ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

denulka85
19. feb 2013

@cucoriedkacucoriedka vies co ani nebolo to take zle dalo sa to vydrzat nebolo to nic hrozne zalezi ako je na tom sliznica ako sa vyvija .

cucoriedkacucoriedka
19. feb 2013

@ada83 nebola, nikdy🙂

cucoriedkacucoriedka
19. feb 2013

@denulka85 super...ale tak už to vydržíme🙂

cucoriedkacucoriedka
19. feb 2013

@ada83 naaaa, dalšia novinka o ktorej som nevedela....a to frajerím, že viem všetko🙂

katulka25
19. feb 2013

@cucoriedkacucoriedka idem sa od toho vsetkeho idreagovat. Nendem uz nic riesit.tej bolesti yz bolo velmi vela

cucoriedkacucoriedka
19. feb 2013

@katulka25 verím ti...a poriadne sa vyplač...sa ti ulaví a všetko sa odplaví..uvidíš, časom na to budeš pozerať uplne inak..a maš ešte niečo teraz zažiť...a trošinku neskôr bábo..furt si na to spomen a týmto sa ukludnuj...mne to stále pomohlo..skús..a hlavu hore, javiem že mne sa to hovorí....ale uvidíš, bude dobre

cucoriedkacucoriedka
19. feb 2013

@katulka25 prepáč že ti v tom radim, ale ja som totiž doktorka psychologie a už som aj ja zdeformovaná:( ak ti to pritazilo, tak sa ospravedlnujem...ale viem že si silná, len je momentálne trošku zlé obdobie...ale uvidíš ako sa odrazíš..fakt🙂

ada83
19. feb 2013

@cucoriedkacucoriedka no vidis este toho vela nevies 😀 😀 😀

katulka25
19. feb 2013

@cucoriedkacucoriedka dakujem. Urcite si ma neurazila. Len som teraz uplne mimo :(

cucoriedkacucoriedka
19. feb 2013

@ada83 si pííííššš🙂) tých info je toľko, že keby všetky naraz došli, tak mám hlavu jak balon...oni prichádzajú tak postupne🙂))

ada83
19. feb 2013

@cucoriedkacucoriedka to hej to poznam 😀 😀 😀 😀

cucoriedkacucoriedka
19. feb 2013

@katulka25 viem....a musíš to iba prežiť..nič iné....ale fakt to potrebuješ vyplakať...a potom sa pozbierat...pozri, každá baba ktorej to nevyšlo, berie ako osobné zlyhanie...sme ženy, našou úlohou je rodiť...takto to je zakodované už dlho....ale bohužiaľ, doba je taká, aká je...preto si to tak berieme k srdcu...takže poplač, ponadávaj, neobvinuj sa a ani nikoho...a uvidíš, príde to...si mladá, hlavu hore...a ked budeš chcieť pokecať, tak jednoducho dáš www.modrykonik.sk a heslo...a si tu..a je tu pár ludí, ktorým nie si ľahostajná🙂

gigi77
19. feb 2013

ahojte baby, obcas sem nakuknem do tejto diskusie a tesim sa a smutim s vami. som na rovnakej vlne, ale ja som uz ta stastna ktorej 1. ivf vyslo a mam doma uz krasny 20 mesacny poklad. momentalne som na to rovnako ako cucoriedkacucoriedka, prirpavujem sa na ket, kedze chceme pre dceru surodenca. ja stimulujem 8. den a tiez chodim k dr. petrovej. drzkam palce adi, nech ten stvrtok vyjde a vsetkym ktore sa snazite, nech to dotiahnete raz do uspesneho konca. 😀

cucoriedkacucoriedka
19. feb 2013

@gigi77 no, super...a ako to zvládaš? ja som už vyššie písala, že som ako opitá z estrimaxu, ale už mi ho zmenila. dnes mám desiaty den stimulky...a od zajtra idem na divinu - lieky🙂

tak si držme prsty🙂 no, tak ty si ta šťastnejšie, že ti hned ivf prvé vyšlo:🙂 nech je to aj teraz tak🙂

gigi77
19. feb 2013

@cucoriedkacucoriedka jaj, ja velmi dobre, ja vobec neviem ze beriem nejake lieky, a kedze ja idem na kontrolu az na 15. den, tak asi mi to ani nezmeni ....ale ja som dobre znasala aj injekcie pri ivf, tak chvalabohu za to 😅 ked som citala ktory den stimulujes, a s rovnakymi liekmi tak mi nedalo napisat, mozno sa sretneme na vklade, ktovie 🙂 teda ak sa mi rozmrazia embrijka. mam len dve, inak ide 2. ivf

cucoriedkacucoriedka
19. feb 2013

@gigi77 no ved to, aj ja som znášala stimulku pre OPU úžasne...to som si povedala, že aj toto sú tie hormony, tak ich chcem brat celý život🙂)) žartovala som samozrejme🙂)) no, ja som mala ist na kontrolu až na 16. den, čo vychádzalo buduci pondelok, ale fakt som ako na kolotoči a neviem ani spat, všetko sa so mnou točí, tak som radšej išla dnes🙂 takže zmenila a povedala že bude lepšie...takže sa idem pondelok na kontrolu, zatial všetko oka, tak uvidíme kedy vklad...noooooo, to sme tak na rovnako, možno sa fakt stretneme🙂

cucoriedkacucoriedka
19. feb 2013

@gigi77 no, ja mám desať embryjok🙂 tak tiež dúfam že sa pekne porozmrazujú a začnú deliť🙂

klaudia84
19. feb 2013

@ada83 super adka🙂velmy ti drzim palce,myslim na teba.musi to podarit

gigi77
19. feb 2013

@cucoriedkacucoriedka 10 je krasne cislo, dufam ze sa ti tam aspon jedno z nich pekne udomacni 🙂 mne odobrali 7 ale len z jedneho vajecnika kvoli zacinajucej endometrioze na druhom, prezili 4, dve dali, dve zmrazili, tak uvidime ci bude jedno ivf stacit 🙂 nastastie ja som sa nestresovala ani pri prvom ivf, ja uz som isla do centra s tym ze bud bude alebo nebude, ale nie kazdy to tak dobre znasa ☹ coho som aj bola svedkom u inych bab....je to narocne a kazdy si ten svoj vnutorny boj musi prezit sam

cucoriedkacucoriedka
19. feb 2013

@gigi77 počúvaj ma, ja mám presne taký istý postoj....normálne sa sem tam prichytím pri tom, že vôbec to neriešim....jasné že to chcem, ale nejako to beriem tak, že ked hej, super...ked nie.....tak budem smutná, ale nejako to neprežívam až tak veľmi🙂)) ved sa aj čudujem, či som normálna ja...ved sa na dietatko teším, to určite.

no, ja som mala odobratých 17 z pravého a v lavom ostalo 25....lebo sa tam nedostali🙂 a oplodnili 12 a zamrazili 10..ja som nemala vklad, lebo som dostala hned v den odberu OHSS..takže všetky išli na zamrazenie🙂)) takže pre mna je to všetko nové....

gigi77
19. feb 2013

@cucoriedkacucoriedka citala som rozne pribehy a aj mam kamosky ktore toto podstupuju, takze moja cesta je oproti tomu prechadzka ruzovou zahradou, pretoze ja som isla na prvu konzultaciu, a o dva mesiace som uz bola po uspesnom ivf, islo to strasne rychlo, ale to bolo aj tym ze nam nezisitli nejaky zavazny problem 🙂 ja som dostala ohss az ten druhy tyzden po vklade, ale len velmi mierny, bola som 2x na infuzku v centre a tam mi vsetci svorne tvrdili ze je to tym ze sa to chytilo , pretoze tehu moze zhorsit ohss....ja som sa na tom bavila, som neverila, ale v mojom pripade to bola pravda 😀

cucoriedkacucoriedka
19. feb 2013

@gigi77 no, ja mám tiež kamarátky, ktoré tým prešli...aj u mna je to dosť rýchle, prvá konzultácia koncom septembra, začiatkom oktobra hysteroskopia, hned podaná žiadosť, dva týždne schvaľovania, v piatok schválená, od nedele som stimulovala🙂 trošku ma zdržal ohss, ale nič to...ideme dalej a zdá s že zatiaľ dobre🙂 tak už len pozitívny výsledok🙂

to si krásne rýchlo otehotnela...fakt si ukážkový príklad🙂)len tak dalej....a nech mi ešte niekto niečo povie, že pozitívne zmýšľanie v tom nemá žiadnu úlohu🙂)))
super, držím ti prsty🙂

denulka85
19. feb 2013

Baby vydavali ste sa niektora pocas pn-ky?

ada83
19. feb 2013

@denulka85 no neviem ako to ukecas pred kontrolou ak by prisla

katuska54
19. feb 2013

@denulka85 ja som sa vydavala minulu sobotu a som pn od augusta.

silvinka20
20. feb 2013

@katulka25 je mi to velmi luto, no nezufaj rychlo sa pozbieraj a sup na dalsi pokus, teraz asi nebol ten spravny cas, ver tomu ze aj ty mas niekde odlozene jedno ci dve babatka, ktore na teba cakaju, len akuratne teraz na to nebol vhodny cas. hlavne psychicky sa treba dat do ok, inac dalsi pokus nema zmysel. aj ja som potrebovala cas sa pozbierat, ani mne to nevyslo hned a je tu neurekom bab ktore su na tom podobne ako ja. oddychni si daj sa do poriadku, pozbieraj sa psychicky a chod do dalsieho boja ved to miminko na teba caka, a do dalsieho boja chod s tym ze ak to vyjde tak to vyjde ale ak nie nevadi ide sa dalej bojovat, po vklade nestiskaj fotku, neviaz sa na nu. Prajem ti strasne vela stastia do dalsieho boja.

sakura
20. feb 2013

@gigi77
ahojky 🙂 Tak ja som prvý deň stimulky a tiež idem na KET k dr. Petrovej 🙂
Chcela by som sa spýtať..dáš si vložiť obe?

denulka85
20. feb 2013

@katuska54 a ako si si to vybavila? citala som ze lekar ak ti to dovoli a da ti celodennu vychadzku a tu zoberies na socku?

gigi77
20. feb 2013

@sakura ahojky, ano, vlozim si obe, aj dr. vravela ze vlozime obe, ak samozrejme preziju, ale kedze vsade uvadzaju ze pri rozmrazeni je pouzitelnych 50-75% embrii, tak budem dufat ze to zvladne aspon jedno na vklad...ale bola by som rada ak by boli obe, predsa len je potom vacsia sanca...a nebojim sa ani toho ak by sa uchytili obe 😀 otazkou je aj to, ci ja budem mat dobru sliznicu, tak zatial sa na to nejak neupinam, ved uvidim v utorok co povie dr. po utz....takze ta vitam medzi nami ket cakatelkami a prajem bezproblemovu stimulku 🙂

katuska54
20. feb 2013

@denulka85 ja som sa dohodla s mojou dr...ta bez problemov mi dala na ten den vychadzky ( aj ked mam celodenne vychadzky). potom som ten papier odniesla na socialku. ( este pred svadbou)..poradim ti prefot si ten papier a daj si potvrdit od nich,ze ho prevzali aby ti to nemohli zapriet ( lebo niekedy su na soc.neprijemny). ale este pred tym ako som to cele vybavovala som musela zavolat posudkovemu dr...ten bol neprijemny a povedal mi,ze sa neda vydavat pocas pn a ked som mu povedala,ze kamartka sa tak vydavala,tak mi povedal aby som si od mojej dr.vybavila vychadzky...takze da sa to a nedaj sa odbyt. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre