ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

anni38__2
31. jan 2010

velmi pekne vam dakukem, beriem len utrogestan 2-2-2, ale zajtra určite zavolam do centra inak skoro cele poobedie ležim.

mib
31. jan 2010

to je dobre anni, lezanie ti spomali krvacanie. u mna to rozbehol hematom - prekvacanie. zo zaciatku bol velky v pomere k drobcovi, ale neskor sa zmensoval, az sa uplne vstrebal. neboj, bude dobre. len teraz nic nepodcen. ak si planovala ist zajtra do prace, na to radsej zabudni a nechaj teraz aspon na chvilu pracu bokom.

anni38__2
31. jan 2010

Volala som šéfovej...Do stredy mám dovolenku.A potom uvydím....Dúfam,že to bude vporiadku...A zajtra ráno už-aj volám do centra.

mib
31. jan 2010

derylka, neviem ako sa to vysetrenie vola po latinsky ... som si nezapamatala. ale nemyslim si, ze ho vedia spravit v iscare, lebo z iscare ma prave kvoli nemu poslala doki na kramare (bolo to pred necelym rokom). ale mas pravdu v tom, ze to bol rontgen pri ktorom mi doki zaviedol kontrastnu latku, ktoru bolo na rontgene vidno a vdaka tomu presne vedeli pozriet ako vyzera maternica az po vajecniky. muselo sa to robit v urcitom obdobi cyklu. viem, ze kvoli meskaniu mrchy som to musela posuvat.

derylka
31. jan 2010

mib .......... presne toto som myslela.. aj mne to mal robiť... som sa ho pýtala že čo je to zač. povedal mi že je to bolestivé a trochu nepríjemné vyšetrenie , že taká silnejšia menšturácia - ale že dá sa to vydržať... no ked som si ja spomenula že volaktorí mesiac si idem vlasy vytrhat... tak ešte aby som si nechala robiť zle... ☹
povedal že mi pri tejto hysteroskopii mi može urobiť hned všetko... tak som zvedavá ako to teda dopadne...

anni38__2
1. feb 2010

ahoj mib, aj všetky kočky prajem pekny den.
volala som do centra zajtra idem na krv a mam ležat. pytala som sa aj na HCG, ktore mam len 14,58. nie je to moc vysoke 😒

zojec
1. feb 2010

ahojte.. som rada ze sa to tu opat rozrasta o tt.. 🙂
anni, drz sa.. a oddychuj!! ja som mala tiez velmi nizke HCG, a to uz asi 20 dni po ET... a vidis.. 😀 tiez som krvacala a mala aj OHSS... drz sa a hlavu hore! 🙂
ja som tiez absolvovala ten rontgen, a bola to najvacsia bolest aku som kedy zazila.. : ☹ ale nebolo to v centre.. a tam mi vlastne zistili ze nemam priechodny jeden vajickovod.. druhy nemam a tak nam nic ine neostavalo len IVF.
babulky drzte sa! 🙂 mib krasne si uzivaj tehulkovanie, majka tebe bezproblemovy porod, nech to mas co najskor za sebou.. 🙂

mib
1. feb 2010

derylka, ak ti to spravi pocas hysteroskopie, tak to by som nevahala ani minutu zaplatit navyse. tak ako ti povedal, bolelo to ako pri bolestivej menstruacii ... az mi je divne, ako moze chlap tak dobre opisat bolest, ktoru nikdy nezazil. 😀 da sa to vydrzat, ale tiez som na stole zatinala paste a stale vravela, nech to uz skonci. pri bolestivej mrche si najdes polohu, pri ktorej to nieje take neprijemne. toto treba vydrzat, ale je to iba par minut, takze sa to da.

anni, tak ako som si myslela. teraz nikto nic viac nespravi, teraz pomoze iba klud a psychika. co sa tyka vysky hcg, to nie je zatial velmi smerodajne. kazdy den stupa hcg dvojnasobne, takze ak sa embrijko neskor uhniezdilo, ani si vyssie hcg nemohla mat. pekne si oddychuj a zajtra po ceste velmi opatrne. mm doki povedala, ze ma ma viezt ako kosik s vajickami. 😀 uvidis, bude dobre, len nepodliehat smutku. este nie je dovod.

zojec, tak pozeram, ze si sa dostala do druhej polovice. joooj, ako ti zavidim. uz by som tam chcela byt. neviete este co je v brusku? kedy si zacala citit pohyby? teraz, ked je uz situacia pokojnejsia nez na zaciatku, neviem sa dotesit. 🙂

jaja, flock, ako bacujete? ked bude pekne pocko, nevybehli by sme v piatok na prechadzku?

kvietok13
1. feb 2010

ahojte baby, krásny den želám, mib, moja, stopli sme zatial ket, sliznica nerastie, je ba 6mm, nereagujem na ten estradiol sandoz asi tak, ako by sme chceli, takže počkám na mrchu, okolo 13.2. a potom po skončení idem na kontrolu a možno že mi sliznica aj sama narastie a vložili by sme do mojho cyklu. ak nie, tak sme vypísali žiadost pre istotu na 2. ivf, hoci ešte nie som rozhodnutá, ale nech ide žiadost, nevadí.

zojec
1. feb 2010

´mib, no ano uz som v druhej polovici.. 🙂 neboj o chvilu si tam aj ty.. 🙂 strasne rychlo to leti.. no asi to bude dievcatko, ale nevieme urcite.. a kopat zacala asi pred tyzdnom, najskor len tak opatrne, ale posledne dni uz kope o 106 🙂 a ako s tou robotou? ides do nej, ci predsa ostavas PN? este som sa chcela opytat.. ked si teraz u dr. Durechovej v starostlivosti, aj za to nieco platis? kebyze som z BA alebo okolia aj ja by som asi ostala tam.. ale aj takto som spokojna.. 🙂

mib
1. feb 2010

kvietok, to je neprijemne. ☹ ja som zo zaciatku brala estrofem, ale to bude asi to iste. nie je ina moznost ako tu sliznicu trosku podporit? ved to je skoda ist na ivf ked mate mrazacikov. 😒

zojec, tak to este cely mesiac kym ucitim nasho drobca. 😠 musi to byt uzasny pocit. a kedy bolo vidno, ze to bude asi dievcatko? ja idem na uzv koncom 16tt. asi som naivna, ale stale dufam, ze by to snad uz mohlo byt vidno. 😅 a co sa tyka doktorky, tak ja som povodne chodila do centra, kde som platila rocne okolo 80 Eur. durechova ordinuje aj tam, ale iba dva krat v tyzdni po pol dni a mam to trochu od ruky. v iscare som zaplatila 100 Eur, je tam styri dni v tyzdni a mam to 10 minut od roboty (autom). takze nebolo co riesit.

dnes som bola u doktorky aby ma vypisala spat do prace. so sefom sa ale chcem dohodnut tak, ze budem robit 2-3 dni v tyzdni z domu, takze by som zostavala minimalne pondelky a piatky doma. aj dnes robim z domu a nikto po mne ani nestekol. cele dopoludnie som stravila u lekarky a na urade kvoli dani z nehnutelnosti a teraz som bola na hodinovej prechadzke so psom. mam z predchadzajucich dvoch tyzdnov nadrobenych 40 hodin, co som sem tam do niecoho pichla, tak to vyuzijem a postupne ich nejako rozpustim v tie dni ked zostanem doma. 🙂

kvietok13
1. feb 2010

mib, dakujem, no ved, to si aj my hovoríme s manželom, ale ked doktoka to do menzes stopla, tak neviem, chceme ist ešte na konzultaciu do ferticentu, počkám na mrchu a uvidime. určite nechcem nechat mrazačikov len tak.

derylka
1. feb 2010

mib.... očividne sa rozumie remeslu... 🙂 .. ked to vedel tak definovať... no ja som sa hned pýtala či sa to dá aj v narkoze a on mi povedal že dá... ale to vyšetrenie sa už volá hysteroskopia... tak dúfam že sme sa pochopili... lebo na margo toho mi povedal že hned mi može urobiť aj jedno aj druhé.. lebo aj túto hysteroskopiu som mala v "bodoch" povinné vyšetrenia... pre istotu sa ho nato ešte raz spýtam...
ak sa možem spýtať teba.. po tom vyšetrení na kramároch to aj nejako bolelo... myslím po... či si musela zostať doma.. alebo s tabletkou od bolesti sa to dá zvládnuť...

bubina1
1. feb 2010

mib..... si myslím, že ak sa krpec v 16 týždni ukaže tak ti budu vdiet povedat čo to bude... mne tiež určili dievcatko v 16. týždni...sice s otaznikom bola ale bola...amniocenteza mi určila dievčatko na 100%.... ked sa začne hýbat krpec je to celkom sranda... al niekedy je to rušive..hlavne ked chcem spat a mica pusta akoby bublinky... vtedy neviem ako sa mam uložit len aby uz prestala 🙂))))))))))
a to je super, že si vieš zariadit prácu aj z domu... ale tiež to neprehánaj 🙂)))))))))))))))) my zaneprazdnené so zojec vieme čo vravime 🙂)))))))))))))))))))))

adinam
1. feb 2010

Ahojte 😉 .Chodila som do Iscare,môj lekár bol MUDr.Hrúzik.Mimochodom fakt úžasný človiečik,zažili sme s ním aj kopec srandy pri tých všetkých vážnostiach.
Derylka-už sme si niekedy dávno písali IP,ak si dobre pamätám.Absolvovala som s ním spomínané vyšetrenie na Kramároch.Vôbec to nebolo také strašné,takže sa nemusíš obávať.Samozrejme,že každá máme iný prah bolesti,ale zažila som omnoho horšie,ako toto.Jasné,že mi to predtým opísal spôsobom jemu vlastným 😀 ,že som si myslela,že to bude úplne bezbolestne...No boli to menzesové bolesti,ale ja som zvládla ísť ešte poobede do práce...Papier mi dal s tým,že je na mne,ako sa budem cítiť.Dala som si tabletku od bolesti a prešlo to.
Bohužiaľ,cesta za bábätkom je niekedy ťažká a bolestivá,ale o to je to krajšie,keď ho budeš mať.Píšem z vlastnej skúsenosti.
Tak sa držte všetky,veľmi sa teším,že je tu kopec nových mamičiek a tehuliek 🙂 a ostatné snažilky bojujte,oplatí sa!!!!!!!Nech máte čo najskôr dve// 😉

mib
1. feb 2010

derylka, hysteroskopia je urcite nieco ine. robili mi aj hysteroskopiu aj to vysetrenie kontrastnou latkou. hysteroskopia vobec neboli a po narkoze som okrem ospalosti nic necitila. po tom rontgene to bolo horsie. ta kontrastna latka sa dostava do brucha cez vejecniky a moze sa stat, ze budes zle reagovat. ja som nemala okrem bolesti problemy ziadne, ale kocka co bola so mnou mala zlu reakciu na tu latku. stacili mi dva ibalginy a ficala som do roboty. o dve hodiny som uz ani nevedela, ze som nieco take absolvovala. 🙂

bubina, dakujem za povzbudive slova. uz sa neviem dockat ultrazvuku. neboj, s pracou to neprehanam ... uz sa mi tolko ani nechce, ked myslim cely den na babatko. a myslim ze aj v praci to tak beru. proste pokial baba na materskej nie je totalny workoholic, uz pocas tehotenstva sa od nej neda cakat 120 percentny vykon. 😀

zojec
2. feb 2010

ahojky.. no my s bubinou sme strasne zaneprazdnene, to je pravda.. 😀 mib ked budes mat stastie a babatko sa vam ukaze tak uz by sa malo dat vidiet, ako pise bubi, ale moje sa nechcelo ukazovat ani v 20tom.. tak len co sme ako tak zazreli..
som sa pobavila mib na tej praci.. ja som mala tehu kolegynu, a jej sef povedal, ze teraz ked su dvaja musi podavat 200% výkon.. 🙂 tak ja som radsej ostala doma.. 😀

jaja1118
2. feb 2010

ahojte kocky....

anni-verim,ze HCG stupa.....

zojec,bubina-tesim sa z pribudajucich tt....sa Vam to krati....

mib,flock-v piatok s vami pocitam....-mimochodom ak maju ostatne kocky chut si pokecat a poprechadzat sa....kludne sa pridajte do klubu......

pekny den......

anni38__2
2. feb 2010

ahojte kocky! pozdravujem Vas 🙂
musim vam napisat dobru spravu HCG mi stupa 🙂 na 16 den mam 194. nie je to moc, ale viac ako v piatok.
zajtra kůli pretrvavajucemu krvácaniu idem Ďurechovej na kontrolu.
tak sa tešim 😀

flock
2. feb 2010

ahojte babulky 🙂

anni - super, tak pekne lezkaj a staraj sa o drobcov 🙂

jaja,mib - v piatok mozem, ale este stale mam auticko v servise, takze jedine ak u nas 🙂 tesim sa na vas

v piatok mi odisla mamina na vikend, ale sa to pretiahlo a pride az v pondelok, tak sa snazim bojovat sama a vecer mm pomaha 🙂

majka212
2. feb 2010

anni38 supeeer 🙂 ja som mala na 14 den HCG 99, tak neboj.... drzim palce, nech to dobojujes do stastneho konca 😉

bubina uzivaj si ete bublinky v brusku... s tymi sa da este spat v pohode... ale ked zacnu prave kopance, tak to bude horsie 😅 ... a 9ty mesiac je kruty ani nehovorim... ten moj drobec je mimoriadne aktivny... inak uz ma skoro 3kg... mozem rodit 😀

mib aj u nas uz bolo pohlavie vidno v 16tt, takze drzim palce, nech sa to na utz dozviete 😵

flock, jaja, zojec.... pozdravujem 😎

anni38__2
2. feb 2010

ahojte kocky !
velmi pekne vam dakujem za dusevnu podporu 🙂
budem sa snažit zapadnut medzi vas tehulky 😵 😵
drzim aj vam palčeky aby aj vam vsetko dobre dopadlo 🙂

mib
2. feb 2010

ahojte babule,

anniiii, super spravy. ja som vedela, ze sa to bude dobre vyvijat. len ty na seba davaj pozor, lebo ... aj ked ti to este asi nedochadza .... si tehotnaaaaaa. 🙂 a zajtra .... cestou veeeelmi opatrne.

jaja, flock, ja mozem aj ku flock. teraz nie som uz ani vychadzkami obmedzena, takze sa vam plne prisposobim. ale preferovala by som osobne poobedny cas ... ked vykukne slniecko, je vonku velmi prijemne. 😉

majka, 😉

derylka
2. feb 2010

adinam ... ahoj... no jasné, aj ja si spomínam... to som bola ešte v štádiu - nazbierať odvahu a objednať sa..🙂) ale vidíš prekonala som a momentálne absolvujeme všetky vyšetrenia .. sa mi to zdá že to trvá večnosť... ale tak hádam sme už k cielu bližšie ako kedykolvek doteraz.. 🙂 ako píšeš.. každá máme iný prah bolesti... preto sa na to tak vypytujem.. pretože mne už raz takéto niečo robili... lenže to mi robili aj laparku pri tom.. a spomínam si čo za nepríjemnú bolesť to bolo ked som sa zobudila... proste hrozné... preto sa bojím aby to nesúviselo s týmto... ale tak hádam to nebude až také hrozné... budem musieť zaťať zuby ... 😒

mib.. neviem či sa to nestalo aj mne.. s tou zlou reakciu - opisovala som vyššie... len fakt neviem či to bolo iba z toho alebo také celkové.. lebo laparku mi odvtedy robili ešte 2 krát a po zobudení to bolo v pohode... až na ten jeden prípad kedy mi robili aj priechodnosť vajíčkovodov...

marrad
2. feb 2010

preco ti robili 2 x laparku?

derylka
2. feb 2010

marrad .. prvý krát mi operovali zrastené črevá.. čo najskôr začínali laparkou a nakoniec skončili pri komplet rozrezanom bruchu.. ☹ druhýkrát mi robili laparku kvoli cyste a tretíkrát kvoli endometrioze... takže ja mám na bruchu rozohraté piškvorky. 😒 bojím sa však že ešte minimálne jeden krát ma to neminie... nakoľko mi tam doktor našiel zase niečo navyše... ☹

jaja1118
2. feb 2010

ahoje

anni-gratulujem k Hcg a drzim palce do dalsieho boja....

majka-tak pekne sa pozera na tie tvoje tt....

mib flock -v piatok po obede....

nina88
3. feb 2010

Ahojte, chcela by som sa s vami podeliť o svoju skúsenosť s Iscare a doktorom Maršíkom:
Chodila som k doktorovi Maršíkovi od svojich 15. rokov, odrodil ma 1. krát, operoval mamu aj babku, skrátka ,,rodinný gynekológ,,
Už dlhšiu dobu sa mi nepáčil prístup lekára: poradňa trvala asi 3 minuty, knižku som mala poloprázdnu... Myslela som,že to je asi ok, veď aj pri prvom tehotenstve to tak bolo. (už viem že to tak nemá byť!) Opíšem vám svoju poslednú skúsenosť s týmto sanatóriom:

Doktor mi kázal objednať sa na recepcii na odber AFP, objednala som sa na štvrtok, v utorok ma napadlo,že zavolám koľko asi trvá čakanie na výsledok a povedali 2 dni,tak ja že dajte ma na stredu ak máte volno, nech už piatok viem a mám kludný víkend...
V stredu po odbere som sa pýtala sestričky,či stačí zavolať na výsledok, ona že jasné, piatok zavolajte...
Piatok nasledovalo toto:

Volala som na výsledky,
1. verdikt: cez telefón vám nič nepovieme... (presne na tom som sa v stredu pýtala, povedali,že jesné,povedia)
2. verdikt: až pondelok,váš lekár
3. (,,lebo som ich furt otravovala,,) poprosia inú lekárku nech na to pozrie a zavolajú
4. hodinu čakám nevolajú,tak volám ja a lekárka ma odbila,že najskor za hodinu
5. volá mi,že bohužial nepovie mi to
(samozrejme,že som sa bála,že to nie je ok, veď inak by mi to povedala)
6. nasrala som sa, sadla do auta,že si idem pre kartu a kašlem ich
7. ešte predtým som volala lekára,moj lekár mi povedal,že je na ceste na východ, riešiť to isto nebude,pondelok
8. prišla som tam,že chcem vidieť výsledky, alebo chcem kartu - nedajú mi ju!
9. ja že okprídem s právnikom, mám právo vedieť výsledky a nepohnem sa kým mi ich nedajú
10. prišla mrochta lekárka,strčila mi okopírované výsledky a zabuchla dvere

Toto je úroveň súkromnej kliniky Iscare, kde samozrejme platím nemalé peniaze, rozhodnutie-odchádzam odtial!

11. volala som mužovej tete,robí na novorodeneckom,že prídem,nech poprosí lekára nejakého,či sa mi može na to kuknúť...
12. lekár otvoril dvere,pozrel a hovorí: tieto výsledky sú v absolútnom poriadku pani, môžte byť kludná!

30 sekúnd by to stálo kohokolvek v tej zasratej klinike!!!! Mňa to stále 2 hodiny neskutočných nervov!

A to som nenapísala ešte ten hlavný vrchol! Pán doktor Maršík zavolal v sobotu mojej MAME a povedal jej,že má podozrenie na psichycký problém a navrhuje liečbu na psychiatrii a odstavenie laktácie po pôrode!!!
Chápete to? On žaloval mojej mame,jak keby som mala 5 rokov? Kde je lekárske tajomstvo? Na základe čoho som psychopat? Výpovede nejakej sestry, veď on tam nebol!?

Vybavila som si nového lekára, na poliklinike v Ružinove a jeho prístup sa nedá porovnať! Konečne mám aj niečo napísané v knižke, ultrazvuk trval min. 10 min, meral nožičky, bruško, hlavičku, ukázal mi žalúdok, proste všetko, nedá sa opísať ten pocit šťastia z prístupu lekára (a podotýkam že zadarmo!)

kaciatko81
3. feb 2010

ahojte 🙂
anni, gratulujem!
nina, je mi luto, co sa ti stalo... tiez chodim dr.marsikovi, ale zatial nemozem povedat nic zle ani na neho ani na iscare...

nina88
3. feb 2010

Veď hej kaciatko, to príde v tehotenstve keď zistíš,že máš poloprázdnu tehotenskú knižku a vynechaných niekolko vyšetrení...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre