ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

maya170
5. feb 2013

Baby, a pred celou torturou vysetreni, skusali ste ocistu zenskych organov, aby ste sa zbavili mikrobiologickych lozisk, bakterii, zatazi, ktore mozu sposobovat nemoznost otehotnenia a ked uz sa zadari, neschopnost donosenia plodu?

vidruska
5. feb 2013

@maya170 ja osobne nie, neviem ani ci by to pomohlo kedze mam syndrom polycistickych vajecnikov....

maya170
5. feb 2013

@vidruska predpokladam, ze ti lekari povedali o hormonalnej nerovnovahe a vlastne s tym suvisi tvoj problem a ostatnych bab detto. zenske telo konkretne vajecniky funguju nasledovne, je to zrozumitelne opisane:
Polycystické vaječníky
Tradiční čínská medicína neznala ve své době žádné rentgeny, ultrazvuky ani laboratorní vyšetření, ale i v dávných dobách uměla dle subjektivních a objektivních příznaků tuto nemoc charakterizovat – a sice slabou a krátkou menstruací nebo chyběním menstruace a nebo neplodností.

Hlavní a základní příčinou z pohledu TCM je vždy tzv. nedostatečnost YANG ledvin spolu s vlhkem či hlenem, často doprovázené stagnací krve v děloze – ta se projevuje bolestmi v podbřišku. Nedostatečnost YANG ledvin je čínský terminus technicus pro celou škálu obtíží, příznaků a nemocí. YANG je víceméně filozofická kategorie a lze si jej přiblížit nejsnáze jako „fyziologický oheň, jež zahřívá tělo na provozní teplotu“. Ve chvíli, kdy je tento ohýnek slabý či nedostatečný, tak voda se neodpařuje, hromadí se vlhko a později i hlen (cysty) a voda stagnuje (blokáda krve)…. Vlhko a/nebo hlen v našem případě představuje ony cysty, nedostatečnost YANG ledvin pak zase neplodnost.

Proč tomu tak je, že někdo má nedostatečnost YANG ledvin?

Z hlediska TCM se jedná o konstituční (vrozenou) dispozici, jež je dále oslabována špatnou životosprávou - emočním stresem, přepracováním, hormonální antikoncepcí, nesprávným stravováním. Za pozornost stojí především konzumace jídel a pití, jež přináší tzv. chlad a vlhko do těla jako je syrová zelenina a syrové ovoce, sladkosti, mléko a mléčné výrobky včetně jogurtů, zmrzlina, studené nápoje apod .- to vše má za následek „přikládání mokrého dříví na již tak vetchý ohýnek YANG…“ Díky tomu toto mokré dříví tlí a kumuluje se do hlenu, tedy cyst. Důležitá je i snídaně – ráno je vždy třeba v našich pomyslných kamnech zatopit a to nejlépe suchým dřívím – nejlépe k tomu poslouží obilné či pícninové kaše (z jáhel, rýže, krupice, pohanky, kukuřice, ovsu, pšenice…) a k tomu zapít obilnou kávou či nejlépe

A da sa z toho von upravou zivotospravy, zlepsenim psych.stavu vycistenim zatazi v zenskych organoch (ono sa popritom upravia aj ine oblasti tela).

sakura
5. feb 2013

@cucoriedkacucoriedka
ahoooj 🙂 tak včera ma vedúca odvolala 🙂) Chcela aby s ňou sala maminka 🙂
No dnes som bola na injekšn 🙂) A sestrička že kde vám to pichnem? Do brucha? No na mňa hned mrákoty 🙂) Prosím do zadku 😅 😅 😅 😅 Tak trošku štípkala ale dalo sa 🙂)
Takže som na čakačke na mrchu 🙂) A že vraj tak do 10 dní by som mala dostať.. v to dúfam teda 🙂 🙂 🙂

denulka85
5. feb 2013

@ada83 to poznam ja som tak bola pred laparkou to mas zo stesu neboj ako to slo? 🙂

denulka85
5. feb 2013

@katulka25 nie moja ja som ich mala 15 6 daju na pk a 7 ostava v mrazaku.... uz nech je piatok 🙂

denulka85
5. feb 2013

@vidruska ano take nieco len stale tam nevidim to rozdelenie ze embryo podla buniek ze do kolkobunkove su blastocysti a morule stoho som jelen 😒

katulka25
5. feb 2013

@denulka85 tak drzim palce aby sa pekne rozmrazili. Mne rozmrazovalu 5 a 4 uspesne 🙂

sakura
5. feb 2013

@katulka25
tie 4 rozmrazené..vložili ti 2 a tie ostatné? Čo s nimi urobili? Nám budú tiež rozmrazovať 5..budú nám robiť PK..aj ty si ju mala? KOlko dní to trvalo?

denulka85
5. feb 2013

@katulka25
@sakura no to dobra otazka.... katka takze tebe rozmrazili 5 a4 boli dobre? no super ale vacsinu kto da Pk tak to vide ...

katulka25
5. feb 2013

@sakura na tie dve idem tetaz bolat ci sa este dalej pekne delili.ak ano tak ich zamrazia. Maka som pk.v piatok zacali rozmrazovat a v pondelok bol vklad 🙂 ja som mala zmrazene 2 dnove.
@denulka85 no u nas uspesnost rozmrazenia bola dost vysoks. A nerozmeazilo sa to co bolo oplodnene ivf. Tie co bolo icsi tak vydrzali 🙂

sakura
5. feb 2013

@katulka25
to vážne? fuuu som si vydýchla..som niekde čítala že ich zlikvidujú - čo si myslím že je škoda..ale tak otázka je aj či je dobré mraziť, rozmrazovať a znovu mraziť a zas rozmrazovať... či je vlastne potom nejaká šanca že sa zas rozmrazia...ale ved oni tomu rozumejú 🙂 Daj vedieť čo s nimi urobili 🙂
No tak ja som zvedavá.. mne mrazili 5 hned po oplodnení...a mám ešte zamrazenú dvojicu 3 dňovú 8 bunkovú...

denulka85
5. feb 2013

@katulka25 ti si mala aj icsi? ja nie tak dufam ze aj nam sa pekne delia ...

ada83
5. feb 2013

ahojte dievčatá takže vložili my len 1 blantocystu 😠 😠 😠 😠 a 2 že dajú zmraziť chcela som 2 a nechceli mi dať 2 ☹ ☹ ☹ ☹

martinazvo
5. feb 2013

@ada83 ahoj Adi, krasa, blastocysta ma velikaaaansku sancu na uspech .-) takze ak som spravne pochopila zostali Ti 3? No oni 1 nemrazia tak asi preto sa rozhodi takto... treba im doverovat 🙂

ada83
5. feb 2013

@martinazvo to povedala embriologicka ze ma peknu sancu hej ostali my 3 ale tie tve su mensie a rovnake tak asi preto ale ja som trvala stale ma 2 oni vsestky na mna ze 1 je lepsie ako dvojicky a embrilog povedala ze to nechame na dr a ona hnet ze jedno uz som nemohla nic povedat ☹ ☹ ☹

vidruska
5. feb 2013

@ada83 aj mne tak povedali...ale je pravda ze tiez som mala 1 blastocystu, 2 boli este len morule a tadaaaaa som tehotna 🙂))

vidruska
5. feb 2013

@martinazvo Ahoooj, tak mam to potvrdeneee. som tehotnaaaa 🙂 Dalsi postup: o 2 tyzden ultrazvuk, tak dufam, ze budem mat prvy snimok 🙂)

vidruska
5. feb 2013

@ada83 odstupom casu som mala spekulacie, ci neprehovaraju ludi na 1 (ak mali menej vajicok) aby mali dalej co dat zamrazit ...a z toho su potom dalsie peniaze.....bohvie....aj mne jednoznacne lattakova povedala ze 1....alebo druha vec, 2 davaju babam, co maju vyssi vek, aby sa uchytilo aspon jedno z dvoch...

martinazvo
5. feb 2013

@ada83 Adi tak super, teraz oddychuj, lezkaj a mysli na babatenka 🙂 pichli Ti pregnyl?

martinazvo
5. feb 2013

@vidruska mooja, tak velikanska GRATULACIA!!! 🙂 🙂 🙂 A co Ti povedala do telefnu, kolko si mala hcg? a uz si aj objednana na ten uzv?

ada83
5. feb 2013

@vidruska gratulujem no dufam ze bude bojovnii aj ten moj

ada83
5. feb 2013

@martinazvo lezim hlava ma boli spodok boli dali mi pregnyl zaplatilasom a oni ze vyberu v lekarni

vidruska
5. feb 2013

@martinazvo dakujeeeem...uvidis ty budes mat to iste podla testov 🙂))) v tej euforii som sa aj zabudla spytat na hcg 🙂)) zajtra si tam idem pre recept tak sa spytam ak nezabudnem...furt sa nieco zabudnem spytat...🙂)

martinazvo
5. feb 2013

@ada83 ano tak to bolo aj u mna... oddychuj a pi, nezabudni teraz maternica potrebuje vodicku aby sa babatko uchytilo pekne 🙂

martinazvo
5. feb 2013

@vidruska tak dufam no.... a mala si 2 vlozene? zabudla som...

ada83
5. feb 2013

@martinazvo ide na to pitie moc som nepila

vidruska
5. feb 2013

@martinazvo nie, iba 1...presne ten isty scenar ako u Adi...chceli sme 2 a razne prehovorili ze nie , iba 1 a 2 zamrazit...

martinazvo
5. feb 2013

@ada83 radim co mne radili, nechutilo mi to po tej stimulke uz tiez ale manzel na to dozeral 🙂

ada83
5. feb 2013

@martinazvo kolko je bunkova blancocysta nevies ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre