ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

ada83
21. mar 2013

@denulka85 neboj lattakova ti povie čo a ao asi ti bude kazať prišť k nim na kontrolu aby sa ona pozrela čo sa tam deje

bibi24
21. mar 2013

Baby, netrapte tu denulku falosnymi nadejami. Ake 2 babatka? Ved aky je uz vysoky datum od KET. uz by malo byt vidiet viac, aj plodik, aj srdiecko, nieto dve babatka.
Aj to hcg by uz malo byt ovela vyssie, ked si uvedomite, ze sa zdvojnasobuje kazde 2 dni cca.
@denulka85 moja, ja ti zatial silno drzim palce, aby to vsetko bol len zly sen a omyl a aby este vsetko dobre dopadlo a srdiecko sa objavilo.
Ale zatial to tak zial nevyzera, tak je mozne, ze sa budes musiet pripravit aj na najhorsie. Vela vela sily prajem.
Niekedy sa proste take stava, je vidno vacok a babo v nom nie je ☹

denulka85
21. mar 2013

@sakura no chcela som jej volat ale jke na sale mam okolo jednej ak bude chciet dat vysadit lieky tak jej poviem nie

denulka85
21. mar 2013

@bibi24 zajtra budem vediet viac ci sda zvysuje hcg

denulka85
21. mar 2013

@ada83 uvidim co povie budem jej volat pobede

bibi24
21. mar 2013

@denulka85 zlatko, neviem ci ti da len tak vysadit lieky, podla mna by ta mala este vidiet, urcite.
a obavam sa, ze vysadenie liekov nebude stacit,....ale nechcem ti o tom pisat a ty na to ani nemysli zatial dobre?

denulka85
21. mar 2013

@bibi24 ale zas dr, povedal ze hcg je vysoke co zodpoveda od vkladu tak ja uz neviem

denulka85
21. mar 2013

@bibi24 pokusam sa nemysliet v pondelok som mala 22 994 tak som zvedava kolko sa ukaze zajtra

bibi24
21. mar 2013

@denulka85 doktor v centre? lebo co ja viem, ini lekari maju pramalo skusenosti s tym, ake by malo byt hcg od daneho dna po KET. Je sice vysoke, ale nie na ten den, v ktorom by si uz mala byt ty. Ved uz by si mala byt v 9 tyzdni....(mne uz vtedy bolo vidiet skoro 2 cm babatka).

denulka85
21. mar 2013

@bibi24 nie moj dr. do centra budem volat mne sa to neskor uhniezdilo a sme omeskany o dva tt co je od vkladu a nie od pm

bibi24
21. mar 2013

@denulka85 ano denulka, ja tomu vsetkemu rozumiem, ale tvoje embryjko je nejak stare - má akokeby nejaky vek (pocet dni, tyzdnov) a nejake tolerancie tam samozrejme su, len uz aj keby si bola o 2 tyzdne pozadu, tak si v 8 tt a uz by malo byt vidiet plod aj srdiecko.
Mozno je to odo mna tvrde, ale pisem ti pravdu, tak ako si to myslim. Ale deni, ja nie som lekar, ano?

lea231
21. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka tak perfis....my mame sest eskimakov ... verim, ze sa z nich najde aspon jeden 😲

cucoriedkacucoriedka
21. mar 2013

@lea231 no, mám už silnejšiu vieru ako som mala pri prvom kete🙂 tak dúfam mi to ostane🙂)) neboooj sa...bude jak nebolo🙂)

lucka_220809
21. mar 2013

dievcata, je nejaky konkretny obsah interneho predoperacneho vysetrenia, kt. v vyzaduju v ISCARE? Idem si ho vybavovat prave, a dr. sa ma pytala, co presne potrebuju, ale mne nic konkretnejsie nepovedali... tak len ci nemate nahodou viac info,alebo co vam bolo robene..? budem vdacna za odpoved 😉

panki
21. mar 2013

@lucka_220809 ahoj, ja som si robila predoperačne pred 2. týždňami ale mne dali v Iscare papier kde bolo všetko vyznačené a teda bolo toho dosť. Dokonca aj krvnu skupinu, čo sa moja internistka došť čudovala, že im to nestačí iba napísať na papier a potvrdiť.

lucka_220809
21. mar 2013

@panki fu tak mne Valky nedal nic, len jeden vymenny listok so vetou: prosim o interne predoperacne vysetrenie pre hysteroskopiu
Teraz što...?? 🙂) mam mu volat ci ako ?

panki
21. mar 2013

@lucka_220809 a neposlal ťa potom za sestričkami? Lebo mňa Petrová vybavila a potom ma poslala za sestričkami, oni mi všetko povedali.

ada83
21. mar 2013

@lucka_220809 krv ti vrfia aj v iscare xobrst na predopetacne mne ju brali pred ivf

lucka_220809
21. mar 2013

@panki poslal, ale nepovedali mi nist 🙂)) asi tam zavolam .. dakujem dievcata

gigi77
21. mar 2013

@denulka85
@bibi24 ahojky, no ja potvrdzujem bibine slova, ze lekari v centre maju na mnohe veci iny pohlad ako bezny gynekolog...pochopila som to na mojom vysetreni, ked mi Petrova povedala ze vyzera to tak ze tehotenstvo velmi pomohlo mojej zacinajucej endometrioze...nic na vajecniku teraz uz nenasla, a ked som sa jej pytala ze ako je mozne ze to moja dr. nevidela, tak mi hned na to povedala ze bezny gynekolog sa uplne inak na to pozera, a potvrdila mi to aj moja vlastna gynekologicka, ze v centre beru mnohe veci inak, ze predsa sa len tym zaoberaju ze ona mi nevie pomoct tak ako mi oni mozu...takze aj ja si myslim ze kym sa vyhlasi zaverecny verdikt ci ides do nemocky, bude ta chciet asi lattakova vidiet...a skor to bude aj vediet vysvetlit a hlavne, tie pristroje co maju oni su urcite citlivejsie

gigi77
21. mar 2013

@bibi24 a tvoji chlapci sa maju ako? vidim ze uz si sa prehupla do 30 tt...uz sa ti to krati 😀

cucoriedkacucoriedka
21. mar 2013

@lucka_220809 zvyčajne sa urobí biochemické vyšetrenie krvi, robí sa hematologické vyšetrenie krvi, moč, krvná skupina, urobí sa ekg...a všetko to popíše lekár internista...oni v tom by už mali mať prax...tak neviem. ale je pravda že aj ja som dostala listok od sestričiek.

cucoriedkacucoriedka
21. mar 2013

@gigi77 ahoooj🙂 ešte si doma, či už pracuješ?🙂

gigi77
21. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka jaaaj, mne je jedno kedy budem rodit, ja sa prisposobim situacii, ale rodit v juni bolo celkom super, lebo v nemocke nam povedali ze mozeme ist s dietatom rovno von, ziadne velke naobliekavanie, bolo to z tohto hladiska super a o rok na to zase prve chodenie rovno vonku po trave....ale je mi uuuuplne jedno 🙂

gigi77
21. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka este som doma, ale buduci tyzden pride babka, takze pojdem do prace 🙂

gigi77
21. mar 2013

@lucka_220809 tak ja som sice bola uz pred 2,5 rokom, ale mne sa to zdalo dost jednoduche, ze moj vseobecny mi vzal krv, tam vsetky papametre sa vyhodili, a s tymi vysledkami som sla k internej na ekg a ta to popisala a bolo vybavene...nepamatam si ze by som robila nieco viac....bolo to rychlo a bezbolestne 😀

cucoriedkacucoriedka
21. mar 2013

@gigi77 hehe, ešte že sú babky🙂 ja som strraaaašne chorá, mam zápal hrtana, asi tri herpesy a bolí ma brucho z ms....no uznaj:( ale som v robote...

gigi77
21. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka ja som tiez dnes v takej dobre nalade, neviem ani preco 🙂 vcera asi ked dosiel menzes, tak asi na mna dolahla nejaka depka, a pritom bolo vonku tak krasne, ze sme boli s elou vonku aj rano aj poobede, dnes zase take divne pocasie aj tak som tak apozitivne naladena....moja svagryna ma doma 3 tyzdnove dievcatko a bolas om ju dnes aj pozriet na chvilu, boooze uz som aj zabudla ked bola ela taka malicka 😀 baby mate sa na co tesit, tak vam to prajem 🙂

gigi77
21. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka volala si niekedy s Petrovou priamo? mi povedala ze jej mam zavolat ohladne ziadosti, ale ked jej budem volat pocas jej ordinacnych hodin nebude nervozna? hmm, zajtra by som jej mala zavolat, ked pojde manzel do centra, ci sa uz moze poslat ziadost alebo este budem muiset ist osobne v utorok, no neviem 🙂 mi sestricka na recepcii povedala ze ani v piatok nech nechodim s muzom, ze len jeho nech poslem, lebo ze mna urcite nezoberie ze ma tak nabite...

cucoriedkacucoriedka
21. mar 2013

@gigi77 ja už od pondelka poobedia som bola oka🙂 len teraz na zachrípnutý hlas a bolesti hrdla a priedušiek dobehli, tak nie moc dobreeeee:( ale tak už jem a pijem kadečo, hádam sa to popraví.

no to je fakt super že si tak naladená🙂 a v piatok ideš za petrovou? ja som sa objednala na 2.4 na kontrolu...a dohodu čo a jak dalej🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre