ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

andy26
10. sep 2008

ahoj dior a nez by si odisla do brna este nevyskusas napr. Ferticent?
nam s manzelom ked nevide KET tak vyskusame FC, vo FC by si to mala aj lacnejsie a aj baby odchadzaju odtial spokojnejsie.

selmicka
10. sep 2008

ja som zatial rozhodnuta ze PIGD nebudeme absolvovat...tiez som uz rozmyslala o zmene centra, ale neviem do ktoreho ist a ci to tam naozaj bude lepsie..
len ma tam hlavne nebavi vzdy akat jednu hodinu v rade

ozaj a ked ste isli na IVF rali vam vzdy krv koli hormonom koli uprave davok? mne nie, ale myslim ze niekde to robia
ja teraz beriem aj na stitnu zlazu euthyrox a hned prvy mesiac sa nam zadarilo, tak dufam, ze sa zadari znovu, mala som hodnoty nejakeho hormonu v norme, ale doktor povedal ze ked chcem otehotniet mala by som mat hodnotu 2,5 (ja som mala 1,8) a ze ak ta hodnota nie je 2,5, tak IVF v zahranici ani nerobia...
ked som doktorke v I. hovorila ze beriem euthyrox, tak len povedala ze dobre

dior
10. sep 2008

andy- vo FC nerobia PiGD-ja bez toho nepojdem, sice to nie je 100% istota, ale riziko je ovela ovela mensie, moj muz ma zlu dna-poskodenu a preto riskovat urcite nebudem, v Brne maju vyborne vysledky a dlhorocne skusenosti s PiGD a vyde nas to menej ako tu cez poistovnu- ale este raz to tu idem skusit, lebo doc. je kapacita a ja mu verim , inak stve ma, ze sa neuverejnuje uspesnost v % -myslim vsetky car na slovensku
mam zasebou jeden potrat v 9tt- bolo to po ket bez genetiky ,mna to velmi zobralo, dlho sa mi to snivalo ... bolo to za hororovych podmienok 😔 , inak vsetky embryka presli PK-boli ukazkove, ale geneticky nepouzitelne ☹

objednala som sa na utorok, ale ta recepcna-to je take teliatko...

ja som bola aj na imune v prahe v www.upmd.cz - uz neviem ktora sa to pytala- mozete aj IP-

selmicka
10. sep 2008

diorka a v brne sa ako volá to centrum kam chces ist? a na kolko tam vychadza PIGD?

dior
10. sep 2008

selmicka ahoj- v tomto ti neporadim , ale myslim, ze ked sa vam takto zadarilo, tak sa to podari urcite, musite sa teraz vela snazilkovat 😵 -ja vam to prajem 🙂

inak, ja car nevinim, lebo robia co mozu, snazia sa nam pomoct- velakrat som zvazovala zmenu car, ale kto mi zaruci uspech??? 😕 , aj ma prehovarali na to na to,ale pokial je zla spermia, alebo vajicko, tak ziadny lekar nam nepomoze, proste to musi klapnut... a embryo musi dobre "komunikovat" s maternicou atd.,ak by som si mala vybrat, tak isto ten FC- ale ak sa aj im navali vela pacientiek, tak to proste stihat tiez nebudu, takze tak...

dior
10. sep 2008

je ich tam viac, jedno sa vola reprofit , vraj to tam vyde 10.000CK -za PiGD , kocky z konika tam uz niektore boli,alebo idu a isli na ten soft cyklus- popytam presne info...

selmicka
10. sep 2008

tak tam je to o dost lacnejsie, idem asi pozriet stranku, zatial dik

andy26
10. sep 2008

dior- moj nazor je taky ako si spominala aj ty, ze nemas velku doveru v embryologa lebo je mlady a nema skusenossti. podla mna ked ma vyjst IVF tak musia vserci pracovat ako svajciarske hodinky, misia byt jeden tym a v I sa mi to zda,ze prava ruka nevie co robi lava. vsetko musi fungovat dokonale sebemansie zavahanie znamena neuspech od odberu vajicok po transfer ako embryolog oplodni vajicko atd. aj toto vsetko moze mat vplyv na neuspesnost a potom mozeme zbytocne chodit na PIGD,IMUNO,GENETIKU atd.,aj lekari su len ludia a nemusi im to vzdy vyjst, nemusia sa vzdy snazit pre nich je to len praca a niektory to tak beru ale neuvedomuju si, ze oni su nasa posledna nadej a preto pristup lekarov ich osobne snazenie ma tak isto velky vyznam pri uspesnosti ivf a aj zmena centra moze byt krok k uspechu kde su iny ludia, ktory su motivovany,snazivy s chutou nieco dokazat a hlavne pomoct 😉

dior
10. sep 2008

pekne si to napisla 😵 😵 😵

vika34
10. sep 2008

ahojte ,ja som mala PIGD,vo GF to posielajú do Plzne a stojí to 44000,- bez ohľadu z koľkých embrií berú bunku a ja som platila ešte 15000 za napichávanie vajíčok zo spermiou,lebo mi povedali ,že je to nutnosť,Mala som 21 vajíčok z toho 18 bolo zrelých z toho sa 14 oplodnilo a na PIGD išlo 12 a jedno nemalo jadro a z 11 bolo dobrých 5,dvoch chalanov mi vložili a tri zamrazili.Mne robili PIGD kôli tomu,že som potrácala v 7tt,no a teraz to vydržalo o 2 tt viac,žiadny úspech.Ked niektorá zistíte centrum v BRNE, PROSíM napíšte ,dik

dior
10. sep 2008

viki ja to zistujem, cakam, kedy mi napise kamoska

ja som volala do GF-bola tam tam nova sestricka a ta ani nevedela ze co to je 😅 , nejaka druha jej zakricala ze to stoji 40 tis., ale ze oni to ani nerobia 😒 ,ale ze ked chcem, tak mozu- tak to bola moja skusenost s GF 😅 ,ale moj lekar, tam pozna lekarov a velmi ma dotoho tlacil,aby som tam isla, ale ja sa verim mojmu dr. tu a hotovo, to je najpodstatnejsie 😉 🙂 a to ti povedali ze aj ci je to chlapec,alebo dieva? lebo vraj je to zakazane, jedine, ze by sa nejaka vrodena choroba viazala na pohlavie... 😕 kolko x si prisla o mimi ? 😔

vika34
10. sep 2008

ja to mám aj v tom výsledku z toho centra z Plzne,že ktoré sú embrya clapčenské a ktoré dievčenské.Zakázané je si vyberať,ked nemám poruchu,ale v tej správe boli všetci chlapci iba jedno dievča a ja som sa pítala,či dali párik a ona mi povedala ,že si vyberať nemôžem a vybrali tie najsilnejšie a dievča zamrazili,tak som vedela ,že ostatné boli chlapci,a to ,že na recepcii nič nevedia to by som nebrala ako tragédiu,ano je tam teraz taká nová ,ale o takýchto veciach treba rozprávať s dr,lebo tie babi nevedia nič .Toto bolo moje 7 tehotenstvo,mám 11 ročnú dcéru 4 razy som potratilav 7tt ,raz mimomater,a teraz v 9tt nebilo srdiečko a plod nerástol,no žiadne sláva

dior
10. sep 2008

www.reprofit.cz - je to toto 😉 😎

sylvia21
10. sep 2008

Pointka tak v piatok mas den D. Budem na teba silnoooooooo mysliet a drzat obrovske palceky.

Karkulka Pupo - k Vasim sviatkom Vam prajem vela vela lasky vsade okolo a hlavne aby sa Vam splnili i tie najtajnejsie (maminkovske) sny 😵 😵 😵 😵 😵

Saxo - taketo zartiky a my sme Ti na to s Andym skocili 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A to malinky pouziva vajecnik len ako stolicku 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Diorka, ja b ysom si tam asi zavolala uz tento tyzden, nech mas s buducotyzdnovym terminom istotu 😉Ku kt. dokimu teraz pojdes?

Selmicka PiDG stoji cca do 35 tis. Ale to je len genetika bez ICSI a IVF a liekov. My tam mame este spec. sondy, kt. mozno i vy budete potrebovat na vysetrenie spermijok. Nas to zatial vyslo necelych 100 tis aj ked nam to poistovna preplaca. Je to fakt dost velka palka.

Viky - to , co pises su velmi zle spravy .Presne viem ake to je tazke, moj prvy abort som mala v 9tt. je to ale uz iste, nie je mozne, ze sa embryjka rozoberu? Ak by sa dalo, pojdes za polroka na KET?

vika34
10. sep 2008

ahoj sylvia ,asi by som chcela využiť tú šancu a ísť na KET,ked mám 3 mrazáky aj ,ked veľa báb tvrdí,že ked mrazia 5-6 dňové,tak sa zle rozmrazia,ešte je to daleko,teraz musím začať znovu veriť,že PIGD POMôžE,MOMENTáLNE SOM DOSť SKEPTICKá 😠

scarlette
10. sep 2008

ahoj silvi,
ides rano k dr?

pointka
10. sep 2008

vika ja som mala 3 embrya po PK (5-6 dnove) a 3 jednobunkove embrya, tie po PK sa nerozmrazli vobec ☹

silvia, ano mam ☹

vika34
10. sep 2008

pointka,ved toho sa bojím,môj muž navrhol znovu stimuláciu,ale neviem či chcem minúť tak veľa peňazí a mám ešte dva pokusy,tak uvidím,budem to konzultovať s embriologičkou

andy26
10. sep 2008

Vika,
prosím ta,pri tom PiGD v takom prípade ako je tvoj by podľa mna mali všetko vrátiť spať. Museli urobiť chybu len a len oni, že ti zaviedli zlé embryo. A preto si myslím, že peniaze by mali vrátiť. Nie je to málo a preto ked už je to o genetike, tak by sa tieto problemy vôbec nemali stať. A nie že ano. Sú to veľkí alibisti, skovavajú sa stále za niečo !!!!!! a už ich mám plné zuby. Toto ma dosť rozčuluje, celý tento system.

pointka
10. sep 2008

andy ale nestaci mat len bezchybne embryo,to je len polovica uspechu. Druha polovica je telo zeny a rozne nepredvidatelne udalosti. Pidg nie je zarukou,ze otehotnies a narodi sa ti zdrave dieta. Pidg dokaze odhalit len niektore druhy poskodenia genetickeho kodu, nedokazu skontrolovat este vsetky chromozomy a rozobrat ich na tie najdrobnejsie castice, neviem ako sa volaju. Vedia napr.downov syndr.a pod.

pupo
11. sep 2008

ahojte baby. Ja si skôr myslím, že s tým PiGD , ktoré je v podstate dosť invazívne, pretože je embryo napichnuté a odobratá jedna bunka, sa môže rast spomaliť až zastaviť. Čiže embryo je síce geneticky v poriadku, ale po napichnutí sa nemusí spamätať, respektívne sa spomalí jeho rast tak, že sa a zastaví. Veď to chúďa je už oplodnené napichnutím z ICSI, potom ďalšia ihla a odber...neviem, len tak uvažujem, že to je tak vzdialené od prirodzeného procesu...Poznáte niekto nejakú kočku, ktorá donosila dieťa po PiGD, nájde sa tu niekto aj na koníkovi?

scarlette
11. sep 2008

ahojte kocky,
takze v sobotu ma caka odber a velmi dufam ze sa doktorovi podari odobrat vajka, su tam dve..
bola som si dnes objednat pregnyl tak vecer pichnem a budem uz len cakat

pointka
11. sep 2008

scarlette drzim palce! co a kolko si si pichala?

scarlette
11. sep 2008

pointka dakujem aj ked som viac menej skepticka, lekar sa vyjadril ze odber bude komplikovany, nakolko sa mi vytvara lozisko endometriozy za krckom maternice, tak som trochu sklesla...

pichala som menopur 150 rano -- 9dni
dalej orgalutran vecer po jednej davke
a dnes este pichnem pregnyl 10000 jednotiek o 23:00

v sobotu mam prist na osmu rano aj s muzom ale vraj je dobre ked prideme tak o 15-20minut skor

ty uz zajtra ides na krvicku? 🙂

pointka
11. sep 2008

hej idem zajtra.
scarlette, nabuduce si pytaj puregon alebo gonal a 150 je dost malo, ja som pichala 225 a ku koncu 175 a pichala som si puregon, mala som 23 vajok
na merional napriklad VOBEC nereagujem, ledva sa mi urobi jedno vajko.

Tak ja ale dufam, ze i ked to vyzera takto biedne, to nabuduce uz nebude 🙂

annaanna
11. sep 2008

ohľadom PiGD, sme si dali spraviť pri prvom IVF, neuchytilo sa, pri druhom aj napriek vyššiemu veku sme to riskli a čakáme na výsledok. Nejako sa mi PiGD nepozdáva, nemám k nej dôveru.
Pri prvom to bolo celé zahmlené u embryologičky, stále nehovorila čo sa s dvomi embryjkami stalo....

pointka
11. sep 2008

anna .. hm, mozno ich zle napichla a tym padom zneskodnila a preto mlci.
Ja nemam doveru k tejto metode, je to aj velmi drahe, tie peniaze radsej investujem inde. Viem, ze sme geneticky rodina OK, takze PiDG nevyhladavam.

scarlette
11. sep 2008

pointka len pb je v tom ze mam len jeden vajecnik a je prirasteny na zadnej stene maternice, zial toto sa mi stalo po operacii ☹
preto aj tie davky, inak uz teraz maju pb ako mi ich odobrat a lekar aj povedal ze ak by sa tvorili na zlej strane tak ich ani nebude vediet odobrat...

ak by toto nahodou nevyslo tak si to budem musiet nechat ulezat v hlave, co dalej... kazdym cyklom sa mi moze endometrioza zhorsovat a tym padom akekolvek minimalne sance aj tak klesaju...

asi sa radsej zacnem tesit na tu kubu... 😅

pointka
11. sep 2008

☹ to ma velmi mrzi ☹

no ja sa tiez tesim do egypta. asi na ine sa tesit ani nebudem...

scarlette
11. sep 2008

pointka dik,
kam do egypta sa chystas?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre