ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

milacik3
5. jan 2013

@martinazvo a to je tv. muz ,,chori,, alebo aj ty mas problem? pretoze v care skumali len SPG ale ja sa tiez liecim lebo nemam MS bez liekov tak uzivam dufaston alebo utogestan...
A to si bola uz aj na konzultaciach?

denulka85
5. jan 2013

@kraskanz1 ahoj preco mas ten pocit ze ti uz nic nepomoze?

milacik3
5. jan 2013

@martinazvo my sme mali mobilitu a+b (80%) +b/ tomu vobec nerozumiem tak dufam ze mi to vysvetli moja gynegologicka

milacik3
5. jan 2013

a preco hned v care posielaju na IVF ? preco nie na IUI to je lacnejsie a asi aj jednoduchsie nie?

martinazvo
5. jan 2013

@kraskanz1 neboj, kym este skusa tak je dobre, musis verit lebo hlavicka a pozitivne myslenie su velmi velmi dolezite, drzim palce!!!

martinazvo
5. jan 2013

@milacik3 my do CAR chodime od konca augusta, prave kvoli zlemu SPG nas tam poslali...absolvovali sme aj ja, aj manzel rozne vysetrenia, zistili ze ja som uplne OK, poslali sme ziadost do poistovne na IVF + ICSI, pred Vianocami nam ju schvalili a uz mam doma injekcie a na 2. den cyklu zacinam pichat...

milacik3
5. jan 2013

@martinazvo aha no mi sa pokusame vyse roka..ale kedze sa nedari tak pre istotu doktorka poslala na vysetrenie aj muza aby vedela ci je v poriadku,povedala ze mam vysledok doniest a potom sa uvidi co dalej...lebo spominala ze mozno pojdem na prefuky vajcovodov.... To tiez musi byt ked niekto ide neskor na IVF ?
A to vlastne je drahe to cele kolko stoji priblizne ?

martinazvo
5. jan 2013

@milacik3 musis sa vela pytat... oni su zvyknuti, ze baby si vela nastuduju same, ale ak nevies, pytaj sa, na vsetko co Ta len napadne, neboj oni Ti odpovedaju radi... tie pismenka su stupne ako sa spermie pohybuju, a je najlepsie, b horsie, b- este horsie, c najhorsie... a posudzuju nie len to ci sa pohybuju, ale aj ako /ktorym smerom/, ale to Ti vysvetli aj gynekologicka... teda aspon by mala... i ked najpovolanejsi je urolog / androlog...

ada83
5. jan 2013

@milacik3 ahoj my sme mali n3 IUI a až teraz po roku ideme na ivf

martinazvo
5. jan 2013

@milacik3 ked prides do centra, oni si pozru vysetrenia, ktore si absolvovala u svojej lekarky a dorobia si aj svoje vysetrenia, aby mali celkovy obraz o tom, ako si na tom Ty a aj manzel... a postupne podla vysledkov sa rozhodnu, aku metodu pouziju... nemusi to byt hned IVF (mimotelove umele oplodnenie)... niekedy skusaju aj tie prefuky, nasledne IUI (vstreknu Ti spermie s tym, ze sa sleduje ovulacia)... tych metod je vela a oni skor skusaju tieto metody kym sa pristupi k IVF...

martinazvo
5. jan 2013

@milacik3 co sa tyka cien, zalezi aj od toho, aku mas poistovnu,... a na nete maju cennik, tak podla toho...

milacik3
5. jan 2013

@ada83 hm a to asi je lepsie ist hned na IVF ? to som citala ze to je tiez taka sanca...no ze cca 30% uspesnost.. to je asi kvoli tomu ze to telo to oplodn.vajicko neprijme ...?!

milacik3
5. jan 2013

@martinazvo no ano to som citala ale tak poistovna preplaca prvy zakrok...ale tusim len tie lieky,injekcie su drahe na tom celom zakroku nie?
hm..no nam len dali obalku z vysledkom a isli sme...vsak uvidim co povie doktorka.. No neviem ...mozno este by sa dalo prirozene to vyskusat.... :-/

milacik3
5. jan 2013

@martinazvo aha dakujem za informaciu len ma zarazilo ten zaver vysledku IVF...ze hned takyyto zaver odporucili...po jednom SPG

martinazvo
5. jan 2013

@milacik3 poistovna preplaca 3 pokusy, ale na lieky a injekcie si doplacas + platis este spracovanie vajicok (ak je tak ICSI metodu a tu cena zavisi od poctu vajicok) a potom aj mrazenie... a injekcie - to zalezi aj na tom ako budes reagovat (kolko ich minies), ake Ti predpisu atd... ale ZHRUBA 500-1000 € treba pocitat na ten jeden pokus ze budes doplacat...

martinazvo
5. jan 2013

@milacik3 niekedy je to tak, nam dali hned IVF + ICSI... to je to ze spermiu vpravia do vajicka tou ihlou... to je uz ta uplne "najumelejsia" metoda... ale tak my sme mali velmi malo spermii a aj velmi zlu pohyblivost...

milacik3
5. jan 2013

@martinazvo tak dakujem za informacie dufam ze sa Vam to podari 🙂

ada83
5. jan 2013

@milacik3 podla mna je lepšie isť na ivf. my sme mali tiež zaver od tej čo robi so spermiami záver že IVF-ICSI ale dr sa rozhodla že ideme skusať iui a po druhom neuspešnom bola laparka a potom endokrinolog a nakoniec 3 IUI a podanie žiadosti na ivf

martinazvo
5. jan 2013

@milacik3 dakujem pekne, ved napisem ako sa to vyvija 🙂

martinazvo
5. jan 2013

@ada83 aj ja si myslim, lebo tie nervy a mesiace cakania a dalsie sklamania... ale tak oni nemozu kvoli poistovni... ze ak je sanca aj na ine metody (lacnejsie) tak musia skusat tie...

ada83
5. jan 2013

@martinazvo asi hej lebo dr stale povedala že poistovna to potom nemusi schváliť. a čo kedy pride mrcha? nepočkáš ma 😀

milacik3
5. jan 2013

@martinazvo dobre ja sem budem chodit do tejto temy 🙂 no som zvedava co mne povie doktorka...ja idem k nej az asi 17.1.

ada83
5. jan 2013

@milacik3 a ku komu chodiš?

milacik3
5. jan 2013

@ada83 no ja chodim k Milosrdnim v BA

martinazvo
5. jan 2013

@ada83 v utorok mam dostat, idealne pre mna by bolo keby mi 2 dni meskala, aby mi nevysiel UZV na vikend... ale uz ma bolia prsia a tak sa to uz blizi... a aj sliznica uz bola pekna vysoka vo stvrtok... tak uvidim...

martinazvo
5. jan 2013

@milacik3 ak mozem poradit, bud trpezliva, lebo chceli by sme vsetko rychlo ale toto je trosku beh na dlhu trat... drzim palce! a ktore centrum si vyberies, Iscare?

milacik3
5. jan 2013

@martinazvo no ja neviem mozno to IScare...ale tak uvidim ci pojdem ...mozno by som este rok pockala a ked sa to nepodari tak by som isla... Ako spravim hocico aby som mala babetko aspon jedno...ked budem musiet ist tak pojdem... Len zase si myslim ze IVF je ta posledna moznost...a ako sa hovori aj motyka raz vystreli... a tak preco by nemohla nejaka leniva spermia sa dostat do ciela 😀
no ja uz 9 rokov sa liecim tak viem ze to take lahke nebude...ale tak raz sa to podari kazdej !!!!

martinazvo
5. jan 2013

@milacik3 tento pristup sa mi paci! kazda inak zvladame kazdomesacne sklamania... ja som to znasala dost zle, aj ked som si bola vedoma ze sa snazime este "len" pol roka, ale nechcela som aby manzel znasal tie moje slzy a smutky a tak som sla... a moja lekarka predpisala aj SPG a po nom bolo hned jasne, ze bez CAR nemame sancu...

milacik3
5. jan 2013

@martinazvo hm ☹ no keby bola aj taka moznost ze by sa to dalo bez toho centra...co uz ale...ak to pomoze tak to potom stoji za to 😉
viem co myslis ja kazdy mesiac placem ked dostanem MS...a potom to prejde a ide sa dalej

martinazvo
5. jan 2013

@milacik3 ja nelutujem ze som isla, aspon vieme na com sme a ak sa vydari, tak buduce Vianoce uz budeme traja (alebo styria 😀 )

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre