ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

kvetkokvetko
24. máj 2013

@fantinka lieky v rovnakom case, hlavne estrimax a utrogestan, samozrejme par minut hore dole nie je problem...ozaj a ty si mala pichnute nieco na vyradenie vlastnych hormonov - napr. decapeptyl (cca 20 DC minuleho cyklu)?

kvetkokvetko
24. máj 2013

teraz pozeram, ze som sama sebe pisala 😀

cucoriedkacucoriedka
24. máj 2013

@fantinka a havinko sa má dobre? nám dnes o desiatej mačička zomrela...u veterinárky s injekciou, zlyhali jej obličky..ach jaaaj, sunny:(

cucoriedkacucoriedka
24. máj 2013

@kvetkokvetko ja som mala decapeptyl pri prvom KET..teraz nie, a povedala mi dr, že dobre že sme išli teraz bez...mam krajšiu sliznicu🙂

kvetkokvetko
24. máj 2013

@cucoriedkacucoriedka to je smutne...poplac si....nam takto pred rokmi havko a dodnes je to jeden z mojich najhorsich zazitkov, som ho drzala v naruci, ked mu injekciu pichali

kvetkokvetko
24. máj 2013

@cucoriedkacucoriedka nechapem, lebo mne ju silou-mocou chcela davat, ale ja som nechcela, tak potom povedala, ze dobre, ze aj tak robi poistovna problemy s jej preplacanim...myslim, ze petrova dosti ide podla americkych protokolov, pri dnesom googleni som zistila, ze ak uz je hormonmi stimulovana priprava na KET, tak na SK a CZ nedavaju nic na vyradenie vlastnych hormonov (teda spravidla), ale americke centra vsetky mali pri KETe na zaciatku nieco na stopnutie....tolko moj prieskum 😀

cucoriedkacucoriedka
24. máj 2013

@kvetkokvetko toto by som ja nezvládla...bola s nou svokra...ale tá je tak citlivá, že si neviem predstaviť ako to ona zobrala...čo už...trápila som 2 týždne, nekakala, nejedla....sme jej dávali len lyžičkou umelohmotnou...a mala také kalné očičká..ach...ale už je jej dobre... ale mala pekný život🙂

cucoriedkacucoriedka
24. máj 2013

@kvetkokvetko áno, presne aj mne povedala že ide podla amerických protokolov...lebo aj prednisom sa nie vždy berie, ale v amerike stále...takže tak🙂

cucoriedkacucoriedka
24. máj 2013

@kvetkokvetko ale poviem ti, že mne bolo nedobre po decapeptyle:( bleee, hlava sa mi točila asi pat dní.

kvetkokvetko
24. máj 2013

@cucoriedkacucoriedka ved keby clovek vedel dopredu co bude...ja teraz mam aj vycitky, ze som mala ten decapeptyl dat, ale chcela som co najmenej hormonov...inak brucho ma boli stale, nervozna uz nastastie nie som, tak dufam, ze to bude ok...teda urcite to je ok, povinne zacinam mysliet pozitivne....a ozaj mas pripraveny twilight? 😀

cucoriedkacucoriedka
24. máj 2013

@kvetkokvetko ja som úplne pozitívne nastavená...nemám twillight🙂 ale tak skúsim to bez neho..ale čítam tajomstvo🙂 tak som zvedavá kedy nám v nedelu zavolajú..ved ti dám tu vedieť.

ada83
24. máj 2013

@fantinka tak budeš mať pekný darček k narodkám

denulka85
24. máj 2013

@fantinka no to bude mat pekny darcek.... aj ja by som isla cim skor do nr.. moj gyndos dnes povedal ze lattakova bude stvrtok v hurbanove vraj na nejakom seminari

fantinka
24. máj 2013

@kvetkokvetko nič vôbec. Nemala som nikdy problém s reakciou na hormóny, maternicu mám vždy okolo 9mm...dúfam, že aj teraz bude táka a vyššia možno. A nevadí, že beriem ten estrimax poobede? Nie spolu s prednisonom?

fantinka
24. máj 2013

@kvetkokvetko ja si píšem s jednou babou, ktorej nedali vôbec žiadne lieky. Šla na ket úplne čistá. Tuším v Martine či kde to chodí...

fantinka
24. máj 2013

@denulka85 a fotku sem nedáš nejakú? Ja ťa nemám na fb ako vystopovať 😀

fantinka
24. máj 2013

@cucoriedkacucoriedka ja som si prečítala Kľúč - recenzia o stránku dozadu 😀 tiež som nastavená pozitívne a nepripúšťam si vôbec negatívny výsledok a nebudem ani testovať, aj keby ma všetky mrle obžrali 😀

fantinka
24. máj 2013

@cucoriedkacucoriedka a pes sa má už dobre chvalabohu...stál nás síce kopu peňazí, ale som rada, že je živý a zdravý. Ešte musí chodiť na infúzky, dnes dostane už aj papať trošku, tak to mám ako decko - nič iné som posledné dva týždne nerobila, lebo som utierala grcky, cikanice, utierala jeho od grcky, od cikanice, od hovienok a tak 😀 😀 😀

cucoriedkacucoriedka
24. máj 2013

@fantinka nie, to nevadí že ho berieš poobede, len ho ber stále v tú istú hodinu...a pozor, utroš tiež ako antibiotiká, čiže presne na hodinu...jasné ak sa dá🙂 a nezabudneme

cucoriedkacucoriedka
24. máj 2013

@fantinka fakt nedáš test? ja asi dám🙂

cucoriedkacucoriedka
24. máj 2013

@fantinka jej, no super že sa mu polepšilo🙂 naša mici toľké šťastia nemala:( ale nič to. prejde aj smútok.

fantinka
24. máj 2013

@cucoriedkacucoriedka nemám utroš 😒 mám ten lutinus a ten ešte nemám brať.

fantinka
24. máj 2013

@cucoriedkacucoriedka ne, vieš čo, po IUI som dala - // a nič, po ET som dala - // a nič, potom som bola ešte viac sklamaná, keď mi volalai, že negat. Takže sa bojím a nechcem sa stresovať. Ale...možno otestujem v ten deň, keď pôjdem na krv. To už bude rozhodnuté 😉

fantinka
24. máj 2013

@cucoriedkacucoriedka veru...sú ako naše deti, to prejde neboj sa 😢

cucoriedkacucoriedka
24. máj 2013

@fantinka aha, jasné, ty máš iné🙂 ja už vkladám od stredy🙂 ale v pohode to zatiaľ zvládam.

cucoriedkacucoriedka
24. máj 2013

@fantinka noo, presne...a dakujem za povzbudenie🙂 viem že to prejde🙂

kvetkokvetko
24. máj 2013

@fantinka aj v cechach uprednostnuju KET v prirodzenom cykle, odsleduju ovulku a potom nasadia utros a sup ide sa na KET...ale moze byt zrovna anovulak a prask KET sa odklada, alebo ti nenarastie dostatocne sliznica...

denulka85
24. máj 2013

@fantinka sem to davat nebudem,... na fb to aspon nevidi kazdy 😕

kvetkokvetko
24. máj 2013

@fantinka podla mna nevydrzis netestovat... ja som si to hovorila od tretieho IUI, ze nebudem a nikdy som nevydrzala...potom som si sice aj vzdy vynadala, kedze to bolo negativne, ale ta nedockavost bola silnejsia ...

kvetkokvetko
24. máj 2013

@cucoriedkacucoriedka a budes aj doma po vklade...ja planujem minimalne buduci tyzden, potom uvidim ako sa budem citit....a rozmyslam, ci vobec budem chodit na kona... bylinkarka Kopacova hovorila, ze PC je nebezpecny...po ET som na to kaslala, ale teraz rozmyslam, ci ju neposluchnem...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre