ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

nemko
8. jún 2010

no asi viem ktora, ked som sedela v cakarni tak isla okolo 😉 uz som sa rozhodla koculky moje krasne, pekne si ja zoberiem schvalenu ziadost a cupky dupky prec odtial 😉 radsej budem stimulovat aj cez tu hnusnu zimu a cestovat denne (ked bude treba aj dva krat do dna)do Antolskej k mojej zlatej Durechovej

marrad
8. jún 2010

@kaciatko81

z nami vravel embryolog s priezviskom Balogh docitala som sa ze ma chelicku fakultu STU...

marrad
8. jún 2010

oprava chemicku fakultu STU

sakura
8. jún 2010

ahojte babenky
tak som sa práve vrátila z BA. Unavená až strach.. Tieto teploty - bleeee 😠
No takže dnes sa mi zdal Iscare celkom kludný, bolo tam aj málo ludí... Válkyho som videla chodit vysmiateho a aj Petrová bola fajn..... O týždeň mi chce vysadiť antikoncepciu a od cca 18 začneme stimulku.... 😲 Som prekvapená že tak rýchlo...
Myslela som že ma nechá doužívať celé balenie antikoncepcie - a vraj netreba. Tak ju idem vysadiť o týždeň skôr.......

majka21
8. jún 2010

Sakura, držím palčeky. Aj ja tam idem vo štvrtok k Válkymu, rozhodla som sa, že neidem meniť. Války je odborník, v podstate asi prvý človek na slovensku, čo sa tomuto začal venovať. Dúfam, že to so mnou dotiahne až do úspešného konca.
Toto celé nie je len o lekároch, nemôžme z nášho neúspechu obviňovať lekára, lebo každá vieme, že sa snažia robiť, čo je v ich silách. 😉

majka21
8. jún 2010

... aj keď podotýkam, je mi velmi lúto, že už do toho nepôjdem s Ďurechovou. Takých lekárov je dnes velmi málo ako je ona.

valentina27
8. jún 2010

Ahojte kočky...som tu pár dní nebola a čo to tu čítam??? Zojec je ešte "celá" i keď pre nás aj "navarila" 🙂 V Iscare sa teda dejú zmeny...odliv personálu...aj tam majú povodne? 😀 a tá embryologička tiež odišla "dobrovolne-nedobrovolne" ? kto bude ďalší??? čo sa týka tej "tehotnej",tak tú som videla koncom mája už s mimčom...to akože kto tam zostane? no keď to takto pôjde ďalej tak hádam v tej ich "povodni" budú aj záchranné koleso potrebovať...viete čo je na tom najhoršie? myslí pri tom niekto na NÁS ??? alebo sme pre nich neni podstatné??? 😠 ja tiež čakám na schválenie žiadosti,ale aj tak sme sa s mojim mužíčkom už rozhodli,počkáme si na Ďurechovú a budeme stimulovať u nej...tiež si zatiaľ skočíme na nejaký last minute,naberieme tam sily a budeme bojovať...a vy dievčence nech už ste sa rozhodli akokoľvek,všetkým vám držím palčeky 😉

mib
8. jún 2010

ahoj zojec, drzim palce a budem na vas mysliet. vediet o sekcii dopredu je lepsie ako ked sa spontanny porod nahle zmeni na sekciu. treba sa na to pozriet pragmaticky. babulka je velka, ty aj ona by ste sa natrapili a ktovie ako by to bolo po porode. hlavne sa tym nedaj rozladit. par dni budes ubolena, na brusku zostane jazva, ale inak sa nic nemeni. kojit a starat sa o babiku mozes rovnako ako po spontannom porode. iba si trosku budes musiet oddychnut. a o par dni na to si beries domov krasny a vonavy balicek. 🙂 nevies ci pojdes do anestezy alebo spravia znecitlivenie iba spodnej casti?

bobi3
9. jún 2010

ahojte holky, tak ja som bola včera prvýkrát za Valkym (predtým som chodila k Maršíkovi)... venoval sa mi, bol fajn, no zdal sa mi trochu vyčerpaný, akoby už toho mal dosť... neviem, to bol len môj pocit... no dúfam, že sa tá atmosféra tam trochu uvoľní a naštartujú sa...

sakura
9. jún 2010

@majka21
ďakujem velmi pekne 🙂 . Aj tebe držím palčeky 😉 A ty už ideš stimulovať alebo ak si na tom?

bobi3
ahojky. Aj sme sa stretli? Ja som tam myslím ešte o 12 hod bola 🙂 Mala som také žlté tričko a mám dlhé tmavé vlasy 🙂 Ináč Válkyho som tam videla pobehovať a bol vysmiaty - nevyzeral unaveno. Prvý krát sa mi nezdal zamračený 😅

bobi3
9. jún 2010

sakura, tak to som ho asi ja unavila 😀 neviem, či sme sa videli, ale ja som tam došla už pred pol 12 a hneď ma vzal, nikoho tam nemal, mala som také dlhé jednoduché svetlé šaty... odchádzala som asi o 11.40... 😉

sakura
9. jún 2010

@bobi3
no možno si ho unavila ty 😀 😀 😀 😀 😀 Si mu dala zabrať otázkami? 😀 😀 😀
No videla som tam jednu babu - myslela som si že si to ty... Mala také bledé pekné šatky....Nebrali ti náhodou aj krv? Lebo sa mi zdalo že mala prelepenú ruku 🙂

bobi3
9. jún 2010

hej, hej, sakura, brali mi aj krv ... a mala som také bledé šatky 😉

to je dobrééé 😀

sakura
9. jún 2010

@bobi3
tak som mala tú česť ťa vidieť 😀 Ja som sedela pri tých dverách ako sa ide na operačku a kam chodia aj naši junáci na odbery 😀
A kedy sa tam teraz chystáš? Ja zas v pondelok 🙂 Na čo ti brali krv?

bobi3
9. jún 2010

tak ja som si ťa asi nevšimla 😒 riešila som v sebe len to, aby mi som sa po tom odbere niekde na tej chodbe nezosypala 😀 , občas mi príde zle... najbližšie sa chystám v sobotu ráno na ôsmu... krv mi brali na HP... 3DC, 7DC a v sobotu mi budú brať zas - to budem 11DC...

sakura
9. jún 2010

@bobi3
veď som videla že si sa nikam nepozerala že len rovná čiara preč 😀 . Ja som taká istá - tiež mi občas príde zle 😠 A to si neviem predstaviť ako si budem pichať sama tie injekcie. Alebo teda priatel 😒
A ak sa môžem spýtať aký máte problém? Ja mám nepriechodné vajíčkovody a priatel zníženú plodnosť..... 😒 Našťastie nám na genetických testoch zistili že to nie je dedičné...... Ozaj, na genetike ste už boli?

bobi3
9. jún 2010

sakura, áno, trochu som sa toho obávala a tak som sa sústredila na svoje pocity a hlavne som sa potrebovala hneď napiť 😉 tak my máme zdá sa všetko ok, už dva roky sa snažíme a nepodarilo sa ☹ spg v norme, aj moje hormóny, som úspešne po laparke, všetko priechodné, 3IUI za nami a stále nič 😢 teraz mi ešte trošku odsledujú hormóny počas cyklu, no a v júli asi žiadosť na IVF 😖 Na genetike sme ešte neboli... zatiaľ nám to nikto nenavrhol. Najbližšie sa ale Valkyho na to opýtam.

Takže vy už idete rovno na IVF???

eliska11
9. jún 2010

bobi3, a bola si na endokrinologii? Stitna zlaza je svina, vysledky z krvi mozu byt v norme, napriek tomu nemusi fungovat dobre a brani otehotniet. Treba ist na ultrazvuk, tam sa ukazu pripadne zapalove loziska. Kamaratka sa 5 rokov snazila otehotniet, absolvovala vsetky mozne vysetrenia, prefuky, neviem kolko IUI, 3 IVF. Nakoniec jej niekto povedal toto, isla a nasli jej hypofunkciu, nasadili tyroxin, povedali ze do pol roka sa to znormalizuje a presne po pol roku prirodzene otehotnela. Teraz caka druhe a ulozila nam vsetkym svojim znamym sirit tuto informaciu dalej 🙂. Ja som sa preto objednala preventivne pred dalsim IVF k endokrinologovi.

sakura
9. jún 2010

@bobi3
ano, my už rovno na IVF. I keď mi dr ktorý ma operoval nakázal užívať Wonenzyn - že vraj by mi to možno nejako pomohlo a našla sa tam potom nejaká volná dutinka. Ale čo som šiši? Zas mám testovať neviem čo? 2 dni po laparke som už bola v centre - aj s rozpáraným bruchom a dohadovala termíny 😀
No ináč k tomu hormonálnemu profilu. Mne ho robili tiež - ale moja gynekologička a tam mi zistili že mi hapruje nejaký hormon s ktorým by som mala problém donosiť dieťa - teda že by tam bola velikánska pravdepodobnosť že by som potrácala. Takže mám nasadený Euthyrox. Normálne by som ho nemusela užívať ale keď chceme bábo tak ho musím mať. A keď zostanem tehotná tak mi zvyšia aj dávku. Po pôrode ho normálne vysadím 🙂
No na genetiku ťa pošlú až keď pôjdeš na IVF. Podla zákona pred IVF musíš mať urobenú genetiku. Tak som to aspon čítala... Ale daj si to urobiť. Normálne sa za to platí cca 1200 evri a takto ti to preplatí poisťovňa. Aspon takéto mám informácie..... Len sa strašne dlho čaká aj na termín objednania a aj na výsledky..... Tak sa na to popýtaj...My sme čakali cca mesiac na termín a ďalší ny výsledky 😒

bobi3
10. jún 2010

eliska, na endokrinológii priamo ohľadom tohto problému som nebola, ale v 2007 som bola na komplexnej zdravotnej prehliadke v jednom centre a tam mi robili aj sono štítnej žľazy... a bolo všetko ok, tak neviem, či by sa odvtedy mohlo niečo zmeniť 😕 A ty si sa k endokrinológovi objednala len tak sama? Nepotrebuješ nejaké odporúčanie? MOžno by som fakt mohla ešte skúsiť aj to... každopádne ďakujem 😉

sakura, mne budú teraz sledovať hormóny celý cyklus, predtým mi brali len na 3DC... tak uvidím... a o tej genetike určite pouvažujem, ďakujem 😉

kaciatko81
10. jún 2010

ahojte 🙂
stitna zlaza je fakt svina a nie je zle si to dat urobit... bobi, myslim, ze potrebujes odporucanie ako na vsetko 🙄 genetika sa bohuzial standardne pred ivf nerobi 😒

bobi3
10. jún 2010

kači, hej, už sme to takto riešili, veď vieš, lenže mne moja obvodná povedala, keď som šla ešte na laparku, že to mi spravia v nemocnici pred zákrokom, samozrejme nespravili, potom som sa pýtala na to svojho gynekológa, ktorý by mi tiež mohol dať na endokrinológiu odporúčanie, ale on povedal, že nevidí dôvod 😕 Mylíš, že mám ísť zasa za obvodnou a opýtať sa? V iscare mi to odporúčanie asi nedajú, že?

kaciatko81
10. jún 2010

teoreticky by mohli, neviem...

eliska11
10. jún 2010

Ahojte,
na to endokrinologicke vysetrenie som sa objednala bez odporucenia, bude ma to stat cca 40 EUR. Jediny problem je, ze bratislavski endokrinologovia su vybukovani na cca 3 mesiace dopredu, takze mi to vyslo tak, ze mi to sono budu robit uz ked budem pichat Puregon, ale nevadi, pripadne si tie vajicka nedam odobrat. Bobi, myslim, ze za tri roky by sa to nemalo zmenit, pokial si neprekonala nejaku tazsiu chorobu, ktora by mohla v tele spustit nejake autoimunitne procesy.
Inak este mi napadlo, ze ked sme riesili prve dieta, tak ma moja zlata Durechova poslala este na jedno vysetrenie - k diabetologovi, lebo existuje tzv. inzulinova rezistencia, ktora narusa funkciu vajecnikov. Ide o to, ze pri beznom vysetreni krvi sa to nezisti, lebo hladina cukru je v poriadku, ale kedze su tkaniva v tele mierne rezistentne voci inzulinu, tak na udrzanie tejto normalnej hladiny cukru musi telo produkovat inzulinu viac. A ten prebytocny inzulin vadi niektorym organom. Nakoniec sa mi to nepotvrdilo, ale myslim, ze by to tiez stalo za to vyskusat, je to jednoduche neinvazivne vysetrenie (clovek vypije glukozu a potom mu po 1 a 2 hodinach vezmu krv).

nemko
11. jún 2010

Caute kocky, keby ste vedeli aka som ja neskutocne vytocena!!!!!!!!!!!!neskutocne!!!!!!!!!!! tak vcera som pisala do Iscare ci tam mam uz schvalenu ziadost a ta ich recepcna mi poslala taky e mail, ze keby som mala doma nieco ostre urcite si nalejem, tak pekne po poriadku.Po vypisani ziadosti som kontaktovala lekara v poistovni co ma na starosti schvalovanie a dostala som info, ze behom 3 tyzdnov budem mat ziadost schvalenu, co by teda vyslo do buduceho tyzdna kedy mam zacat stimulovat.Tak vcera som sa chcela informovat ci uz to tam mam aby som mohla zavolat Durechovej co dalej a co s tym Anopyrinom co mi dala na uzivanie ked sme si mysleli, ze 19 ideme na vec.No a podstata: ta recepcna mi odpisala, ze ta ziadost bola odoslana az zaciatkom mesiaca, skoro ma porazilo, chapete?a ziadost im tam tyyyyyyyyzden lezala na stole.A jasne som sa tej baby v kancelarii pytala do kolko dni bude ta ziadost v poistovni aby som vedela kedy tam mam volat a povedala mi, ze do dvoch dni a ona tam tyzden lezala.Vytocena som neskutocne, napisala som jej aby mi okamzite zistila bud podacie cislo ked to poslali postou alebo datum prevzatia v Dovere, potom zavolam do Dovery kedy to tam ozaj dostali a hned po tomto volam riaditelke do centra a ziadam vysvetlenie z akeho dovodu to tam tolko drzali.ja som vytocena z toho ich pristupu no neskutocne, neskutocneeee.Taka citliva vec, kazda z nas caka na to schvalenie ako na vodu a oni si tam z toho robia cirkus? mam ich dost!

bobi3
11. jún 2010

eliska, vidím, že ešte je kopec vyšetrení, ktoré by som mohla absolvovať... zajtra idem za Valkym, skúsim sa ho na to všetko popýtať, ďakujem 😉 a kam ideš na to endokrinologické?

nemko, to ti verím, že si vytočná, ja mám pocit, že my stále len na niečo čakáme a dni, týždne, mesiace bežia... a oni sa všetci tvária akoby že nič 😠

nemko
11. jún 2010

bobi oni su tam tak strasne arogantni, ze ich mam totalne plne zuby, ja sa uz nedivim, ze schvalenie trva 6 tyzdnov, vd im to tam z toho casu polovicu lezi na stole.budem volat Manakovej aj Valkymu ja uz mam toho dost co sa deje tu v zdravotnictve, nikoho netrap, ze uzivam Anopyrin, nikto ma nekontaktoval, ze Durechova uz u nich nerobi, nic, proste tam ide len o biznis.Jeziiiiiis, ja mam nervvyyyyy 😠 😠 😠 😢

bobi3
11. jún 2010

nemko, tak ja mám zatiaľ len dobré skúsenosti, aj keď Valky bol naposledy taký nijaký, no to asi preto, že na mňa schvaľovanie ešte len čaká... ale počula som teda už od viacerých báb, že to trvá dosť dlho 😠

nemko
11. jún 2010

bobi ja som s Valkym este nekomunikovala, ale budem.tak aspon uz viete preco trva schvalovanie tak dlho - lebo im to lezi na stole, ved ak by bol problemom schvalenia postup poistovne asi by mi lekar z poistovne nenapisal, ze do 19.juna to budem mat schvalene a tuto info som od neho dostala 31.maja popoludni.

derylka
11. jún 2010

ahojte baby.. no ako čítam a včera som aj na vlastné oči videla.. začína nám veselé obdobie... včera som bola objednaná ako vždy na určitú hodinu...a skoro pravidlom bolo že sme max 5-10 minút čakali.. a doktor nás zobral... včera - ako tak sedíme v čakárni... boli sme tam dokopy asi 5 ludia postupne začali odchádzať Války s embryologom, potom tá nová doktorka - aspon sa mi teda zdala že je nová, nikdy pred tým som ju tam nevidela a to som tam nebola raz ... takže som sa začala báť najhoršieho.. po trištvrte hodine som sa spýtala sestričky že či tam vôbec doktor , ona že hej len že je na operačke.. vraj máme chvílku počkať, tak sme čakali dalšiu pol hodinu.. nakoniec nás zobral... vybavil čo treba, povysvetloval ako vždy a mohli sme odísť...medzitým však prišla sestrička.. dala mu do ruky karty a že to sú tie transfery... pozeral na ňu ako na zjavenie... že a k to to ide robiť... ona že no ty si tu zostal s nami... ako chápete??? nechajú tam jedného lekára slúžiť????... a to ešte najväčší gol.. že na jedenástu mal byť vraj niekde inde... ako poviem pravdu na mieste tých báb ktoré čakali na tú operačku by som byť nemohla.. hlavne s vedomím že rýchlo, rýchlo musím utekať.. aj ked určite urobil čo je v jeho silách.. ale ja by som sa tam už cítila navyše... 😒 .. budem sa teda modliť.. za seba.. aj za vás všetky čo ste tam ešte zostali.. aby sa nám nestalo že sa budeme chcieť objednať a nakoniec nebudeme mať ku komu.. 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre