ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

majka21
28. apr 2010

Ahojte kočky. Tak pondelok idem opäť na krvičku. Mám nízku hladinu hcg. V tretom týždni má byť podla tabulky od 5,8 a ja mám 5,7. Dr.povedala, že ešte nič nie je stratené, niečo sa tam deje. 🙂 tak nádej umiera posledná. 🙂

Derylka, ak máš už schválenú žiadosť, treba tam zavolať a potom na druhý-tretí deň menštruácie ideš na vyšetrenie a ak bude všetko v poriadku, začínaš so stimulkou.

bubina1
28. apr 2010

majka...tak do pondelka pekne oddychuj s vyloženými nohami a vela pi 🙂 držím palce 🙂

derylka
28. apr 2010

bubina, majka... dakujem... obidve píšete 2-3 den menštruácie.. dnes som volala so sestričkou .. a tá mi povedala 5-4 den pred mrchou... tak sme sa zasmiali že hádam to do zajtra vydržím nejako... . sorry za blbú otázku... ale to vám robili normálne zo spodu sono ked ste mali mrchu... lebo mne povedala že urobia sono a zoberú krv...

barchee
28. apr 2010

derylka, mne robil Války sono na 2 DC a bolo to dosť nepríjemné 😕 a v ten deň som aj začínala pichať Merional 😉 mám krátky protokol, zachvílu ma čaká OPU 😉

nemko
28. apr 2010

ja idem na IUI, 3DC som bola na ultrazvuku zo spodu (strasne neprijemny pocit 😕 ) a od 4DC picham Merional, v piatok idem na kontrolu a v pondelok alebo v utorok bude IUI

derylka
28. apr 2010

no babule.. ja sa teda budem do rána modliť.. aby ma tá mrcha obišla... 😠 .... teda ked si to sestrička tak povedala... 😖 ... a keby náhodou.. prežili ste to všetky predomnou... tak to zvládnem aj ja. 😉 ... nech to máme pekne za sebou...
.. všetkým "čakatelkám" držím palce..

bubina1
29. apr 2010

ja som bola tiež 3DC...a tiež kukala sono...a nie sono je neprijemný pocit, skor to vedomie, že sa ti niekto od spodu hrabe počas krvácania.... ale tak som si povedala, že maju v centre X-takých bab a nie ja som prva a hotovo... pri tolkom kukučkovaní od spodu sa aj toto dalo vydržat 😀

zojec
29. apr 2010

majka drzim palceky!! aj ja som mala nizke HCG, neboj vsetko bude ok.. 😉 hladkaj brusko a cit sa ako tehulka 😀
a k tomu sonu... nebojte sa dievcata.. este vas tolko krat pozru sonom zo spodu, ze uz to budete brat ako rutinu.. ja si veru ani nepamatam aky to bol pocit..asi nic prijemne cez mrchu, ale nejak som to nerozlisovala a mozno ked to robi zena, tak to tak inak clovek berie..

mib
29. apr 2010

ahojte kocky, mala som teraz trosku viac povinnosti, tak som sa dlhsie neozvala. ale v zasade ... u nas je vsetko v poriadku, drobec kope o 106 a my si to hrozne moc uzivame. pomaly sa preklapame do posledneho trimestra, takze uz iba zopar tyzdnov a caka ma materska. vsetkym kockam, ktore sa pripravuju na stimulku alebo cakaju na vysledky drzim moc palce, aby si toto nadherne obdobie co najskor uzivali tiez. 😉

majka, ja som to s tymi zmrazenymi tiez najprv nepochopila. ale potom som precitala este raz a uz mi to je jasne ... vam zmrazili spermijky, nie vajicka. potichucky sa tesim z dobreho vysledku a drzim palce na pondelok. 🙂

derylka, ja si vobec nepamatam, ze by mi robili sono pocas mrchy. asi by to bolo neprijemne, ale horsie bolo ked mi ho robili pocas tehotenstva, ked som zacala krvacat. vtedy mi vsak bolo uplne jedno, co sa deje tam dole. podstaten bolo, ze v brusku je vsetko v poriadku. takze aj ked k tomu pride, hod cudny pocit za hlavu. ked to treba, neries. 😉

zojec, bubina, ako sa citite? taska do porodnice zbalena ... 🙂 uz si fakt mozete zacat otvarat adventny kalendar. myslim na vas a uprimne zavidim, ze vas nechyti to najvacsie teplo.

bubina1
29. apr 2010

mib... chcela by som spat to jemne kopkanie v 28 týždni 😀 😀 😀 naša baba je drsnáčka.... 😀 neviem o kom to dieťa je 😀 taška este nezbalená...ale zase už mam pokupene veci tak keby dačo nahádzem...ale dufam že este nie...este ma micka mesiac a pol pred sebou....
no ak to bude pokračovat s počasim tak ako je dnes tak neviem či nechytíme tiež velké teplo, akurat ho budes musiet znasat dlhsie....
ale inak mib...teraz ked tak kukam v profiloch tiett-čka pri ojec, pri tebe aj pri sebe...tak je to až neskutočne..... len nedavno sme riešili pichanice do brucha....

všetkým čo este navštevuju centrum držím palce....

zojec
29. apr 2010

mib akurat som minule na teba myslela, ze si sa neozvala.. 😉 som rada ze je vsetko ok.
nase dieta az tak nekope strasne.. vyzera to na pokojne babatko.. v poslednej dobe trosku viac stikuta... 😀 ja uz mam tasku zbalenu.. ale len od pondelka.. 🙂 cize bubi, mala by si teraz v pondelok pobalit.. 😀
veru, veru.. cas rychlo leti.. a ja tiez vsetkym babulkam snazilkam drzim palceky!! vydrzte to!! urcite tie sona, injekcie aj vsetko stoji za to!! ten pocit citit babatko v brusku je super.. aj ked niekedy mam uz toho dost.. hlavne ked sa citim cim dalej tym viac ako vorvan 😀

derylka
29. apr 2010

babule.. takže dnes som to prežila.. mrcha síce neprišla tak ako som myslela, skôr špinenie - zato brucho mi ide roztrhať.. ☹ ... ale pán doktor usúdil že od zajtra možme pichať... tak ako rozkáže.. 🙂 dal mi merional a cetrotide .. vyzeralo to akoby som vykradla lekáreň.. ked som sa odtial vyvalila s dvomi plnými taškami.. 😀 . tak snád to zaberie.. 😒

soni1
29. apr 2010

Ahojte baby, v nedeľu mám 28 DC už od začiatku týždňa cítim bolesti v podbrušku ako na menzes - sú dosť silné a bruchu mám tiež nafúknuté. Neviete mi poradiť, či by to nemohli byť aj tehu príznaky? Zvykne bolieť bruško ako pred menzesom a je tiež nafúknuté? Ďakujem

bubina1
29. apr 2010

soni...jasne.... aj bolesti v podbrusku, aj nafuknutost aj bolesti pri vaječníkoch, dokonca aj spinenie može byt.... to je na tom také na nervy.... 🙂 takže hlavne klud... daj potom vediet.... držíme palce...

soni1
29. apr 2010

A ešte okrem toho taká malátnosť, točenie hlavy počas dňa?

bubina1
29. apr 2010

tak ja som bola napriklad ospala...
soni... tehotenské priznaky možu byt hocijaké.... hlavne sa nestresuj a moc sa tými priznakmi nezaoberaj...vysledok ti ukaže aj tak krv....hlavne nestresuj a nesleduj sa moc..aj ked je to velmi ťažke.... su dve možnosti bud ti pride menštruácia alebo ti nepride.....
možeš mat aj jemne špinenie...a napriek tomu možeš byt tehotna...menštruácia ti ani nemusi dojst a predsa nebudes tehotna...len to bude hormonalne poblaznenie...preto musis byt v klude trpezliva až kym nepojdes na krv....

zojec
29. apr 2010

no napr. mne zacali tehu priznaky az niekedy v 8. tyzdni.. ospalost, nevolnost.. dovtedy som to nejak neriesila.. hm.. ale asi preto lebo som riesila OHSS:. 😉
ale tak ako radi bubi.. chce to velku davku pozitivizmu a trpezlivosti, drzim palceky 😉

barchee
30. apr 2010

dobré ránko baby, chcem sa spýtať, či ste aj vy mali problém zohnať lieky na vyvolanie ovulky v stimulácii. Války mi predpísal Ovitrell a všetky lekárne, v ktorých som bolami povedali, že ten sa už nedistribuje....????

zojec
30. apr 2010

fuha barchee tak s tym som sa nestretla.. v lekarni co je na palisadach vzdy mali vsetko.. a tento liek som nepotrebovala, tak neviem.. ale ak ti tak povedali v lekarni, tak zbehni do centra nech ti Valky predpise nahradu... nieekdy zvyknu v lekarni odporucit iny liek, co ma take iste ucinky... ale to by osm tiez konzultovala s dokim.. drzim palce

bubina1
30. apr 2010

barchee...to jednoznačne volaj do centra a spýtaj sa na nahradu.... centrum nemusi vediet, že to stiahli z distribucie, alebo že napriklad vydali nový liek z rovnakými učinkami....

nemko
30. apr 2010

barche ja som ho dnes vybrala na Kozej ulici, ked ides z Iscare tak za tou krizovatkou, platila som 26 aj par drobnych.

barchee
30. apr 2010

dík, baby, hej, aj ja som ho na kozej vybrala, som volala do iscare a mi povedali, že tam mám ísť 😉 takže už ho mám 😀 kedy ho picháš nemko?

nemko
30. apr 2010

barche v pondelok idem znova na kontrolu, mala som ist na IUI a vcera mi praskli folikuly na priechodnej strane a dva mi ostali na nepriechodnej takze IUI nebude a mam prist v pondelok na sono a krv ☹

derylka
1. máj 2010

ahojte.. mám otázku.. stalo sa niektorej z vás.. že vám zmizla mrcha????... ja som normálne na nervy... vo štvrtok ked sme boli v iscare... mala som skôr výtok ako mrchu (aspon mne sa to tak zdalo)... ale doki povedal že od zajtra - t.j. od včera možme pichať.... včera som mala aj mrchu ale slabú... a dnes??.. dnes absolútne nič... druhú injekciu som si pichnúť dala... ale som z toho na nervy... nemáte niektorá s týmto skúsenosť???... dakujem za akúkoľvek radu...

bubina1
1. máj 2010

derylka...zajtra im určite zavolaj do centra... . oni ti budu vediet povedqt, že čo v takom pripade....možno ti povedia, že pokracuj v pichani a možno ti to prerušia,,,,

nemko
3. máj 2010

tak dnes bolov Iscare strasne plno a mam pocit, ze dnes to tam ide ako na pase - sup sup len nech je prazdna cakaren (no dnes som teda nemala bohvieaky pocit z toho celeho, pripomenulo mi to predchadzajuce CAR)

mirm
3. máj 2010

nemko ja som bola v iscare minuly tyzden a mozem povedat, ze dalsi krat tam chut ist teda nemam. Keby som tam nemala dvoch mrazacikov tak tak veru ani nejdem

nemko
3. máj 2010

no ved aj ja zvazujem ci tam vobec este pojdem, boze a taky som mala z nich super pocit,ale po dnesku som max znechutena, som mala pocit, ze MUDr.by ma najradsej po ultrazvuku vyslala von vyzlecenu a volala dalsiu kocku ☹ ty kokos, to nie je centrum kde maju normalny pristup a pochopenie ???? ☹

amatka
3. máj 2010

ahoj nemko......a ku komu chodis????aj ja mam niekedy pocit ze cim rychlejsie tym maju skorej klud.....ale s tym nic nenarobime a nesmieme sa dat len tak odbit,,,,,,,su tam nato aby nam pomahali a my si zato platime tak ich treba milo prinutit aby sa nam venovali v dostatocnom case a s uctou........aj mna to caka o dva tyzdne tak uvidim kolko snaziliek tam bude a s akym pristupom sa dr. bude chovat......je pravda ze nas je hrozne vela co je velmi smutne ale su tam nato.....

zojec
3. máj 2010

baby, je to fakt strasne, ale ked sa zamyslime.. tak nas je fakt straaaaaasne vela, co nemozeme mat deti prirodzenou cestou... 😢 tie cakarne su asi vsade take plne... ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre