ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

katulka25
7. jan 2013

@martinazvo silno drzim prsty. Mne ma prísť v piatok a rada by som keby co najskor 🙂

denulka85
8. jan 2013

@martinazvo ten pocit poznam velmi dobre aj ja som pred inekciami chcela aby mi meskali a teraz chcem aby mi uz prisli 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

denulka85
8. jan 2013

@katulka25 tak ti drzim palce aby dosli co najskor 😀 😀 ked chceme aby prisli tak meskaju 😉

milacik3
8. jan 2013

Ahojte mozno budem patrit medzi vas to uvidim az po kontrole u gyneg. ktoru mam buduci tyzden. Manzel mal zly SPG. tak v IScare odporucili IVF.
Prosim Vas je potrebne pred IVF alebo IUI... Prefuky vajc.??? A to sa vzdy robi laparoskopicky....ake mate skusenosti ? dakujem

martinazvo
8. jan 2013

@milacik3 ahoj, mne robili v ramci roznych vysetreni v Iscare aj diagnosticku hysteroskopiu (kratke vysetrenie v cca. 15 min. narkoze) a tam zistili ze aj maternica, aj vajcovody su ok, takze nerobili nic... a ideme na IVF+ICSI... prefuky robia len vtedy, ak zistia ze nieco nie je ok a tie sa potom robia laparoskopicky...

martinazvo
8. jan 2013

@katulka25
@denulka85 baby tak dnes BT stale 37, prsia bolia, takze vyzera ze mrcha dnes nepride, jupiiiiiii 🙂 och, kolka radost vsak? 😀 pekny dnik, nech kazdej z nas co chce aby meskala meska a kazdej co chce aby prisla nacas pride nacas 🙂

milacik3
8. jan 2013

@martinazvo aha tak nemusim ist na prefuky iba ak by zistili ze je nieco zle spravne? Lebo gynek. spominal ze kedze mavam casto cysty tak ze je mozne ze aj preto sa nedari otehot.a mozem tam nieco mat tak ze mozno pojdem na prefuky... tak potom by som nemusela ist...nei? Iba ak by som uz chodila do centra tam mi povedia blizsie ci to treba ..?

katulka25
8. jan 2013

@denulka85
@martinazvo dievčatá verim že coskoro sa dickame toho po com tak veľmi tuzime tak dlho 🙂

martinazvo
8. jan 2013

@milacik3 jasne, v centre si pozru to co si uz absolvovala u svojej lekarky + oni si dorobia svoje vysetrenia... a podla toho "co najdu" sa ide dalej... takze sa nemusis bat ze by ti nieco spravili "len preto aby to spravili"... robia len to co treba, ani ja som nesla hned na laparku ale len na hysteroskopiu, je to menej narocny zakrok a stacil ako vidno... a co sa tyka penazi, mne to doteraz preplacala poistovna, zatial sme platili len za spermiogramy (9€ / 1 spermiogram) a ja teraz uz za injekcie ale tak to uz mam schvaleny 1. IVF + ICSI...

milacik3
8. jan 2013

@martinazvo no a za konzultacie sa neplati? a vsetky tie vysetrenie teda idu cez poistovnu - tak ako keby som bola u normalneho doktora ? to sa zacina platit az ked nasadia lieky alebo injekcie?

silvinka20
8. jan 2013

@klaudia84 ano cakam dvojicky, no neuspechu bolo viacej ifv neuspech, ket potrat v 5tt /vkladali mi 2 embryjka len jedno sa ujalo/ ket neuspech/2embryjka/, ket dvojicky /2embryjka/ Budem ti drzat palce nech sa ti to podari. Netreba sa vzdavat, aj ked som aj ja bola dakedy v koncoch, kamaratka z modreho konika, marculik ma dala do kopy a sla som na dalsi ket. Zatial sa embryjka maju dobre, tak dufam ze dotiahnem dokonca.

martinazvo
8. jan 2013

@milacik3 nie za konzultacie neplatis nic 🙂 ... uvediem priklad - hysteroskopia - mne ju celu preplatila poistovna (VsZP), ina baba v Dovere nieco doplacala... ono to zalezi vzdy od toho co Ti robia a aku mas poistovnu... ale "velke peniaze" sa platia az ked Ti uz fakt robia nieco vacsie... IUI, IVF, IVF+ICSI atd... s laparkou neviem ako to je... ja som az teraz vlastne prvy krat platila za tie injekcie... a zvysok doplatime az po odbere vajicok... lebo tie poplatky zavisia aj na pocte vajicok, kolko si nechame zamrazit atd...

martinazvo
8. jan 2013

@silvinka20 silno drzim palce, musis verit ze to dobre dopadne a budes mat doma 2 pokladiky naraz 🙂

denulka85
8. jan 2013

@martinazvo presne tak neboj sa vsetko dobre dopadne MUSI 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

silvinka20
8. jan 2013

@denulka85 na ifv mi vkladali jedno embryjko/PK/, no ono sa to neujalo, potom na ket sa embryjko/6bunkove/ ujalo, no skoncilo to potratom v 5tt, a dalsi ket/PK/ zase sa embryjka neujali, teraz sa ujali. tak som myslela ten neuspech. Vajok a embryjok som mala az dost. ano dvojicky mam s PK, doktorka mi povedala ze takto je istejsie ze to embryjko bude dobre, predtym co som mala potrat tam mi vkladali len 6 bunkove. Teraz mi rozmrazovali 12 embryjok a z toho bolo dobrych len 2. Mi hovorila ze nie kazde embryjko je dobre a ze ked ma to embryjko nejaku vadu to oni nevidia, a ze mam tam este dost embryjok aby sme mohli z toho vyberat.

denulka85
8. jan 2013

@katulka25 aj ja to citim v kostiach 😀 😀

milacik3
8. jan 2013

@martinazvo aha dakujem za vysvetlenie... no a tie vajicka mozu odobrat vela teda ak je z coho odbrat...a potom sa zmrazia tie ktore sa mozu pouzit neskor...a ine vajicka sa daj oplodnit ?

denulka85
8. jan 2013

@silvinka20 aj mne vkladale bez PK 4bunkove neujalo sa 😔 a teraz mam este 15 a v piatok som bola v care a povedali ze takych 6 rozmrazia a daju PK takze uvidime ako to cele dopadne kazdy sa cuduje ze my nemali davat take slabe embrijko ale nevadi co spravim a kolko ti vkladali dve s PK a budu dvojicky 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 strasne ti drzim palce aby vsetko dobre dopadlo az do konca VSETKY SI TO ZASLUZIME 🙂

martinazvo
8. jan 2013

@milacik3 oplodnuju sa vsetky, nejake sa vlozia, my ak bude dost si nechame vlozit 2 (ET) a zvysne si nechame zamrazit na pripadne dalsie pokusy (KET)

silvinka20
8. jan 2013

@denulka85 chcela som tri, no doktorka mi povedala ze nie je na to dvovod, tak nakoniec mi dali 1 celkom blastocystu, a jedna sa trosku spomalila, ale dali aj tu, tak sa ujali obe. PK je dobra vec, no je tam aj riziko ze v skumavke sa ti nebudu delit, no ako citam aj ty mas dostatok embryjok aby ti vybrali to najsilnejsie. druhy ket som mala taktiez PK no ja som mala v juni potrat a v auguste som uz bola na dalsom kete, maternica nebola pripravena na dalsie tehotenstvo.

silvinka20
8. jan 2013

@silvinka20 Kazda si zasluzime mat babatko. Len priroda zariadila tak, ze sa musime ovela viac snazit, ovela viac trpiet, ovela viac zniest.... Ale potom vsetkom budeme tie najstastnejsie maminy na svete.
a na druhej stranke usetrime na antikoncepcii. 😀 😀 😀

denulka85
8. jan 2013

@silvinka20 co usetrime na antikoncepcii tak dva krat drahsie nas stoji car 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

denulka85
8. jan 2013

@silvinka20 takze nebudes mat dvojicky jednobunkove alebo to sa este neda zistit? no bojim sa ze toto nebude posledny ket velmi sa bojim.....

sakura
8. jan 2013

Taak 25 januára ideme k dr na pohovor 🙂 Budete tam niektorá? Ideme k dr. Petrovej 🙂

martinazvo
8. jan 2013

@sakura mozno ja, ale zatial tazko povedat... teraz v januari tam budem dost casto...

sakura
8. jan 2013

@martinazvo
a ku komu chodíš?

danuska111
8. jan 2013

ahojte baby, pridávam sa k vám ja tiež chodím do o iscaru ba a v piatok nás čaká prvé IUI

denulka85
8. jan 2013

@milacik3 ahoj ja som nemala iui ale laparku vajcovodou podla mna nieco s toho by si mala mat...

denulka85
8. jan 2013

@danuska111 ahoj vitaj ku komu chodis? ja lattakova 😉

ada83
8. jan 2013

@martinazvo to ti verím to ja by som chcela by prišla skorej ale tieš tak aby som nemusela tam isť v sobotu tak držím palce aby meskala

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre