehotna. cez vikend sme vybehli do tatier, dobre mi to padlo. este netusim co budeme mat, snad sa na kontrole 12.3. dozviem. Vysledky triple testov boli ok, tak amnio nejdem podstupit. Finisujem s diplomovkou, tak neviem co skor ... plus makam vo vlastnej CK. Samozrejme peciem aj kolaciky do jedneho bufetiku, som akcna ako vzdy . Vam sa ako dari? Velmi tie tyzdne letia, ze? 🙂

havranica
25. feb 2014

@ada83 obcas sem nakuknem aj ked do iscaru uz nechodim, adi nam vysiel uplne posledny pokus hradeny poistovnou a z toho az ket.. Teraz mam doma uzasne 4 mesacne babo, neboj urcite ti to vyjde, len treba pevne nervy, poplakat si trochu a ist dalej, je to tazke viem, ale toho drobca si potom budes o to viac uzivat🙂

ada83
25. feb 2014

@havranica dakujem vám baby už som sa odnes objednala do car tak idem v pondelok za dr sa dohodnuť ako dalej aj som si dobre v piatok poplakala aj ked som vedela že s toho nič nebude ale zmohlo ma to
@lea231 a ty už si že 19 tt nejako to letí ako pozeram tie vaše čisla

lea231
26. feb 2014

@ada83 veru Adi, leti to velmi ...polovica je za mnou ani neviem ako. Je to aj tym, ze som casovo teraz velmi vytazena. Som zvedava co to bude, tipujem chlapca ...je nam to ale uuuuplne jedno nech je len zdrave 🙂 drz sa

cucoriedkacucoriedka
26. feb 2014

@lea231 no tak ty si riadne naspidovana🙂uzivaj si to.nie kazda moze.super ze sa ok citis.aj ja super.vcera som v robote dlhsie sedela tak som citila brusko.dnes som doma.lezim.akurat dolezite tyzdne na vyvoj pluc su pred nami,tak musim byt disciplinovana.🙂 a super ze skola sa krati🙂

gaga83
26. feb 2014

@lea231 ty si aka akcna moja 😀 ja potom oddychujem i za teba. Mna zas zamestnavaju sami doktori neviem kde mam ist ku ktoremu skor 😝 . a potom ti povefia ze mam doma lezat. Haha. Som zvedava co budes mat ja tiez este neviem aky drobci sa schovavaju v brusku. 😀 😀 😀 . drzim palce a nech diplomovka dobre dopadne

lucka2405
27. feb 2014

Dievcata citam tu dobre ohlasy na INFOLIC, pytala sa niektora z Vas nato v centre?? Co vam povedali? Konkretne Doc. Valky?
Dakujem za odpoved.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre