ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

cmuk05
9. sep 2008

uplne nic?Ani slabulinke?3 embria tak to je supa ked nic z toho ale este ma zato cas...niekedy neskorsie sa ukaze...kedy ide na krv?

cmuk05
9. sep 2008

mohla si ich hodit do albumu mohli sme sa na ne pozriet.....

andy26
9. sep 2008

Poi, no neviem... ja ked som brala estrofem pri prvom IVF, tak som už na 12 den nič necítila. Ale absolutne nič, prsia mi odpuchli a vaječniky vobec neboleli ani raz. Verím za teba 🙂

sylvia21
9. sep 2008

ahojte kocky 😉

Takitak - mas pravdu, ze statistika sa teraz ruzovym farbam ani len nepriblizuje, aspon tu na konikovi. Ale urcite je vela i inych kociek, kt. su pozitivne. 30 % je malo, ale je to stale vacsia sanca ako prirodzene. Aspon v nasom pripade.
Pointka, este pockaj. Na krv ides kedy?
Pupo, nielen nam, ale i tebe to este musi vyjst. Urcite i ty budes este maminka, neboj. Najdete riesenie.
saxo - tak krasnych 18 cm 🙂 to je super, ako krasne rastiete 🙂 Ten vajecnik je velky problem? Ako sa tam mohol usadit? Je to i bolestive? Nepomohlo by nejake cvicenie?
Pointka - keby sme boli superwomen a vedeli by sme, co sa v nas vnutri deje, ze?
Gabika, tebe sa to uz pomalicky krati, pozeram sa, ze uz tahas krasne 30 tt. To je uzasne 🙂 Ako sa citis?
annanna, tak sa citis uz lepsie? CHodis do prace, alebo si uz doma?

Andy, tak si to statocne zvladla s vybornym vysledkom. Takze robili Ti zaroven i ten KET? ALebo Ti ho budu robit az neskor? teraz si poriadne poodychuj a nechaj sa rozmaznavat 😉 Zasluzis si to.
Cmuk vybrala si si v obrazku nadherne dvojicky, presne ake chcem i ja 🙂

andy26
9. sep 2008

Sylvi, KET až na druhý cyklus.. 🙂 🙂 som zle pochopila doktora.

sylvia21
9. sep 2008

tak sa Ti aspon krcok maternice pekne stihne ukludnit.

pointka
9. sep 2008

cmuk, nie, nebolo tam vobec nic!
V piatok idem na krv

karkulka522
9. sep 2008

ahojte,Pointka neboj v piatok ti krvicka ukaze radostnu spravu 😉 TAKITAK-ahojcek,davno si tu nebola,skoro som na teba zabudla 😅 ako sa mas?Aj nieco riesite?---------------------------------- ANDY super spravy,ked je vsetko OK tak na buduci mesiac zacinas stimulku? ------------------------------------------PUPO Tebe patri dnesny den tak k Tvojim narodeninam Ti prajem vela vela lasky,porozumenia a splnenie vsetkych snov.Myslim na teba 🙂

annaanna
9. sep 2008

sylvi, chodím do práce, ale minulý týž som bola doma....
cmuk, ty si testla už 8. deň po ET.. no žeby som to skúsila? a to ten deň ET nepočítaš, že?

dior
9. sep 2008

kocky neviete ci maju teraz v car vela? chcem sa objednat na buduci tyzden, ci si mam zavolat este tento tyzdnem,alebo staci den predtym ako zvycajne???? uz som tam 4 mesiace nebola-snad na mna nezabudli 😀

andy26
9. sep 2008

Pupo, aj ja sa pripájam k tvojmu sviatku a želám len z najlepšieho najlepšie, zdravie a spokojnosť

andy26
9. sep 2008

Karkulka, no dobré správy to síce sú, ale keby mi povedal doki, že tam čosi našiel - čo by mohla byť prekážka, tak by ma to asi viac potešilo, že to odstranil a tak...,ale samozrejme, teším sa, že je to v poriadku a ako on hovoril,
aj komín dymí, ale ked ho kominár prečistí.. dymí lepšie 🙂 tak snáď... zase rastie vo mne nádej. Najradšej by som ten čas pretočila o mesiac dopredu, aby to už bolo 😀 , nerada čakám.. aj ked čakanie veci zlepšuje. 😅

Diorka, dnes som bola v I. a ráno bolo prázdno a ked som odchádzala okolo 11,30 ešte prázdnejšie...divné.

scarlette
9. sep 2008

andy si bola rano u lekara? a kedy? ja som bola s muzikom o osmej 🙂

takitak
9. sep 2008

karkulka - riešime - ale moje prianie vyjsť z CAr raz aj s úsmevom - alebo radšej bez sĺz sa mi už 3 mesiace nedarí ... myslím že zoznam čo všetko ťa môže postrehnúť kým otehulkuješ ja dodržujem rad za radom ... od neprichodných vajcovodov, cez PCO, cez zápal maternice ...) proste keď sa niekde niečo nájde ako vedľajší účinok tak ten ja určite dostanem ... takže súhlasím že je to beh na dlhé trate a ja nie a nie sa dostať na ihrisko, tobôž nie ne štartovú čiaru ... a to som celý minulý rok počúvala ako je všetko v poriadku ...

andy26
9. sep 2008

Hej, boli sme dnes ráno v I. tiež na 8.00, v kancelárií nas čakal nedoplatok 6500,-
( Pupo - presne tak ako teba 😠 )
a potom ma odviedla sestrička na izbu....

dior
9. sep 2008

tak to je divne, ze bolo tak prazdno 😕 , lebo min. rok ked som prisla do centra,tak tam bolo tak plno, ze vonku boli rady 😒 -co su uz vsetky zeny tehotne len my nie??? 😠 ,ale asi aj ano, lebo tolko bruskatych som este nikdy v zivote nevidela 🙂 , uz aby sme aj my boli

-ja sa aj bojim pomysliet kolko korun nam zase odide z uctu, ale keby aspon babo prislo, tak by mi to nebolo vobec luto 😉

dior
9. sep 2008

kocky, prezila som svoj 666 prispevok 😀 😅

scarlette
9. sep 2008

dior gratulujem 🙂
my ideme platit vo stvrtok ked pojdem na kontrolu... zase zahucim par tisic ☹

andy26
9. sep 2008

No Diorka, neviem či za tie tehulky, ktoré vydať na ulici môže zrovna I., akosi sa im nedarí.. mám taký pocit
a po neuspešnom KET odchádzame od nich. Tak asi preto tak prázdno, že už je z čoho vyberať. Si prečítaj kočky vo Ferticu, to je téma o inom.
A štve ma, že v I.všetci chodia ako majstri sveta,ako moj manžel povie, sú tam rozmachrovaní všetci začínajúc recepčnou a končiac doc. Ty sa im máš klaňať za to, že ti pomáhajú a pri tom to nerobia za malé peniaze, myslím si, že by sa mali klaniať oni nám, no min. ich prístup by mal byť o 365 ´C iný...
Ked o tých peniazoch vravíme, už len od nás s manželom vytiahli tolke peniaze a zatiaľ za žiadny úspech a žiadnu zmenu nepociťujem, tak sa ku nám správaju ako keby sme tam ešte ani korunu nedali. Smutné.

andy26
9. sep 2008

Macoušku a kam si sa podela?

pupo
9. sep 2008

ahojte babenky, ďakujem za gratulácie, ste milé.Karkulka aj tebe všetko najlepšie k meninám.
Andy vidím, že aj teba ešte trochu "oholili o 6500 Sk. Máš za sebou tú hystero, že? a čo to naozaj bolo grafia či skopia. Myslela som ,že to bude rýchlovka bez anestézy a ty píšeš, že si tam bola v anestéze...no, dve anestézy za pár týždňov, daj si moja trochu pohov. Dúfam, že s tým KETom trošku počkáš. Nežeň to tak, si ešte mladučká, nechaj telo trošku oddýchnuť. Ale nechcem ti tu robiť prednášky, to je len môj názor. Je mi jasné, že sa už nevieš dočkať pozitívneho výsledku.

andy26
9. sep 2008

Ahoj pupo., oholili nás veru.. tak som si na teba spomenula, že tiež nám dali taký papier ako tebe a dole že 6500 treba zaplatiť za mrazenie... banda jedna, to vedia dokonale.

Ja ti neviem čo to bolo, či grafia alebo skopia, ale ležala som tam asi 10 min. s roztiahnutými nohami a čakala som takto pripravená na doktora, otras. A potom mi museli dať takú davku, že vôbec neviem kedy ma prehodili na postel, ako ma tam prehodili, koľko som spala, kedy doviezli spolubývajúcu... 😅 , vôbec nič neviem.

Ten KET bude o mesiac, tak sa aj teším, že chvílu pokoj s doktormi.

A bola niektorá z vás na tie imunologické testy v cechách? Dosť ma to zaujíma, lebo som dostala od jednej kočky adresu na to, kde to robia a ten popis, že môžem byť imunna voči zahniezdeniu ... ma dosť zaujal.

karkulka522
9. sep 2008

Pupo dakujem,my sme teraz prisli od svokrovcov,trosku bola oslava. Este musim prezit zajtrajsiu navstevu-pride kamoska aj so syncekom 2 mesacnym.S tym ze sa to nepodarilo som uz zmierena ale ked toho malinkeho zbadam bude mi tazko,no musim to zvladnut.------------------------------------------Andy na imunologicke testy sa chystam aj ja ale este nemam ziadne informacie.V oktobry idem k doktorke tak sa jej na to opytam.

vika34
9. sep 2008

ahoj sylvia,chcem ti iba napísať,že moje tehotenstvo nepokračuje veľmi dobre,plod je podľa UTZ na 6tt,ale ja som už v 9tt a akcia srdiečka nie je a asi už ani nebude.Momentálne som v štádiu ,že neverím na žiadne PIGD,LEBO SOM SíCE v 7TT nepotratila,ale v 9tt mi to zoberú,čo je vlastne v konečnom dôsledku to isté,takže ti prajem aby to vyšlo tebe a ja musím bojovať dalej,pá

annaanna
9. sep 2008

vika, to je mi ľúto.... to si len ty myslíš, alebo je tento fakto po konzultácii s dr?

dior
10. sep 2008

suhlasijm s andy- iscare by sa maol spamatat- ved oni by mali okolo nas chodit -inak presne ako vravis, ja mam kamosku co bola vo ferticentre a tam sa chovahu vyborne, sestricka je ako anjel, lekar ako medik- no taketo priorovnania veru mi dat nemozeme ☹ , ale ja som v iscare ,lebo robia PiGD- ostatne car to nerobia(teda robiav spolupraci s inymi car,ale stoji 40-60 tis. 😠 ) , toto je moj posledny pokus , ak sa to nepodari, odchadzam do ciech, do brna- neviem preco, ale embryolog je podla mna velmi maldy na tak vaznu pracu- nema ziadne skusenosti ...

vika 😔 - mrzi ma to a to si mala aj PiGD? 😕 tak to vazne nechapem a ako vam dopadlo z kolkych vajok bolo kolko dobre, mas aj zmrazene? drzkaj sa

saxo
10. sep 2008

andy, to som ti tak zo srandy napisala, ze sa mi jeden krpec usadil na vajecniku, lebo ked sa obliekam a zdvihnem nohu, tak ma tam pichne. a na utz sa nachadzal presne na mieste vajecnika 🙂 tak super sprava, ze vysledky mas ok, tak sup na ket. to ti budu robit este teraz alebo bud. mesiac? drzim vsetkych 60 palcov 😉

saxo
10. sep 2008

andz, uz som si precitala ze bud. mesiac 🙂

selmicka
10. sep 2008

ahojte, dlhsie som tu nebola, aj tak som sem len sporadicky pisala...
predstavte si ze po 2 neusp. IVF a 2 neusp IUI som otehotnela spontanne, ale znovu sa to prestalo vyvijat, prave cakam ci to odide samo alebo budem musiet ist na kyretaz...
zistili nam na genetike spermii ze mame 2-3 nasobne geneticky poskodene spermie, takze asi sa zase prebojovala nejaka poskodena, skoooda
doporucuju nam ist na PIGD, ale mne sa to zda dost penazi a aj som citala od nejakych bab ze sa to nemusi aj tak podarit, tak naco vyhadzovat dalsie peniaze?? tiez mam pocit ze nas len vycucavaju z penazi...neviete kolko to presne stoji?

andy26
10. sep 2008

ahoj saxo tak to som rada,ze je vsetko ok.... ale poviem ti pravdu, ze KET velmi neverim, neviem mam taky vnutorny pocit.

selmicka- vika 34 pisala,ze ona mala PIGD a aj tak sa to prestalo vyvijat tak je otazne ci to nie je len dalsie vycucavanie penazi a PIGD v I, stoji 26.500 sk, a ani nepoznam babu, ktora mala PIGD a podarilo sa. Ale to je len môj osobny nazor. Nam lekar hovoril. ze ked si dame predlzenu kultivacii tak to je tiez take male PIGD s tym, ze preziju len tie najlepsie a najdravsie embrya a aj tak sa nepodarilo.

Podla mna ma I za posledne tri mesiace strasne mizivu uspesnost a mali by sa vsetci kompetentny v I nad tym zamysliet a zmenit cely pristup ich prace a pristupu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre