ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

jajus18
12. sep 2012

@marry2006 neboj,poistovna ti preplati odber vajicok aj vklad a nejaku cast za lieky,ty si budes doplacat uz len za icsi+nejake doplatky za injekcie a pravdaze ak sa ti budu mrazit nejake embrijka.nas to vzdy vyslo do tych 1000eur uz ratam aj cestu.na 3krat sa podarilo 😉

marry2006
12. sep 2012

super aspon jedna pozitivna sprava, ze sa vam to nakoniec podarilo 🙂

marry2006
12. sep 2012

na tie injekcie je potrebne chodit do centra?

tulinkovaa
12. sep 2012

@marry2006 Ja som absolvovala minulý rok 1.IVM- pracovali s nezrelými vajičkami. Nás to vyšlo vyše 1.000eur- poisťovňa Union nám preplatila zákrok v hodnote 995eur(tušim). Ak by si si to hradila sama bez poisťovni- rátaj 2tis. až 2,500eur. Ale zatiaľ máš 3 šance.
Cez zimu ideme na ďaľší zákrok- doktorka Petrová usúdila, že som pripravená. Moje vysoké hodnoty všetkého možného sa poznižovali na polovicu. Papám od firmy Jamieson Prenatal a taktiež od Georen StaminoGro.
Som zúfalá už teraz- túžba po dieťati je silnejšia-zároveň ma likviduje strach z toho, čo bude.

dedra111
13. sep 2012

@tulinkovaa cauko ty máš ešte nejaké šance... ja už len jednu a to ma desí... teda mám ich viac,ale hradenú iba jednu a potom neviem čo..tak sa tiež strašne bojím ☹

marry2006
13. sep 2012

treba sa naladit, ze je vsetko v poriadku a ze sa to podari 🙂

ja rozmyslam nad centrom ferticent...tam sa za niektore veci neplati...

drzkajte sa 🙂

jajus18
13. sep 2012

@marry2006 nie injekcie si budes pichat sama,alebo poprosis niekoho z rodiny,alebo nejaka sestricka,podla toho kde sa budu pichat 😉 drzim palce

martinazvo
13. sep 2012

@marry2006 ahoj, tak mame novinky... mm zabrali antibiotika, takze ideme to v centre rozbehnut... 20.9. rano ideme na vsetky odbery + 25.9. konzultacia vysledkov u Dr. Hruzika... tak uvidime... drzim palceky, mozno sa tam niekedy aj stretneme 🙂

holly74
13. sep 2012

@marry2006 to ICSI si platíš v plnom rozsahu, ako už písala jajus. Mne ho odporučili urobiť pri 3. ivf, hoci spermiogram sme mali vporiadku, ale musím povedať, že to dopadlo úplne katastrofálne, mali sme embryjká najhoršie oplodnené zo všetkých pokusov, hoci práve táto metóda má zvýšiť šancu na správne oplodnenie najlepšou spermiou, o čom ma aj presviedčali, ked mi ho navrhovali. Neviem čo tam majú za laboratórium, moja skúsensoť ale je, že v Iscare ICSI nevedia robiť, tak ak môžem poradiť, vyber si na to iné centrum.

marry2006
13. sep 2012

jej no super, blahozelam 🙂 tak nech uz len vsetko dobre dopadne 🙂

ja este zvazujem centrum ferticent 🙂

marry2006
13. sep 2012

@holly74

ahojky, no ved prave, ze s manzelom zvazujeme ferticent...za ICSI sa tam neplati a ani za predlzenu kultivaciu, ideme tam na konzultaciu tak uvidime...

dakujem za tvoju skusenost...

holly74
13. sep 2012

@marry2006 fakt nemáš za čo 🙂

marry2006
13. sep 2012

a uz cakas babatko? ci ako ste na tom?

holly74
13. sep 2012

@marry2006 teraz som po svojom piatom ivf, tak čakáme na výsledok. Keďže sme už samoplátci, tak sme sa rozhodli pre jedno centrum v Brne.

marry2006
13. sep 2012

tam je to lacnejsie? a ako to riesite s cestovanim?

marry2006
13. sep 2012

dufam, ze sa vam to podari 🙂))))

holly74
13. sep 2012

@marry2006 Aj ja dúfam 🙂 Áno, je to lacnejšie akoby sme platili na Slovensku + je tam výborný prístup lekárov a vôbec celé centrum sa nedá s Iscarom ani porovnať. Ja som cestovala vlakom alebo autobusom, dalo sa to zvládnuť, ked sme išli aj s mužíkom, tak autom.

marry2006
13. sep 2012

verim, ze budu // a budete mat zdrave babatko 🙂

holly74
13. sep 2012

@marry2006 🙂 Aj ja ti prajem to isté.

marry2006
13. sep 2012

dakujem 🙂 verime, ze sa to podari 🙂

daj potom urcite vediet 🙂

havranica
13. sep 2012

Ahojte, neviete nahodou ako to funguje, ked chcem ist do dalsieho cyklu ivf no moj lekar ma vtedy dofcu? Mozem to absolvovat u ineho alebo je lepsie pockat?

simonini
15. sep 2012

@holly74 Ahoj som tu po 100 rokoch zakotvila a kukam, ze skusate ako sa len da 🙂. No my sme na tom horsie od tehotenstva toho jedineho sa mi pokaslalo zdravia. Moja stielka je nefunkcna a kvoli tomu som potratila. Klasika kyret lieky kyret lieky a snazenie vobec ziadne. Takze asi tak...silno zacinam uvazovat od adopcii a kaslem na doping uz🙂. Drzim ti palceky nech vsetko je uz konecne vsetko ako ma byt . Cmukes

holly74
16. sep 2012

@simonini Čauko, tak to ma mrzí ☹( No, my sa snažíme, ale už uvažujem, či je to vôbec ešte rozumné...vždy je dosť vajíčok aj dosť embryjok do toho 3-5 dňa, aj sa vložia a nakoniec tehu žiadne...takže asi tak... 😒

simonini
17. sep 2012

@holly74 No u mna to je take , ze ked konecne sa uz ideme snazit po vsetkych hormonovych bombach, tak sa zase nieco dosere 🙂)). Presne to iste si hovorim aj ja....ved som uz predopovana a k tomu taka tucna a spuchnuta, ze sem tam sa pytam sama seba, ci som este zena 🙂. Momentalne riesim nasu 2: ziadost o Ivf, ktoru sme podali v juni a je polovica septembra a ziadna odozva. V polke augusta som im musela vysvetlovat , ze preco mi boli podane take a take lieky a odtvedy nic. ......Asi zmenim poistovnu.

martinazvo
21. sep 2012

Ahojte, mam otazocku, kedy sa vypisuje ziadost do poistovne? Lebo nas este caka geneticka konzultacia u doc. Ondrejcaka a vysledky trvaju velmi dlho ☹ a mna este caka HSK...

mamartinka
21. sep 2012

@martinazvo Az budes mat vsetky papiere z vysledkami tak potom to lekar ku ktoremu chodite posle do poistovne.

martinazvo
21. sep 2012

@mamartinka takze sa to neda urychlit... ze by plynula lehota kym to poistovna schvali a zatial by mi dorobili vysetrenia? ☹

tlucka
22. sep 2012

@martinazvo ahoj, neviem ako rýchlo mali iné kočky hotové výsledky, ale my sme mali výsledky od doc. Ondrejčáka do 2 týždňov, takže nám to dlho netrvalo. 😉

mamartinka
22. sep 2012

@martinazvo asi nie.Do poistovne potrebujes papiere zo vsetkych vysetreni aj od genetika Ondrejcaka.

mamartinka
22. sep 2012

@martinazvo Az to budete mat to poslu na poistovnu v ktorej si a uz len cakas na schvalenie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre